زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۵:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عدم حفظ تعادل

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #1
عدم حفظ تعادل
سلام
يکي از قناريام چند روزي نمي تونه تعادل خودش تو نشستن حفظ کنه وبا پشت روي زمين مياد هميشه سرش پايينه
تغذيه اش خوبه(خوب مي خوره)
یکی دیگه هم چشماش سالمه ولی جایی را نمی بینه بعضی موقع هم دور خودش میچرخه
حالا موندم چيکار کنم؟
لطفا اساتید محترم راهنمایی کنن
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: میلادی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #2
RE: عدم حفظ تعادل
احتمالا نیوکاسله البته من شنیدم این بیماری مختص کبوتران هستش ولی توی یک کتابی خوندم که درقناری هم دیده شده امیدوارم حدسم صحیح نباشه تااوونجاکه میدونم کفتربازها زیاد تودرمان حیووناشون موفق نمیشن وبزرگترین مشکلی که باعث مرگ پرنده مبتلا میشه عدم توانایی درخوردن غذاوآبه البته خیلی ازاونها باگذرندون فصل گرما خوب میشن حالا شما مواظب تغذیه شون باش تاببینم دوستانی که اطلاعات کافی دارند کمک کنند انشالله خوب میشن
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۴:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #3
تشکر از این که به سوال جواب دادید
ولی از بیماری نیوکاسل نیست چون این دوتا جوجه قناریام اینطوری شدن
ومن پرنده ای جدیدی اضافه نگرفتم واحتمال اینکه بیماری واگیر دار باشه کمه
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #4
یکی از قناریام اینطور شد حتی بردمش دامپزشکی
جالب اینجاس موقعی که میبردمش دامپزشکی خوب میشد اما تا میومد خونه دوباره اینطور میشد
متاسفانه تلف شد...امیدوارم سالم بمونه..
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۱۰:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #5
گاهی عامل بیماریزا از دان یا هوا یا اب شرب یا تماس پرنده باپرندگان وحشی هنگام هواخوری بوجود میاد ودربین گله فقط پرندهایی رومبتلا میکنه که سیستم دفاعی بدنی ضعیفی دارند لذا به صرف اینکه همین دوتا اینجور شدن احتمالات رونادیده نگیرید
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۱۱:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #6
چند روز اخیر از چه داروهایی استفاده کرده اید .

به عنوان مثال آیا از قطره آیورمکتین استفاده کرده اید؟

اگر علائم پیچش گردن را دارد به احتمال زیاد نیوکاسل دارد

نقص در سیستم عصبی قناری که می بایست برای درمان از ب کمپلکس استفاده نمود

مالاریای قناری (که به ندرت اتفاق می افتد ) - ژولیدگی پرها - عدم تعادل و گاهی هم پلکهای چشم متورم می شود . گاهی اوقات از هنگام مشاهده آثار بیماری تا مرگ پرنده چند ساعت بیشتر طول نمی کشد

نرمی استخوان که معمولاً به علت کمبود ویتامین D بوجود می آید و در این بیماری معمولا انگشتان ، پاها و حتی بالها ممکن است کج بشوند

در بیماری آسپرژیلوز نیز اگر سیستم اعصاب مرکزی مبتلا شود باعث عدم تعادل در ایستادن قناری می شود

تغذیه نامناسب ، جوجه کشی بیش از حد و بیماری های گوارشی که به لاغری مفرط قناری منجر شده و قناری به علت ضعف تعادل خود را نمی تواند حفظ بکند.

سینه قناری را برررسی کنید ببینید لاغر شده یا خیر همچنین فضله قناری را جهت تشخیص بیماریهای گوارشی چک کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۱۱:۵۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۱۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #7
با سلام ..
در صورتیکه فضله هم سبز رنگ شده باشه و یا اسهال سبز باشه بعلاوه خطای دید (مثلا بجای نوک زدن به دانه کف قفس چندبار به اطرافش نوک میزنه ) قطعاً نیوکاسله و متاسفانه در این مرحله بیماری درمانی نداره .
البته عدم تعادل میتونه مربوط به عفونت هم باشه که به گوش میانی پرنده رسیده باشه ، چون این عضو مربوط به حفظ تعادل پرنده ست . ولی در مورد قناری های شما همانطور که دوستان گفتن احتمال نیوکاسل بیشتره .

در این فصل شیوع بیماری بسیار زیاده و براحتی میتونه بدون تماس مستقیم از طریق دان خریداری شده یا هوای تازه بیرون ( مثلا حیاط یا بالکن) و مهمترین راه انتقال نیش حشرات (پشه ، کنه ، مایت و ... ) منتقل شده باشه ، پس به جدا بودن پرنده ها یا عدم ورود پرنده جدید اکتفا نکنید و حتما پرنده های بیمار رو از محل سایر پرنده ها دور کنید .
برای تشخیص دقیقتر بیماری علائم بالینی و رفتاری پرنده را کامل توضیح بدهید .
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۲:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، 10reza10 ، abbass11
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #8
با تشکر از اقا امید واساتید دیگر من یکی از قناریهای فریهام اسهال داشت از نئو مایسین استفاده کردم متاسفانه روز دوم دیدم گیج میزنه وقتی ازچوب میخواد بپره روی اون چوب دیگه به دیوار قفس میخوره ومیفته غذا میخوره کتان وارزن فضلش ابکیه مقداری هم قهوه ای اگر دوستان با این مریضی برخوردن راهنمایی بفرمایند سپاس
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 49
66 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #9
سلام دوست من
یکی از قناری های من با همین مشکلات روبرو شده بود،البته از لرزش پا شروع شد و شدت پیدا کردبا توجه به این که نمی دونستم چکار کنم به دوستم که توی این کار تجربه اش زیاده گفتم ،گفت فقط باید تقویتش کنی البته ایشون مثل دوستان ما که توی سایت طبق مطالب علمی و منطقی بحث میکنند نیست و طبق تجربه صحبت می کنند ،شروع به تقویت کردم،علائم شدید تر شد تا جایی که از روی نی پائین اومد و نمی تونست راه بره جای آب و غذا رو پائین آوردم وضعیت بدتر شد دیگه افتاده بود کف قفس و پاهاش رو به بالا بود کارم شده بود گریه به حالش تا این که دوستم اومد و گفت یه کارتن خالی دستمال کاغذی بیار آوردم قناری رو بست توی اون یه جوری که انگار نشسته باشه و نزدیکش کرد به دیواره قفس جائی که آب و غذاش بود، گفت روزی یکبار باز کن بعد از پنج دقیقه ببند و فقط تقویت کن منم دون سیاه و شاهدونه خیس خورده و جوانه زده و موز تازه براش گذاشتم و داخل آب هم مولتی ویتامین گذاشتم، این کار 12 روز طول کشید بعد از اون تونست روی پاش بایسته و بعد از شاید 15 روز بعد از اون 12 روز تونست بیاد روی نی حدود 1 ماه طول درمان داشت، الان هم دو روزه رفته توی لک که نوید خوبیه میدونم که پرهای جدید در بیان دیگه خوب خوب میشه،البته قناری خیلی گرون قیمتی نیست ولی من در قبال اون مسئول بودم و خلاصه تونستم رو سفید بشم.
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۵:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz ، alireza.kashafi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #10
اقا دانیال از لطف شما بسیار سپاس فعلا دارم تقویتش میکنم ولی چون هوا گرمه می ترسم دون گرم بهش بدم مولیتی ویتامین میدم فقط چیز دیگه ای جرات نمی کنم بدم از دوستان دیگه خواهش میکنم اگر اطلاعی دارند بفرمایند قناری فری هست حیفه بمیره باز هم از شما سپاسگزارم
۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۱۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان