زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۵:۵۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

صید سهره در شهر تهران

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
صید سهره در شهر تهران
درود بر همه دوستان
امیدوارم هر جا که هستید شاد باشید.
راستش میخوام یک اتفاقی رو بگم که امروز عصر افتاده و من نبودم و پدرم سهره صید کرده.
امروز عصر که من نبودم اومدم دیدم دوتا سهره وسط خونست(چون یکی که تازه صید شده فقط توی خونست که رام بشه بقیه رو بیرون نگه میدارم به دلایلی)گفتم چرا آوردید توی خونه پدرم گفت این گرفتم.گویا حدود ساعت 4 عصر پدرم میبینه ی چیزی خودش به شیشه پنجره میکوبه،توی اون پنجره ی سهره دارم وقتی نگاه میکنه میبینه ی سهرست.پنجره رو باز میکنه ولی تو نمیاد.سهره تازه صیدم میبره تو اون اتاق ی ظرف شاهدونه هم میذاره این سهره تازه صید دهن میزنه اون به خاطر صدا میادش داخل خونه و آمدن همان و پنجره بسته شدن همان.
از ظاهر پرنده مشخصه فرار کرده و تازه صید بوده و دمش خرابه.ولی خوب سر و صدا میکنه بنظر سهره بدی نیست.
الانم انگار کل روز چیزی نخورده چون زیاد میخوره.
اینم واسه زنگ تفریح دوستان بود امیدوارم جالب بوده باشه واستون :basa (135):
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۶:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed MB ، majid gholami ، پدربزرگ
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #2
RE: صید سهره در شهر تهران
(۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۶:۱۷ ب.ظ)torobche نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همه دوستان
امیدوارم هر جا که هستید شاد باشید.
راستش میخوام یک اتفاقی رو بگم که امروز عصر افتاده و من نبودم و پدرم سهره صید کرده.
امروز عصر که من نبودم اومدم دیدم دوتا سهره وسط خونست(چون یکی که تازه صید شده فقط توی خونست که رام بشه بقیه رو بیرون نگه میدارم به دلایلی)گفتم چرا آوردید توی خونه پدرم گفت این گرفتم.گویا حدود ساعت 4 عصر پدرم میبینه ی چیزی خودش به شیشه پنجره میکوبه،توی اون پنجره ی سهره دارم وقتی نگاه میکنه میبینه ی سهرست.پنجره رو باز میکنه ولی تو نمیاد.سهره تازه صیدم میبره تو اون اتاق ی ظرف شاهدونه هم میذاره این سهره تازه صید دهن میزنه اون به خاطر صدا میادش داخل خونه و آمدن همان و پنجره بسته شدن همان.
از ظاهر پرنده مشخصه فرار کرده و تازه صید بوده و دمش خرابه.ولی خوب سر و صدا میکنه بنظر سهره بدی نیست.
الانم انگار کل روز چیزی نخورده چون زیاد میخوره.
اینم واسه زنگ تفریح دوستان بود امیدوارم جالب بوده باشه واستون :basa (135):

:basa (160):

سلام
دوست عزیز این که چیز عجیبی نیست ، من خودم ساکن جنوب تهرانم و تا کنون 6 سهره و جوجه سهره را بدون استفاده از تور و یا تله به راحتی شکار کردم !!!
روش کار خیلی ساده است :
من سهره هام رو توی بالکن می ذارم و قفس هاشون رو زیر هم می زنم که هم دیگر را نبینند زیاد برا هم دهن می دهند ، حالا اگه شانس داشته باشم و سهره ای از حوالی ما بگذره می آد به سمت صدا نکته مهم اینجاست که بالای همه این قفس ها در یه قفس باز و شاهدانه فراوان تو جا دونی و کف موجوده سهره بنده خدا می ره که شاهدانه بخوره می مونه تو قفس .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط smm200002.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۸:۰۹ ب.ظ)smm200002 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزیز این که چیز عجیبی نیست ، من خودم ساکن جنوب تهرانم و تا کنون 6 سهره و جوجه سهره را بدون استفاده از تور و یا تله به راحتی شکار کردم !!!
روش کار خیلی ساده است :
من سهره هام رو توی بالکن می ذارم و قفس هاشون رو زیر هم می زنم که هم دیگر را نبینند زیاد برا هم دهن می دهند ، حالا اگه شانس داشته باشم و سهره ای از حوالی ما بگذره می آد به سمت صدا نکته مهم اینجاست که بالای همه این قفس ها در یه قفس باز و شاهدانه فراوان تو جا دونی و کف موجوده سهره بنده خدا می ره که شاهدانه بخوره می مونه تو قفس .
درود بر شما دوست عزیز
آخه منطقه ما نه پرنده باز زیاده نه جایی هست که گذری سهره از اینجا رد بشه که بخوام بگیرم واسه این بود جالب بود برام.
ولی خوب این بود شانس ما.
ولی اگه ماده بود بهتر بود واسم.:basa (92):
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۸:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed MB
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۸:۲۰ ب.ظ)torobche نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۸:۰۹ ب.ظ)smm200002 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
روش کار خیلی ساده است :
درود بر شما دوست عزیز
آخه منطقه ما نه پرنده باز زیاده نه جایی هست که گذری سهره از اینجا رد بشه که بخوام بگیرم واسه این بود جالب بود برام.
ولی خوب این بود شانس ما.
ولی اگه ماده بود بهتر بود واسم.:basa (92):

مگه ساکن کجای تهرانی ، اگر نزدیک منزلتان فضای سبز یا پارکی هست این را بدون حتما از آنجا اومده و از جایی در نرفته ، جمعیت سهره در تهران مثل استانهای غربی زیاد نیست ولی در همین جا هم سهره ها زاد و ولد دارند !
اگه دنبال ماده سهره هستی یه سر به بازار پرندگان خلیج پارس بزن اونجا من سهره ماده را دیدم یکی 2 یا 3 تومن می فروشند !!!
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
درود بر شما
ما نارمک هستیم دوست من و اینجا از نظر فضای سبز و درخت زیاد هست حرف شما درست ولی از نظر ظاهر این پرنده وحشی بوده و توی قفس که دمش خراب شده.
راستش ماده واسه جفت میخوام که انشاالله بهر جوجه میگیرم که خوب رام بشه واسه جفت تو قفس.
موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۹:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان