زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۲۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #2
RE: علت تلف شدن جوجه ها
دوست عزیز میتونه چند تا علت داشته باشه جدا از مسائل ژنتیکی و مریضی میتونه از خیلی چیزا باشه من از کسی شنیدم که روز اول و دوم تخم مرغ ندی بهتره به بعضی نمیسازه البته روز اول ودوم فقط. یه مورد دیگه اینکه این مرگ و میر فراگیر شده اتفاقا من دیشب یه جا بودم یکی مثل مشکل شمارو داشت میگفت چند نفر دیگه هم همینطور بودن من فکر میکنم امواج ماهواره یا همون پارازیت هم مشکل سازه واسه آدم مشکل داره چه برسه به حیوانات:a (27):
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
باسلام

دوست عزیز به نظر من هم اگه مشکل ژنتیکی نباشه احتمالا ماده به جوجه ها غذا نمیده و فقط روی جوجه ها میخوابه و اونها از گرسنگی تلف میشن چون من خودم این تجربه رو داشتم و یه سال حدود 8 تا جوجه رو از دست دادم و سری بعدی که جوجه داد دو سه روز اول خودم دستی بهشون غذا دادم تا یه کم بزرگتر شدن و اون وقت دیگه ماده بهشون غذا میداد
آخه بعضی از ماده ها مخصوصا اگه سال اول باشه که جوجه میدن اینطورین شما باید حواستون به چینه دون جوجه ها باشه که اگه خالی بود دستی غذا بهشون بدین یا جوجه ها رو زیر یه قناری دیگه که جوجه های هم سن داره بزارین

موفق باشید

:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #4
سلام
بینید انسان نباید دو سه بار از جای گزیده بشه این مشکل مربوط به ماده شماست شما ماده رو عوض کن ببین جواب میده یا نه به نظر من که جواب میده مطمن باش
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #5
دوست عزیز دلایل زیادی وجود داره از جمله مناسب نبودن لانه ، وضعیت بهداشتی نامناسب ، خفگی توسط والدین در اثر بی تجربگی ، سهل انگاری والدین در تغذیه و از همه مهمتر بیماری سالمونلوز (salmonellosis)
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۸:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 33
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #6
بيماري قناري ماده
باسلام.ابان پارسال یک جفت قناری نر خریدم که بعدا معلوم شد یکی ماده بوده.ماده انقدر خوش هیکل بودواونقدرشبیه نربودکه دایی خودم وفروشنده هم تشخیصش نداد.ومن پس ازچندماه شاکی شدم که چرانمی خواند.باکلی دردسر متوجه شدم که ماده است وزمان جفت اندازی هم بود وجوجه ی نری که به همراهش خریده بودم بهش عادت کرده بود وبسیاراماده بود.ماده هم وضعیت خوبی داشت ومن نگهش داشتم.چندروز مونده به عید پس از مست شدن پرنده ها بارعایت همه ی جوانب جفتشون کردم ولی ماده درحالی که بسیار اماده ومست بودلانه نساخت وپس ازچند روز۴تخم بزرگ گذاشت روی پنبه هاومن هم خودم براش لونه ساختم ولی تخم هارومی انداخت اینور اونور ولی به زور من می خوابید.تااینکه سه روز مونده به شکستن تخم هایکه از تخم ها رو پرت کرد زمین وشکستش وجوج اش له ولورده تدش بود.روز بعد یکی دیگروانداخت وشکست ومن می دیدم که جوجه توش دهنشو بازوبسته می کردولی اونم مرد.فرداش یکی ازجوجه هابه دنیااومدولی اونم پس از۲روزاونم مرد.منم واسه ی دور دوم امادش کردم واونم پنج تا تخم نطفه دارگذاشت ولی همه رو لق کرد.منم جداشون کردم.حالا می گید چی کار کنم.بفروشمش.اخه خیلی خوش هیکل وزیبا ست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۵۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۷/۰۹، ۰۵:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #7
RE: کمک فوری.قناری ماده ی خوشگلموچیکار کنم.اعصابموخورد کرده.
با سلام

دوست عزیز شما میتونین دوتا کار بکنین: یا یه بار دیگه امتحان کنید واگه اینبار هم ماده جوجه هارو نرسوند بفروشیدش و یا راه دیگه اینه که تخم هاشونو بزارین زیر قناری پرستار(حمال رسمی) تا اونا بزرگ کنن اگه میخواین ازین قناری جوجه داشته باشین

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۰۹، ۰۷:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، Admiral ، iliya ، soren_kiana ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #8
سلام
؛احتمالا اشکال از چالتونه ممکنه لبه هاش کوتاه باشه و از بی تجربگی ماده تخم ها بچرخن و از لانه بیفتن شما چند کار میتونی انجام بدی اول اینکه چال عمیق بگیری از اینایی که تهشون سوراخ سوراخه و ی تیکه کنف (کیسه چای ۴ پنج کیلویی)تهیه کن و به چال با کمی چسب یا نخ سوزن محکمش کن بعدش از همان کنف نخ های ۱۰سانتی درست کن و براش بذار بالای قفس که جمشون کنه داخل چال؛ راه دوم اینکه ی تیکه اسفنج دور کولر بگیر و داخلشو عمیق بصورت چال درست کن و بعدش بذارش داخل چال تا ماده به هیچ وجه نتونه تخم هارو دربیاره بندازه سوم میتونی کف قفس برا اطمینان کنف ی لایه کنف بریزی که اگر تخمها به هر علتی بیفتن نشکنن ؛چهارم ماده رو ردش کن قال قضیه رو بکن و خودتو راحت کن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۷/۰۹، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #9
به نظر من ماده خوبی نیست چون ممکنه بعد بیرون اومدن جوجه هاش، اونا رو خوب تغذیه نکنه و اونجوری بکشه
باز هم اگه ماده خوش هیکلیه میتونی تخم هاش رو زیر پرستار بزاری
۱۳۹۰/۰۷/۰۹، ۱۰:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #10
امکان دارد که ماده شما امسال از این عادات دست بکشد . معمولاً بعضی از ماده ها سال اول اینطور مشکلاتی دارند اما در سالهای بعد برطرف می شوند
۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۱۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان