زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۳:۴۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت گیج شدن کبوتر جوان چیست؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
علت گیج شدن کبوتر جوان چیست؟
با سلا م وعرض ادب اگر ممکنه بفرمایید که علت گیج شدن کبوتر جوان چیست وراه درمان آن نیز چیست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۸:۴۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #2
RE: کبوتر
(۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۱:۴۲ ب.ظ)شيرين نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلا م وعرض ادب اگر ممکنه بفرمایید که علت گیج شدن کبوتر جوان چیست وراه درمان آن نیز چیست
کبوتر جوان خیلی خیلی حساسه به مریضی(امسال 10تا از جوجه کفترام به همین دلیل مردن)
گیجی رو نباید با نیوکاسل اشتباه بگیری
ولی در مواقعی کفتر گیج اگه زود بهش برسی خوب میشه
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، ali_se65 ، iranianpigeon ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

كارشناسي
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #3
واسه احتياط بيشتر واكسن نيوكاسل و آنفولانزا رو تزريق كن (دوگانه) به رنگ شير هست
كه از سن يك ماهگي به بالا يا دوماهگي به بالا بايد واكسيناسيون بشن البته هر از 4 ماه يكبار كبوترها بايد واكسيناسيون بشن
قيمتش هم بين 200 تا 500 تومان هست واسه هر يك كبوتر

من توصيه ميكنم حتما اين كارو انجام بدي
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۸:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iranianpigeon ، Animal Planet
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۸:۲۶ ب.ظ)stuntman نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واسه احتياط بيشتر واكسن نيوكاسل و آنفولانزا رو تزريق كن (دوگانه) به رنگ شير هست

واکسن برای پیشگیری است . وقتی پرنده مبتلا به بیماری بشود واکسن برای پرنده مضر خواهد بود.
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۸:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #5
RE: علت گیج شدن کبوتر جوان چیست؟
سلام
در صورت مریض شدن و این بیماری نباید بذارین کبوتر گرسنه بمونه
از دان های قوی استفاده کنید مثل ذرت ، پلیت ، گاودانه
نخود خیس کرده هم مناسبه

یک حبه سیر توی آبشون بندازین( سعی کنید همیشه این کار رو بکنید )

پر ها و دمهای کبوتر را کامل بکشید
چون در این صورت خون کبوتر صرف رشد پر های جدید میشه و بدن کبوتر مجبور به خون سازی میشه
و خون آلوده تا حدی پاک میشه

بعضی ها هم با تیغ زدن(رگ پشت سر کبوتر) اعتقاد دارن که فکر کنم همین قضیه ریکاوری خون باشه

با توجه به این که نیوکاسل چندین نوع داره من فکر کنم همون نیوکاسل هست

با پرس و جو و تحقیق به این جواب رسیدم که علتشون پرنده های ناقل دیگه هستند مثل گنجشگ و یاکریم(پاختر -فاخته-قمری)
برای همین سعی کنید این جور پرنده ها به ظروف غذا مخصوصا آب خوری دسترسی نداشته باشند .از آب خوری های مخصوص استفاده کنید

همچنین شنیدم منشا این بیماری هم از روسیه هست

با نظر جناب ادمین کاملا موافقم.واکسن برای پیشگیری هست نه برای درمان !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۹:۱۳ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۹:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali6044 ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

كارشناسي
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #6
معذرت ميخوام حق با شما بود و من متن رو سريع نوشتم حواسم پرت شد ميخواستم بگم كه اول بيماري رو درمان كنيد بعد واكسن رو واسه احتياط بيشتر بزنيد

واسه درمان هم فكر كنم چند قطره آبليمو در ظرف آبخوري بريزي جواب بده روزانه يك حبه سير هم تو دهن كبوتر بزاريد تا بخوره ( مطمئن شو كه ميخورتش )

در ضمن هرچه سريعتر هم بايد اقدام كني

ان شا الله كه خوب بشه
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۹:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iranianpigeon ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
10 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #7
درود
اولا پر کبوتر رو نمیکشن چون پرنده خودش ضعیف هست دیگه پرشم بکشی میخواد زور بزنه پر بسازه و این کارو هم با خون انجام میده و به خون زیادی احتیاج داره و به مرگ نزدیک ترش میکنید.
به جای کشیدن پر تا اونجایی که راه داره از ته دوم کبوتر رو کلا قیچی کنید و نکته مهم اینه که اگه دقت بکنید کبوتری که میتونه پرواز بکنه همیشه سالم و سرحال تر از کبوتر قیچی هست.
بریدن رگ پشت سر کبوتر رو تا حالا خودم انجام ندادم چون به نظر خودم خیلی مفید نیست و فقط کبوتر بیشتر زجر میکشه اما خیلی ها رو دیدم اینکارو میکنن و بیشترشون به دیده خودم جواب نگرفتن و اینکه تو این کار هم باید یکم بی رحم باشی هم وارد پس اگه تازه کارید اینکارو نکنید.
واکسن نیکاسل رو به جوجه 4روزه هم میشه بزنی و مشکلی پیش نمیاد اما بازم بر میگرده به مهارت خودتون چون یک واکسن گوشتی هس و باید سر سوزن کامل وارد بدن کبوتر بشه برای تازه کار هاا خیلی ریسکش بالاست
در مورد تزریق واکسن به اون که احتمال نیکاسل داره درست گفتن اسمش هست واکسن نه آمپول پس برای واکسینه کردن و جلوگیری از بیماری تزریق میکنن ، اگه به کبوتری که نیکاسل داره بزنی به یک ساعت نمیکشه میمیره من خودم اون چند سال پیش که تازه کبوتر داشتم و وارد نبودم یکی از قشنگ ترین کبوترامو همینطوری کشتم و دیگه مثل اون نتونستم جوجه بکشم
بجای اینکه سیر رو تو اب بندازید سیر رو یا خورد کنید یا رنده کنید بعد با ماست قاطی بکنید بعد به زورم که شده بریزید تو دهنش تا بخوره اگه نخورد از راه خشونت وارد بشید چون یا باید زجر بکشه و خوب بشه یا اینکه زجر بکشه و بمیره
علت اینکه از ماست استفاده میکنن بخاطر اینه که ماست برای کبوتر مثل سوپ میمونه و شکمشو راه میندازه و سیر هم حکم زد عفونی کننده رو داره
نکته کلا کبوتر هایی که مریض میشن هر نوع مریضی که میگیرن سریع از بقیه جداشون بکنید چون اگه همشون واکسن نیکاسل رو نخورده باشن در عرض چند روز همه میگیرن و کار خیلی بیخ پیدا میکنه
۱۳۹۰/۱۲/۲۹، ۰۳:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، bestbirds
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
باسلام تیغ زدن در حالتی جواب میده که مثل حجامت مقداری از خون کبوتر رو بکشی وکار هر کسی نیست تو کبوترهای جوان علت میتونه کم بود ویتامین هم باشه که کمتر کسی توجه میکنه برای جلو گیری از این مشکل داییها بنده که استاد هستند تو این امر کبوتر رو عادت میدن به دونه انار مخصوصا تو فصل تابستان پاک کننده خوبی هست فقط باید عادت بدی باسیر رنده کرده وماست موافقم تو گنجشون هم باید سیر تازه رنده شده بریزید گاو دانه ونخود خیس کرده وقره ماش برای تقویت خیلی مناسب هست اب شغلم هم خیلی مناسب هست .علت بجز مواردی که دوستان گفتن از گندم هم میتونه باشه بعضی از گندم ها بیماری زا هستند تا اونجای که من دیدم از گندم نباید استفاده کرد.
۱۳۹۱/۰۹/۱۴، ۰۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #9
با سلام پست ها قدیمی هستند ولی منم تجربه خودمو مینویسم:خیلی سال پیش یکی از کبوترام گیجی گرفت،بردمش دامپزشکی گفت نیوکاسله و پرنده رفتنیه،بقیه رو واکسن زدم،این یکی اسهال هم داشت فضله ی آبکی سبز داشت،غذا نمیخورد و گردنش پیچیده بود،غذا با دست بهش میخوراندم و آب و یه تیکه تتراسایکین و یه حبه سیر رنده شده بهش میدادم،کم کم حالش رو به بهبودی رفت،البته دم و شاهپراشو قیچی کردم،بعد از دوماه خوب شد و حتی پرواز میکرد و جفتشم کردم ولی نرمال نرمال نشد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۱۱/۲۲، ۰۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان