زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۱:۲۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت مرگ ناگهانی قناری

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
علت مرگ ناگهانی قناری
سلام
یه موضوعی یادم اومد پریسال اتفاق افتاده بود یه بار یه قناری ماده داشتم کاملا سرحال و قبراق بود آخرا زمستون بود هوا هم خیلی عالی و خنک بود ظهر که خوابیدم ۲ساعت بعدش که بیدار شدم دیدم هیچ صدایی از قفسش نمیاد رفتم سروقتش دیدم کف قفس افتاده مرده سن و سالی هم نداشت ۷ ماهش بود تقریبا خلاصه کالبد شکافیش که کردم دیدم قلب و جگرش سالمن یعنی نه سکته کرده و نه مسموم شده و نه خونریزی داخلی این موضوع تو اون سال دوباره اتفاق افتاد و یه قناری دیگه هم با همون وضعیت مرد خواستم بدونم آیا براکسی هم این موضوع أتفاق افتاده و یا دلیلش چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۴/۰۱، ۰۸:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، vahid babayi
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #11
RE: علت مرگ ناگهانی قناری
سلام
تغذيشون چي هست ؟ تخم مرغ را چند ساعت توي قفس ميذاريد تا بخورن؟ ميوه وسبزيجات را چقدر توي قفس ميذاريد؟ كجا نگهداري ميشن؟ پرنده ديگري هم اونجا هست؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۲۹، ۰۷:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، jorahim
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #12
سلام دوستان 
امروز صبح از خواب بلند شدم که به قناریهام سر بزنم و برم سر کار دیدم یکی از ماده ها که نژاد رسمی بلند بود متاسفانه مرده بود نگاه کردم دیدم خانمم که دیروز حدود ساعت 14 ازش خواسته بودم آب حیوون رو که توش دارو بود رو عوض کنه ، به جای اینکه آب حیوون رو پایین و نزدیک کف قفس بزار ، بالا گذاشته بود ( حتی کنار نی هم نزاشته بود ) ( البته اشتباه از من بود که این کار رو ازش خواستم و اشتباه بعدی هم این بود که بهش نگفتم کجا بزار البته فکر میکردم که از همونجا که برداشته همونجا هم میزاره و من هم دیر آمدم خونه که دیگه هوا تاریک شده بود و دیگه نتونستم به قناریها سر بزنم ) و چون این ماده دچار عفونت مچ پا شده بود و نمیتونست به راحتی به میله های قفس آویزون و بازهم متاسفانه کف سفید جا آبی های من شاید حدود 1 سانتی فقط داخل قفس میرن طفلی این قنای نتونسته روش هم وایسه و خلاصه از تشنگی مرده

الانم خیلی حالم گرفته نه به خاطر ارزش مادی این قناری به خاطر اینکه این حیوون به خاطر سهل انگاری ما و به خاطر تشنگی مرده فکر میکنم خیلی زجر کشیده و یه جورایی ما کشتیمش    Emo_im_sad Emo_im_sad Emo_im_sad Emo_im_sad

انشاالله خدا از سر تقصیرات من بگذره 
۱۳۹۴/۰۳/۱۲، ۰۷:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، mohsenb150 ، سیدمحمد شریفی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #13
سلام
پرنده بازي آماتوري اين چيزا هم داره .براي همه پيش مياد غصه نخوريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۳/۱۲، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، سیدمحمد شریفی ، shahabbatista

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان