زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۳۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت مرگ جوجه طرقه ها !؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
علت مرگ جوجه طرقه ها !؟
با سلام خدمت دوستان .من تو این دو ماه گذشته 30 تا بچه طرقه گرفتم 30 تا شون هم تلف شدن علت مرگ رو نمیدونم .دو روز اول خوب هستن تا روز سوم چهارم کم کم ضعیف می شدن و می مردن .غذا شون هم دون مینا خمیر میکردم می دادم . بعضی اوقات غذا رو بلا می آوردن و یا اسهال می گرفتن و می مرردن . کمک کنید ؟؟؟؟؟ !!!!!!!!. با تشکر.......
۱۳۹۲/۰۵/۱۲، ۰۶:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #2
RE: علت مرگ جوجه طرقه ها !؟
اولین شکی که باید بکنی اینه که غذاشون مشکل داره عوضش کن
دوم مکانشونه تمیز نگهداری کن ویا به جایی دیگه ببرشون
سوم وبروس ومیکروبهای عفونتزا چه داشته باشند چه نباشند برای پیشگیری هم شده نءوکسی ویت بذارتوآبشون
چهارم خودتولنگ این جایی که ازش طرقه میگیری نکن از جای دیگه بگیر اگرهم علامت خاصی از پرنده های مریضت میگفتی راحت تر میشد تصمیمی گرفت
۱۳۹۲/۰۵/۱۲، ۰۴:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad8366
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
باسلام مگه باید بهشون اب بدم چون میگن اب بدی میمیره؟ غذا بهشون میدادم نمیخوردن با زور دهنشونو باز میکردم.همه این کار هایی رو که گفتید انجام دادم .بخدا دیوانه شدم اینقدر فکر کردم.مثل اینکه غذا رو نمیتونستن قورت بدن البته همیشه اینجوری نبود وقتی که مریض میشدن اینجوری میشدن
۱۳۹۲/۰۵/۱۳، ۱۰:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #4
مگه میشه جونداری اب نخوره وزنده بمونه رفیق ؟من خودم نمیگم خیلی ولی پارسال سه چارتا جوجه ترقه بزرگ کردم از بی ابی میمیرن عمو پس رحمت کجاست ؟ دبرو همین الان بشون اب بده تاحالا کجا دیدی جونوری ازاب خوردن بمیره ؟ زودباش
۱۳۹۲/۰۵/۱۳، ۱۰:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #5
سلام کدوم نا مسلمونی بهت گفته اگه بهش اب بدی میمیره سی تا جوجه رو تشنه کش کردی بهتر نبود اول تو سایت یه دوری میزدی بعد سی تا جوجه میخریدی؟
اول همون خمیر دون پارس رو بهش میدی و بعد با سرنگ انسولین بهش اب میدی خمیرتم جوری درست کن که برا یه وعده باشه نه بیشتر جون بمونه نیم ساعته خرابه
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۱۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #6
سلام

عزیز من گاهی قدیمی ها یه دستور العمل هایی میدن که زمین تا آسمون با شیوه های نوین فرق میکنه و از پایه هم غلطه .

یه سری میگفتن به جوجه آب بدی زود میمیره ولی هر موجودی آب میخواد ...

من یه طرقه سال قبل خریدم که مار خوردش و هنوزم دلم بحال اون مظلومیتش میسوزه اونوقت شما سی تا جوجه رو بدون تحقیق میخواستی پرورش بدی؟

پ.ن : اگه میخواین دیگه به چنین مشکلی برنخورید، از این به بعد خواستید روشی رو دنبال کنید، برای همه قسمت هاش دلیل بخواید ... برای آب ندادن هم باید از کسی که بهتون گفته بود دلیل میخواستید!!!

انشالله دیگه براتون چنین مشکلی پیش نیاد ... موفق باشید
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۰۱:۳۹ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
[b]با سلام دوباره ممنون از راهنمایی شما دوستان همه اون طرقه ها رو از گندمزار گرفتم دوتا میاوردم وقتی که میمردن دوباره میرفتم میاوردم تا شدن سی تا .این رو هم عرض کنم پارسال اول خرداد طرقه چندتا اوردم همه رو همینجوری بزرگ کردم تا وقتی که دونخور نمیشدن اب نمیدادم وبه خوبی بزرگ میشدن/وقتی غذاشون دونه پارس رو خمیر میکردم کمی که شل تر میشداسهال میگرفتن بخاطر همین سعی میکردم خمیر شل نباشه به نظر شما اساتید وقتی که جوجه طرقه تو گندمزار هستش چطوری پدر مادرش اب میدن.احتمال داره که بخاطر اینکه هوا گرم هست امسال طرقه هایی که اوردم مردن ؟؟!
ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #8
پدرو مادرشون بالیوان یکبارمصرف بشون اب میدن
داداش من اونا ب ا دهن اب بشون میدن درواقع غذای شل میدن که نصفش ابه شما غذای سفت اونم دونپارس که اب میکشه تو چینه دان پف میکنه عطش میاره تواین گرما بشون میدی جوجه درحال رشدوخون سازی معلومه برا ساخت سریع مولکولهای جدید نیاز به اب داره پارسالیات هم لابد ملایکه بشون اب میدادن که نمردن ای صاحب این گندمزار کیه که رات میده اونجا میدونست ترقه هاشواینطوری زجرکش میکنی دیگه گدم نمیکاشت بجاش تله چاهی درست میکرد که تورو به دام بندازه بی اب بذاره تت یه زنگ بزن بات کاردارم 09169146865 موسوی

اسم کاربریتم بزارjjkiler بامسماتره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۳:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #9
سلام دوست عزیز
جوجه طرقه تا چه وقتی هست تو گندمزار یا بازار
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۹:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #10
پدر و مادر طرقه وقتی دون و کرمو حشره میخورن و سنگدانش تقریبا پر شد اب هم میخوره که همه با هم قاطی میشه بعد میاد به به جوجه قپ میده شما که خمیر رو سفت گرفتی تامین کننده اب بدن طرقه هات نبوده در ضنن اگر رنگ مدفوع طبیعی باشه اسهال محسوب نمیشه. و ممنکنه اب اضافی بدنش بوده که شما فکر میکردید اسهاله جوجه طرقه های من نیز مدفوعشون ابکی بود ولی بزرگ شدن الانم دارن ریزه خونی میکنن با همین روش هم در بین ده تا جوجه فقط یکیشون طلف شد اونم از روز اول که خریدم بیحال بود
موفق باشید
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۱:۰۲ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۱۲:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان