زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۱۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #51
RE: غذا ندادن به جوجه
(۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۰۷:۵۳ ب.ظ)dr.ghermezii نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان هرچی گشتم در رابطه با این موضوع چیزی پیدا نکردم....
یه نر و ماده تازه کارو با هم جفت کردم 3تا تخم گذاشتن که دوتاش جوجه شد یکی بدو تولد مرد و دیگری رو تا روز 5 بهش خوب میرسیدن اما از دیروز ماده جوجه رو هول داده یه طرفه لونه و خودش اونور خوابیده به جوجه هم غذا نمیدن الان جوجه نفس میکشه زندس اما سوت میزنم دهنشو وا نمیکنه که بهش دستی غذا بدم.....نمی دونم چیکار کنم انگار مادهه قهر کرده.چی کار کنم جوجه تلف نشه؟؟؟؟؟

سلام.
فکر کنم با توجه به اینکه شرایطت اورژانسی هستش، اگر بیشتر توی انجمن جستجو کنی، سریعتر به جواب برسی...
من هر چی بلدم می‎گم، چون خیلی ناراحت می‎شم وقتی یه جوجه تلف می‎شه. ولی شما منتظر باش ببین اساتید چی می‌فرمایند تا به امید خدا نتیجه بگیری...
من اگر جای شما بودم، با دادن کمی برگ کاهوی تازه برای غذا دادن به جوجه‎ها تشویقشون می‎کردم و کمتر سرک می‎کشیدم و بیشتر از دور هواشون رو می‎داشتم. اگر شروع به تغذیه کردند، براشون غذای تخم مرغی هم قرار می‎دادم. در نهایت اگر این کارا مثمر ثمر نبود، فکر کنم باید بدی به یک قناری پرستارِ خوب که جوجه‎های همسن داره تغذیشون کنه، یا در آخر با سرنگ به شکل دستی تغذیه کنی.
باز هم عرض می‎کنم، من اگر جای شما بودم این کارهارو انجام می‎دادم، تا یک بزرگ و اهل فن بهتر راهنماییم کنه.
منتظر باش تا دوستان و اساتید نظراتشون رو بیان کنند.
موفق باشید.
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، dr.ghermezii ، 10reza10 ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #52
سلام
در تاييد گفته هاي دوست عزيزalireza.m اگر ماده جوجه دار ديگري داريد كه جوجه را قبول كند قضيه حل است اگر نشد غذا با سرنگ بدهيد.اگر جوجه قبول نكرد هيچ راه حل ديگري وجود ندارد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، dr.ghermezii ، omidlord ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #53
(۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۰۷:۵۳ ب.ظ)dr.ghermezii نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه نر و ماده تازه کارو با هم جفت کردم 3تا تخم گذاشتن که دوتاش جوجه شد یکی بدو تولد مرد و دیگری رو تا روز 5 بهش خوب میرسیدن اما از دیروز ماده جوجه رو هول داده یه طرفه لونه و خودش اونور خوابیده به جوجه هم غذا نمیدن الان جوجه نفس میکشه زندس اما سوت میزنم دهنشو وا نمیکنه که بهش دستی غذا بدم.....نمی دونم چیکار کنم انگار مادهه قهر کرده.چی کار کنم جوجه تلف نشه؟؟؟؟؟

با سلام به دوست خوبم:

در ابتدا بايد بگم شما بايستي مطلب خودتون را در ادامه موضوعاتي چون تلف شدن جوجه ها يا از اين قبيل بيان ميكرديد.

اما خدمت شما عرض كنم چهار پنج روز اول تولد جوجه ها بحراني ترين زمان خواهد بود.اينكه چند روز اول غذا داده ميشده وبعد از چهار روز دهانش را باز نمي كند جاي بحث دارد .
اگر ماده غذا نمي دهد بايستي به جوجه غذا داد. اما اگر دهانش را باز نمي كند و ظرف اين چند روز هم غذا كم گرفته احتمال يك مشكل يا مريضي خاص در جوجه امكان دارد.معمولا به همين صورت است. در صورتي كه غذا نخورد فوت اون حتمي است.سعي كنيد حتي المقدور به اون غذا بدهيد.من خودم احتمال درد در قسمت سيستم گوارش را بعيد نمي دونم . چون معمولا جوجه خودش را جمع ميكند و اصلا حاضر به دريافت غذا نيست.پيشنهاد ميشود در زماني كه غذاي جوجه را درست ميكنيد يك آنتي بيوتيك سبك مثل پودر جوجه تابرنيل يا همان سريا در غذاي جوجه مخلوط كنيد تا اگر عفونتي در بدن قناري هست دفع شود.

موفق و پيروز باشيد
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۷:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، DRaiush ، dr.ghermezii ، 10reza10 ، omidlord ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #54
باسلام

ا احترام به نظر همه دوستان و درتایید گفته های عزیزان باید اضافه کنم اگه اصلا غذا به جوجه نمیده که احتمالا بخاطر تازه کار بودنه غذای سرنگی نیمه گرم داخل سرنگ آماده کنین و لونه رو بیرون بیارین و آروم با انگشت به بغل لونه بزنین اگه جوجه سرش رو بالا آورد و دهنشو باز کرد تغذیش کنین و سیر که شد و دیگه نخورد لونه رو برگردونین سرجاش تا ماده گرم نگهش داره و چند روز اول رو روزی سه وعده اینکارو انجام بدین تا جوجه کمی از آب و گل در بیاد و جون بگیره و معمولا کمی که جوجه رشد کنه و درشت تر شه ماده تغذیش میکنه من خودم همین هفته پیش سه تا جوجه رو که ماده خوب تغذیشون نمیکرد با همین روش از مردن نجات دادم و الان دیگه خوبن و رشد کردن و مادرشون خودش بهشون غذا میده چون اگه دیر بجنبید جوجه خیلی ضعیف میشه و حتی دیگه تغذیه دستی هم جواب نمیده

موفق باشین
:basa (159):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

مهندسی
سپاس‌ها: 69
21 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #55
(۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۷:۵۶ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام به دوست خوبم:

در ابتدا بايد بگم شما بايستي مطلب خودتون را در ادامه موضوعاتي چون تلف شدن جوجه ها يا از اين قبيل بيان ميكرديد.

اما خدمت شما عرض كنم چهار پنج روز اول تولد جوجه ها بحراني ترين زمان خواهد بود.اينكه چند روز اول غذا داده ميشده وبعد از چهار روز دهانش را باز نمي كند جاي بحث دارد .
اگر ماده غذا نمي دهد بايستي به جوجه غذا داد. اما اگر دهانش را باز نمي كند و ظرف اين چند روز هم غذا كم گرفته احتمال يك مشكل يا مريضي خاص در جوجه امكان دارد.معمولا به همين صورت است. در صورتي كه غذا نخورد فوت اون حتمي است.سعي كنيد حتي المقدور به اون غذا بدهيد.من خودم احتمال درد در قسمت سيستم گوارش را بعيد نمي دونم . چون معمولا جوجه خودش را جمع ميكند و اصلا حاضر به دريافت غذا نيست.پيشنهاد ميشود در زماني كه غذاي جوجه را درست ميكنيد يك آنتي بيوتيك سبك مثل پودر جوجه تابرنيل يا همان سريا در غذاي جوجه مخلوط كنيد تا اگر عفونتي در بدن قناري هست دفع شود.

موفق و پيروز باشيد

با سلام خدمت استاد عزیز، متاصفاته جوجه تلف شد...
علت رو درست بیان کردید مشکل در سیستم گوارش بود با اینکه همیشه پودر سریا رو با تخم مرغ بهشون می دادم و هر 5 ساعت تعویض میکردم جوجه ورم روده گرفت .پس نرو نگاه کردم دیدم اونم علائم ورم روده رو داره اما ماده نداشت. الان جفت رو جدا کردم یه قرص اکسی وت تو اب نر حل کردم بهش دادم... تا زودتر خوبشه بتونم تا هوا خنکه جفتشون کنم....

بازم از راهنمایی دوستان ممنونم:basa (30):
۱۳۹۱/۱۱/۲۴، ۰۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، nazmi ، omidlord ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #56
RE: علت تلف شدن جوجه ها
برای یه جوجه کشی موفق داشتن وقت کافی پرنده باز مهمترین عامله و بعد از اون
1- پودر ضد شپش برای لونه
2- پودر سریا واسه تخم مرغ جوجه ها
3- هندمیکس برای زمانی که والدین غذا نمیدن
4- محیط بدون استرس با دمای مناسب
5-جفت زدن همزمان چند جفت قناری کمک شایانی به کاهش تلفات داره
6- ساعت بیداری قناری خیلی طولانی تر زمان قبل جوجه داری باشه
7-تغذیه اخر شب یا نیمه شب جوجه ها بصورت دستی
8-اطمینان کامل از خوابیدن ماده بر روی جوجه ها قبل از خاموش کردن چراغ
9-وجود تنوع غذایی زیاد جهت ترغیب والدین به خوردن
۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۰۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #57
قناری هایم به جوجه ها غذا نمی دهند
درود

یک جفت قناری دارم الان جوجه هاشون 13 روزه از تخم بیرون امدن.

تا دیروز هم خوب به جوجه ها غذا میداند. اما از دیشب تا الان به جوجه ها اصلا غذا نمیدن.

ماده هم بیش از حد صدا میده. اونقدر صدا میده که اعصاب ادم قاطی میشه

الان هم هم دونه خوریشون هم تخم مرغ رو عوض کردم. ماده صداش قط شد دیگه.

جوجه ها 2 تا اولی. که از تخم زودتر در امدن پر و بال دارن.

کمک کنید چیکار کنم. قناری نر قناری هست که قبلا تو لانه های قبلیش 3 تا جوجه تنها هم بزرگ کرده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۱۰:۴۴ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #58
RE: کمک :فوری حیاطی در مورد قناری
(۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۸:۵۹ ق.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود

یک جفت قناری دارم الان جوجه هاشون 13 روزه از تخم بیرون امدن.

تا دیروز هم خوب به جوجه ها غذا میداند. اما از دیشب تا الان به جوجه ها اصلا غذا نمیدن.

ماده هم بیش از حد صدا میده. اونقدر صدا میده که اعصاب ادم قاطی میشه

الان هم هم دونه خوریشون هم تخم مرغ رو عوض کردم. ماده صداش قط شد دیگه.

جوجه ها 2 تا اولی. که از تخم زودتر در امدن پر و بال دارن.

کمک کنید چیکار کنم. قناری نر قناری هست که قبلا تو لانه های قبلیش 3 تا جوجه تنها هم بزرگ کرده.
سلام
ماده لانه دوم را گود كرده؟ جفت گيري مي كنند؟ از كجا فهميدي كه به جوجه ها غذا نمي دهند؟ غذاي تازه در اختيارشان هست؟ نر وماده بيمار نشده اند؟ فعلا كمي كاهو و هفت تخم در اختيارشان بگذار.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۹:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362 ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #59
RE: قناری هایم به جوجه ها غذا نمی دهند
مقداری برگ کاهوی تازه در اختیار قناری هایتان قرار دهید.
در ضمن عناوین موضوع را مناسب انتخاب کنید پیشنهاد میکنم که قوانین سایت را مطالعه کنید تا به مشکل برنخورید.

بهترین راه قبل از ارسال یک مطلب جستجو در انجمن می باشد. تاپیکهای زیر را هم مطالعه کنید .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir bagheri ، mohammad1362 ، DRaiush ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #60
RE: قناری هایم به جوجه ها غذا نمی دهند
درود به شما

غذا کم میداد. ماده بیش از حد صدا میداد. و من حدث زدم شاید شیشک زده باشه. یا همون کنه. امدم کف قفسی با کیسه زیرش و نی جوب و دانه خوری رو در اوردم. در اب جوش گذاشتم. و بعد بردم تو افتاب

لانه جوجه ها هم عوض کردم لانه حدید و تمیز گذاشتم.
بعد یک ظرف اب گذاشتم و ماده داخلش اب تنی کرد.
الان دیگه ماده اصلا صدا نمیده. و به حالت عادی انگار برگشته.

حالا من نمیدونم علت ندادن غذاو نرفتن ماده طرف چال وجود شیشک بود یا جیز دیگر.

دوستان اگه شیشک باشه باید جیکارر کنم. جون این حفت توو این 13 روز خیلی به حوحه ها می رسیدن. و الان ندادن غذا شک اوره؟

به گمانم شپشک قناری ماده رو اذیت می کرد. جون مدام ماده صدا میداد. و پاهاش رو بالا می گرفت. .

دلیل؟
جون ماده رو جوجه ها تو لانه می خابید. و جوجه ها لانه رو کثیف کرده بودند. به احتمالی ماده. تو بدنش شپشک رفته بود.

چون الان دیگه ماده اصلا جیق نمی زنه. و خدا کنه با نر برن سراغ جوجه ها. که دردسر بزرگ کردنش به کول من نیفته.

تا عصر برم ببینم پ.در ضد شپش پرنده گیرم میاد یانه

ما انسانیم. زبان داریم. عقل داریم اما اکثر مواقع خدارو فراموش می کنیم. و ناشکری می کنیم.بدبخت این پرنده بی زبان از دیروز تا الان همش جیق می زد. و صدا میداد. من براش لانه دوم برا تخم گذاشتن می گذاشتم. الان که ابتنی کرد و کل قفس هم شستشو دادم. راحت و اروم شد.

و کلا دم این سایت و بنیانگذارش گرم. که کلی مطلب مفید و دوستان خوبی دور هم جمع کرده

الان ساعت15:23دقیقه بعدظهر

قناری نر رفت سراغ جوجه ها و داره بهشون غذا میده. این نر کارش درسته. قبلا. امتحان در داده

ماده تازه کاره. اما نر تا الان بالای 20 جوجه بزرگ کرده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۲:۲۳ ب.ظ، توسط mohammad1362.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان