زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علاقه به برگ شاهدانه

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
علاقه به برگ شاهدانه
[size=xx-large]سلام به همگی

من برای تغذیه سهره هرروز علاوه بر شاهدانه, یکی دوتا برگ گیاه شاهدانه هم میدم و خیلی هم به خوردنش علاقه داره.
میخوام بدونم این برگها برای پرنده مفیده یا نه ؟
لطفا اگر اطلاعاتی دراین زمینه دارید راهنماییم کنید
[/size]
:basa (18):
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #2
RE: علاقه به برگ شاهدانه
(۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۸:۴۴ ب.ظ)mina_1367 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من برای تغذیه سهره هرروز علاوه بر شاهدانه, یکی دوتا برگ گیاه شاهدانه هم میدم و خیلی هم به خوردنش علاقه داره.
[/size]

باسلام
دوست من ، همونطور که میدونی شاهدونه از گیاهان تخدیریه و برگ اون هم همین خاصیت رو داره . من نمیدونم شما
برگ شاهدونه رو از کجا تهیه میکنی ولی اگر روزی نتونی این کار رو ادامه بدی بخاطر اعتیادی که پرنده تون پیدا کرده ممکنه
صدمه زیادی بخوره بهر صورت من تا بحال اینو نشنیده بودم شاید دوستان دیگه نظر دیگه ای داشته باشن .
موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۹:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، amir bagheri
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۹:۰۶ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۸:۴۴ ب.ظ)mina_1367 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[/size]

باسلام
دوست من ، همونطور که میدونی شاهدونه از گیاهان تخدیریه و برگ اون هم همین خاصیت رو داره . من نمیدونم شما
برگ شاهدونه رو از کجا تهیه میکنی ولی اگر روزی نتونی این کار رو ادامه بدی بخاطر اعتیادی که پرنده تون پیدا کرده ممکنه
صدمه زیادی بخوره بهر صورت من تا بحال اینو نشنیده بودم شاید دوستان دیگه نظر دیگه ای داشته باشن .
موفق باشین .
قفس سهره تو حیاط قرار داره و همین دونه هایی که از قفس بیرون پاشیده شدن تو باغچه رشد کردن وخیلی هم زیاد هستن.

البته شما اولین نفری نیستی که این سوالو پرسیدی قبلا چندتا از آشناها هم با دیدنشون متعجب شدن .

یعنی کاشتن شاهدونه انقدر عجیبه یا چیزی هست که من نمیدونم؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #4
سلام.منم نه شنیده نه دیده بودم که به سهره برگ شاهدونه بدن.به خاطر خواص برگ شاهدونه بهتره که دیگه به سهره ندین و از سبزیجات و میوه جات رایج استفاده کنید.با تشکر
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۹:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #5
با سلام خدمت دوست خوبم

دوست عزیز کاشتن شاهدانه عجیب نیست ، برای اطلاع باید خدمتتون عارض بشم هر گونه کشت شاهدانه در کشور ما ممنوع میباشد و جرم حساب میشود. جون از گرد و عصاره این گیاه مواد مخدری چون: (گراس و حشیش) درست میکنند . موفق باشید.
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۹:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #6
سلام
باید خدمتتون عرض کنم من اون اوایل که سهره خریده بودم حدود 10 سال پیش و توی منزل قبلی باغچه داشتیم , شاهدونه کاشته بودم و کاملا رشد کرده بود و شاهدونه هاشو می گرفتم و می دادم یه سهره ام...وقتی زمانه دونه دادنش میرسید گل خونه بوی شاهدونه می پیچید...
یکی از اقوام وقتی اومد و دید گفت می دونی داری مواد مخدر می کاری تو خونه ؟ و بعداً براتون دردسر میشه ؟! اما این رو هم بگم همونطور که ایشون گفتند : سهره علاقه عجیبی به خوردن برگ شاهدونه داره , بطوریکه وقتی حتی به طرف قفسش می بری هجوم میاره که بگیرش...
منم اون موقع نمی دونستم که از برگ شاهدونه مواد مخدر "حشیش" درست می کنن...بعد از اینکه فهمیدم همه رو کندم انداختم دور.
یکی از دوستانم نظامی هست و ازش در مورد این موضوع سوال کردم گفت بله دقیقه همینطوره و کاشتن شاهدونه قدغنه...اما نمی دونم پس این شاهدونه هایی که الان توی بازار هستش رو چجوری میکارن ؟!
آیا مجوز دارن یا بصورت قاچاقی کاشته میشه !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۹:۵۴ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۹:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، fazlog
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #7
به به چه دهنی میزنه اون سهره که هر روز برگ شاه دونه میخوره داداش باید یواش یواش ببندیش به قفس ترکش بدی:basa (133):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۱۰:۰۱ ب.ظ، توسط ارمان.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۹:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #8
با تشکر از دوست گلم آقا نوید در ادامه گفته هاتون باید بگم برای کاشت شاهدانه مجوز نمیدن ولی در اطراف کردستان قاچاقی کشت میشه من دیدم و بقیه از کشور های خارجی به کشور وارد میشه.موقع خرید از دو تا فروشنده معتبر سؤال کنید متوجه میشید. با تشکر.
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۱۰:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #9
با سلام مجدد

همونطور که دیدید ، دوستان همه جور جواب برای برگشو خودشو دونش دادن فقط راجع به ریشه ش صحبت نشد .
پس رسیدیم به حرف من که عرض کردم پرنده ممکنه صدمه بخوره بخاطر خوردن برگش . حالا باید شما سعی کنی
برگ شاهدونه رو بمرور و کم کم از تغذیه سهره تون حذف کنی .

موفق باشی .
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #10