زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عشق کفتر

علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #1
عشق کفتر
سلام دوستان عزیز کفتر باز هر مشکلی در زندگی کفتر داشت Emo_im_winking ید میتونید سوال کنید و من حتما جواب میدم از جفت گیری تا جلد کردن و......
قصد دارم درباره کفتر مطالبی رو در اختیارتون بزارم.
جفت گیری کفتر:
هر چند تا کفتر رو میشه با هم نگه داشت دو تا سه تا هشتاد تا گروهی و حتی یکی و هیچ مشکلی نیستهبرا جفت گیری اگه گروهی هستن خودشون میرن جفت ولی اگه نر و ماده در نظر دارید یک جفت کن تهیه کنید میتونید
از کارتون یا جلد میوه هم استفاده کنید نر و ماده رو بندازین با هم نر قور میزنه و ماده رو میزنه نگران نباشید اتفاقا نری
که قور بزنه ماده قبولش داره Emo_im_winking بعد بزارین همیشه چند ساعتی بیرون از جفت  کن باشن تا هم هوای بخورن و اگه جفت کن
کوچیکه پشتی نر تو بیرون بگیره.بعد مدتی ماده میره از نر نوک میگیره و هم رو میزنن چپ و راست بعد ماده میشینه و نر نطفه میریزه
تعداد پشت گیری مشخص نیست حتی یک بارم کار خودشو میکنه.
بعد مدتی میبینید نر داره گوشی از جفت کن میگه قور قور قور وقتشه برید اشیانه مناسب کفتر تهیه کنید تو اشیانه ماسه بریزید و کمی گردش کنید
بزارید تو جفت کن نر و ماده بیشتر نر میره تو اشیانه و قور میزنه و گرمش میکنه
تعداد کمی شاخه درخت جمع کنید بریزید جلوی جفت کن به هیچ عنوان خودتون شاخه رو
نزارید چون بهتره خود کفتر ببره میدونه چقدر نیازه به جز شاخه کفتر از پر خودشم تو ساخت اشیانه استفاده میکنه
بعد مدتی ماده تخم اول رو میزاره و فرداش تخم دوم و هر دو جنس میخوابن رو تخم بیشتر شب
تا صبح ماده و روز نر ولی باز مشخص نیست شیفتشون به چه صورتی.
جوجه که در اومد وعده دان دادن به کفتر قطع و همش تا زمانی که جوجه ها بزرگ شن دان جلو دستشان باشه
بهترین دان برای جوجه عدس و قرماش و ارزن و..........
روز اول بهتره قرماش با ارزن و گندم کم بدید در روز های بد عدس و قرماش و گتدم و ارزن و گاودانه هم بدید
تا جوجه ها تمام ویتامین بدنشون تامین بشه به هیچ عنوان نترسید جوجه سرما نمیخوره  اگه هی شما پدر مادرش رو
از روشون ور ندارید تا زمانی که ندیدید جوجه خودش دان و اب میخوره جدا نکنید
موفق باشید Emo_im_cool
۱۳۹۳/۱۱/۲۱، ۰۵:۰۲ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: رضا کریمی
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #2
RE: عشق کفتر
سلام آقای حقیقی منش
ممنون از شما
راستش من برای تنوع دو جفت کفتر با یک گنجه خریدم و گذاشتم توی ایوون. جلوی ایوون هم توری کشیدم. امیدوارم بتونم از تجربه ی شما استفاده کنم.  اگه لطف کنید و به این سوال های من جواب بدید ممنون میشم.

اول این که یکی از نرا خیلی قلدره و نمی ذاره اون جفت دیگه بیان کف ایوون و دون بخورند. من خودم وقتی می خوام به اون جفت مظلوم تر دون بدم ، اون غلدره رو توی گنجه نگه می دارم تا این حیوونا سیر بشند. به نظرتون راه بهتری هست؟

دوم این که توی هوای چند درجه لازمه دور گنجه شون نایلون بکشم؟ کلا دمای مناسب برای کبوتر چقدره؟ کف گنجه رو با چی بپوشونم؟

سوم اینکه در دوره قبل از تخم گذاری ، وقتی روی تخم خوابیدن و موقع جوجه بزرگ کردن بهشون چه دونی بدم؟

بازم ممنون
۱۳۹۳/۱۱/۲۱، ۰۹:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #3
RE: عشق کفتر
(۱۳۹۳/۱۱/۲۱، ۰۹:۰۰ ب.ظ)رضا کریمی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقای حقیقی منش
ممنون از شما
راستش من برای تنوع دو جفت کفتر با یک گنجه خریدم و گذاشتم توی ایوون. جلوی ایوون هم توری کشیدم. امیدوارم بتونم از تجربه ی شما استفاده کنم.  اگه لطف کنید و به این سوال های من جواب بدید ممنون میشم.

اول این که یکی از نرا خیلی قلدره و نمی ذاره اون جفت دیگه بیان کف ایوون و دون بخورند. من خودم وقتی می خوام به اون جفت مظلوم تر دون بدم ، اون غلدره رو توی گنجه نگه می دارم تا این حیوونا سیر بشند. به نظرتون راه بهتری هست؟

دوم این که توی هوای چند درجه لازمه دور گنجه شون نایلون بکشم؟ کلا دمای مناسب برای کبوتر چقدره؟ کف گنجه رو با چی بپوشونم؟

سوم اینکه در دوره قبل از تخم گذاری ، وقتی روی تخم خوابیدن و موقع جوجه بزرگ کردن بهشون چه دونی بدم؟

بازم ممنون
سلام دوست عزیز
اگه کفتر نر که قلدره سیر که میشه میکشه کنار و اونا میان بخورم دون
هیچ مشکلی نیست اگه اصلا نمی اره دون بخورم جدا کن به هر کدوم سر ساعتی دون بده.
دوست عزیز دور لونه کفتر نمیخواد همش نایلون باشه فقط حتما فصل های سرد شب که
میشه دور لو نشون  رو نایلون بکش و چپ یه بنداز و صبح وردار تابستون شب ها هم نمیخواد نایلون کنی.
موقع جفت گیری و تخم گذاشتن میگن شاه دونه ولی من تجربیات شخصی خودم هیچ فرقی نمی کنه تو دوره تخم گذاشتن و جفت شدن چی بدی من خودم گندم فقط میدم اگه جفت گیری بی میان باید کمی شاه دونه بدی.
وقتی جوجه در میاد مهمه باید حتما از دان تقویتی در کنار گندم استفاده کنی
دون تقویتی که در اخر مطلب بهت میگم همیشه حتما حتی یکیش هم در کنار گندم بده
وقتی جوجه داشتن در زمان جفت گیر میتونی یک مشت دون تقویتی بدی بقایش گندم یعنی با گندم سیرش کن
دون تقویتی:گندم.فرم اش.گاودانه.عدس.ارزن.کتون
حتما جوجه در میاد دون همش در اختیار کافران باشه قرن اش جوجه.رو درشت میکنه عدس عالی برا جوجه گاودانه که حرف نداره
موفق باشی باز اگه سوال در هر مورد کفتر داری بپرس جواب میدم
۱۳۹۳/۱۱/۲۱، ۰۹:۲۹ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: رضا کریمی ، رضا کریمی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان