زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت مرگ جوجه طرقه ها !؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
علت مرگ جوجه طرقه ها !؟
با سلام خدمت دوستان .من تو این دو ماه گذشته 30 تا بچه طرقه گرفتم 30 تا شون هم تلف شدن علت مرگ رو نمیدونم .دو روز اول خوب هستن تا روز سوم چهارم کم کم ضعیف می شدن و می مردن .غذا شون هم دون مینا خمیر میکردم می دادم . بعضی اوقات غذا رو بلا می آوردن و یا اسهال می گرفتن و می مرردن . کمک کنید ؟؟؟؟؟ !!!!!!!!. با تشکر.......
۱۳۹۲/۰۵/۱۲، ۰۶:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #11
RE: علت مرگ جوجه طرقه ها !؟
با سلام رنگ مدفوعشون سفید ابکی بود و به پرهای اطراف مخرجشون میچسبید ودیگه نمیتونستن دفعش کنن ومیمردن
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۷:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 171
73 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #12
سلام دوستان
منم شنیدم که به جوجه زیاد آب نمیدن چون که توی گندمزارها زمانی که دیگه فصل جوجه طرقه میشه آب کم گیر میاد
پدر و مادر به جوجه ها آب میدن ولی کم میدن
آب زیاد جوجه رو مریض میکنه
همین خمیر دان پارس که بهشون میدی خودش آب توش هست
یه 2تیکه کلوخ و خاک بذار پیششون که ازش استفاده کنن و بخورن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۵:۵۱ ب.ظ، توسط mohammad8366.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #13
سلام دوست عزیز ، جوجه طرقه تا زمانی که نوکشو به زمین نکوبه نیاز به آب نداره همون دون پارس که خیس میکنی میدی خودش آب داره ، در ضمن دوست عزیزمان که فرمودند طرقه بعد از خوردن آب به جوجه قپ میده اشتباست ، طرقه کرم ،ملخ و سایر حشرات را مستقیم دهان جوجه میذاره و این نوع تغذیه آب مورد نیاز بدن جوجه را تامین میکنه ، به احتمال زیاد دونی را که استفاده میکنی مشکل داره .
۱۳۹۲/۰۵/۲۱، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #14
اقا این چه حرفیه شما میزنی من تا حالا بیشتر از صد تا جوجه طرقه بزرگ کردم و به همشون هم اب دادم یعنی این پرنده تو طبیعت هم اب نمیخوره؟
بله شما اگر بتونی با کرم و ملخ تغذیش کنی احتیاجی به اب نداره ولی نمیتونی باید بهش اب بدی
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۲، ۰۶:۱۱ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۵/۲۲، ۰۶:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 171
73 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #15
من از خود پرنده فروشیها شنیدم و گفتن تا زمانی که دون خور نشده نباید آب بدی. درسته که کرم و ملخ نمیخورن ولی خمیر دون پلیت میخورن که خودش آب داره.تا حالا هم جوجه طرقه که بزرگ کردم تا وقتی دون خور نشدن آب ندادم
۱۳۹۲/۰۵/۲۲، ۰۴:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جواد
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #16
سلام به دوستان خواهشن خودتون اول مطالب رو بخونید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید بعد نظر و پیشنهاد بدین.اول طرقه های دوستمون از تشنگی نمردن اصلا نشونه های تشنگی بالا آوردن غذا و اسهال و چیزایی که دوستمون گفتن نیست دوم جوجه طرقه تا زمان دون خور شدن و زمانی که نوک به زمین بزنه اب براش نمیذارن خمیری که بهش میدن آب بدنش رو تا مین میکنه اول کیفییت دونه پارس رو بررسی کن شاید مشکل داشته باشه بعد خمیر رو تازه تازه درست کن برا هر وعده از سنگدان مرغ و جعفری هم هر از گاهی استفاده کن
۱۳۹۲/۰۵/۲۲، ۰۴:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #17
شاید تو اونجا اینجوری رسم باشه ولی ما با شنیده ها جوجه بزرگ نمیکنیم من هر بار از رروش خودم استفاده میکنم و خدا رو شکر امسال فقط یدونه طلفات داشتم
ازسه صدا می هراسم،
۱۳۹۲/۰۵/۲۲، ۱۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #18
سلام خدمت عزیزان
بله دوستان ، درسته که همه موجودات واسه ادامه زندگی به آب نیاز دارند اما مقدار آب مصرفی در موجودات خیلی متفاوته . بعضی موجودات با مقدار کمی آب روزها یا هفته ها رو سپری میکنند و شاید طرقه مثل پرنده های دیگه نباشه و طی دوران جوجگی خیلی کمتر به آب نیاز داشته باشه ... بهتره کسانی که تجربه بیشتری دارند بیایند و راهنمایی کنند تا گمراهی هم پیش نیاد .

من طرقه بزرگ نکردم و تجربه ی ندارم ولی جوجه عروس و طوطی در زمان تغذیه با غذای سرلاکی نیازی به آب ندارند و آب مورد نیازشون از همون خمیر سرلاکی تامین میشه ، توی پرنده فروشیها هم وقتی جوجه ها رو تغذیه میکردن ندیدم که کسی مستقیما آب بده یا ظرف آبی توی قفس بذارن ، فقط همین غذای خمیری رو لوله میکردن و میگذاشتن دهن جوجه ... یکی دو جا هم دیدم از این کلوخ ها ( که از گل رس و نمک و شن و ... میسازن) تکه ی در قفس گذاشته بودن با یک تکه سنگ بزرگ و در طول روز چند بار با آب پاش اسپری میکرد روی کلوخ ها تا خیس و گل مانند میشدن ، پرسیدم واسه چی اینکار رو میکنید ؟ گفت : از این که بخورن واسه گوارش شون خیلی خوبه مریض و اسهال نمیشن و اگه نیاز به آب بیشتر هم داشته باشن از همین تامین میشه .
یک نکته جالب دیگه هم بگم بدونید دوستان ، طرقه بر خلاف سایر پرندگان آوازه خوان بجای آب با خاک بدن و پرهاش رو تمیز میکنه !

اون دوست عزیزمون هم امیدوارم این مرتبه قبل از به قفس انداختن پرنده اول با مطالعه و پرسجو اطلاعاتشون کامل کنند بعد اقدام به نگهداری کنند ، عزیز دل دوست داشتن و عشق به یک پرنده یا هر موجودی زمانی ارزش داره که علم و توانایی نگهداری و مراقبتش رو داشته باشی همچنین از تجربیات دیگران نهایت بهره رو ببری نه اینکه بدون پرسیدن بخوای فقط بخودت متکی باشی یا تجربه کسب کنی و بر اساس حدث و گمان پیش بری . قصد جسارتی ندارم دوستان ولی پرسیدن عیب نیست ، همچنین در پاسخ سوالی جواب نمیدانم هزاران بار بهتر از ندانسته نظر دادن است .
از قدیم گفتن :

دانا همه داند ، همه پرسد ... نادان نه بداند ، نه بپرسد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۹:۵۴ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #19
سلام
بله امید جان ولی من بعد از هر باز تغذیه حدود دو یا سه قطره اب با سرنگ انسولین بهشون اب میدم درست میفرمایید طبیعت پرنده ها با هم فرق میکنه مثلا جوجه مینا رو یه سرنگ اب هم میدم ولی به طرقه دو سه قطره
ازسه صدا می هراسم،
۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 4
67 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #20
من نمیدونم اگر اعتقاد به معاد دارید. از گندم زار جوجه طرقه نیارید و با بی آبی به کشتن ندید. اون دنیا باید جواب پس بدی. اگر جوجه طرقارو 50 هزار میخریدی به راحتی به کشتن نمیدادی.
۱۳۹۲/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان