زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۴:۳۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #91
RE: غذا ندادن به جوجه
سلام دوستان بعد از حدود هفت روز ماده فقط یک یا دو نوبت جوجه را تغذیه میکند به نظر شما اگر من فقط شب قبل از  خاموشی جوجه را تغذیه کنم کافی است یا در طی روز نیز باید ان را تغذیه کنم
۱۳۹۲/۰۴/۰۱، ۰۳:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #92
شاید شما نمیبینی .. از کجا میفهمی دو نوبت قپ میده ؟ اگه اینجوری باشه جوجه باید ضعیف و رشد کمی کرده باشه .
نیاز بیشتری به تغذیه داره
۱۳۹۲/۰۴/۰۳، ۰۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #93

(۱۳۹۲/۰۴/۰۱، ۰۳:۰۰ ب.ظ)'amirrezalo' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان بعد از حدود هفت روز ماده فقط یک یا دو نوبت جوجه را تغذیه میکند به نظر شما اگر من فقط شب قبل از  خاموشی جوجه را تغذیه کنم کافی است یا در طی روز نیز باید ان را تغذیه کنم

به نظر من اشتباه میکنید و ماده جوجه رو به اندازه غذا میده و شما موجه نمیشید  اگر نظر من رو بخواین نر و ماده را به حال خود رها کنین تا کاری که صلاح میدونن رو انجام بدن  . من هم اونموقع که تاره موفق به جوجه گرفتن شده بودم اینجور وسواس ها رو خیلی خیلی زیاد داشتم  و همیشه هم واسم درد سر سازز میشد تا اینکه یاد گرفتم  قناری ها رو به حال خودشون بزارم  و فقط نظافت - تغذیه سالم و صحیح و آب تمیز واینجور رسیدگی ها به عهده منه و بقیه کارها به عهده خود حیون هست پس بازم میگم بهتره بزارینش به حال خودش جوجه ای که بعد از هفت روز هنوز زنده هست یعنی ok
۱۳۹۲/۰۴/۰۳، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #94
من هر 2 ساعت یک بار جوجه را چک میکنم
مثلا صبح ساعت 7 براشون غذای تخم مرغی گذاشتم ساعت 9 بود که وقتی برای غذا گذاشتن جوجه را دیدم متوجه شدم چینه دانش خالیه و خودم با دست بهش غذا دادم تا ساعت 4 هر 2 ساعت یک بار این کار را کردم که ساعت 4 دیدم که غذا داده و کارم نشد ولی ساعت 11.30 قبل از خاموشی وباره دستی بهش غذا دادم
۱۳۹۲/۰۴/۰۳، ۰۸:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #95
کارعجیب قناری
ه نام خدا
باسلام خدمت شما اساتیدگرامی ! از تون یک سوال درمورد جفت گیری قناری داشتم که چند ماه میشه ذهنمو بخودش مشغول کرده :من یه جفت قناری دارم که نر سرخ وماده شتری رنگ است .من سه بار اونارو جفت زدم که سری اول باوجود جوانی وبی تجربگی ماده از4جوجه 2داد و هردو رو بزرگ کرد تاحدی که دیگه جداشون کردم .اما سری دوم وسری سوم همه تخماش جوجه میشد ولی جوجه در همون بچگی وقبل از پر در آوردن مردند. الان که ازاین ماجرا 1ماه میگذره وماده بطوری مسته که شبیه جوجه نر ریز خونی می کنه نمیدونم جفت بزنم یانه ؟؟ درضمن میخاستم ببینم اگه نر ازشدت مستی ماده رو اذیت کنه ونگذاره رو تخماش بخوابه میتونم جداش کنم یانه؟ ممکنه به خاطر جدا کردن نر از ماده ماده دیگه به جو جه هاش غذا نده و جوجه ها بمیرن؟؟لطفا راهنمایی کنید. قناری لایک
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: koroush atousa
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #96
RE: کارعجیب قناری
سلام
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بخوانيد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، جلال لطفی ، افسونگر
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #97
سلام دوستان گرامی من هنوز متوجه کار عجیب قناریام نشدم قناریم رو تخم میخابه جوجه هم میده اما درسری 2و3 جوجه ها مردند در حالی که جوجه ها درسری 1 بزرگ و دون خور شدن دلیلشو میخاستم بدونم لطفا راهنمایی کنید.
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #98
دوست عزیز همانطور که سایر دوستان فرمودند شما زحمت مطالعه بخشهای مربوطه را بکشید حتماً به نتایجی خواهید رسید. اگر بخواهیم در این تاپیک نتیجه را برای جنابعالی مشخص بکنیم خیلی از مطالب را می بایست تکرار کنیم.

فعلاَ در مورد مرگ جوجه ها عبارات زیر را در سایت جستجو کنید : اگر نتیجه نگرفتید در خدمتیم
سالمونلا
نقطه سیاه
مایکوپلاسما
(Dead in shell ) مرگ جوجه داخل تخم
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۳:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 627
110 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #99
RE: علت تلف شدن جوجه ها
امروز از صبح كه به حوه نگاه كردم به پشت افتاده البته مرتب نر يا ماده البته بيشتر ماده روش خوابيده  مرتب تخم مرغ و بيسكويت ساقه طلايي قاطي تو قفس براشون گذاشتم ويتامين هم ad3e يك روز در ميان البته جوجه از لحاظ ظاهري هيچ مشكلي نداره فقط به پشت خوابيده جوجه الان 6 روزش هست مشكلي براش پيش نمايد؟
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #100
RE: علت تلف شدن جوجه ها
(۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۱:۴۱ ق.ظ)'ayapir' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز از صبح كه به حوه نگاه كردم به پشت افتاده البته مرتب نر يا ماده البته بيشتر ماده روش خوابيده  مرتب تخم مرغ و بيسكويت ساقه طلايي قاطي تو قفس براشون گذاشتم ويتامين هم ad3e يك روز در ميان البته جوجه از لحاظ ظاهري هيچ مشكلي نداره فقط به پشت خوابيده جوجه الان 6 روزش هست مشكلي براش پيش نمايد؟

سلام
جوجه چون ريز هست جون نداره خودش را تكون بده پس سراغشون نرو بگذار ماده كار خودش را بكنه.اگر زياد سراغشون بري يا ماده جوجه را خفه ميكنه يا قهر مي كنه روش نمي خوابه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان