زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۴۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 19 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #181
RE: علت تلف شدن جوجه ها
(۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۰۲:۵۱ ب.ظ)shahab160000 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 دوست عزیز من فکر می کنم اینطور نباشد جون با بعضی از رفقا که صحبت می کنیم در کنار ماده هایی که سال گذشته خوب جوجه روی چوب اورده بودند و لی امسال جوجه هایشان درون تخم می میرد ،ماده هایی هم هستند که تمام تخم های هر لون را روی چوب می اورند  و هیچ موردی ندارند پس می توان نتیجه گرفت که امکان دارد از یک بیماری داخلی عفونی باشد که ان ماده خاص دچارش شده و باید در رفع بیماری قبل از جفت زدن اقدام شود

حرفتو قبول دارم اما یه سوال ؟
این که از کجا اومده این مریضی خیلی مهمه
و این ک از ویروس بودنش مطمینی؟
بعدم این که حالا همه اینا به کنار من هم این مشکل رو دارم هم یه مشکل دیگه 
بعد از 20 روز که تخم زیره مادست با نا امیدی تخم رو باز میکنم میبینم جوجش 8 روزشه 
این دیگه چیه اخه
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #182
(۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۱۲:۰۷ ب.ظ)pishooo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۰۲:۵۱ ب.ظ)shahab160000 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 دوست عزیز من فکر می کنم اینطور نباشد جون با بعضی از رفقا که صحبت می کنیم در کنار ماده هایی که سال گذشته خوب جوجه روی چوب اورده بودند و لی امسال جوجه هایشان درون تخم می میرد ،ماده هایی هم هستند که تمام تخم های هر لون را روی چوب می اورند  و هیچ موردی ندارند پس می توان نتیجه گرفت که امکان دارد از یک بیماری داخلی عفونی باشد که ان ماده خاص دچارش شده و باید در رفع بیماری قبل از جفت زدن اقدام شود

حرفتو قبول دارم اما یه سوال ؟
این که از کجا اومده این مریضی خیلی مهمه
و این ک از ویروس بودنش مطمینی؟
بعدم این که حالا همه اینا به کنار من هم این مشکل رو دارم هم یه مشکل دیگه 
بعد از 20 روز که تخم زیره مادست با نا امیدی تخم رو باز میکنم میبینم جوجش 8 روزشه 
این دیگه چیه اخه

دیگه داره گریم میگیره دست اول خیلی خوب بود 
  اما دست دوم از 50 جفت حمال 20 تا جوجه در اومد همش هم بدبختی پر بود یه تخم قشنگی ریخته بودن ک نگو هر کدوم 7 تا 8 تخم کرده بودن همه پر 
اونوقت 8 روزگی ول کرده بود همش  Emo_im_smirk                                        
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #183
والا من که با گنده های قناری ایران ک بیشترش قمه حرف میزدم همه همین مشکلو داشتن متاسفانه به نظر من مشکل از ایرانه و دکتراش که سر از حیوونا در نمیارن واگر نه اگه یه ازمایشگاه خوب بود ادم تخماشو میداد علت توقف رشد رو معلوم میکردن ادم فکر چاره میرفت
احتمال این هست که یه نوع بیماری از دارو ها خارجی مشترک هم باشه
من که اکسی ایرانی و مولتی ایرانی این سری دادم 
فعلا که تخمام تو 5 روزگی زیر قتاریا سالمن
دارو های خارجی رو قطع کردم هرچی ک بود
حالا اگه دون مشکل داشته باشه معلوم میشه 
اگه دارو هم باشه معلوم میشه 
به چند تا از قناریام امتحانی دارو دادم 
البته من دارویی به اون صورت مصرف ندارم
فقط تو تخم گذاری تا مهر کردن مولتی میدم 
همین
یکی از بچه ها میگفت ویروسه چون امسال بارندگی نبوده اینطور شده
امید خدا من که میگم باید صبر کرد و توکل 
اما اگه کسی اطلاعی داره خوشحال میشم بدونم 
چون اینجاییم واسه تبادل اطلاعات با هم
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #184
(۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ)amir_e نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم  . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم .  دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن  آخرین تخم جوجش  درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی  که 2 روزش بود مرد .  البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/  

دوست گلم بار ها گفتم 3 روز اول که جوجه بیرون میاد اندازه نوک چاقو اکسی وت به ابخوری اضافه کنید
مشکل حل میشه
ما خدا خدا میکنیم این جوجه لامصب بیاد بیرون بقیش خدا رو شکر مشکل نداره 
نمیااااد بیرون ای خداااااااااا
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #185
امسال با هزار اميد گلبسر با قناري جفت كردم اما بازهم جوجه كامل شده توي تخم مرده بود.واقعا اعصاب خرد كنه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #186
سلام خدمت دوستان عزیز، درمورد اینکه مشکل مرگ جوجه های هفت هشت روزه در درون تخم چه دلیل محکمی می تواند داشته باشد هیچ کدام از دوستان با قاطعیت نمی توانند اظهار کنند ولی دلایلی را که به نظرشان می رسد جهت بر طرف کردن این مورد به اشتراک گذاشته و از سایر ین طلب همفکری و ارائه راهکار می نمایند و همانطور که در اغلب پستها امده  هر کدام از ما روشی را که بکار بسته و احیاناًموفقیتی در ان راه داشته  ایم بیان می کنیم شاید به درد بقیه بخورد  بهر حال همانطور که قبلا خدمت دوستان عرض کردم درمیان ماده هایی که امسال خیلی خوب جوجه روی چوب اورده بودند دو ماده داشتم که در دو سری جوجه هایشان در درون تخم می مرد واز 15 تخم فقط یک جوجه درامد و بعد از جدا کردن ماده ها سه روز پودر تریسول در نصف جا ابی به انها دادم و از لحاظ تغذیه ای هم حسابی به انها رسیدم (بادام رنده شده +پودر نبات -جوانه گندم و ماش - سبوس برنج -سبزیجات تازه و.....)بعد از دوره درمان هم دو نوبت مولتی ویتامین (ویتالین)محلول در اب به انها دادم و مجددا با نرهایشان جفت کردم و الان در حال تخمگذاری هستند به امید خدا اگر نتیجه گرفتم به اطلاع دوستان می رسانم شاید با این درمان سایر دوستان هم به نتیجه دلخواه برسند
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #187
خوب منم این سری هیچ کار خاصی انجام ندادم 
همون روش قبل رو انجام دادم 
ببینیم چی میشه البته من به یه چیزی شک داشتم ببین اون سری هوا سرد بود بخاری روشن بود اما صبح ها هوا خیلی گرم میشد بخاری من روشن بود و هوای اتاق میرفت روی 30 تا 32 
من حدس میزنم ب خاطر این بود همش تو 7 ! 8 روزگی مردن اما این که تو 20 روزگیی تخم با جوجه زنده 11 روزه و تخم 13 جیک مرگ شده و این اتفاق ها نمیدونم چی میتونه باشه
حالا تازه بچه ها میدونن تابستون چه بلایی سر من اومد 
من تابستون بیشتر قناریام از ابله مردن 
من واکسن تو یخچال خونم بود هر کس ما رو میدید میگفت نزنی واکسن همش میمیره وایسا درد  از تو قناریا بره بیرون ما هی میموندیم میدیدیم بیشتر میشه جای کمتر روزی 5 تا 10 تا ازم مرد 
تا یه روز اعصابم خورد شد گفتم یا میمیرن یا میمونن 
واکسن که زدم نمیدونم چی شد از فرداش دیگه نمرد
بازم  ما گفتیم الهی شکر امسال جبران میکنیم 
که اینم دوباره یه مشکل دیگه
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۱۲:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #188
سلام
گرماي بالاي 29درجه تخم را خراب مي كنه.شما سعي كن دما را بياري روي 26.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، jorahim
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #189
(۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۰۹:۵۳ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
گرماي بالاي 29درجه تخم را خراب مي كنه.شما سعي كن دما را بياري روي 26.
اره کولر گازی بستم دیکه دما بالا نمیره
قمه دیگه یه تابستون داره یه زمستون 2ماه زمستونه بقیش تابستون + این که 100 تا لامپم روشنه که دما رو میبره بالا
۱۳۹۳/۱۲/۲۱، ۰۶:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #190
سلام لطفا دوستان سریعتر راهنمایی م کنن ممنون میشم

لان قبلی یکی از جوجه هام تا سه روزگی خوب بود بعد سه روزگی کل شکمش باد کرد یعنی روده  همه چیش باد کرده بود مثل زن حامله که شکمش میاد بیرون شکم اینم امده بود بیرون بعد فرداش مرد

حالا جوجه های این لانمم که الان سه روزشونه همینطور شدن خواهشا تا اینام تلف نشدن علت رو بگید چرا اینجور شدن و من الان باید چی کار کنم فقط سریعتر لطفا  منتظر پاسخ هاتون هستم .

سسسسپپپپپپاسسسسسسسس
۱۳۹۳/۱۲/۲۹، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان