زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۰۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #11
RE: کمک فوری.قناری ماده ی خوشگلموچیکار کنم.اعصابموخورد کرده.
دلیل این کارهای قناری رو باید تو عدم تجربه کافی خودت جستوجو کنی
قناریام عالی بودن هر سری تخم ها نطفه دار بودن دفعه اول پنبه گذاشتم تخم چسبید و خراب شد گذاشتمش گردن ماده که فضلشو چرا میندازه رو تخم
دفعه دوم روز هفتم صبح پا شدم جوجه ها مرده بودن گفتم از بس ماده بدرد نخوره رو تخم نمیخوابه نگو چراغ رو یه دفعه خاموش کردم ماده هیچ جا رو نمیدید نرفت رو جوجه ها و جوجه ها از سرما مردن
یه دفعه دیگه تخم مرغ رو چند روز استفاده کردم چون یه جوجه داشتن اون جوجه هم مرد
خلاصه خیال میکردم مقصر ماده ولی نه مقصر خودم بودم و حالا دیگه اون اشتباهات رخ نمیده مشا هم به توصیه های سیلور من و بقیه بچه ها گوش کن حل میشه
۱۳۹۰/۰۷/۱۰، ۰۸:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #12
RE: نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
سلام من یه ماده آماده دارم هر ماه 4 تا تخم می کنه بعد ا ز13 روز بیرون هم میان ولی همیشه یه دونه از اون زشتاشو بزرگ می کنه فقط به رنگ قهوه ای جوجه هاش علاقه داره تا حالا نزدیک دو ساله حدود 20 تا بچه سفید سفید بدون یه خال! :basa (101):داشته که همه رو غذا نمی داده تا مردن! شاید باورتون نشه ولی این جوره نظرتون در مورد این چیه؟
جاشون خیلی خوبه افتابگیر و درجه حرارت هم همیشه بین 25 تا 30 هستش هوای آزاد هم دارن فقط موندم چرا این ماده من فقط زشت ترین جوجه هاشو نگهداری می کنه؟؟؟
برا خودم عجیبه بچه هایی رو هم که بزرگ می کنه همگی عالی هستن تولک رفتگی هم ندارن سریع عهم خوندن رو شروع می کنن که سر کسی که ازم می خره رو می خورن! مواد غذایی هم همه چیز بهشون می دم کم نمی ذارم براشون. فقط موندم چرا تو کار بچه زشتاس!!!
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۷:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۷:۰۰ ب.ظ)jaffar_136 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یه ماده آماده دارم هر ماه 4 تا تخم می کنه بعد ا ز13 روز بیرون هم میان ولی همیشه یه دونه از اون زشتاشو بزرگ می کنه فقط به رنگ قهوه ای جوجه هاش علاقه داره تا حالا نزدیک دو ساله حدود 20 تا بچه سفید سفید بدون یه خال! :basa (101):داشته که همه رو غذا نمی داده تا مردن! شاید باورتون نشه ولی این جوره نظرتون در مورد این چیه؟
جاشون خیلی خوبه افتابگیر و درجه حرارت هم همیشه بین 25 تا 30 هستش هوای آزاد هم دارن فقط موندم چرا این ماده من فقط زشت ترین جوجه هاشو نگهداری می کنه؟؟؟
برا خودم عجیبه بچه هایی رو هم که بزرگ می کنه همگی عالی هستن تولک رفتگی هم ندارن سریع عهم خوندن رو شروع می کنن که سر کسی که ازم می خره رو می خورن! مواد غذایی هم همه چیز بهشون می دم کم نمی ذارم براشون. فقط موندم چرا تو کار بچه زشتاس!!!

دما باید بین 24 تا 26 باشه نه 25 تا 30...این اختلاف دمای بالاییست
۱۳۹۱/۰۱/۱۳، ۰۲:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۷:۰۰ ب.ظ)jaffar_136 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بهتر از قناری حمال استفاده شود و دادن برگ کاهو تازه باعث ترقیب به غذا دادن به جوجه ها میشه هم زمان گذاشتن تخمها برای بدنیا امدن در یک روز و دادن ابتی بعد از بدنیا امدن جوجه ها غذای تخم مرغی تازه و افزایش زمان روشنایی شب و در هنگام طلوع افتاب تو محیط تاریک نباشه که خیلی مهم مخصوصا در مورد قناری شما که انشاء الله نتیجه بگیری با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۳، ۰۴:۴۱ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۳، ۰۴:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #15

بهترین راه یافتن یک جفت حماله و دادن تخمها به اونها بعدم هر ماه 4 تا تخم میکنه؟

(۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۸:۵۷ ق.ظ)sajjaddavar00 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یک ماده فری خاکستری دارم ریزه هم میخونه با یه نر ابلق انداختم که جثه نره کوچیکتره همش با هم دعوا میکنند؟ چکارکنم کمک کنید

اشتباه کردی دیگه نرت کوچیکه ماده راه نمیده ایشاللا درست میشه چند روزه جفت زدیشون؟
اگه درس نشه باید نرو عوض کنی یا مادرو

(۱۳۹۰/۱۲/۲۵، ۱۲:۴۲ ب.ظ)majid_gh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان و اساتيد
راستش قناريهاي من در لون دوم 5 تخم گذاشتن و هر 5 تا هم جوجه شدن و حسابي بزرگ شدن وقتي ماده ميخواست دوباره تخم بزاره يعني واسه لون سوم جوجه ها مزاحمش بودن منم به توصيه دوستان عمل كردم و طبق تجربه حميد خان قناري نر و جوجه ها رو از ماده جدا كردم. 2 روز قبل از باز شدن تخمها هم نر رو به قفس ماده برگردوندم .الان جوجه هاي لون سوم تقريبا 15 روزه هستن ولي قناري نر اصلا بهشون قپ نميده و فقط ماده داره بهشون قپ ميده .نر حسابي مست خون هستش و تمايل به جفت گيري داره ولي ماده نميزاره .در ضمن همون اوايل كه جداشون كرده بودم هرروز زير قفس قناري نر چندتا پر افتاده بود .يكي ميگه نر رفته تو لك ولي اين حسابي ميخونه و مستي ميكنه ولي اصلا به جوجه ها قپ نميده در صورتيكه در لون اول و دوم خيلي خوب غذا ميداد به جوجه ها .
حالا بنظر شما اين شرايط نرمال هست؟ اگه نيست بايد چكار كنم؟
با تشكر منتظرم

یه چند روز صبر کن درس میشه اگه به ماده دون میده به خاطره فاصله ایه که بین این مدت بوده
امکانم داره نرت داره میره لک با توجه به تعداد جوجههایی که داده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۹:۱۰ ب.ظ، توسط arash_aria.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #16
بالاخره موفق شدم 3 تا بزرگ شدن!
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #17
RE: علت تلف شدن جوجه ها
درود
تمام این علت هایی که گفته شد میتونه درست باشه
ولی من هم پارسال دقیقا مشکل شما را داشتم و متاسفانه 30 جوجه ازم تلف شد و فقط تونستم 28 جوجه بالا بیارم اونم با کلی بدبختی و مصیبت
چون مجبور شدم کل قناری هامو جابجا کنم و به اتاق خودم بیارم
کنه یا همون شپش قناری
واقعا که از اسمش هم تنفر پیدا کردم
خیلی چیز بدیه.بدون اینکه شما ببینی کار خودشو میکنه.خون جوجه را میمکه و جوجه نمیتونه از والدینش غذا بگیره.از آیوکتین یا قطره پشت گردنی استفاده کن.
من امسال از این قطره البته مارک هلندیشو استفاده کردم و تا الان از حدود 30 و خورده ای جوجه در کپه اول فقط 4 تا تلف شدن که اونم مشکل ژنتیکی بوده و خدا را شکر اصلا کنه ندیم که جوجه ها مو اذیت کنه.
ببخشید که زیاده گویی کردم.
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۴:۵۱ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

دوست عزیز به نظر من هم اگه مشکل ژنتیکی نباشه احتمالا ماده به جوجه ها غذا نمیده و فقط روی جوجه ها میخوابه و اونها از گرسنگی تلف میشن چون من خودم این تجربه رو داشتم و یه سال حدود 8 تا جوجه رو از دست دادم و سری بعدی که جوجه داد دو سه روز اول خودم دستی بهشون غذا دادم تا یه کم بزرگتر شدن و اون وقت دیگه ماده بهشون غذا میداد
آخه بعضی از ماده ها مخصوصا اگه سال اول باشه که جوجه میدن اینطورین شما باید حواستون به چینه دون جوجه ها باشه که اگه خالی بود دستی غذا بهشون بدین یا جوجه ها رو زیر یه قناری دیگه که جوجه های هم سن داره بزارین

موفق باشید

:a (18):

با سلام.
بنده هم همین مشکل رو دارم...
میخواستم اگر ممکنه بندرو راهنمایی کنید که چطور باید به جوجه رسید؟! ماده قناری من الآن روی تخم خوابیده. تصمیم گرفتم این سری دیگه خودم جوجه هارو به یه جایی برسونم بعد بدم والدینش بزرگ کنن. اما هیچ تجربه ای ندارم.
ممکنه با توجه به تجربتون به این سوالات پاسخ بدید؟
1. در مورد اینکه کجا نگه دارمشون؟ یعنی از نظر دما و نور چطوری باشه!؟
2. اصلاً از قفس بیرون بیارمشون یا نه؟
3. چی بهشون بدم توی 2 3 روز اول؟!؟
4. چند وقت به چند وقت غذا بدم؟
5. کلاً چطوری دستی بزرگشون کنم و چند روز این کار رو بکنم؟ بعدش بذارم توی قفس والدینشون بهشون میرسن؟
با سپاس
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۰۵:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #19
آقا علیرضا بهتره قبل از اینکه این کارو بکنی روزی چند ساعت وقت بذاری و به قناری هات نگاه کنی ببینی که ماده به جوجه هاش دون میده یا نه.اگه داد که هیج معلوم میشه مشکل ماده یا نر نیست و باید بقیه علت ها را بررسی کنی
ولی اگر نداد به فکر این باشی که خودت دستی بهشون غذا بدی
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۸:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m ، امیر محمدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۸:۴۵ ب.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا علیرضا بهتره قبل از اینکه این کارو بکنی روزی چند ساعت وقت بذاری و به قناری هات نگاه کنی ببینی که ماده به جوجه هاش دون میده یا نه.اگه داد که هیج معلوم میشه مشکل ماده یا نر نیست و باید بقیه علت ها را بررسی کنی
ولی اگر نداد به فکر این باشی که خودت دستی بهشون غذا بدی

ممنون از کمکت. غذا دادنشون رو دیدم. ولی از اونجایی که تمام جوجه‎ها شب زنده بودن و صبح مردن، میشه حدس زد شبا ماده زیاد روش میخوابه و بهمین علت جوجه یا خفه میشه یا از گشنگی میمیره... البته نوردهی تا 12 شب ادامه داره...
شپشک نمیتونه باشه چون پودر استفاده می‎کنم. بهداشتم نیست چون به شدت به بهداشتشون حساسم... تغذیشون مطابق هرآنچه اساتید در سایت گفتن انجام میشه.
می‎مونه دما و همون خفگی یا گشنگی در شب.
حالا میخوام شبا مثلاً ساعت 3 یا 4، بیدار شم، چراغشون رو روشن کنم تا از جاش بلند بشه و کمی به جوجه برسه بعد دوباره چراغ رو خاموش کنم تا طلوع آفتاب که بیدار میشن.
ولی بازم کسی سوال بندرو جواب نداد! :(
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان