زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۱۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #71
RE: قناری هایم به جوجه ها غذا نمی دهند
دوستان بارها و بارها تو ارسالهای مختلف به دوستان در مورد استفاده از جرمی ساید بجای ضد شپشک گفتم این ماده رو تو مرغداریا استفاده میکنند کاملا غیر سمی و حساسیت زا نیست فقط یکمقدار بومیده من هم برا قفس و لوازم استفاده میکنم هم به جوجه های کوچیک یکهفته ای زدم هیچیشون نشد فقط شر مایتها کنده شد!.
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۶، ۰۵:۳۲ ب.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۶، ۰۵:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #72
RE: قناری هایم به جوجه ها غذا نمی دهند
با سلام
منم از محلول جرمی ساید زیاد استفاده کردم البته برخی از نمونه های شپشک یا قارچ و باکتری ازبین میبره که با چشم قابل دیدن نیستند ولی موجب بیماری قناری میشوند .
جرمی ساید غیر سمی ست و برای از بین بردن ویروس باکتری و قارچ یا بیماریهای تنفسی واقعا موثر است .
۱۳۹۲/۰۳/۰۶، ۱۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi ، harrypotter2020
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 10
71 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #73
RE: غذا ندادن به جوجه
دوستان قناری ماده ای که این سری جفت انداختم جوجه که از تخم در اومده اصلا جوجه رو تغذیه نمی کنه و فقط روی جوجه خوابیده/ به نظرتون با دست تغذیه کنم؟ با چی تغذیه کنم بهتره ؟
۱۳۹۲/۰۳/۰۹، ۰۵:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، omidlord ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #74
با سلام ابتدا حتما باید جوجه هارو دستی غذا بدی تا جون بگیرند و سعی کن هر 2 ساعت ماده رو از جوجه ها بلند کنی تا متوجه بشه که جوجه داره و تغذیه کنه که به آنها قپ بدهد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۲/۰۳/۰۹، ۰۸:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #75
سلام
زیر ماده بغیر از جوجه تخم هم هست که هنوز جوجه نشده باشه ؟ بعضی ماده ها منتظرند تا همه تخمها جوجه شدند بعد تغذیه میکنند . ماده هایی هم هستند که استرس دارند و از ترس نر یا محیط اطراف محکم روی جوجه میخوابند که محافظت کنند .
محیط اطراف باعث ترس ماده نباشه ، نر مستی نکنه و درخواست جفتگیری داشته باشه که در اینصورت باید چند روزی چدا بشن و طبق گفته دوستمون ماده رو به آرامی روزی چند بار بلند کنید هم برای تغذیه خوبه هم از کرکی در میاد ، در قفس آبتنی برگ کاهو و تخم کاهو و تخم مرغ رنده شده تازه حتما بگذارید .
احتمال ضغیف بودن جوجه یا بیماری غفونی هم هست ، اگر میتونید چند روز اول خودتون جوجه رو تغذیه دستی کنید تا جون بگیره و زیر ماده تحرک داشته باشه و از پدر مادرش درخواست غذا کنه .
روشهای تغذیه زیادی در انجمن ذکر شده مثلا :(کمی سفیده تخم مرغ با پودر بادام و پسته و آرد سوخاری یک قطره مولتی ویتامین و آب جوشیده مخلوط کنید تا بصورت خامه مانند در بیاد بعد با یک سرنگ یا خلال دندان کم کم جوجه رو تغذیه کنید) .
موفق باشید .
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۵:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 10
71 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #76
(۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۵:۲۸ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
زیر ماده بغیر از جوجه تخم هم هست که هنوز جوجه نشده باشه ؟ بعضی ماده ها منتظرند تا همه تخمها جوجه شدند بعد تغذیه میکنند . ماده هایی هم هستند که استرس دارند و از ترس نر یا محیط اطراف محکم روی جوجه میخوابند که محافظت کنند .
محیط اطراف باعث ترس ماده نباشه ، نر مستی نکنه و درخواست جفتگیری داشته باشه که در اینصورت باید چند روزی چدا بشن و طبق گفته دوستمون ماده رو به آرامی روزی چند بار بلند کنید هم برای تغذیه خوبه هم از کرکی در میاد ، در قفس آبتنی برگ کاهو و تخم کاهو و تخم مرغ رنده شده تازه حتما بگذارید .
احتمال ضغیف بودن جوجه یا بیماری غفونی هم هست ، اگر میتونید چند روز اول خودتون جوجه رو تغذیه دستی کنید تا جون بگیره و زیر ماده تحرک داشته باشه و از پدر مادرش درخواست غذا کنه .
روشهای تغذیه زیادی در انجمن ذکر شده مثلا :(کمی سفیده تخم مرغ با پودر بادام و پسته و آرد سوخاری یک قطره مولتی ویتامین و آب جوشیده مخلوط کنید تا بصورت خامه مانند در بیاد بعد با یک سرنگ یا خلال دندان کم کم جوجه رو تغذیه کنید) .
موفق باشید .

با سلام
اولین تغذیه در صورتی که ماده تغذیه نکنه چند ساعت بعد از تخم در آمدن جوجه انجام بشه خوبه ؟ و این کار هر چند ساعت یکبار تکرار بشه؟
به نظرتون با سرنگ بهتر هست یا با خلال دندان
و اگر غذا خیلی رقیق نباشه جوجه مشکلی توی بلعیدنش پیدا نمی کنه ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۷:۴۱ ب.ظ، توسط canarysorkh.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #77
دوستان به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه کنید ، کلیپ آموزشی گذاشتم که تا حدی مسائل مبهم رفع میکند .

اولین تغذیه در صورتی که ماده تغذیه نکنه چند ساعت بعد از تخم در آمدن جوجه انجام بشه خوبه ؟
   12 الی 15 ساعت

و این کار هر چند ساعت یکبار تکرار بشه؟
بهتزین حالت 2 ساعت یکبار بمقدار کم چون اکثرا وقت نداریم 2 ساعت یکبار بدیم میتونید صبح زود ، قبل از ظهر ، ظهر ، عصر، شب و یکبار هم قبل از خاموشی بدید تا زمانیکه ماده هم شروع به غذا دادن کنه

به نظرتون با سرنگ بهتر هست یا با خلال دندان
فرقی ندارد ، من روزهای اول با پنس نوک باریک میدم درکل فرقی نداره تا زمانیکه جوجه ها چشم باز کردن با سرنگ راحتتر میخورند

و اگر غذا خیلی رقیق نباشه جوجه مشکلی توی بلعیدنش پیدا نمی کنه ؟
غذا باید حتما رقیق باشه (مثل خامه یا ماست) والا غذا در چینه دان مانده خشک میشه و باعث خفگی یا عفونت .
۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۰۴:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، vahid babayi
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #78
سلام ببخشید اولین تغذیه توسط مادر معمولا چند ساعت بعد از تولدصورت میگیره
جوجه  ساعت 8 بدنیا اومده و از همون موقع غذای تخم مرغی و برگ کاهو گذاشتم ولی هنوز ندیدم به جوجه قپ بده در ضمن هنوز 2 تا تخم تو لون هست
۱۳۹۲/۰۳/۲۴، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #79
سلام اگر میشود سریعتر میترسم جوجه از دست برود
۱۳۹۲/۰۳/۲۴، ۰۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #80
برگ کاهو رو بردارین دیگه و فقط غذای تخم مرغی  رو بزارین  به میزان کم فعلا و باقمانده رو هر 4 ساعت  عوض کنید جوجه ها پس از تولد از 12 تا 24 ساعت بعدش هنوز از کیسه زردشون استفاده میکنن و ممکنه غذا نخورن زیاد نگران این موضوع نباشین و کمتر به جوجه ها سرک بکشین  . سعی کنین بزارین به حال خودشون باشن  شما فقط موظفین آب تازه و غذا براشون مهیا کنین  ما بقی کار رو طبیعت انجام میده
۱۳۹۲/۰۳/۲۴، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، جلال لطفی ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان