زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۲۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
سپاس‌ها: 106
26 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #41
RE: علت تلف شدن جوجه ها
(۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۸ ق.ظ)alireza.m نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام.
بنده طبق راهنمایی دوستان و اساتید عمل کردم و خدارو شکر قناری‎هام از 4 تخمی که در لون سوم گذاشتند، هر 4 تارو به سلامت 20 روزه کردند.
دقیقاً همونطور که با دوستان بررسی کردیم و خودم هم حدس می‎زدم، جوجه‎های قبلی به دلیل گرسنگی تلف می‎شدند! در این سری با قرار دادن شب‎خواب و بیدار کردن قناری‎ها رأس ساعت 6:30 و قرار دادن غذای تخم‎مرغی در صبح برای اون‎ها خدارو شکر مشکلی دیگه براشون پیش نیومده...
خواستم هم تشکر کنم و هم نتیجه‎ی این تجربه رو بگم که تازه‎کارهایی مثل بنده هم استفاده کنند تا خدایی ناکرده جوجه‎های خوشگلشون از بین نره...
با سپاس

سلام بر دوستان و اساتيد
من هم يه تازه كار هستم و قناري هام اماده تخم گذاري هستند
فقط تو مورد اينكه چراغ شب خواب بزارم ترديد داشتم كه اون هم حل شد . فقط يه سوال دارم در مورد چراغ شب كه لزومي داره چراغ مخصوص كه uv ميگن استفاده كنم يا فرقي نداره!!! ؟؟؟؟؟
۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۷:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #42
سلام به همه اعضای گل انجمن و اساتید عزیزم
من با دقت این تاپیک رو خوندم ولی حالا براتون مشکل قناری های خودمو شرح میدم:
مشکل من این بود که در تخم گذاری قبل،سه جوجه از تخم بیرون اومدند و غروب روز بعد،دوتاشون مردن.
.
میخوام با توجه به توضیحات زیر،اساتید نظر بدن که چی میتونه باعث مردن جوجه ها شده باشه.
1) بعد از تولد جوجه ها و یک روز قبلش،کاهوی تازه و تخم مرغ برای ماده گذاشتم.
2) با این که هر سه تخم رو هم زمان گذاشته بودم،ولی بازم یکیشون در یه روز و دوتای دیگه در روز بعد از تخم بیرون اومدن(که البته همون اولی زنده موند)
3) من بار ها غذا دادن ماده رو دیدم و حتی فیلم هم گرفتم که چقدر دقیق ماده به جوجه ها به اندازه و مساوی غذا میده.
4) هیچگونه شپش یا کنه ای ندیدم و کف قفس رو زود به زود عوض میکردم.
5) شب ها تا ساعت 11 اتاق روشن بود و صبح ها ساعت 6 یا 7 روشن میشد.
6) به دلیل مشکلاتی که قناری نر ایجاد کرده بود،اون رو از زمان تخم گذاری جدا نگه میداشتم.

من وقتی داشتم جوجه ی مرده رو برمیداشتم،تنها چیزی که خیلی از داخل شکمشون مشخص بود،معده ی آبیشون بود.
یعنی آیا ممکنه قناری ماده زیاد غذا بده؟

ببخشید که همیشه سوالاتم و مطالبم طولانیه :)
۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۸:۰۲ ب.ظ
نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #43
(۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۷:۱۱ ب.ظ)صادق ناد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۸ ق.ظ)alireza.m نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام.
بنده طبق راهنمایی دوستان و اساتید عمل کردم و خدارو شکر قناری‎هام از 4 تخمی که در لون سوم گذاشتند، هر 4 تارو به سلامت 20 روزه کردند.
دقیقاً همونطور که با دوستان بررسی کردیم و خودم هم حدس می‎زدم، جوجه‎های قبلی به دلیل گرسنگی تلف می‎شدند! در این سری با قرار دادن شب‎خواب و بیدار کردن قناری‎ها رأس ساعت 6:30 و قرار دادن غذای تخم‎مرغی در صبح برای اون‎ها خدارو شکر مشکلی دیگه براشون پیش نیومده...
خواستم هم تشکر کنم و هم نتیجه‎ی این تجربه رو بگم که تازه‎کارهایی مثل بنده هم استفاده کنند تا خدایی ناکرده جوجه‎های خوشگلشون از بین نره...
با سپاس

سلام بر دوستان و اساتيد
من هم يه تازه كار هستم و قناري هام اماده تخم گذاري هستند
فقط تو مورد اينكه چراغ شب خواب بزارم ترديد داشتم كه اون هم حل شد . فقط يه سوال دارم در مورد چراغ شب كه لزومي داره چراغ مخصوص كه uv ميگن استفاده كنم يا فرقي نداره!!! ؟؟؟؟؟

سلام. نه نیازی نیست. تا اونجا که من پیگیر شدم چنین لامپی توی ایران نایابه! :دی
به نظر من و طبق تجربه‌ای که توی این سری بدست آوردم، وجود لامپ هم خیلی ضروری نیست. فقط کافیه صبح زود بیدارشون کنی و براشون غذا بذاری که به جوجه‎ها بدن تا از گشنگی تلف نشن.

(۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۸:۰۲ ب.ظ)Ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکل من این بود که در تخم گذاری قبل،سه جوجه از تخم بیرون اومدند و غروب روز بعد،دوتاشون مردن.
.
میخوام با توجه به توضیحات زیر،اساتید نظر بدن که چی میتونه باعث مردن جوجه ها شده باشه.
2) با این که هر سه تخم رو هم زمان گذاشته بودم،ولی بازم یکیشون در یه روز و دوتای دیگه در روز بعد از تخم بیرون اومدن(که البته همون اولی زنده موند)
3) من بار ها غذا دادن ماده رو دیدم و حتی فیلم هم گرفتم که چقدر دقیق ماده به جوجه ها به اندازه و مساوی غذا میده.
6) به دلیل مشکلاتی که قناری نر ایجاد کرده بود،اون رو از زمان تخم گذاری جدا نگه میداشتم.

من وقتی داشتم جوجه ی مرده رو برمیداشتم،تنها چیزی که خیلی از داخل شکمشون مشخص بود،معده ی آبیشون بود.

اساتید ببخشن که بنده جسارت کردم و تندی اومدم اظهار فضل کردم...
چین‎دونِ جوجه‎های مرده پُر بوده؟ چون فکر می‎کنم جوجه اگر غذای زیاد هم بهش داده شده باشه، باید چین‎دونِ پُری داشته باشن. اما با اوصافی که گقتی فکر می‌کنم اینطوری نبوده...
در مورد معده و رنگش، من تجربه‎ای ندارم که بگم بیماری گوارشی دارن یا نه!؟ یا طبیعی هست یا نه!؟ باید از اساتید بپرسی.
اما احتمال زیاد میدم که جوجه‎های شمام از گرسنگی تلف شدن و اون جوجه‎ای که بیشتر بهش غذا رسیده، زنده مونده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۱:۵۳ ق.ظ، توسط alireza.m.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۸:۰۲ ب.ظ)Ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.

با سلام
با سلام
دوست عزیز عوامل زیادی موجب تلفات در جوجه قناریها میشود 1 کمبود ویتامینها و مواد معدنی 2 - عوامل تغذیه ای 3 بیماریها 4 مناسب نبودن جفتها و.... غیره که باید بررسی بیشتری انجام شود و در مورد نحوه تغذیه بیشتر و بصورت کامل توضیح داده شود ایا از سبزیجات هم استفاده مینمایید و نحوه غذا دهی و... و سوال دیگر تلفات این دوره در چند روزگی میباشد با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۰:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #45
با تشکر از جناب nazmi عزیز
باید بگم در دوره ی قبل و بعد از تولد جوجه ها،در بین سبزیجات فقط از کاهو استفاده کردم.و روز های قبل و بعد از تولد جوجه ها،تخم مرغ قرار میدادم.
تلفات جوجه ها در روز های دوم و سوم بود.
.
اگه مورد جدیدی هم هست که باید توضیح بدم لطفا بگید چون این بار قناریم پنج تا تخم کرده و دلم نمیخواد این جوجه ها هم به سرنوشت قبلی ها دچار بشن.
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۲:۴۷ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #46
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۲:۴۷ ب.ظ)Ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از جناب nazmi عزیز
باید بگم در دوره ی قبل و بعد از تولد جوجه ها،در بین سبزیجات فقط از کاهو استفاده کردم.و روز های قبل و بعد از تولد جوجه ها،تخم مرغ قرار میدادم.
تلفات جوجه ها در روز های دوم و سوم بود.
.
اگه مورد جدیدی هم هست که باید توضیح بدم لطفا بگید چون این بار قناریم پنج تا تخم کرده و دلم نمیخواد این جوجه ها هم به سرنوشت قبلی ها دچار بشن.
با سلام
دوست عزیز احتمال عوارض و مشکلات ناشی از کمبود ویتامینها و مواد معدنی نسبت به سایر موارد در مرحله اول بیشتر میباشد و از دادن سبزیجات و غذای کهنه و فاسد شده به پرنده که باعث مرگ جوجه ها میشود خوداری و باید به صورت تازه و چندین نوبت در روز صورت گیرد و با جستجو در انجمن مطالب بیشتری در مورد علل تلفات جوجه ها در طیور موجود میباشد و به این قسمت مراجعه شود با تشکر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #47

سلام

از مولتی ویتامین هم استفاده کردید؟
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #48
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۲:۰۷ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

از مولتی ویتامین هم استفاده کردید؟
سلام
راستش نه --- چون میترسیدم شاید عوارضی داشته باشه برای جوجه ها
========
از جناب nazmi هم تشکر میکنم:basa (159):
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۶:۲۸ ب.ظ
نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #49
سلام آقا رامین
یه چیز دیگه که باعث شد امسال من هم تلفات جوجه داشته باشم.عفونت در دستگاه گوارش والدین قناری هام بود.بطوری که وقتی بررسی کردم دیدم که بعضی از جفت ها که جوجه هاشون میمیرن فضله های زرد رنگ میندازن.الان هم دارم بهشون آنتی بیوتیک میدم.با مولتی ویتامین.الان فضله ها داره رنگشون بهتر میشه.امیدوارم که خوب بشن.راجب اسهال سرچ کن مطالب مفیدی را دوستان عنوان کردن.که من با توجه به تحقیقی که انجام دادم و از تمام پرنده فروشهای شهرم هم پرسیدم همه همین را علت مرگ جوجه ها عنوان کردند که من به شخصه تا حالا به این موضوع بر نخورده بودم.
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

مهندسی
سپاس‌ها: 69
21 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #50
غذا ندادن به جوجه
سلام دوستان هرچی گشتم در رابطه با این موضوع چیزی پیدا نکردم....
یه نر و ماده تازه کارو با هم جفت کردم 3تا تخم گذاشتن که دوتاش جوجه شد یکی بدو تولد مرد و دیگری رو تا روز 5 بهش خوب میرسیدن اما از دیروز ماده جوجه رو هول داده یه طرفه لونه و خودش اونور خوابیده به جوجه هم غذا نمیدن الان جوجه نفس میکشه زندس اما سوت میزنم دهنشو وا نمیکنه که بهش دستی غذا بدم.....نمی دونم چیکار کنم انگار مادهه قهر کرده.چی کار کنم جوجه تلف نشه؟؟؟؟؟
۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان