زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۰۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #31
RE: علت تلف شدن جوجه ها
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۵۲ ب.ظ)alireza.m نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۱۵ ب.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همه
من 3 تا از جوجه هام که از لون اول بودن و پدر و مادرشون هم جوجه پارسال خودم بودن تا 4-5 روزگی خیلی خوب رشد کردن ولی نمیدونم چرا بعدش یک دفعه شروع به لاغر شدن کردند و کم کم لاغر شدند تا اینکه چند روز پیش 2 تاشون بدلیل ضعیف شدن بیش از حد در 9 روزگی تلف شدند.و اون یکی هم خیلی حالش خوب نیست.و خیلی لاغره.جوجه ها معمولا تو این سن شروع به ساختن چربی در زیر شکمشون میکنند تا شبها که از والدین تغذیه نمیشن بتونن تا صبح دوام بیارن و صبح روز بعد با تغذیه مجدد توسط والدین شروع به چربی سازی واسه شب بعد میکنند.همه ی جوجه های من سر حال هستند به جز این سه تا که البته 2تاشون مردند و الان یکیشون زنده مونده.تغذیه توسط والدین هم بخوبی انجام میشه.حتی پر هم در آورده بودند.ساعت روشنایی هم خیلی خوبه و تا 10 و نیم شب هست.تغذیه شون هم همه مثل همه ولی باقی جوجه ها خدا را شکر خیلی خوب و سر حال هستند.مشکل ژنتیکی هم فکر نمیکنم باشه.چون اگه بود باید تو 2 -3 روز اول تلف میشدند.
دوستان اگه کسی علتی را میتونه حدس بزنه بهم بگه یا اگه تجربه مشابه ی داشته و تونسته درمان کنه بهم بگه ممنون میشم؟
در ضمن اینم بگم که من تو لون اول تا بحال خدا را شکر تونستم 34 تا جوجه را بالا بیارم و الان همه سر حال و آماده بیرون اومدن از لونه هستند.:basa (92):

با سلام.
من رفتم از یکی که سالهاست این کارست، یعنی پیر این کاره شرح حالم رو گفتم، گفت براشون شبخواب بذار (یعنی یک لامپ که خیلی فضارو روشن نکنه، فقط در حدی که اونا بتونن غذا یا جوجه‎هارو ببینن و در صورت لزوم تغذیه کنند). حالا اساتیدی که اینجا هستند باید در مورد درستی یا غلط بودن این عمل نظر بدند.
البته خودم هم در نظر دارم تا آخر شب مثلاً نزدیک ساعت 11 یا 12 به قدریکه به جوجه‌ها دستی غذا بدم که چین دونشون پر بشه و شب تلف نشن...صبح هم زودتر روشنایی بدم بهشون...
ایشالا که جواب بده...
منتظر نظر دوستان هستم.

باسلام
دوست من ممکنه این 2تا لینک یه کمکی بکنه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشی .
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #32
آقا علیرضا درود
من هم اینکارو 2 ساله که انجام میدم.یه لامپ 5 یا 10 واتی را شب موقعی که چراغ ها را خاموش میکنم روشن میکنم که اگه احیانا ماده توی طول شب خواست جوجه هاشو تغذیه کنه بتونه.ولی روشنایی که شما میگی خیلی زیاده.نهایتا باید تا 10:30 الی 11:00 شب بیشتر قناری ها بیدار نباشند.و از اون به بعد میتونن با شب خواب بگذرونند.
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #33
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۱:۰۱ ب.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا علیرضا درود
من هم اینکارو 2 ساله که انجام میدم.یه لامپ 5 یا 10 واتی را شب موقعی که چراغ ها را خاموش میکنم روشن میکنم که اگه احیانا ماده توی طول شب خواست جوجه هاشو تغذیه کنه بتونه.ولی روشنایی که شما میگی خیلی زیاده.نهایتا باید تا 10:30 الی 11:00 شب بیشتر قناری ها بیدار نباشند.و از اون به بعد میتونن با شب خواب بگذرونند.

سلام.
پس چرا این همه زدیم توی سر خودمون کسی به ما نگفت چیزی به اسم شبخواب هم وجود داره؟! و باید براشون گذاشته بشه!
قبلاً برای من از 12 تاریک بود تا نزدیکای 8 9 صبح فردا...
البته قناری‎های من عادت کردند به بیداری تا 12... زودتر هم که خاموش می‎کنم، 2 ساعت درو دیوارو نیگاه می‎کنن...
ایشالا که این سری درست بشه! فردا یا پس فردا دیگه جوجه‎هام در می‎آیند...
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #34
سلام دوست عزیز
هیچ احتیاجی به شب خواب نیست !
شما روشنایی محل قناریهاتون رو الان اجازه بدین تا ساعت 7 باشه و زمانیکه جوجه دارن تا ساعت 10 و صبح ها هم ساعت 6 تا 7 چراغ را روشن کنید چون توی این فصل هوا دیر روشن میشه.

۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #35
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۸:۱۳ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
شما روشنایی محل قناریهاتون رو الان اجازه بدین تا ساعت 7 باشه و زمانیکه جوجه دارن تا ساعت 10 و صبح ها هم ساعت 6 تا 7 چراغ را روشن کنید چون توی این فصل هوا دیر روشن میشه.

یعنی می‎فرمایید اگر بگیریم که جوجه ساعت 10 شب تغذیه بشه، تا 6 صبح فردا نیازی به تغذیه‎ی مجدد نداره؟ 8 ساعت؟!
تمام جوجه‎های من زمان مردن چین‎دونشون خالی بوده...این رو زمانی فهمیدم که عکس قسمت حلقه گذاری رو دیدم. جایی که تازه متوجه شدم چین‎دون پر یعنی چی؟! و جوجه‎هام قطع به یقین از گرسنگی تلف شدن...
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۹:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #36
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۹:۴۳ ب.ظ)alireza.m نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۸:۱۳ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز

یعنی می‎فرمایید اگر بگیریم که جوجه ساعت 10 شب تغذیه بشه، تا 6 صبح فردا نیازی به تغذیه‎ی مجدد نداره؟ 8 ساعت؟!
تمام جوجه‎های من زمان مردن چین‎دونشون خالی بوده...این رو زمانی فهمیدم که عکس قسمت حلقه گذاری رو دیدم. جایی که تازه متوجه شدم چین‎دون پر یعنی چی؟! و جوجه‎هام قطع به یقین از گرسنگی تلف شدن...
دوست عزیز جوجه قناری هم مثل والدینش مثل هر جوجه دیگری احتیاج به خواب و استراحت داره , توی 24 ساعت 16 ساعت تغذیه میشه و 8 ساعت هم می خوابه...
اینکه چراغ رو روشن بذارین یا چیزی مثل شب خواب رو روشن کنید کاملا اشتباس...
من توی این 12,13 سال همچین کاری رو نکردم و هیچ کدام از دوستان و اساتیدی که میشناسم چنین کاری رو نمی کنن.
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m ، افسونگر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

0
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #37
سلام دوست من
تلف شدن جوجه قنایهای شما شاید دلیل دیگری غیر از روشنائی و یا خاموشی زود هنگام داشته باشد
یکی از این موارد اینکه شما باید دقت کنید ببینید زمانی که چراغ روشن است آیا قناری به جوجه ها غذا می دهد یا نه شاید جوجه های شما قبل از خاموشی گرسنه می خوابند و تا صبح تلف می شوند من با جناب نوید در موردنور دهی موافقم .
دوست من اگر قناری به جوجه هاش غذا نمی دهد حتما کاهو در اختیار قناری بزار .
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #38
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۱:۰۷ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
تلف شدن جوجه قنایهای شما شاید دلیل دیگری غیر از روشنائی و یا خاموشی زود هنگام داشته باشد
یکی از این موارد اینکه شما باید دقت کنید ببینید زمانی که چراغ روشن است آیا قناری به جوجه ها غذا می دهد یا نه شاید جوجه های شما قبل از خاموشی گرسنه می خوابند و تا صبح تلف می شوند من با جناب نوید در موردنور دهی موافقم .
دوست من اگر قناری به جوجه هاش غذا نمی دهد حتما کاهو در اختیار قناری بزار .

همه‎ی موارد چک شدن. غذا دادنشون رو هم دیدم. کاهو هم براشون گذاشته میشه...
۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #39
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۵۹ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۱، ۱۲:۵۲ ب.ظ)alireza.m نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[quote='10reza10' pid='21526' dateline='1354351505']
درود بر همه
من 3 تا از جوجه هام که از لون اول بودن و پدر و مادرشون هم جوجه پارسال خودم بودن تا 4-5 روزگی خیلی خوب رشد کردن ولی نمیدونم چرا بعدش یک دفعه شروع به لاغر شدن کردند و کم کم لاغر شدند تا اینکه چند روز پیش 2 تاشون بدلیل ضعیف شدن بیش از حد در 9 روزگی تلف شدند.و اون یکی هم خیلی حالش خوب نیست.و خیلی لاغره.جوجه ها معمولا تو این سن شروع به ساختن چربی در زیر شکمشون میکنند تا شبها که از والدین تغذیه نمیشن بتونن تا صبح دوام بیارن و صبح روز بعد با تغذیه مجدد توسط والدین شروع به چربی سازی واسه شب بعد میکنند.همه ی جوجه های من سر حال هستند به جز این سه تا که البته 2تاشون مردند و الان یکیشون زنده مونده.تغذیه توسط والدین هم بخوبی انجام میشه.حتی پر هم در آورده بودند.ساعت روشنایی هم خیلی خوبه و تا 10 و نیم شب هست.تغذیه شون هم همه مثل همه ولی باقی جوجه ها خدا را شکر خیلی خوب و سر حال هستند.مشکل ژنتیکی هم فکر نمیکنم باشه.چون اگه بود باید تو 2 -3 روز اول تلف میشدند.
دوستان اگه کسی علتی را میتونه حدس بزنه بهم بگه یا اگه تجربه مشابه ی داشته و تونسته درمان کنه بهم بگه ممنون میشم؟
در ضمن اینم بگم که من تو لون اول تا بحال خدا را شکر تونستم 34 تا جوجه را بالا بیارم و الان همه سر حال و آماده بیرون اومدن از لونه هستند.:basa (92):

باسلام
دوست من ممکنه این 2تا لینک یه کمکی بکنه

موفق باشی .

هیج کدوم از این آدرسها درست نبود .بازم مرسی
دوستان و اساتید کسی نظری نداره؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #40
باسلام.
بنده طبق راهنمایی دوستان و اساتید عمل کردم و خدارو شکر قناری‎هام از 4 تخمی که در لون سوم گذاشتند، هر 4 تارو به سلامت 20 روزه کردند.
دقیقاً همونطور که با دوستان بررسی کردیم و خودم هم حدس می‎زدم، جوجه‎های قبلی به دلیل گرسنگی تلف می‎شدند! در این سری با قرار دادن شب‎خواب و بیدار کردن قناری‎ها رأس ساعت 6:30 و قرار دادن غذای تخم‎مرغی در صبح برای اون‎ها خدارو شکر مشکلی دیگه براشون پیش نیومده...
خواستم هم تشکر کنم و هم نتیجه‎ی این تجربه رو بگم که تازه‎کارهایی مثل بنده هم استفاده کنند تا خدایی ناکرده جوجه‎های خوشگلشون از بین نره...
با سپاس
۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان