زمان کنونی: ۱۳۹۶/۰۵/۲۶، ۱۰:۵۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عشق من سهره

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 33
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 895
2210 سپاس گرفته‌شده در 923 ارسال
ارسال: #1
عشق من سهره
سلام
این یکی از بهترینای منه جوجه سردسیره و سه سالشه . 
تقدیم به همه دوستداران سهره .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۱۲:۲۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۴/۰۸، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 9683
10369 سپاس گرفته‌شده در 3484 ارسال
ارسال: #11
RE: عشق من سهره
سلام
لطفا اگر مقدوره در مورد تغذيه و روش نگهداري اينها توضيح بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۲، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #12
سلام
سه تا جوجه از شمال کردستان هستن که از اوایل تیر وقتی که توک سیاه بودن تو قفس بزرگ قناری باهم بودن تا چند روز پیش که سواشدن و گذاشتم عادت کنن به قفس تکی و ان شاالله دهن بگیرن . از صبح زود با روشن شدن هوا سه ساعت . از 11 تا 3 بعد از ظهر و از 4.30 تا حدودا یک ساعت بعد از اذان مغرب دهن براشون پخش میشه .
وقتی که با هم تو قفس بزرگ بودن دونشون شاهدونه و سیاهدونه بود و هر دو هفته یه انگشتی کنجد و هر دو هفته یک روز مولتی ویتامین و آفتاب و آبتنی هر روزه به مدت تقریبا دوساعت الان کلا لخت شدن و دارن رنگ میارن و هر دوهفته یک بار بادام با نبات کوبیده دادم چون آفتاب و آبتنی هر روز و شدید بود خیلی ضعیف میشدن و مجبور بودم بادام و نبات بدم ولی به هیچ وجه کافشه ندادم و الان تک دون شدن همون شاهدونه و دو روز در میون یه انگشتی نیجر .
البته باید داخل خونه باشن تا زمانی که رو به مستی میرن و محکم بخونن اونوقت میذارم تو فضای باز و گشت میبرم تا به امید خدا کامل مست بشن .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۷/۲۱، ۰۱:۵۱ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۲، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #13
سلام آقا سيمرغ ،ميشه بفرماييد چرا تو اين مدت تو يه قفس بودن و تازه سوا شون كردين؟
در مورد استفاده از مولتى ويتامين هم يه توضيح بديد لطفا ،چه نوع مولتى ويتامينى استفاده ميكنيد،وچرا هر دوهفته يه بار استفاده ميكنيد،؟چون اگه اشتباه نكنم شما از سبزيجات استفاده نميكنيد،يعنى تو اين فاصله دچاره كمبود ويتامين نميشن؟
۱۳۹۴/۰۶/۲۲، ۰۹:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #14
سلام
به سه دلیل اول اینکه هر روز بتونم آفتاب و آبتنی بشون بدم و دوم اینکه اگر از روز اول تکشون کنی مست میشن و شروع میکنن به دهن وحشی رو زدن ولی هدف من این بود که ضعیف بشن و نخونن و لک بخورن تا اینکه بتونم دهنشون رو عوض کنم و سوم اینکه اگر از روز های اول تک میکردم و میپیچوندم به شدت ذلیل میشدن .
مولتی ویتامین + الکترولیت . من برای تمام پرنده هام هر دو هفته یک روز مولتی ویتامین میدم و برای تو لکی ها هر هفته یک روز . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۲، ۰۹:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی ، sitra3 ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #15
سلام
خدمت شما عرض شود كه دوستان همدانى ما كه دهن بازى ميكنن به جوجه هاشون سبزى نميدن،من هم امسال تصميم گرفتم كه اين روش رو امتحان كنم ببينم فرقش چى هست،من الان فقط شاه دونه با كتان ميدم و ماسه بادى و كف دريا ومولتى ويتامين ،ولى از مولتى ويتامين
هفته اى 3 بار استفاده ميكنم،شرايط هم خوب هست تا اينجا ،فقط در زمان رنگ انداختن چون از سبزيجات و ميوه جات كه حاوى رنگ دانه هستند استفاده نميشه ،ميتونم از نكتون R استفاده كنم،ايا شما استفاده كرديد؟اگه اينطور هست لطفا نتيجشو بفرماييد.با تشكر.
۱۳۹۴/۰۶/۲۲، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #16
سلام
نکتون رو استفاده نکردم . متاسفانه اکثر نکتونها تقلبی شده و پارسال من اصلش رو فقط تو آزادگان دیدم که قیمتش بسیار بالا و نامناسب بود . رفقا که استفاده میکنن میگن چاق میکنه حالا بازم تحقیق کنید . 
من به پرنده در حال مرگ و مریض یا سرما خورده شاید هفته ای سه بار بدم . و فکر میکنم اصلا به این شدت نیازی نباشه و همش دفع بشه . توصیه میشه نهایتا هفته ای یک روز با دروز مناسب بدین . من با جا آبی کوچیک که تو عکس بود (سه تا بغل هم هست ) میدم . اگر پر کنم 8 قطره و اگر نصفه باشه 4 قطره .
اگر مولتی ویتامین زیاد بدین پرنده ویتامین بدنش رو از مولتی تامین میکنه و مریض و خراب میشه ولی اگر دو هفته یک وعده یا نهایتا هفته ای یک وعده بدین پرنده ویتامین و مواد معدنی بدنش رو از دونش جذب میکنه و اگر کمبودی داشته باشه با مولتی ویتامین جبران میشه و به هیچ وجه پرنده مریض و خراب نمیشه حتی اگر سالیان سال تو قفس باشه . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۶/۲۲، ۰۷:۱۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۲، ۰۴:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sitra3 ، shahabbatista ، gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #17
سلام
البته یک سری ویتامین های مورد نیاز برای سهره ها از طریق خوراکیهای طبیعی که به آب پرنده اضافه میکنم تامین میشه . مثلا در ابتدای پاییز سهره هایی که بیرون نگهداری میشن برای اینکه ویتامین c بدنشون تامین بشه و سرما نخورن چند قطره آب لیمو ترش یا لیموعمانی تو جا آبیشون میریزم و یا اگر پرتقال باشه چند قطره آب پرتقال تو جاآبیشون میریزم .
۱۳۹۴/۰۶/۲۳، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sitra3
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #18
سلام
جناب سيمرغ شما از گرده گل استفاده كرديد براى سهره ؟
۱۳۹۴/۰۶/۲۳، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #19
سلام
نشنیدم تا حالا . منظورتون چیه ؟ لطفا توضیح بدین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۶/۳۰، ۱۱:۳۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۶/۲۳، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #20
سلام
آقا مهدى منم تا حالا استفاده نكردم،ولى گرده گل رو عسل فروشيا دارن،و من شنيدم كه سر شار از ويتامين هست و تو مستى سهره خيلى تاثير ميزاره.
۱۳۹۴/۰۶/۲۳، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان