زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۵۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #81
RE: غذا ندادن به جوجه
همانطور که دوستمون گفتن تا 15 ساعت اول موردی نداره ، از روز بعد اگر باز هم چینه دان جوجه خالی بود و نر و ماده تغذیه نکردند خیلی کم بصورت دستی تغذیه کنید چون بعضی ماده ها تا تخم آخر در نیاد روی جوجه ها میخوابند و به نر هم اجازه دسترسی به جوجه را نمیدهند .  (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با آموزش در انجمن هست)
۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۱۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، جلال لطفی ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #82
باسلام

بنده شخصا وقتی میبینم که والدین تا شب به جوجه ها غذا نداده اند اقدام به تغذیه دستی با سرنگ و غذای رقیق میکنم بدلیل اینکه جوجه ها در ساعت ها و روزهای اول بسیار ضعیف و آسیب پذیرند و ریسک عدم تغذیه کمی بالاست چون اگر دیر تغذیه بشن ضعیف میشن و دیگه تغذیه دستی هم ممکنه جواب نده!!

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #83
سلام
طبق فرمایش حمید خان شروع به تغذیه دستی کردم و با وجود اینکه تخمهای خراب را از زیر پای ماده برداشتم اما کماکان ماده به جوجه قپ نمیدهد میخواستم بدونم ایا در سری بعد نیز ماده همین رفتار را از خود نشان میدهد با این کار از روی ناشیگری ان است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۱۰:۵۰ ب.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #84
تحریک و تشویق ماده با آبتنی و غذای تخم مرغی ، برگ کاهو + مقداری تخم کاهو در قفس رو امتحان کنید .

در هر صورت ماده باید تشویق کنید تا شروع به قپ دادن کنه و شما کمکی باشید والا تغذیه دستی بدون قپ دادن نر و ماده توسط خود شما (2 یا 4 ساعت یکبار) بسیار سخت و وقتگیره و امکان تلف شدن جوجه زیاده .
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۲:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #85
(۱۳۹۲/۰۳/۲۵، ۱۰:۵۰ ب.ظ)'amirrezalo' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
طبق فرمایش حمید خان شروع به تغذیه دستی کردم و با وجود اینکه تخمهای خراب را از زیر پای ماده برداشتم اما کماکان ماده به جوجه قپ نمیدهد میخواستم بدونم ایا در سری بعد نیز ماده همین رفتار را از خود نشان میدهد با این کار از روی ناشیگری ان است

باسلام مجدد
 نمیشه دراین مورد نظر قطعی داد ولی شما همچنان چند روزی هوای جوجه هارو داشته باشین و تغذیه دستیشون کنین معمولا کمی که بزرگتر بشن و جون بگیرن وقتی از والدین طلب غذا کنن بهشون غذا میدن قناری های فری من در لون پیش همین مشکل رو داشتن که سه چهار روز اول خودم تغذیشون کردم و بعد خود ماده بزرگشون کرد و الان بسلامتی بزرگ شدن و ماده تخم های لون بعدی رو گذاشته.... این موارد گاهی که ماده تازه کار باشه پیش میاد ولی انشااله در جوجه دهی بعدی مشکل رفع میشه.

موفق باشین

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #86
نقل قول:  
نقل قول: سلام
دوستان قناری های من 4 تا جوجه دارن و از لون پریدن بیرون و ماده در از چشم درد متآسفانه مرد حالا نر به جوجه ها قپ میده آیا اینکارو ادامه میده یا باید به جوجه ها کمک کنم؟

۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۱:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #87
(۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۲:۰۵ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تحریک و تشویق ماده با آبتنی و غذای تخم مرغی ، برگ کاهو + مقداری تخم کاهو در قفس رو امتحان کنید .

در هر صورت ماده باید تشویق کنید تا شروع به قپ دادن کنه و شما کمکی باشید والا تغذیه دستی بدون قپ دادن نر و ماده توسط خود شما (2 یا 4 ساعت یکبار) بسیار سخت و وقتگیره و امکان تلف شدن جوجه زیاده .

سلام تمام موارد بالا رو در مورد این جفتم امتحان کردم ولی به محض تمام شذن مثلا ابتنی دوباره به لون رفته و روی جوجه میخوابه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۲:۰۲ ب.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، vahid babayi
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #88
با سلام مجدد
امروز پیش یکی از دوستام که قناری باز قدیمی هستش بودم و مشکلم را براش تعریف کردم و در جواب گفت قناریها در چند روز اول مقدار خیلی کم به جوجه هاشون غذا میدن و ما فکر میکنیم که غذا نمیدن و نباید در کار اونها دخالت کرد
اما من که هر موقع به جوجه سر زدم شکمش خالی بوده و اثاری از تغذیه ندیدم حتی امروز که از پنج صبح بیدار بودم و بیداری قناریها را دیدم حتی بعد از 1 ساعت از بیداریشون هم جوحه را غذا ندادن حالا من موندم به تغذیه ادامه بدم یا به حرف این دوست اعتماد کنم؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #89
این که به  جوجه غذا  کم و در دفعات زیاد غذا میدن درست و لی شما میگین اصلا به جوجه ها قپ نمیده که در این صورت باید دستی به جوجه ها غذا خوروند
شما غذا نده و طی 8-9 ساعت مثلا هر یک ساعت یبار یه سرکی بکش ببین داخل چینه دون جوجه غذا هست یا نه اگه غذا داده بود حتی برای یکبا دیگه دخالت نکنین اما اگه نداده بود باید ماده رو تشویق کنین و در عین حال خودتون زحمت غذا دادن به جوجه ها رو بکشین
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۱۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #90
با چند بار نگاه کردن به چینه دان در طول روز میتونید کاملا مطمئن شوید که قپ میده یا خیر ربطی به شکم پر یا خالی نداره . اگر به اندازه یک گندم هم در چینه دان غذا باشه ، قپ میدهند .
حالا که شما چند بار دستی تغذیه کردید ریسک نکنید و تا روز پنجم یا ششم ادامه بدید (صبح ظهر و مهم قبل از خاموشی ) ، از پنج روزگی تحرک جوجه زیاد شده مدام درخواست غذا میکنه و به احتمال 90 درصد والدین تغذیه خواهند کرد .
فقط حواستون باشه که استرس نگیرن یا بترسن ، چون اگر ماده بترسه یا بدلیل حفاطت با فشار و زیادتر از مدت معمول روی جوجه میخوابه و باعث خفگی میشه یا قهر میکنه و دیگه خبری از تغذیه و خوابیدن نیست .
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۳:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، mojtaba_Torghe ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان