زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #61
RE: قناری هایم به جوجه ها غذا نمی دهند
یک پودر از دام پزشکی خریدم.

گفت چودر برای طیور و حیوانه. بزنید به بدنش و مالش بدید. من ی کم زدم تو لانه حوحه ها. و ی کم هم زدم زیر بال ماده
۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۹:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #62
با سلام
شما که قفس شسته بودی ، توی آب جوش هم انداختی ، لان هم تعویض کردی و اینجور که معلومه به قناری رسیدگی میکنی جوجه ها هم که دارن قپ میگیرن واسه چی پودر زدی ؟!
به نظر من از هر پودری که داروخونه میده استفاده نکن ، اونها واسه طیور دارن و درسته که قناری هم جزء طیور هستش ولی خیلی حساستره و سریع دچار مشکلات گوارشی یا مسمومیت میشه با این پودرها ، خصوصا جوجه هم داری توی قفس . حتما بخش شپشک مطالعه کردید دیگه ؟

من تجربه تلخی دارم از پودر و داروی ضد شپشک که دکتر داروخونه داد و با اطمینان گفت استفاده کن بزن زیر پرو بال پرنده توی آب آبتنی و ..
البته اسم پودر نگفتید ولی تا جایی که تحقیق کردم و تجربه دارم واسه شپشک بدون دارو با کمی تنباکو زیر پنبه دانه های لانه میریزم و محلول تنباکو در آب روهم در شرایط خاص اسپری کردم (قناری بازها قدیمی هم داخل نی و کف لانه رو چرب میکنن)... بهترین دارو هم محلول جرمی ساید واسه ضد عفونی قفس با یک قطره خیلی کوچک ایرومکتین پشت گردن قناریهام چکاندم هر 4 یا 5 ماه یکبار و نسل شپشک و جرب و مایت و ... به کل قطع شد و چند ساله خیالم از این بابت واقعاً راحته .
۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، nazmi ، mohammad1362 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #63
(۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۲:۴۳ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
شما که قفس شسته بودی ، توی آب جوش هم انداختی ، لان هم تعویض کردی و اینجور که معلومه به قناری رسیدگی میکنی جوجه ها هم که دارن قپ میگیرن واسه چی پودر زدی ؟!
به نظر من از هر پودری که داروخونه میده استفاده نکن ، اونها واسه طیور دارن و درسته که قناری هم جزء طیور هستش ولی خیلی حساستره و سریع دچار مشکلات گوارشی یا مسمومیت میشه با این پودرها ، خصوصا جوجه هم داری توی قفس . حتما بخش شپشک مطالعه کردید دیگه ؟

من تجربه تلخی دارم از پودر و داروی ضد شپشک که دکتر داروخونه داد و با اطمینان گفت استفاده کن بزن زیر پرو بال پرنده توی آب آبتنی و ..
البته اسم پودر نگفتید ولی تا جایی که تحقیق کردم و تجربه دارم واسه شپشک بدون دارو با کمی تنباکو زیر پنبه دانه های لانه میریزم و محلول تنباکو در آب روهم در شرایط خاص اسپری کردم (قناری بازها قدیمی هم داخل نی و کف لانه رو چرب میکنن)... بهترین دارو هم محلول جرمی ساید واسه ضد عفونی قفس با یک قطره خیلی کوچک ایرومکتین پشت گردن قناریهام چکاندم هر 4 یا 5 ماه یکبار و نسل شپشک و جرب و مایت و ... به کل قطع شد و چند ساله خیالم از این بابت واقعاً راحته .
درود به شما و سپاس

من اره کل قفس رو شسته شو دادم. نی چوب ها رو با وازلین داخلش پر کردم. پارچه زیر قفس رو مدت 5 دقیق. گذاشتم داخل اب جوش و بعد انداختم افتاب تا خشک بشه. لانه. هم من از ابر استفاده کردم از اولش. ابر حدید گذاشتم و ایر قدیمی رو دور انداختم.

خلاصه تا الان نر داره فقط به جوحه ها غذا میده. ماده فعلا دیگه به جوحه ها تا الان که ندیدم جیزی بده.
جوجه ها الان15 روزشونه. و امدن لب خانه پر دارند.

اون پودر هم که گرفتم اسمش([b]پروپوکسورا1درصد
)روش نوشته من فقط قد یک پشت ناخن دیشی زدم زیر بال قناری ماده. و قد یک ناخن هم ریختم کف لانه جوجه ها

من کف لانه جوجه ها بابونه ریختم.

فعلا از پودر فقط برا تو پارجه کف قفس استفاده کردم[/b]
۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #64
پروپوکسورا واسه قناری بسیار مضره و هرگز به بدن قناری یا جایی که ممکنه قناری نوک بزنه استفاده نکنید ، من نمیدونم این بحساب دامپزشکها ها یا داروخونه ها روی چه حسابی این مدل دارو ها رو بدست مشتری میدن با اینکه میدونن چقدر قوی هستش و مضر واسه قناری شایدم نمیدونن .
دوست من شما اگه روی قوطی دارو و عکس هاش نگاه کنید مبینید که این پودر برای از بین بردن انواع حشرات موذی هستش و در دام یا طیور سنگین وزن استفاده میشه مثل گاو گوسفند شتر مرغ بوقلمون مرغ سگ گربه و ... حتی واسه کبوتر هم خیلی کم مصرف میکنن چه برسه به قناری !

رعایت نظافت و شستشویی که شما انجام دادی خودش کفایت میکنه و اگه مصر به مصرف دارو هستید میتونید مواردی که بالا گفتم استفاده کنید .

موفق باشید .

پروپوکسور %1
ضد انگل خارجی (از گروه کارباماتها)

با عرض معذرت یوزرم در آپلود سنتر فعال نیست هنوز
مکانیزم اثر:
کارباماتها نیز مانند ترکیبات ارگانو فسفره، از طریق مهار فعالیت آنزیم کولین استراز و در نتیجه تجمع استیل کولین مؤثر واقع می‎شوند . این پودر سمی و بصورت تماسی و گوارشی عمل می‎نماید.
موارد مصرف:
کنترل انگل‎های جلدی طیور حیوانات اهلی و خانگی بخصوص سگ و گربه .
(اگر واسه قناری یا سایر پرندگان زینتی کوچک خوب بود شرکت تولید کننده توضیحاتی میداد )
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۴، ۰۴:۱۹ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۴، ۰۳:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #65
(۱۳۹۲/۰۳/۰۴، ۰۳:۵۹ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پروپوکسورا واسه قناری بسیار مضره و هرگز به بدن قناری یا جایی که ممکنه قناری نوک بزنه استفاده نکنید ، من نمیدونم این بحساب دامپزشکها ها یا داروخونه ها روی چه حسابی این مدل دارو ها رو بدست مشتری میدن با اینکه میدونن چقدر قوی هستش و مضر واسه قناری شایدم نمیدونن .
دوست من شما اگه روی قوطی دارو و عکس هاش نگاه کنید مبینید که این پودر برای از بین بردن انواع حشرات موذی هستش و در دام یا طیور سنگین وزن استفاده میشه مثل گاو گوسفند شتر مرغ بوقلمون مرغ سگ گربه و ... حتی واسه کبوتر هم خیلی کم مصرف میکنن چه برسه به قناری !

رعایت نظافت و شستشویی که شما انجام دادی خودش کفایت میکنه و اگه مصر به مصرف دارو هستید میتونید مواردی که بالا گفتم استفاده کنید .

موفق باشید .

پروپوکسور %1
ضد انگل خارجی (از گروه کارباماتها)

با عرض معذرت یوزرم در آپلود سنتر فعال نیست هنوز
مکانیزم اثر:
کارباماتها نیز مانند ترکیبات ارگانو فسفره، از طریق مهار فعالیت آنزیم کولین استراز و در نتیجه تجمع استیل کولین مؤثر واقع می‎شوند . این پودر سمی و بصورت تماسی و گوارشی عمل می‎نماید.
موارد مصرف:
کنترل انگل‎های جلدی طیور حیوانات اهلی و خانگی بخصوص سگ و گربه .
(اگر واسه قناری یا سایر پرندگان زینتی کوچک خوب بود شرکت تولید کننده توضیحاتی میداد )

در.د به شما

من به بدن قناری نزدم. چون خودم هم تا بو بهش کردم فهمیدم چی است. فقط همون روز یک کم زدم تو پارچه زیر قفس قناری.
من کلا همیشه از همون طب سنتی استفاده می کنم. به داخل لانه جوجه ها با بونه و تنابکو می زنم.
و برای جفت ها هر چند روز یک بار اب می زارم اب تنی کنن.

تو نی چوب و.ازلزلین می زنم که شپش جا نگیره.

بعد از هر جوجه گشی. قناری ها رو تو یک قفس جدید می زارم و قفس قبلی رو تو اب جوش می زارم بعد به مدت چند ساعت تو افتاب می زارم

و هر 15 روز هم پارچه زیر قفس رو تعویض می کنم. و قبلی رو ضد عفونی
۱۳۹۲/۰۳/۰۴، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، omidlord ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #66
ایوووول .. رسم نگهداری از قناری هم همینه (طبیعی نه با مواد شیمیایی و بزور دارو) ، به قناری و تغذیش برسی و محیطش تمیز نگهداری همیشه سالم و سرحاله و نیازی به داروهای شیمیایی هم نداره ، مگه اینکه قناری تازه بخری یا دانی که خریدی آلوده باشه و ...
امیدوارم جوجه های سالمی نصیبت بشه ( جیگروتو بشم کاکوووو )
۱۳۹۲/۰۳/۰۵، ۰۴:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #67
دوست عزیز برای اطلاع کافی در مورد شپشک تاپیک زیر را مطالعه کنید. پودر پروپکسور کاملاً کشنده است و فقط می توان برای داخل نی استفاده نمود . قبلاً یک دامپزشک همین دستور را به بنده داد و باعث شد تعدادی از سهره هایم از بین بروند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۳/۰۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #68
(۱۳۹۲/۰۳/۰۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ)Erfan نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز برای اطلاع کافی در مورد شپشک تاپیک زیر را مطالعه کنید. پودر پروپکسور کاملاً کشنده است و فقط می توان برای داخل نی استفاده نمود . قبلاً یک دامپزشک همین دستور را به بنده داد و باعث شد تعدادی از سهره هایم از بین بروند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درود به شما. از اون پودر استفاده نکردم. دیگه. جون کلا بدرد نمی خوره. فعلا که شپشک انگار نیست.

قناری ماده هم کلا دور جوجه رو خط کشید. بهشون غذا نداد.

قناری نر داره بهشون غذا میده. جوجه ها رو لانه هستند. و میان رو نی و میرن تو لانه.

بهشون زیاد می رسم

فقط موندم کنجد برا تغذیه جوحه خوبه یا نه
۱۳۹۲/۰۳/۰۵، ۰۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #69

تغذیه جوجه های بزرگ فقط توسط نر انجام میشه ، مشکلی نیست دوست عزیز
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۵، ۰۳:۱۶ ب.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۵، ۰۳:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362 ، omidlord ، امیر محمدی ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #70
سلام
يك ماده سبز داشتم با اينكه روي تخم بود وجوجه ها 20روزشان بود بازهم به جوجه ها غذا مي داد. ولي به طور كلي ماده قناري از وقتي شروع به جفتگيري مجدد مي كند ديگر به جوجه ها غذا نمي دهد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۰۶، ۰۷:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362 ، omidlord ، امیر محمدی ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان