زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت باز بودن دهان جوجه سهره قناری؟

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
علت باز بودن دهان جوجه سهره قناری؟
با سلام خدمت دوستان عزیز یکی از دوستان جوجه سهره قناری خریداری کردن که از همان اول با کمی تحرک دهانش باز میشد الان رفته رفته با گذشت 2 ماه روی میخ خودش هم بیشتر مواقع با دهان باز هست تمام علائم عادی هست ودل دل هم نمیزنه وماشاالله سر حال ولی یه حالت اینکه گرمش باشه همش دهانش بازه ویه جورایی انگار داره لح لح میزنه دونه 50 در 50 شاهدانه با کتان بود که من بهش گفتم در کل شاهدانه رو 10 درصد وکتان رو 90 درصد بکنه تخم کاهو وکمی کاسنی هم جلوش گذاشتیم ولی هنوز گر داره میخواستم ببینم از دوستان کسی تجربه این چنینی داره که مفید باشه تا این حیون زبان بسته از این حالت در بیاد خیلی ناراحت کننده هست برای من راستی دمای نگهداریش هم تقریبا خنک هست گرم نیست اگر پیشنهادی دارن دوستان خوشحال میشم راهنمایی کنن با تشکر از شما
۱۳۹۲/۰۴/۲۰، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hesam-63
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #2
RE: علت باز بودن دهان جوجه سهره قناری؟
با سلام خدمت جناب دهن باز منهم یک سهره قناری دارم همینجوری دست به هر کاری زدم نتیجه نداشت خسته شدم انداختمش تو پرون قاطی ماده ها
۱۳۹۲/۰۴/۲۰، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #3
با سلام
اگر هنگام تنفس با منقار باز و همراه صدا باشد می توانید از داروی ترامایسین استفاده کنید
ممکن است علت این عارضه بیماری آسم هم باشد
در صورتی که پرنده گاهی اوقات عطسه هم بکند ممکن است علت آن سرماخوردگی و یا بیماری ناشی از مایکوپلاسما باشد که در مورد دوم می بایست از تایلن استفاده شود
۱۳۹۲/۰۴/۲۰، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #4
نترس مال من اهم اینتور بود اما بعد از یک بار جفت انداختن درست شد.
۱۳۹۲/۰۴/۲۰، ۰۳:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #5
با سلام خدمت دوستان گل و عرفان عزیز که با مشقلات زیادشون بنده ی حقیر رو شرمنده کردن این پرنده همه چیزش عادی هست تنفسش صدا نداره فضله اش طبیعی هست فقط در حال عادی دهانش بازه انگار گرمش شده باشه دقیقا حالتش جوریه که پرنده رو جلوی آفتاب میزارید دهانش باز میشه به همون شکل هست دونش رو حدود 65 درصد خنک کردم کمی بهتر شده از نظر خوندن ولی مشکل باز بودن دهانش هنوز رفع نشده عرفان جان یه دوره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بدم مشکلی نداره یا ایراد داره فعلا تخم خرفه .تخم کاهو .تخم کاسنی .به هفت تخمش اضافه بر سازمان ریختم دونه اصلیشم قبلا شاهدانه بیشتر از کتان بود که در حال حاظر کتان حدود 80 شاهدانه حدود20 در صد هست کمی خیار بهش دادم یه نفر هم گفت که برگهای وسط کاهو خیلی مناسبه از دیروز بهش دادم ( این برگها برای مشکلات کبدی خیلی مفید هستند )ولی فعلا تغییر ی نکرده باز ممنون از شما اگر دوستان دیگه تجربه ی این چنینی دارن محبت بکنن ونظرشون رو بفرمایند خیلی لطف کردن با تشکر از همه.
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۹:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #6
دوست عزیز چون قبلا بهش شاهدونه زیاد میدادی احتمال زیاد چربی گرفته باشه نباید به سهره قناری زیاد شاهدونه داد
شما تو یک قفس بزرگ بزارش هر چی میتونه پرواز کنه تا آب بشه ایشالا به زودی خوب میشه
آب تنی هم یادت نره
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، محمدمهدی ، sajads
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #7
سلام مشکل این حیوون گرما یا دونه گرم نیست دو حالت داره یکی جرب کیسه هوایی هست یه نوع انگل هست که تو کیسه هوایی زندگی میکنه هیچ مشکل ظاهری و داخلی به غیر از اختلال در تنفس که با باز گذاشتن دهان همراهه وجود نداره درمان داروی نگون طبق دستور شرکت سازنده.حالت دوم آسم هست که باز نشانه هاش مثل حالت این حیوون هست و درمان داروی اسم مخصوص پرندگان زینتی حالا ساخت هر شرکتی طبق دستور شرکت سازنده.در هر دو حالت هیچ نشانه ای در مدفوع تغذیه و زندگی روزمره پرنده وجود نداره به غیر از باز گذاشتن دهانوموفق باشی
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #8
با سلام
یکی از علتها گرما زدگی میباشد مثلا پرنده در محل نگهداری خنک هست ولی براثر قرار گرفتن در معرض هوای گرم وخوردن دانه گرم میباشد تواین جور مواقعه من توی آبخوری پرنده عرق کاسنی میریزم واونو تو دمایی بین 23تا27درجه نگه میدارم وخوب میشه با یان توضیحاتی که شما دادین وگفتین کمی بهتر شده من امکان میدم یا گرما زده شده یا تو دهانش آفت زده باشه یا همان تبخال خنگی بهش بده ان شااله خوب میشه.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #9
با سلام خدمت دوستان عزیزم ممنون از هر دوی شما عزیز اول علی رضا این داروی نگون که فرمودید ماله کدام شرکته دارو سازی هست وداش علی فرمودید که علائم هر دو بیماری مثل هم هست چطور بتونم تشخیص بدم که کدام یک هست یکیشون علائم منحصر بفردی نداره که با در نظر گرفتن اون بشه تشخیص داد که کدام احتمال هست .ممنون از تو ضیحاتتون.

در مورد فرمایشات جناب خلیلی هم باید عرض کنم دارم خنکی بهش میدم اولین احتمال خودم هم همین گرما زدگی بود چون همونجور که خودتون میدونیم سهره قناری خیلی بدن گرم تری نسبت به پدر ومادرش داره بخاطر همین بستمش به خنکی فقط نسبت عرق کاسنی رو اگه بفرمایید ممنون میشم وچند رو در اختیارش
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۱:۲۵ ب.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #10
نگون ماده موثر دارو هست و هر شرکتی ممکنه به اسمی روش بذاره در مورد تهیه و سوال درمورد خود دارو میشه با دکتر دامپزشک مشورت کرد و خود دارو رو داروخونه دامپزشکی داره. در جرب کیسه هوایی صدای خس خس و نفس زدن مشخصه ولی تو آسم زیاد محسوس نیست
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان