زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۶:۱۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عشق من سهره

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
عشق من سهره
سلام
این یکی از بهترینای منه جوجه سردسیره و سه سالشه . 
تقدیم به همه دوستداران سهره .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۰۶، ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۴/۰۸، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #41
RE: عشق من سهره
سلام
انشالله كه هميشه همينطور موفق باشيد،به نظر من دهن دار كردن جوجه با نوار خيلى لذتش از اينكه جوجه رو زير دهن كهنه بزاريم بيشتر هست خيلى كار سخت ترى هست ولى وقتى يه جوجه درس پس ميده حتى يه بيا از نوارو خستگى آدم در ميره.
۱۳۹۴/۰۷/۰۸، ۱۲:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #42
سلام
آقا مهدي اگر جوجه را بعد لك براي دهن گرفتن بكنيم زير كاور ، دوباره لك نمي خوره ؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۰۸، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #43
سلام
اگه از این کاورهای ساتن که تو بازار بصورت آماده زیاد وجود داره استفاده بشه و جای سهره کاملا خنک باشه موردی نداره . چون این کاورهای آماده جنسشون مثل تور هست یعنی هوار به راحتی درش جریان داره و بیشتر برای این روی جوجه میندازن که تمرکز و حواس جوجه بیشتر به دهن جم باشه و کمتر شیطنت کنه و دهن رو گوش کنه برای یادگیری بهتر و بیشتر . فقط باید دوتا نکته رو رعایت کرد اول اینکه یه میخ باشه و دوهوا نشه و دوم اینکه به هیچ وجه از دون گرم (نیجر - سیاهدونه -کنجد ) استفاده نشه 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۳، ۰۵:۴۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۰۸، ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #44
با سلام برای اینکه سهره تخم مرغ بخوره نان سوخاری رو پودر کنید البته نه مثل آرد،با تخم مرغ رنده شد قاطی کنید خیلی خوب میخورند،من امتحان کردم و اتفاقا بوی خوبی هم میگیره
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۷/۰۸، ۰۵:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #45
سلام
در تاپيك مراحل آموزش آواز به سهره جناب عرفان اين نكته رو فرمودن
معمولاً جوجه سهره همانطوری که نوار آواز را پخش میکنه دهن نمیزنه و به انتخاب خودش از هر تیکه یه مقدار را میگیره و با هم ترکیب می کنه و یه آواز جدید میسازه . به طور مثال شما دو نوع دهن به ترتیب زیر را در نوار دارید.
الف : a b c d
ب: e f g h
ولی ممکنه سهره شما دهن را به صورت زیر بیاره
a c f g
آقا مهدى ميخواستم بدونم جوجه هايى كه شما آموزش ميديد هم به همين صورت آوازو ياد ميگيرن؟
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، سیدمحمد شریفی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #46
سلام
جناب عرفان درست فرمودن . اینو میگن خطا در یادگیری و اجرا . ولی رعایت مسائلی میتونه به بهبود این روند کمک کنه که عبارتند از :

1- ذات و منطقه جوجه های شما که میزان استعداد جوجه رو در یادگیری تعین میکنه و هرچقد جوجه ها با استعداد تر باشن میزان خطای در یادگیری و اجرا کاهش میابد.

2- میزان کال بودن و سن جوجه ها در زمان صید . یعنی هر چی جوجه ها کال تر باشن و زودتر زیر دهن قرار گرفته باشن خطا در یادگیری و اجرا کاهش میابد.

3- کیفیت دهنی که برای جوجه ها پخش میشود و همینطور نحوه چیدمان و تکرار دهن در فایل صوتی میتونه میزان خطا در یادگیری و اجرا رو کم کنه .

4- میزان سختی و آسانی دهنی که برای جوجه پخش میشود میتواند در این امر بسیار دخیل باشد . یعنی هرچی دهن سخت تر باشد احتمال وقوع خطا در یادگیری و اجرا بیشتر میشود و هر چه آسانتر باشد از میزان خطا در یادگیری و اجرا کاسته میشود .

5- مدت و میزان و چگونگیه پخش فایل صوتی در طی شبانه روز و همچنین استمرار این روند تا چه موقع میتواند در کاهش میزان خطا در یادگیری و اجرا موثر باشد .

6- محل و مکان آموزش جوجه ها که باید کاملا ساکت و آرام باشد و صدای هیچ پرنده ای در آن محل شنیده نشود . (قرنطینه کامل ) از میزان خطا در یادگیری و اجرا میکاهد . به همین علته که از جعبه سکوت استفاده میکنن . 

7- کمیت و تعداد جوجه های تحت تعلیم . هرچه جوجه ها کمتر باشن بهتر است . و از میزان خطا در یادگیری و اجرا کاسته میشود .

8- استاد زنده . تمام هفت مورد بالا یه طرف و این مورد یک طرف . استاد دهن پاک که بالا سر جوجه ها دهن بزنه میزان خطا در یادگیری و اجرا رو میتونه به صفر برسونه . ( اونی که تو این راه موفق هست این رمز موفقیت اوست ) . فقط باید زمانی که استاد قرص بخون و مست شد بالا سر جوجه باشه . چرا که نوار و فایل صوتی آواز قرص بخون و مست بخون رو پخش میکنه و اگر در زمانی که اوستا قرص نیست بالا سر جوجه گذاشته بشه خودش میزان خطا در یادگیری و اجرا رو بالا میبره .

من به اندازه بضاعت و وسعم این موارد رو رعایت میکنم و تا 15 یا 20 فروردین جوجه ها تحت تعلیم هستن و سپس مرتب گشت میخورن تا هر چی تو چنته دارن رو کنن و از 20 اردیبهشت تا 20 خرداد زمان امتحان نهاییه . اگر هیچ خطایی در اجرا نداشته باشن میره جزو دهندارها و اگر خطا داشته باشن دو حالت پیش میاد اگر جوجه فوق العاده پر خون و حنجره داری باشه از اوایل تیر دو مرتبه دون گرم میدم و میپیچمش تا لک بخوره و تحت تعلیم دومرتبه قرار میگیره . و اگر کم خون و حنجره ضعیف باشه میره جزو ردیا . ( البته حنجره جوجه هرچی باشه سال بعد دو برار میشه ولی جوجه های فوق العاده همون سال اول هم صداشون بلنده ) 
بله من هم این فرمایش جناب عرفان رو تجربه کرده ام ولی با رعایت مطالب بالا میشه از میزان خطا در یادگیری و اجرا کاست . ولی در هر صورت دهن سهره قابل تغییر میباشد و همون غلط دار و ردی رو هم میشه درستش کرد طبق اونچه در نحوه دهن دار کردن سهره وحشی عرض کردم . فقط دوتا چیز میخواد 1- عشق  2- صبر و حوصله  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹، ۱۰:۴۵ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #47
سلام 
سهره اردبیلی ما که بعد لک چهارگل شد . 

جوجه سهره صید شده امسال . 

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۳، ۰۵:۴۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۰۴، ۰۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #48
سلام 
جوجه سهره کشیده و خوشگل . 

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۷/۰۱، ۰۵:۵۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۱۴، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #49
سلام 
اینم ماده پر زور شیرازی من . وقتی بیا مینداخت قلب آدم کنده میشد .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۰۶، ۱۱:۵۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۱۸، ۱۱:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سعید مسروق ، AliReza Dezyani
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #50
سلام