زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۰۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #21
RE: علت تلف شدن جوجه ها
خوب شد که کامل توضیح دادی
اصلا خودتو اذیت نکن.منم پارسال دقیقا همین مشکلو داشتم.کنه ها(یا شپش) قناری های شما خیلی زیاده واسه همین پودر جواب نمیده .فقط قطره ایرومکتین واست خوبه.منم پارسال همه این کارها را میکردم ولی بازم جوجه هام همه تلف میشدن و حتی یه جوجه هم بالا نمیومد.مجبور شدم قناری ها را با قفس بیارم بالا تو سالن پذیرایی و دیدم که جوجه ها دیگه نمردن.بعدشم طی یه هفته 2 بار به فاصله 3 روز محل نگهداریشونو کامل با اسپری سوسک کش قرمز سم پاشی کردم و بعد هم قناری ها را قطره پشت گردنی زدم و آوردم جای قبلیشون و دیگه جوجه هام نمردن.که این کار دیر انجام شد و تقریبا آخرهای جوجه کشیم شده بود.ولی بازم تونستم 28 جوجه را بالا بیارم.
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۱:۰۷ ق.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب شد که کامل توضیح دادی
اصلا خودتو اذیت نکن.منم پارسال دقیقا همین مشکلو داشتم.کنه ها(یا شپش) قناری های شما خیلی زیاده واسه همین پودر جواب نمیده .فقط قطره ایرومکتین واست خوبه.منم پارسال همه این کارها را میکردم ولی بازم جوجه هام همه تلف میشدن و حتی یه جوجه هم بالا نمیومد.مجبور شدم قناری ها را با قفس بیارم بالا تو سالن پذیرایی و دیدم که جوجه ها دیگه نمردن.بعدشم طی یه هفته 2 بار به فاصله 3 روز محل نگهداریشونو کامل با اسپری سوسک کش قرمز سم پاشی کردم و بعد هم قناری ها را قطره پشت گردنی زدم و آوردم جای قبلیشون و دیگه جوجه هام نمردن.که این کار دیر انجام شد و تقریبا آخرهای جوجه کشیم شده بود.ولی بازم تونستم 28 جوجه را بالا بیارم.

بازم ممنون. من کلاً 2 تا قناری دارم! یک نر و یک ماده...با چه کسی من رو اشتباه گرفتی که میفرمائید قناری‎هام زیاده! ::basa (135):
قناری‎هام زیاد نیست که پودر جواب نده. در ضمن من پودرو برای پیشگیری می‎زنم. هنوز مشکلی و دلیلی مبنی بر وجود شپشک ندیدم. ولی باز مردد هستم که دستی بزرگ کنم یا باز شناس مجدد بدم به والدینشون و روشنایی ساعت 4 صبح و بیدار کردنشون رو امتحان کنم. نمیدونم والا...
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #23
با سلام

در هر صورت بزرگ کردن دستی قناری هم مشکلات خودشو داره و بازهم امکان مردن جوجه هست.
بنده پیشنهاد میکنم لون قناری رو هم عوض کنید.
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۳:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #24
(۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۳:۳۳ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

در هر صورت بزرگ کردن دستی قناری هم مشکلات خودشو داره و بازهم امکان مردن جوجه هست.
بنده پیشنهاد میکنم لون قناری رو هم عوض کنید.

پس چه خاکی بریزم تو سرم!؟ :(
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #25
با سلام
علی جان منتظر باش تا جوجه ها از تخم بیرون بیان اون موقع اگه دیدی والدینشون تغذیشون نکردن میتونی با کاهو وآبتنی دادن به ماده اونو برای غذا دادن به جوجه ها تحریک کنی و بعد از این کارها اگر بازم دیدی که جوجه ها رو غذا نمیدن خودت باید دست به کار شی
موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط majid*h.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۵:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
ارسال: #26
آقای علیرضا
چرا مطلب منو اشتباه میخونی.من که نگفتم شما قناری زیاد داری.گفتم شپش قناریهات زیاده.بهتره که نر و ماده را در هوای آزاد با دست نگه داری و نوک پرهاشون و نوک دومشونو خیلی خیلی کم اسپری حشره کش تار و مار قرمز رنگ بزنی.و همین طور زیر پنبه هاشونو تو لونه هم اسپری بزنی و بعد پنبه را بذاری تا شپش هاشون بمیرن و جوجه ها بالا بیان.این واسه یه جفت شاید جواب بده ولی اگه از قطره پشت گردنی استفاده کنی بهتره.بازم خود دانی.این تجربه شخصی بنده هستش:basa (163):
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m ، افسونگر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #27
(۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۲۷ ق.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای علیرضا
چرا مطلب منو اشتباه میخونی.من که نگفتم شما قناری زیاد داری.گفتم شپش قناریهات زیاده.بهتره که نر و ماده را در هوای آزاد با دست نگه داری و نوک پرهاشون و نوک دومشونو خیلی خیلی کم اسپری حشره کش تار و مار قرمز رنگ بزنی.و همین طور زیر پنبه هاشونو تو لونه هم اسپری بزنی و بعد پنبه را بذاری تا شپش هاشون بمیرن و جوجه ها بالا بیان.این واسه یه جفت شاید جواب بده ولی اگه از قطره پشت گردنی استفاده کنی بهتره.بازم خود دانی.این تجربه شخصی بنده هستش:basa (163):

حرف شما کاملاً متین. ممنون از اینکه وقت میذارید و پاسخ میدید. اما اینجا چندتا سوال مطرح میشه!
1. شما چطوری متوجه شدید شپش قناری‎های من زیاده؟! :دی
2. من هر سری که قناریم تخم میکنه پنبه دونه‎هاشونو عوض می‎کنم توشم پودر می‎ریزم...بازم امکان وجود شپش هست؟
3. همونطور که گفتم من اصلاً نشونه‎ای مبنی بر وجود شپش ندیدم! دلم نمیاد اسپرس سوسک کش قرمز که خیلی هم قویه بزنم بهشون...
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۰:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
ارسال: #28
بله .شپش اصلا دیده نمیشه .من پارسال از چندین نفر پرسیدم ولی جز شپش علت دیگه ای نیافتم.به خاطر همین بود که امسال فعلا خدا را شکر جوجه ها سالمن.یعنی هم تغذیه ام درست بود و هم ماده ها خوب جوجه هامو تغذیه میکردن. مشکل ژنتیک هم نبود.
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
ارسال: #29
درود بر همه
من 3 تا از جوجه هام که از لون اول بودن و پدر و مادرشون هم جوجه پارسال خودم بودن تا 4-5 روزگی خیلی خوب رشد کردن ولی نمیدونم چرا بعدش یک دفعه شروع به لاغر شدن کردند و کم کم لاغر شدند تا اینکه چند روز پیش 2 تاشون بدلیل ضعیف شدن بیش از حد در 9 روزگی تلف شدند.و اون یکی هم خیلی حالش خوب نیست.و خیلی لاغره.جوجه ها معمولا تو این سن شروع به ساختن چربی در زیر شکمشون میکنند تا شبها که از والدین تغذیه نمیشن بتونن تا صبح دوام بیارن و صبح روز بعد با تغذیه مجدد توسط والدین شروع به چربی سازی واسه شب بعد میکنند.همه ی جوجه های من سر حال هستند به جز این سه تا که البته 2تاشون مردند و الان یکیشون زنده مونده.تغذیه توسط والدین هم بخوبی انجام میشه.حتی پر هم در آورده بودند.ساعت روشنایی هم خیلی خوبه و تا 10 و نیم شب هست.تغذیه شون هم همه مثل همه ولی باقی جوجه ها خدا را شکر خیلی خوب و سر حال هستند.مشکل ژنتیکی هم فکر نمیکنم باشه.چون اگه بود باید تو 2 -3 روز اول تلف میشدند.
دوستان اگه کسی علتی را میتونه حدس بزنه بهم بگه یا اگه تجربه مشابه ی داشته و تونسته درمان کنه بهم بگه ممنون میشم؟
در ضمن اینم بگم که من تو لون اول تا بحال خدا را شکر تونستم 34 تا جوجه را بالا بیارم و الان همه سر حال و آماده بیرون اومدن از لونه هستند.:basa (92):
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #30
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۱۵ ب.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همه
من 3 تا از جوجه هام که از لون اول بودن و پدر و مادرشون هم جوجه پارسال خودم بودن تا 4-5 روزگی خیلی خوب رشد کردن ولی نمیدونم چرا بعدش یک دفعه شروع به لاغر شدن کردند و کم کم لاغر شدند تا اینکه چند روز پیش 2 تاشون بدلیل ضعیف شدن بیش از حد در 9 روزگی تلف شدند.و اون یکی هم خیلی حالش خوب نیست.و خیلی لاغره.جوجه ها معمولا تو این سن شروع به ساختن چربی در زیر شکمشون میکنند تا شبها که از والدین تغذیه نمیشن بتونن تا صبح دوام بیارن و صبح روز بعد با تغذیه مجدد توسط والدین شروع به چربی سازی واسه شب بعد میکنند.همه ی جوجه های من سر حال هستند به جز این سه تا که البته 2تاشون مردند و الان یکیشون زنده مونده.تغذیه توسط والدین هم بخوبی انجام میشه.حتی پر هم در آورده بودند.ساعت روشنایی هم خیلی خوبه و تا 10 و نیم شب هست.تغذیه شون هم همه مثل همه ولی باقی جوجه ها خدا را شکر خیلی خوب و سر حال هستند.مشکل ژنتیکی هم فکر نمیکنم باشه.چون اگه بود باید تو 2 -3 روز اول تلف میشدند.
دوستان اگه کسی علتی را میتونه حدس بزنه بهم بگه یا اگه تجربه مشابه ی داشته و تونسته درمان کنه بهم بگه ممنون میشم؟
در ضمن اینم بگم که من تو لون اول تا بحال خدا را شکر تونستم 34 تا جوجه را بالا بیارم و الان همه سر حال و آماده بیرون اومدن از لونه هستند.:basa (92):

با سلام.
من رفتم از یکی که سالهاست این کارست، یعنی پیر این کاره شرح حالم رو گفتم، گفت براشون شبخواب بذار (یعنی یک لامپ که خیلی فضارو روشن نکنه، فقط در حدی که اونا بتونن غذا یا جوجه‎هارو ببینن و در صورت لزوم تغذیه کنند). حالا اساتیدی که اینجا هستند باید در مورد درستی یا غلط بودن این عمل نظر بدند.
البته خودم هم در نظر دارم تا آخر شب مثلاً نزدیک ساعت 11 یا 12 به قدریکه به جوجه‌ها دستی غذا بدم که چین دونشون پر بشه و شب تلف نشن...صبح هم زودتر روشنایی بدم بهشون...
ایشالا که جواب بده...
منتظر نظر دوستان هستم.
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان