زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۷:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

طرز تهیه شربتی مقوی

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #1
طرز تهیه شربتی مقوی
باسلام و ادب

بجهت رفع بعضی از مسایل گوارشی و تنفسی در پرندگان گاهی لازم است از مواد آلی موجود در طبیعت که در حقیقت

خالی از هرماده شیمیایی میباشد استفاده نمود تا اثرات منفی دارو های شیمیایی که در طی یک دوره درمان ویا تقویت

از آن بهره برده شده از بین برود . لذا محلولی که طرز تهیه آن را در زیر بعرض میرسانم براحتی این عمل را انجام داده و

نشاط و سرحالی خاصی به پرنده میدهد .

این محلول بسیار ساده و آسان آماده میشود باین ترتیب که 3 قاشق چایخوری عسل را در شیشه ای ریخته و 3 قاشق

چایخوری عرق نعنا به آن اضافه کرده و تا 1 لیتر روی آن آب جوشیده سرد شده می افزاییم .

این محلول بسیار مقوی و مغذی و ضد باکتری در دستگاه های تنفسی و گوارش بوده و باعث سرزندگی وسرحالی پرنده

خواهد شد . این محلول را میتوان در هفته 2 بار در اختیار پرنده قرار داد .

لازم بذکر است که از جوشانده نعنای تازه نیز میتوان برای تهیه این محلول استفاده نمود .

موفق باشید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۲۶، ۱۲:۵۵ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۷/۲۶، ۱۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #2
RE: طرز تهیه شربتی مقوی
باسلام و ارادت

از دوستان عزیز درخواست میکنم هر کی ازین محلول آماده کرده و به پرنده هاش داده لطفا نتیجه شو

اعلام کنه تا بقیه عزیزان هم اگه صلاح دونستن استفاده کنن .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۷/۲۷، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۷/۲۶، ۱۲:۵۱ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام و ادب

بجهت رفع بعضی از مسایل گوارشی و تنفسی در پرندگان گاهی لازم است از مواد آلی موجود در طبیعت که در حقیقت

خالی از هرماده شیمیایی میباشد استفاده نمود تا اثرات منفی دارو های شیمیایی که در طی یک دوره درمان ویا تقویت

از آن بهره برده شده از بین برود . لذا محلولی که طرز تهیه آن را در زیر بعرض میرسانم براحتی این عمل را انجام داده و

نشاط و سرحالی خاصی به پرنده میدهد .

این محلول بسیار ساده و آسان آماده میشود باین ترتیب که 3 قاشق چایخوری عسل را در شیشه ای ریخته و 3 قاشق

چایخوری عرق نعنا به آن اضافه کرده و تا 1 لیتر روی آن آب جوشیده سرد شده می افزاییم .

این محلول بسیار مقوی و مغذی و ضد باکتری در دستگاه های تنفسی و گوارش بوده و باعث سرزندگی وسرحالی پرنده

خواهد شد . این محلول را میتوان در هفته 2 بار در اختیار پرنده قرار داد .

لازم بذکر است که از جوشانده نعنای تازه نیز میتوان برای تهیه این محلول استفاده نمود .

موفق باشید .

با سلام خدمت دوست عزیزم به نظر من استفاده از عرقیات طبیعی (مورد اعتماد) از خیلی روشهای درمان یا پیشگیری از بیماری ها موثرتره مثلا عرق نعناع - خارشتر-کاسنی و ...
۱۳۹۱/۰۷/۲۷، ۰۵:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayhn ، DRaiush ، عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
با سلام به استاد خودم حامد

کاملا درست میفرمایین منم باین قضیه اعتقاد دارم و در ماه 2 _3 بار از عرقیاتی مثل نعنا کاسنی چهل گیاه شاطره

و در کنارش گاهی محلول عسل و دارچین و گاهی هم محلول عسل با کاسنی به پرنده هام میدم و تا بحال خدا رو شکر

مشکلی نداشتم . بهرحال از اینکه تجربه تون رو در میون گذاشتین ممنونم .

موفق باشی دوست من .
۱۳۹۱/۰۸/۰۸، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
با سلام و ادب

در ادامه مطالب مربوط به تهیه شربتهای مفید برای پرندگان ، نوشیدنی مقوی دیگری را خدمت دوستان معرفی میکنم .
این شربت با استفاده از دو قاشق چایخوری عسل و چند شاخه آویشن تهیه میگردد . نحوه آماده سازی آن دقیقا مشابه
آماده سازی شربت نعناست که در ارسالهای قبلی توضیح آن آمده است .

این شربت آرام بخش و ضد استرس ، برای رفع ناراحتیهای دستگاه گوارش و تنفس بسیار نافع و موثر بوده و به پرنده ها
نشاط خاصی میبخشد . ازاین نوشیدنی درکشورهای پرورش دهنده پرندگان زینتی بطورمرتب ودائمی استفاده میشود.
این شربت را میتوان در هفته 2 بار برای پرنده مصرف نمود .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #6
من از محلوط عسل و نعنا مدتها پیش استفاده میکردم به خصوص وقتی که قناریها ورم روده یا اسهال داشتن فوقالعاده بهم حواب میده
از مخلوط کاسنی وعسل هم در مواقعی که قناری هفت تخم زیاد میخوردن یا گرمیشون میشد استفاده میکردم خیلی عالی بود . ولی از عزقیات دیگه استفاده نکردم میترسیدم داخلشون ترکیباتی باشه که باعث مرگ یا آزار واذیت حیون بشه راستش این دو فرمول هم به صورت تجربی به دست آوردم و پایه علمی واسشون نداشتم .
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayhn
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
باسلام
دوست من ، شربتهایی که در بالا ذکر شده و شما هم چندتایی از اونها رو استفاده کردین ، همگی امتحان خودشون رو
پس دادن و همونطور که قبلا عرض کردم ، ترکیبات این محلول ها هم بی ضرر ، مقوی ، ضد استرس ، آرامبخش ، برطرف
کننده خستگی ، ضد تورم معده و روده ، نشاط بخش ، گندزدا و ضدعفونی کننده هستند . علاوه بر اینها ، مهم ترین اثر،
خاصیت ضد باکتریایی و ضد میکروبیایی شربنهای نامبرده شده است .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۱۲:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، Mehdi_Sari ، مهدي عرفان

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان