زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۲۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت قرص نخوندن طرقه

ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #1
علت قرص نخوندن طرقه
سلام
دوستان یه طرقه دارم که شاه مرغ هم هست سنش 1سال و 3 ماهی میشه ولی اصلا قرص نمیخونه صداش رو بلند نمی کنه دونش هم کتان و شاهدانه است بیرون هم میزارمش اسمان رو هم می بینه کاملا رام ودست بازه خودم بزرگش کردم از اساتید اگه کسی دلیل رو میدونه راهنمایی کنن ممنون
۱۳۹۱/۰۵/۳۰، ۰۵:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #11
RE: علت قرص نخوندن طرقه
سلام دوست من
من پیشنهاد میکنم شاهدونه رو در هفته ده پانزده دونه بده و سعی کن همیشه خاک نرم (منظورم خاک ساحلی ، ماسه بادی ) ‌درون قفس باشه .
در ضمن یه عکس از طرقه بزار تا ببینیم اصلا طرقه شما نره یا ماده ؟
۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۱۱:۵۱ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
من پیشنهاد میکنم شاهدونه رو در هفته ده پانزده دونه بده و سعی کن همیشه خاک نرم (منظورم خاک ساحلی ، ماسه بادی ) ‌درون قفس باشه .
در ضمن یه عکس از طرقه بزار تا ببینیم اصلا طرقه شما نره یا ماده ؟
سلام
تو نر بودنش شک ندارم دوره گردنش طوق مشکی داره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:basa (163):
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۹:۱۹ ق.ظ، توسط mojtaba_Torghe.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۸:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #13
سلام
طرقه ای که پارسال خریدم هنوز ریزه خونی نمیکنه خدایی خسته شدم همه چیزشم ردیفه ایا باید گشتش داد چربیشو چطوری چک میکنن مثل سهره زیر سینشو فوت میکنن و میبینن؟؟؟؟:basa (69):
۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۷:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #14
سلام دوست من
من طرقه داشتم که 4 سال دهن نزد ولی از بس که رام بود دلم نمیومد که ردش کنم . جالب اینکه بعد از این همه مدت که دهن نزد یک بار قفسش از بالا افتاد پایین و از دو روز بعد شروع به دهن زدن کرد :basa (58):

واقعا در اصول پرنده بازی 95درصد از رفتار پرنده را می توان از تجربه و علم و مطالعات و مستندات که از دیگران برجا گذاشته می شود استفاده کرد ولی همیشه 5 درصد از رفتار پرنده اصلا قابل پیش بینی نیست و همیشه همه پرندگان در 5 درصد از رفتار خودشون با بقیه فرق دارند حالا این پنج درصد امکان داره در راه رفتن یا در دهن زدن یا در نحوه دان خوردن یا دان دادن به جوجه یا جفت گیری یا لک و ... خودش رو نشون بده .

طرقه شما هم از این قاعده مستثنی نیست اگر در خصوص دهن نزدن طرقه ، همه مطالب داخل انجمن رو خوانده باشید و هنوز نتیجه ای رو نگرفته اید واقعا من چیزی به ذهنم نمی رسه و دوست دارم بقیه دوستان کمک کنند .

در خصوص چربی نیز مثل بقیه پرنده ها می توان با برسی زیر بالها و زیر شکم و زیر گلو از وجود چربی اطلاع پیدا کرد .
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۱:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، پدربزرگ
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #15
سلام دوست عزیز ، اولا جای طرقه نباید خیلی گرم باشه ،دما در حد 10 الی 15 درجه کافیه ، ثانیا الان به طرقت میوه و سبزیجات اصلا نده ، فقط مخلوط کتان و کافیشه به میزان 4 کتان 1 کافیشه ، در ضمن هر 2 هفته به مقدار یک قاشق چایخوری شاهدونه، هر 3 الی 4 روز هم یک تیکه کوچک گوشت بدون چربی ( خیلی دوست داره) ، اگه مشکل دیگه ای نداشته باشه تا عید مست میشه
۱۳۹۱/۱۱/۰۶، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #16
(۱۳۹۱/۱۱/۰۶، ۱۱:۱۷ ق.ظ)جواد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز ، اولا جای طرقه نباید خیلی گرم باشه ،دما در حد 10 الی 15 درجه کافیه ، ثانیا الان به طرقت میوه و سبزیجات اصلا نده ، فقط مخلوط کتان و کافیشه به میزان 4 کتان 1 کافیشه ، در ضمن هر 2 هفته به مقدار یک قاشق چایخوری شاهدونه، هر 3 الی 4 روز هم یک تیکه کوچک گوشت بدون چربی ( خیلی دوست داره) ، اگه مشکل دیگه ای نداشته باشه تا عید مست میشه

سلام
دوست عزیز من ملخ گرفتم خشک کردم و هر 18 روز دوتا بهش میدادم الان 2هفتست که تموم شده 2-3 ماه پیش یه شاهین اومده بود تو بالکن از ترس تیزه هاش ریخت
نوکشم خیلی وقته کج شده اونو نمیدونم چرا اینجوری شده
ممنونم از کمکتون .
۱۳۹۱/۱۱/۰۶، ۱۰:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #17
سلام
آیا میشه طرقه رو گشت داد مثل سهره تو پورویش تاثیر داره
واسه طرقه چه برنامه ای برای پرویش جلب شدن خوبه
با سپاس
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۰۴:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #18
سلام
در مورد گشت دادن نمیدونم بستگی به طرقه داره که چقدر بهت اعتماد و نیاز داشته باشه و دوباره برگرده توی قفسش.
به نظر من چیزی که خیلی باعث پر رویی طرقه میشه اینه که تمام اعضای خانواده بهش به نوبت غذا بدن و سعی کنی بیشتر باهاش باشی ... پر روییش بیشتر به این بستگی داره که چقدر وقت براش بزاری و هر چه محیط شلوغ تر باشه و بیشتر با دست غذا بدی بهتره.(البته اینا نظر منه و بهتره نظر اساتیدی مثل جناب قائدی رو هم بشنوی)
با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۰۴:۳۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #19
سلام من پارسال دوتا جوجه طورقه گرفتم .هردو همچان میخوانند خیابون را صداشون برداشته .

یک رو زآوردم مغازه از صدای خواندنش سر سام گرفتم بردمش خونه .

طورقه اگر نر باشه واز جوجه گی بزرگ بشه یعنی بادست بهش غذا بدی هم رام میشه هم در حدود 5ماهگی شروع به خوندن میکنه

من از جوجگی براش صدای سهره و بلبل و قناری گذاشتم. همه اینهارو مخصوصا بلبل را خوب یاد گرفته .

تغذیه خوب هم تاثیر گذاره . شاه دانه برای هر چند یک بار بهش بده .

تخمه افتاب گردان .

خاک روس برای حمامش .

طورقه ها مادشون نیم طول میندازه برای شهرستان ما .اما نرها طوق چسبیده دارند .
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۰۴:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #20
سلام
از دوستان واساتید برای کمک به من تشکر میکنم
طرقمو از بقل تراس جایی که آسمونو میدید اوردم کنار تر دورش کاور بزرگ گذاشتم میخشم بالاتر از قد خودم زدم اویزونش کردم یه مولتی ویتامین تو جا ابیش بهش دادم از روز دوم ریزه خونی رو شروع کرده روز به روز صداش بلندتر میشه دهنشم مثل همون صدای سهره دهنداره که تو لک بود واسش میذاشتم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط mojtaba_Torghe.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان