زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۰۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 42
12 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #151
RE: علت تلف شدن جوجه ها
سلام 
نه آقای بخشی شکمشون طبیعی بود. یادمه یکی از جوجه ها ک ظعیف شده بود شکمش خالی هم شده بود انگار خورده شده بود.
۱۳۹۳/۰۹/۱۵، ۰۴:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #152
سلام:
دوست عزیزلکه سیاه روی شکم نزدیک به استخوان سینه و سمت راست بدن پرنده ایجاد میشه دوباره با دقت نگاه کن که بیشترناشی از عدم تغذیه صحیح مادر در 3روز اول تولد اتفاق میافته ونهایتاًتا یکهفته باعث مرگ جوجه ها میشه در واقع اون نقطه سیاه کبد پرنده است که در اثربیماری بزرگ و نمایان میشه.در این ایام رنگ جوجه زرد میشه وفکرمیکنی خون در بدنشون نیست و وقتی که تلف میشن چون میرن زیر پای مادر و بقیه جوجه ها فکرمیکنی شکمشون خالی شده.گاهی اوقات در اثر شپشک هم ضعیف میشن واین بیماری رو میگیرن.
۱۳۹۳/۰۹/۱۵، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 42
12 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #153
(۱۳۹۳/۰۹/۱۵، ۰۶:۳۰ ب.ظ)هیوا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام:
دوست عزیزلکه سیاه روی شکم نزدیک به استخوان سینه و سمت راست بدن پرنده ایجاد میشه دوباره با دقت نگاه کن که بیشترناشی از عدم تغذیه صحیح مادر در 3روز اول تولد اتفاق میافته ونهایتاًتا یکهفته باعث مرگ جوجه ها میشه در واقع اون نقطه سیاه کبد پرنده است که در اثربیماری بزرگ و نمایان میشه.در این ایام رنگ جوجه زرد میشه وفکرمیکنی خون در بدنشون نیست و وقتی که تلف میشن چون میرن زیر پای مادر و بقیه جوجه ها فکرمیکنی شکمشون خالی شده.گاهی اوقات در اثر شپشک هم ضعیف میشن واین بیماری رو میگیرن.

ممنون از راهنمایی کاملت عزیز.  میشه بگی راهی برای درمان داره یا ن ?! آیا سریا ?
۱۳۹۳/۰۹/۱۵، ۰۷:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #154
سلام:
مواظب تغذیه در 3روز ابتدایی باشید.اگر مشاهده کردی که جوجه ها سیرنمیشن باید بصورت دستی و کمک به والدین سیرشون کنی. روشنایی اطاق رو تا10شب داشته باشند.ضمناًسریا هم خوبه و از نظرشپشک باید مطمئن بشید.
۱۳۹۳/۰۹/۱۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #155
با سلام

جوجهای من در اومدن سال اولی بودن نرو ماده ام و اینکه تخم هارو ترسیدم بردارم
تا اینکه جوجها 2تا روز اول یکی روز بعد و دیگری شب فردا باز شدند
من چه مساعلی باید انجام بدن تا ماده بتونه ب خوبی جوجهامو بزرگ کنه و از پس غذا دادنشون بر بیاد
۱۳۹۳/۰۹/۲۵، ۰۶:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #156
ضمن تبریک به شماغذای تخم مرغی مقوی همیشه به صورت تازه تازه در دسترسشون باشه.حواستون به فساد تخم مرغ باشه.
کاهو.موز.مولتی ویتامین در آبشون.
من به شخصه روز اول تخم مرغ رنده میکنم روش نون سخاری پودر میکنم میدم و برگ کاهو.روز دوم موز میذارم روز سوم هویج آبشو میگیرم با تخم مرغ و پودر سوخاری مخلوط میکنم میذارم.روز بعد کنجد رو هم میپاشم رو تخم مرغ و هویج و کاهو هم میذارم.پارسال برای یک جفت سویا پودر کردم و با غذای تخم مرغی مخلوط کردم دادم خیلی خوب بود.
در ضمن هفت تخم همیشه در اختیار جفت باشه.
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۹/۲۵، ۰۸:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #157
دوست عزیز ممنون
اما ماده من سال اولیه تجربه نداره
نمیدونم چرا با نر عشق بازی میکنه 
ماده تا میبینه نر میره سمت جوجها میپره تو چال از نر دهن میگیره
دلیل این کار چیه توجه به جوجها 80درصد بیشتر نیست روی مستی غذا میدن ب هم
۱۳۹۳/۰۹/۲۶، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #158
ببینید یک سری رفتارها ذاتی هستش یکی از این رفتارها غذا دادن به جوجه ها هست.
ماده ی بی تجربه معنی نداره همه ماده های سال اولی بالاخره باید کار بدن.بعضی ها خوش اخلاق و پرستار خوب و بعضی هم کمتر نگهداری مناسب رو برای جوجه ها دارن.
اون رفتار غذا دادن به هم دییگه هم طبیعی هستش توی جفت.شما تغذیه مقوی در اختیارشون بذار و نگران نباش.
۱۳۹۳/۰۹/۲۷، ۰۱:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 3
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #159
سلام خدمت همه ی دوستان گرامی

ماده م یکشنبه و دوشنبه دوتا جوجه دراورد از چهار تا تخم امروزم سومی باید میمود بیرون ساعت 9 رفتم دیدم تخم نصفش سوراخ شده ولی جوجه مرده حالا که تخم رو بیرون اوردم ببینم علت چیه دوتا عکسم گرفتم ک اساتید نظر بدن

اولا ماده م اولین بار جوجه بزرک میکنه به نظر ماده خوش سویی میاد ب جوجه هام غدا میده ولی دوتا جوجه ای ک درامدن تخماشون نیست یعنی ماده ب گمانم بوست تخمارو خورده این جوجه سومیه فک کنم ماده زده تخم رو سوراخ کرده بخوره و این جوجه تلف شده چون جوجه اصلا بنظرم برای بیرون امدن تلاش نکرده بیاد بیرون فک کنم فردا باید میومده بیرون ک ماده برای خوردن تخم اونو نابود کرده ی علت دیگه م میدم اونم اینکه ضبح برای بیرون امدن جوجه ی کتری گداشتم روی بیک نیک کنارقفس شاید همون باعث خفه گی شده البته با توجه ب تخم میگم ماده تخم رو سوراخ کرده حالا اگه اینجوره باید براش بوست تخم مرغ بزارم ؟؟؟؟

از ی طرفم کف دریا همیشه در اختیارشون هست ک بگم برا کمبود کلسیم بوده و سه روزه تهم مرغ و غدای نرم میخوره موندم علتش چیه؟؟؟

راستی اینم بگم که وقتی تخم رو بیرون اوردم دیدم جوجه ب تخم چسبیده اصلا نمیشه جداش کرد ی کم فشار دادم زرده تخم ریخت بیرون

حالا بنظر شما کدوم علت اصیه

1 بوست تخم کلفت بوده و نتونسته بیاد بیرون

2 جوجه دچار خفگی شده؟

3 ماده تخم رو سوراخ کرده؟؟

ممنون منتظر راهنمایی هاتون هستم

سباس

ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
۱۳۹۳/۱۰/۰۲، ۰۸:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 3
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #160