زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۱:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علم یا تجربه؟؟

**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #1
علم یا تجربه؟؟

سلام به همه دوستان

چند روزه با یه قناری باز حرفه ای آشنا شدم..از نژاد رسمی-جیبر-لیزارد-رسمی بلند بالاخره از هر نژادی داره..وقتی برنامه غذایی که از نظر علمی تایید شده و ما تو سایت قبول داریم واسش گفتم تعجب کرد و گفت داری با این برنامه قناریهاتو ضعیف میکنی..ایشون از هفت تخم استفاده میکنه و هر سال جوجه های زیادی از قناریاش میگیره..همشون هم سرحال هستن..

واقعا کدوم یکی درسته؟ علم یا تجربه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۲:۱۷ ق.ظ، توسط saeednikzad.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany ، Iman Imany
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #2
RE: علم یا تجربه؟؟
(۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۲:۱۶ ق.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان

چند روزه با یه قناری باز حرفه ای آشنا شدم..از نژاد رسمی-جیبر-لیزارد-رسمی بلند بالاخره از هر نژادی داره..وقتی برنامه غذایی که از نظر علمی تایید شده و ما تو سایت قبول داریم واسش گفتم تعجب کرد و گفت داری با این برنامه قناریهاتو ضعیف میکنی..ایشون از هفت تخم استفاده میکنه و هر سال جوجه های زیادی از قناریاش میگیره..همشون هم سرحال هستن..

واقعا کدوم یکی درسته؟ علم یا تجربه؟

با سلام !
ازقدیم گفتن تجربه پدر علمه !
این هفت تخمی که گفتین ما هم استفاده میکنیم ! و جزء برنامه هفتگیمون هست .
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۶:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #3
منظورت از علم چیه؟
مگه ما علمی به اسم تغذیه قناری داریم؟
یا دانشگده یا کالجی که رو این موضوع تحقیق کنه
اینجا همه چی پیدا میشه چندین مدل غذا دادن به قناری
روش های جفت زدن و شرایط قفس و ...
که من تا حالا از هیچکدوم استفاده نکردم راه خودمو میرم بخوام قناری جفت کنم دو تا نر و ماده میزارم پیش همه با یه چال و هر روز تخم مرغ و هفت تخم و شاهدانه و... وقتی حس میکنن غذا خوبه تخم میزارن
هر کسی تجربیاتی داره و اینجا میگه فک نمیکنم علم در اینجا حرفی واسه گفتن داشته باشه جز در ساخت دارو ها و ویتامین ها
وقتی سرچ کنی نهایت اطلاعاتی که از قناری گیرت بیاد قد و جثه و ... نه نوع تغذیه و جفت کردن و...
اگه دوستان مطالب علمی دارن در مورد قناری به ما هم نشون بدن ببینیم در ضمن مطلب علمی که احیانا خواستید بزارید پشتوانه مث since direct یا مقالات isi باشه که روشون کار شده نه یه مطلب انگلیسی ترجمه شده عادی که یکی مث من تو وبلاگش نوشته
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۸:۳۲ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، برف زمستان
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #4
سلام
مطمئن باش تجربه بهتره ولي بايد بگم هيچ معلمي تمام اسرارشو براي شاگرد نمي گه اون هفت تخمي كه اين قناري باز واسه قنارياش استفاده مي كنه با تغيير فصل نوع دون و مقدارشون رو تغيير مي ده و مطمئن باش قناري كه از جوجگي هفت تخم بخوره عادت مي كنه مشكل از هفت تخم تقويتي كه تو پرنده فروشيها فروخته مي شه كه به نظر من فقط باعث تولك رفتن بدموقع مي شه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، amin
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #5
درود
این روزها همه چیز علمی شده
البته من معتقدم که تجربه بالاتر از علمه
من ی کتاب pdf در مورد سهره دارم ک حدود 70مگابایت میشه البته به لاتین و مطمئنم ک منابع بیشتری برای قناری پیدا میشه
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #6
با سلام

من هم معتقدم تجربه خیلی موثره و هر کس با یه شیوه کار میکنه و از اون نتیجه میگیره . خود من حدود 12ساله که قناری دارم و همیشه هم بهشون هفت تخم دادم البته در کنارش مکمل ها و ویتامین ها و میوه و سبزیجات هم استفاده کردم.ولی بازم باید از تجربیات خوب و بد دیگران درس گرفت و اونهارو بکار برد یا برعکس بکار نبرد چون از قدیم گفتن تجربه را تجربه کردن خطاست !!!

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، محمدرضا قربان
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #7
به نظر من تجربه ای که ناشی از علم هست دسته !!
علم به خواص میوه ها و دان وتغذیه
علم به آناتومی و فیزیک بدنی پرنده
علم به بیماری ها و عامل و نحوه پیشگیری
آشنایی نسبی به علم ژنتیک
استفاده از تجریه جایی مفیده که کاری رو میخوایم بکنیم ولی میدونی که 4 ماه ، 1 سال ، 5 سال طول می کشه و همچنین میدونیم فلانی و فلانی و فلانی همین تجریه رو کردن .پس اینجا استفاده از تجربه بهتره تا شروع فعالیت هایی که تجربش به معنی چند ماه یا چند سال صرف زمانه
مثل ایجاد نژادی قوی و بلند از سرخ

در مورد تقویتی هم کاملا با کینگ هرت موافقم
خیلی از پرورش دهنده ها هستند که شاید نهایتا در طول سال از 5-6 مورد دان مختلف غیر از کتان قناری هاشونو تغذیه کنن
در صورتی که اگر از دان هایی که توی سایت اسم برده شده لیست تهیه کنیم شاید به 20 مورد برسه !!
اون 20 تا رو با هم مخلوط کنی میشه مخلوط ، دون سیاه و تخم کاشه و خرفه تخم کاهو هم میشه مخلوط
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 26
30 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #8
سلام دوستان
اهورا جان امکان داره اون کتاب PDF که راجع به سهره است رو تو سایت آپلود کنی یا برام ایمیلش کنی؟
البته میدونم که با اینترنت ایران کار خیلی مشکلی
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۳:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۳:۰۹ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من تجربه ای که ناشی از علم هست دسته !!
علم به خواص میوه ها و دان وتغذیه
علم به آناتومی و فیزیک بدنی پرنده
علم به بیماری ها و عامل و نحوه پیشگیری
آشنایی نسبی به علم ژنتیک
استفاده از تجریه جایی مفیده که کاری رو میخوایم بکنیم ولی میدونی که 4 ماه ، 1 سال ، 5 سال طول می کشه و همچنین میدونیم فلانی و فلانی و فلانی همین تجریه رو کردن .پس اینجا استفاده از تجربه بهتره تا شروع فعالیت هایی که تجربش به معنی چند ماه یا چند سال صرف زمانه
مثل ایجاد نژادی قوی و بلند از سرخ

در مورد تقویتی هم کاملا با کینگ هرت موافقم
خیلی از پرورش دهنده ها هستند که شاید نهایتا در طول سال از 5-6 مورد دان مختلف غیر از کتان قناری هاشونو تغذیه کنن
در صورتی که اگر از دان هایی که توی سایت اسم برده شده لیست تهیه کنیم شاید به 20 مورد برسه !!
اون 20 تا رو با هم مخلوط کنی میشه مخلوط ، دون سیاه و تخم کاشه و خرفه تخم کاهو هم میشه مخلوط

در مورد ژنتیک گفتی
من تو این سایت یه پست زدم فقط تعداد کروموزم قناری چندتاست همین یه سوال خیلی پیش پا افتاده که تو علوم راهنمایی تعدادی ازر حیوانات رو تعداد کروموزمشون رو نوشته بود
ولی هیچ کس پاسخ نداد
پیام خصوصی دادم به افرادی که خیلی معروف هستن تو پرورش قناری باز هم هیچکس جوابی نداشت چه جور شما میگید
"علم آشنایی نسبی به علم ژنتیک" وقتی یه موضوع پیش پا افتاده رو کسی نمیدونه
یا تو اینترنت سرچ کردم باز هم مطلبی که بتونه بگه تعداد کروموزم قناری چندتاست گیرم نیومد
"علم به خواص میوه ها و دان وتغذیه" در مورد خیار نوشته
خيار داراي ساپونين و آنزيم هاي مختلفي مانند پروتئولي تيك و غيره و ويتامين ها و مواد معدني

اگه کسی میدونه دلیل اینکه نباید به قناری خیار داد چیه و چه انزیم یا ماده ای که روش تاثیر میزاره اینو میگن علم.
نه اینکه بگی خیار بده بقیه هم بشنون بگن خیار بده دنیا پر شه از اینکه خیار بده و هیچ کس ندونه چرا خیار بده

من فک نمیکنم کسی به بحث های در مورد قناری شده تو اینترنت به زبون پارسی بگه علم چون واقعا علم نیس اینجا فقط تجربه وجود داره

10-15 سال پیش که مرغ عشق داشتم از مدرسه تا خونه سر راه شروع میکردم به دعا و صلوات نذر و نیاز ای خدا مرغ عشقم تخم کنه نه تجربه ای بود نه علمی و نه اینترنتی

ولی الان که که اینترنت هست تجربه دیگران به اشتراک گذاشته میشه و در حد نرمال همون نگهداری و تغذیه و تکثیر پرنده ها رو هر ادمی که ندونه قناری پستانداره یا یا پرنده بعد از چند ساعت سرچ کردن یاد میگیره

اگه اینجا کسی علمی کار میکرد که قناری ایران که تو ایران همه نگه داری میکنن که حمال اسمش نبود
خیلی هنر کردن دوتا پرنده که ساخته اروپاست رو قاطی میکنن خوب مطمئنن وقتی یه جیبر که باریکه با یه یورک که چاقه قاطی شه یه پرنده با متوسط به وجود میاد که قد و قواره بلندی داره و از پدر مادرش به ارث برده این که نشد نژاد بعد بیای جاش ده ملیون پول بدی .

پرورش گلاستر رو میگن نژاد کسی میتونه ادعا کنه که گلاستر حاصل تلفیق دو نوع قناریه؟
مسلما نه. چون قناری کالل نداره اونم مث چتر

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۴:۵۷ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۴:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #10
با سلام
من با sky_bird موافقم ولی تو ایران آیا تجهیزات یا کلاسهایی هست که بتوان آزمایشگاهی و خیلی علمی در مورد قناری تحقیق کرد ؟ و اگه هم باشه در دسترس هرکسی نیست و البته برای کسی اهمیتی نداره ؛ و همچنین اینقدر گرفتاری هست که از همین اعضای سایت آیا کسی حاضره خیلی علمی به مقوله قناری بپردازه ؟ بنابراین همه ما همون تجربه رو سرلوحه کار خودمون قرار میدیم و سعی میکنیم که از پرورش قناری و به قول ما از عشق بازی لذتی ببریم ، همین !!!
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، cruel

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان