زمان کنونی: ۱۳۹۵/۱۰/۲۹، ۱۱:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عشق من سهره

کاربر افتخاری

دیپلم
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 682
1679 سپاس گرفته‌شده در 693 ارسال
ارسال: #1
عشق من سهره
سلام
این یکی از بهترینای منه جوجه سردسیره و سه سالشه . تو خوندن نابغه است .
تقدیم به همه دوستداران سهره .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۵/۲۸، ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۴/۰۸، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #61
RE: عشق من سهره
سلام

هزار ماشاالله به این سهره و صاحبش که یه همچین سهره ای بالا آورده .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۱۷، ۱۱:۱۱ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۶، ۰۳:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #62
سلام 

این جوجه امسال من هست . تا حالا بهش آفتاب ندادم ولی رخش تقریبا قرمز شده که نشون میده پرنده کمبود ویتامین نداره بخصوص ویتامین آ و دی باعث میشه رخ پرنده قرمز بشه . در واقع وقتی پرنده رخش نارنجی باشه (نارنجی کم رنگ مایل به زرد) علامت کمبود ویتامین هست 
الان داره نوکش هم رو به سفید شدن میره و از الان پا خوری میکنه . کاملا رام شده جوری که صورتم رو به قفسش بچسبونم هیچ ترسی نداره و نگام میکنه و تو صورتم میخونه . قفسش هم قفس رام کنی سهره از این کوچیکهاست . حالا بازم عکس و فیلم ازش میذارم بهار اگر عمری باشه  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷، ۱۲:۲۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۲۸، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #63
سلام 
این هم فیلمش (در ارسال زیر)

صبح زود که از خواب پا میشه یه کم سروصدا میکنه و بعد کمی آرومتر میشه از ساعت 9:5 تا ساعت 2:5 خیلی خوب میخونه یعنی تقریبا ساکت نمیشه و از ساعت 3 به بعد دیگه کلا ساکت میشه و آروم میشه که بهترین وقت هست برای پخش صدا و یادگیری آواز . البته از 3 به بعد کمی اتاق تاریکتر هم میشه بخصوص توی این فصل و من آستر پرده رو هم کشیدم که پرنده آسمون رو نبینه و حواسش پرت نشه و یاد آزادیش نیفته تا کاملا ذاتش رو فراموش کنه و دهن هایی که داره پاک کنه . ( منظور از پاک کردن دهن این هست که وقتی جوجه صدا ها و آوازهای جدیدی رو یاد بگیره و تکرار کنه این صداها جایگزین صداهای ذاتیش میشه و دیگه صداهای قبلیش رو تکرار نمیکنه و از این پس با صداهای جدیدش عکس العمل نشون میده . در واقع تا وقتی چیز جدیدی یاد نگیره قدیمی ها رو پاک نمیکنه )  
کلا من به این سبک دوست دارم سهره بازی کنم منظورم اینه که پرنده کاملا رام و اهلی باشه جوری که توی دست بخونه هر جا میخش کنی بخونه جلو روت بخونه و من پرنده هام رو یا تو قفس کوچیک رام کنی میذارم یا تو قفس سهره ای ( 30 سانتی ) و پرنده تو قفس کوچیک بیشتر ورجه وورجه و جنب و جوش داره که همین امر موجب شادابی و مستی بیشتر در پرنده میشه و همینطور باعث میشه که پرنده چاق نشه . البته اگر پرنده جاش بزرگ باشه بیشتر پرواز میکنه ولی جنب و جوش و فعالیتش کم میشه که همین امر موجب کسلی در پرنده و همینطور چاق شدنش میشه یعنی در واقع برعکسه قفس بزرگ سهره رو خراب میکنه و قفس کوچیک سهره رو درست میکنه و تو قفس بزرگ پرنده هم خیلی دیر رام میشه رام هم بشه تور میشه اگرم تور نباشه هنوز چموشی و خوی وحشی گری از وجودش بیرون نرفته ولی تو قفس کوچیک پرنده اونقد ورجه وورجه میکنه تا خسته میشه و تسلیم شرائط قفس میشه و خوی وحشی گری و چموشی از وجودش بیرون میره . و تو قفس کوچیک پرنده هم بیشتر میخونه و هم برای یادگیری آواز هرچی قفسش کوچیک باشه بیشتر و بهتر دهن میگیره . 
در مورد آواز هم بهتره با صدای آروم ولی واضح برای پرنده آواز پخش بشه جوری که جوجه فکر کنه صدای آواز یه پرنده از دور شنیده میشه یعنی منظورم اینه هرچی ولوم صدا پایینتر باشه برای یادگیری بهتره البته جوری باشه که واضح هم باشه و اگر ولوم صدا بالا بره برای پرنده حکم سروصدا داره ولی وقتی ولوم صدا پایین پایین باشه و محل پرنده هم ساکت باشه در ساعتهایی که پرنده در حالت چرت و آرامش هست به صدای آهسته بیشتر توجه میکنه و بهتر دهن میگیره ولی اگر صدا بلند باشه توجهش کم میشه و پرنده کلافه میشه باید پخش صدا براش حکم لالایی و نوازش روح باشه تا دهن بگیره .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۹/۲۳، ۰۱:۰۵ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۲۸، ۰۷:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #64
سلام 

این فیلم جدیدش هست .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۸/۱۴، ۰۷:۱۷ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۸/۱۱، ۱۲:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbaskermani ، محمدمهدی ، gholizadeh
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #65
سلام 
این جوجه خرم آباد هست . سال 90 . خیلی دوسش داشتم و معرکه بود ولی متاسفانه اون سال یه مشکلی برام بوجود اومد و دیگه اصلا حوصله نگهداری پرنده رو نداشتم و ازدستش دادم . این جوجه هم برام یه خاطره تلخ و شیرین شد . ولی واقعا سهره بود . (البته ببخشید با این موبایلهای قدیمی گرفتم کیفیت نداره)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰، ۰۲:۰۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۷، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #66
سلام 
اینم دوتا عکس دیگه از ماده پرزور و عتیقه من که واقعا یه ماده سهره ی استثنایی بود . خالهای درشت ته بال و دمش . رخ دار . حربه دار . صورت بزرگ و بدن پر و کشیده . خوش رنگ و زیبا خلاصه همه چی تموم بود . ببخشید حیفم اومد این دوتا عکس رو نذارم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۱۰:۳۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۱۰:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 67
سپاس‌ها: 9271
10082 سپاس گرفته‌شده در 3321 ارسال
ارسال: #67
ماشاالله .با نر هيچ تفاوتي نداره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۹:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #68
سلام 
عکسهای جدید از جوجه امسالم . البته دیگه مردی شده واسه خودش . اونقد رام شده که از دستم دونه میگره . 
اساتید به نظر شما از روی تیپ و قیافه و استیل و فاکتورهایی که برای سهره خوب مدنظر شما هست این سهره ارزش اینو داره یکی دوسال روش وقت بذارم و درستش کنم . فیلمش هم هست چندتا ارسال بالاتر . منطقه ش هم ارتفاعات شمالی استان کرمانشاه هست یعنی در واقع مرز بین کرمانشاه و کردستان میشه . خوشحال میشم نظر بدین .

یه سوالم دارم این پرهای بالای کمرش چرا اینطوری میشه ؟ هم بهش قطره زدم و هم از جرمی ساید استفاده میکنم . منظورم اینه اصلا شپش و اینا نداره ولی نمیدونم چرا این پرهای کمرش به هم ریخته شده . 
دیروز، ۰۳:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 59
سپاس‌ها: 124
2564 سپاس گرفته‌شده در 730 ارسال
ارسال: #69
سلام به نسبت اینکه جوجه امساله خیلی عالی شده ولی احساس میکنم یه نمیچه لک باید بخوره بعضی وقتا اینجوری شدن پر مال چربی داشتنه چون شما دهنش برات از همه چی مهمتره باید دوسال روش کار کنی میتونی یه جوجه سهره قناری هم کنارش بیاری بالا با دهن دلخواهت من پسندیدمش
دیروز، ۰۶:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی
کاربر افتخاری

دیپلم
ارسال: #70
سلام 
ممنونم به خاطر جوابت علیرضاجان . نظر لطف شماست . 
در مورد لکی که فرمودین والا صاف صافه پر هم نمیریزه خداروشکر ولی چربی چرا کمی چربی گرفته ماله همون نکتون لامصب بود ولی دیگه دلم نیومد لاغرش کنم گفتم پس میره . البته من چون پرنده رو تک دون میکنم و خوراک و تغذیه خاصی جز همون شاهدونه نداره یه تولک بره بیاد اکثر این چربیش هم آب میشه . البته بیشتر پهلوهاش و روی سینه ش چربی هست پسش خیلی کمه ولی در هر صورت کمی چربی داره البته شکر خدا داره مست میشه و جنب و جوشش خیلی خوبه اصلا رفتارش عالیه و نشون نمیده که کمی چربی گرفته 
در مورد این شلختگی روی کمرش هم یا به خاطر همینه که شما فرمودی یا خودم این احتمال رو میدم شاید به خاطر جرمی ساید باشه که سبب میشه چسبندگی پرها زیاد بشه و اینطور میشه البته میگم شاید این هم درش دخیل باشه . 
آره کاملا راست میگی باید حداقل یه تابستون دیگه روش کار کنم دلم نمیاد ردش کنم و این راهی که ما انتخاب کردیم بیشترش خون دل خوردن هست واقعا آدمو پیر میکنه به قول معروف تا گوساله شود گاو .......... در هر صورت مرسی که جواب دادی و نظرت رو گفتی . سلامت باشی 
یه سوال دارم طبق تجربه خودت جوجه های منطقه دار حنجره شون برای سال دوم چقد بهتر میشه ؟ البته جواب کتابیشو نمیخوام جواب تجربی که خودت تو این سالها تجربه کردی رو بگی ممنون میشم .  
دیروز، ۰۸:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان