زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۵:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عدم تعادل و آبكي بودن مدفوع

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #1
عدم تعادل و آبكي بودن مدفوع
با درود
دوستان من يه قناري سبز دارم كه جوجه زمستان گذشته و نر ميباشد ، اين پرنده 2 ماه پيش مريض شده بود عفونت روده كه با دادن داروي تتراساكلين مشكل حل شد سينه پرنده كاردي شده بود حال مشكل اينه پرنده تا اومد جون بگيره افتاد به تو لك و حالا از لحاظ مزاجي پرنده خوبه ولي به زور روي ميله مي ايسته و وقتي داره خودشو تميز و پرهاشو مرتب ميكنه تلو تلو ميخوره به عبارتي پاهاش تحمل وزن شو نداره. اينو بگم كه پرنده رو دارم تقويت ميكنم نزديك 10 روزه اگه بيماري خواصي داره لطفا راهنمايي كنيد؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۵۷ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۸، ۰۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ارسال: #11
تحمل نكردن وزن قناري توسط پاهايش
با درود
دوستان حال پرنده من بدتر شده به صورتي كه به زور روي چوب ميشينه بيشتر در كف قفس كز ميكنه. فكر ميكنم بيماري عفوني داشته باشه چون سبك شده.
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #12
RE: تحمل نكردن وزن قناري توسط پاهايش
در باره بیماریهای عفونی و روده ای زیاد بحث شده است. جستجو کنید. تایپیک زیر را که همن امروز جواب داده ام را مطالعه کنید و برای نتایج بیشتر عبارت سبکی ، کاردی و لاغری را جستجو کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۶/۳۱، ۰۹:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

ارسال: #13
RE: تحمل نكردن وزن قناري توسط پاهايش و گيجي
با درود
اساتيد گرامي به تازگي متوجه شدم كه قناري من گيج ميزنه در كف قفس چپ ميشه و تلو تلو ميخوره. زمان پرواز هم كج به پهلو پرواز ميكنه و به درو ديوار ميخوره خلاصه تعادل نداره. به نظر شما بيماري اون چيه؟
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #14
RE: تحمل نكردن وزن قناري توسط پاهايش
با درود
دوستان نظري در مورد مشكل گيجي قناري من نداريد؟ اگه تجربه داريد در اين ضمينه لطفا كمكم كنيد.
۱۳۹۰/۰۷/۱۱، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #15
پرنده روی میله خوب تعادل نمیگیرد و بیشتر وقتها فضله اش آبکیه
قناری نر جیبر کشیدگی پای چپ دقت بیشتر پرنده به این پا همراه بال زدن کوتاه در موقع حرکت به پهلو و هیچ مشکلی در پا دیده نمیشود پرنده روی میله خوب تعادل نمیگیرد پرهاش کمی ژولیده استفاده از پماد فایتو دو روز و بیشتر شدن مشکلات بحدی که پرنده بعضی وقتها توی ظرف تقویتی میخوابه
قناری ماده از زمان خرید 6یا 7 ماه بیشتر وقتها فضله ابکی فضله ای که وسط فضله (چرخ کرده و بریده بریده) واطراف ان اب خالی بیشتر از فضله پرنده دو ماه تو لکه دور گردش خالی شده پرهاش شکننده(الان بک هفته است که از مولتی اویزنو یک روز در میان پر ریزی ادامه پیدا کرده) بعضی وقتها صدای زاری مانند انسان ازش در میاد بعضی وقتها با دهن باز نفس میکشه و اصلا صدای خس خس ندارد و شادابی لحظه ای دارد ورم معده هم دارد ودر ضمن الان دو ماه از تمام دانه های سرد و گرم استفاده میکنم بصورت چرخشی یک انگشتی پر دان اصلی کتان ارزن تخم شلغم
راهنمایی کنید با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۰۴:۱۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
25 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #16
RE: کمممممک مشکل قناری های من
سلام.
راجع به ماده قناری یه مشکل بد وجود داره اگه ضعیف بشه یا از دون عقب بمونه و بره تو لک یا لک تو لک بشه احتمال برگشتنش خیلی کمه. اول کچل میشه و دیگه پر در نمیاره و بعد یواش یواش بعلت ضعیف موندن یکی پس از دیگری بیماریهای مختلف و حیوون تلف میشه. دون تقویتی و ویتامینم به ندرت افاقه میکنه. جوجه کشی زیاد هم یکی دیگه از دلائل کچلیه. شما جای قناریتو گرم نگهدار و جایی بذارش که کمترین استرس بهش وارد بشه یه میخش هم بکن ایشالا که برگرده.
قناری نر هم احتمال زیاد دچار عفونت داخلی شده . بازم سایر اساتید هستن که حتما میتونن کمکت کنن.
امیدوارم خبر خوب شدنشونو بشنوم.
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۲:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #17
RE: کمممممک مشکل قناری های من
باید برسی شه و از نزدیک قناری رو دید.
به دامپزشک یا یه عشق باز با سابقه نشون بده .
۱۳۹۰/۰۷/۲۷، ۰۳:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان