زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #101
RE: علت تلف شدن جوجه ها
(۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۱:۴۱ ق.ظ)'ayapir' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز از صبح كه به حوه نگاه كردم به پشت افتاده البته مرتب نر يا ماده البته بيشتر ماده روش خوابيده  مرتب تخم مرغ و بيسكويت ساقه طلايي قاطي تو قفس براشون گذاشتم ويتامين هم ad3e يك روز در ميان البته جوجه از لحاظ ظاهري هيچ مشكلي نداره فقط به پشت خوابيده جوجه الان 6 روزش هست مشكلي براش پيش نمايد؟

سلام ad3e رو نباید بیشتر از 2تا 3بار در ماه بدید ویتامینهای محلول در چربی زیادیش مسمومیت زا هست و اولین علائمش تشنگی و اسهال شدید آبکی برای دفع ویتامین از کبد و بدن و بعدش مرگ. ب -کمپلکس و مولتی ویتامین رو میشه 2.3 بار در هفته مصرف کرد چون دوزشون تقریبا کم و اندازه نیاز روزانه تنظیم شده نه آدای تا حالا که شانس آوردید تاپیک همین دارو رو مطالعه بفرمایید
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 627
110 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #102
(۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۱:۳۱ ب.ظ)'مسعود میرزالو' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۱:۴۱ ق.ظ)'ayapir' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز از صبح كه به حوه نگاه كردم به پشت افتاده البته مرتب نر يا ماده البته بيشتر ماده روش خوابيده  مرتب تخم مرغ و بيسكويت ساقه طلايي قاطي تو قفس براشون گذاشتم ويتامين هم ad3e يك روز در ميان البته جوجه از لحاظ ظاهري هيچ مشكلي نداره فقط به پشت خوابيده جوجه الان 6 روزش هست مشكلي براش پيش نمايد؟

سلام ad3e رو نباید بیشتر از 2تا 3بار در ماه بدید ویتامینهای محلول در چربی زیادیش مسمومیت زا هست و اولین علائمش تشنگی و اسهال شدید آبکی برای دفع ویتامین از کبد و بدن و بعدش مرگ. ب -کمپلکس و مولتی ویتامین رو میشه 2.3 بار در هفته مصرف کرد چون دوزشون تقریبا کم و اندازه نیاز روزانه تنظیم شده نه آدای تا حالا که شانس آوردید تاپیک همین دارو رو مطالعه بفرمایید

دستت درد نكنه دوست عزيز  ad3e رو ماهي دو يا سه بار بدم بسه يا بايد ويتامين ديگه اي هم بدم مثل ويتالين دارم خوبه اين رو هم در كنارش بدم يا فقط يكي از اونها رو بايد بدم
يه كم فضله نروماده آبكب شده كه به گفته خودتون اثر ad3e  هست

اينجور كه تو تاپيك خوندم ad3e  خيلي خطرناكه برا قناري پس لطفا در مورد ويتالين بگيد چجوري استفاده كنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط ayapir.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #103
اگر درست مصرف بشه خطرناک نیست البته بهترین روش استفاده از روشی هست که روی بسته نوشته  چون دوزی که کارخونه برای بسته بندی مصرف میکنه فرق میکنه و این گفته من در مورد کلا مصرف بیش از حد ویتامینهای به اصطلاح محلول در چربی مثل آ و دی و ای بود.ببینید ویتالین مولتی ویتامینه(مجموع ویتامینها) و آ و دی و ... هم توش هست و در صورت مصرف منظمش دیگه احتیاجی به محصول دیگه ای نیست توصیه میکنم همیشه رود بسته رو بخونید تا ببینید چه ویتامینهایی داخلش هست ولی الان اگر بیشتر از 10 روز این روند یک روز در میون آدی ای رو ادامه دادید فعلا توصیه میکنم هیچ چیز دیگه مصرف نکنید
اگر مولتی ویتامین هفته ای یکبار مصرف بشه چون تمام ویتامین ها داخلش هست احتیاجی به ویتامین دیگه ای نیست.و جهت محکم کاری دو سه بار آ دی ای موقع جفت کردن میدیم نطفه نر و تخم ماده قوی شه وگرنه مولتی ویتامین کل ویتامینها داخلش هست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #104
دقیقا درسته !
AD3E قبل از جفت دادن مصرف میکنند و بعد از بیرون آمدن جوجه ها مولتی ویتامین کفایت میکند . از یک ماهگی هم ب کمپلکس و ترکیبات دارای کلسیم و املاح معدنی برای تحریک اشتها  و رشد و جلای بهتر پرها موثر خواهد بود و نیازی به مصرف مکمل دیگر نیست .
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #105
RE: نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
دوستان سلام من به کمک فوری نیاز دارم امروز جوجه قناریام از تخم بیرون اومدن ولی ماده بهش غذا ندیدم بده چیکار کنم
توروخدا کمک کنید
۱۳۹۲/۰۹/۱۶، ۰۷:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dj kaka
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #106
RE: نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
سلام روز اولی که جوجه قناری به دنیا میاد زیاد غذا نمیخوره یا شاید کلا نخوره /ببین فردا هم بهش نمیده اگه  پیش گردن جوجه رو نگا کنی متوجه میشی ک غذا خورده یانه/چون مدت زیادی طول نمشه غذا دادن ماده به جوجه ک شما ببینیش
اگه غذا نداد یه برگ کاهو بذار واسه والدینش بخورن تا به جوجه غذا بدن
موفق باشی
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۹/۱۶، ۱۰:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: attaghi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #107
با سلام.با توجه به رسیدن فصل جوجه کشی،متاسفانه بیشتری از دوستداران قناری امسال با مشکل جوجه کشی مواجه بودند.در اکثر مواقع جوجه ها از تخم بیرون نیامده میمیرند.در مواردی هم جوجه ها پس از به دنیا آمدن در عرض چند روز تلف میشوند.دلایل زیادی ذکر شده که مربوط به همین مرگ و میر جوجه هاست.در ضمن راه و حلهای فراوانی هم در این زمینه داده شده.مثل استفاده از سریا،سرلاک و...که متاسفانه هیچ کدام جوابگو نبوده است.دوستان زیادی هم تغذیه را عامل اصلی دانسته اند.برخی از اساتید هم علت مرگ و میر جوجه ها را وجود نوعی ویروس در والدین و انتقال آن به جوجه ها دانسته اند که داروهای زیادی از قبیل انرو،فلور فنیکیل و ... را موثر دانسته اند.در این زمینه من هم استثنا نبودم.
حال با توجه به توضیحات مربوطه از دوستان خواهشمندم نظر و تجربه خود را در این زمینه بفرمایند تا تلفات جوجه کشی به حداقل برسد.
نا گفته نماند به نظر من نمیتوان این مشکل را به خاطر تغذیه دانست.زیرا از بین ده ها جفت قناری هم نژاد که من دارم،تغذیه هیچکدام فرقی با یکدیگر ندارد.اما از طرفی جفتی از قناریهایم 6 تا جوجه در یک لان میدهند و بزرگ هم میکنند . از طرفی برخی هم در هر لان4 تا جوجه را میکشند.
با تقدیر فراوان
۱۳۹۲/۱۱/۲۲، ۰۹:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #108
درود

روز اول هست که جوجه ها به دنیا اومدن ولی فکر میکردم که قناری بهشون غذا بده ولی میبینم که ماده همچنان روی جوجه ها میخوابه . آیا طبیعی هست ؟
میترسم از این که جوجه ها تلف بشن یا ماده بهشون غذا نده ، همین الان براشون یه برگ کاهو گذاشتم . کار دیگه باید بکنم ؟ ممنون
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #109
(۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۲:۴۷ ب.ظ)'dj kaka' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود

روز اول هست که جوجه ها به دنیا اومدن ولی فکر میکردم که قناری بهشون غذا بده ولی میبینم که ماده همچنان روی جوجه ها میخوابه . آیا طبیعی هست ؟
میترسم از این که جوجه ها تلف بشن یا ماده بهشون غذا نده ، همین الان براشون یه برگ کاهو گذاشتم . کار دیگه باید بکنم ؟ ممنون

سلام
ماده 3روز اول خيلي كم به جوجه ها غذا ميده مخصوصا روز اول.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #110
یسلام
خیلیییییییییییی فورییییییییییییییییی
من جوجه قناری نتونسته بود از تخم در بیاد برای تخمهای بعدی چکار کنم ؟؟

۱۳۹۲/۱۲/۰۳، ۰۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان