زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علم یا تجربه؟؟

**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #1
علم یا تجربه؟؟

سلام به همه دوستان

چند روزه با یه قناری باز حرفه ای آشنا شدم..از نژاد رسمی-جیبر-لیزارد-رسمی بلند بالاخره از هر نژادی داره..وقتی برنامه غذایی که از نظر علمی تایید شده و ما تو سایت قبول داریم واسش گفتم تعجب کرد و گفت داری با این برنامه قناریهاتو ضعیف میکنی..ایشون از هفت تخم استفاده میکنه و هر سال جوجه های زیادی از قناریاش میگیره..همشون هم سرحال هستن..

واقعا کدوم یکی درسته؟ علم یا تجربه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۲:۱۷ ق.ظ، توسط saeednikzad.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany ، Iman Imany
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #11
RE: علم یا تجربه؟؟
سلام
به نظر من استفاده از علم لزوما استفاده از اطلاعات و بحثهای اکادمیک و ....نیست . استفاده درست از تجربه دیگران ..دسته بندی اطلاعات مفید.....شناسنامه دار کردن پرنده ها ...اشنایی با بیماریها....احترام به محیط زیست و قوانین طبیعت...تکثیر درست با توجه به شناخت نژادهای اصیل...رعایت بهداشت و نظافت....شناخت بیماریهای مشترک انسان و پرنده....یاداشت برداری از اتفاقهای مهم در مراحل مختلف پرورش و....همه میتونی بهره گرفتن از علم باشه......اون دوستی هم که تلاش پیشکسوتهای ایران را برای بدست اوردن نژادهای خوبی مثل رسمی بلند (رسمی ایرانی) راحت و پیش پا افتاده میدونه مطمئنم اشتباه میکنه ....منم یه زمانی اینجوری فکر میکردم و همه جور پرنده ای میخریدم مثل فر..جیبر ... یورک...الا رسمی بلند و حتی کشیده بلند با این ذهنیت که اینا اصلا نژاد نیستن دورگه های نژادهای خارجی هستن اما الان چند سالی گذشته و نظرم خیلی فرق کرده وبا تمام وجودم اعتقاد دارم زیباترین و بهترین نژاد با فرم بدنی دنیا همین رسمی بلند خودمونه....ضمنا هیچ کسی با جفت کردن یه جیبر با یورک نمیتونه جوجه ای به طول حدود 24 سانت (12 دم) که با پاهای بلند رنگ روشن جذاب ..سر و تنه صاف و متناسب خودنمایی میکنه بدست بیاره.....اگه باور نداری امتحان کن سالها سعی و خطا کن شاید پرنده تو را 20 میلیون بخرند.....یه مطلب دیگه تمام نژادهای دنیا از اختلاط با نژادهای دیگه و روشهای متفاوت پرورش به و جود اومدن و گرنه از تور هیچ کدوم از ملوانای پرتغالی که از جزایر قناری برمیگشتن گلاستری بیرون نیومد....:a (18):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۶:۰۲ ب.ظ، توسط برف زمستان.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۵:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۰۴/۱۴، ۰۵:۵۶ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظر من استفاده از علم لزوما استفاده از اطلاعات و بحثهای اکادمیک و ....نیست . استفاده درست از تجربه دیگران ..دسته بندی اطلاعات مفید.....شناسنامه دار کردن پرنده ها ...اشنایی با بیماریها....احترام به محیط زیست و قوانین طبیعت...تکثیر درست با توجه به شناخت نژادهای اصیل...رعایت بهداشت و نظافت....شناخت بیماریهای مشترک انسان و پرنده....یاداشت برداری از اتفاقهای مهم در مراحل مختلف پرورش و....همه میتونی بهره گرفتن از علم باشه......اون دوستی هم که تلاش پیشکسوتهای ایران را برای بدست اوردن نژادهای خوبی مثل رسمی بلند (رسمی ایرانی) راحت و پیش پا افتاده میدونه مطمئنم اشتباه میکنه ....منم یه زمانی اینجوری فکر میکردم و همه جور پرنده ای میخریدم مثل فر..جیبر ... یورک...الا رسمی بلند و حتی کشیده بلند با این ذهنیت که اینا اصلا نژاد نیستن دورگه های نژادهای خارجی هستن اما الان چند سالی گذشته و نظرم خیلی فرق کرده وبا تمام وجودم اعتقاد دارم زیباترین و بهترین نژاد با فرم بدنی دنیا همین رسمی بلند خودمونه....ضمنا هیچ کسی با جفت کردن یه جیبر با یورک نمیتونه جوجه ای به طول حدود 24 سانت (12 دم) که با پاهای بلند رنگ روشن جذاب ..سر و تنه صاف و متناسب خودنمایی میکنه بدست بیاره.....اگه باور نداری امتحان کن سالها سعی و خطا کن شاید پرنده تو را 20 میلیون بخرند.....یه مطلب دیگه تمام نژادهای دنیا از اختلاط با نژادهای دیگه و روشهای متفاوت پرورش به و جود اومدن و گرنه از تور هیچ کدوم از ملوانای پرتغالی که از جزایر قناری برمیگشتن گلاستری بیرون نیومد....:a (18):

معنی علم رو هم فهمیدیم خدا رو شکر
نظر بنده این نیست که اولین جوجه از حاصل یورک و جیبر میهش رسمی بلند ولی منبع اصلی که رسمی بلند رو رسمی بلند کرده وجود همین دو نژاد اروپایی و گرنه هیچ وقت رسمی بلندی نبود و اساتیدی که خودشونو اساتید میدونن همون حمال پرورش میدادن
دوست عزیز اینی که فرمودی
"مام نژادهای دنیا از اختلاط با نژادهای دیگه و روشهای متفاوت پرورش به و جود اومدن و گرنه از تور هیچ کدوم از ملوانای پرتغالی که از جزایر قناری برمیگشتن گلاستری بیرون نیومد"
رو اگه بتونی واسه گلاستر اثبات کنی ممنونت میشم
که چطور این کاکل به وجود اومد
نظر من اینه شما حتی علوم سوم راهنمایی در مورد نظریه لامارک وداروین رو بخوبی درک نکردی فک میکنم به وجود اومدن نژاد های قناری اگه دستکاری ژنتیکی در کار نبوده حاصل تلفیق این دو نظریه بود انتخاب طبعی و تکامل
یعنی اون پرنده باز های باهوشی که این نژاد ها رو به وجود اوردن اول تو قناریاشون اونایی که سرترن رو جفت زدن از حاصل جوجه هاشون جوجه های که سرترن رو جفت زدن به همین ترتیب بعد چندین سال که شامل ده ها نسل میشه یه گونه که مد نظرشون بود به وجود اومد اگه نوشته یورک از لانکشایر به وجود اومده مطمئنن لانکشایر حاصل دو نظریه داروین و لامارکه نه اینکه لانگرشایر از تلفیق دو نژاد چون قناری به قول خودتون ملوانان پرتقالی که لانگرشایر یا ... نداشتن همش حاصل تکامله بود
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۷:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، mohsenz2006
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #13
نه خیر دوست عزیز
شما اصلا منظور منو نگرفتی
من راجع به تعداد کروموزوم یه هفته اینترنتو زیر رو رو کردم هیچ چیزی عایدم نشد!!!!
تحقیق میشه و ممکن هم همست به نتیجه برسه انا کدوم تحقیق رو غیر از اینترنت میدونیم؟
کدوم رفتیم پیش فلان استاد دانشگاه ببینیم کروموزوم ها اصلا چجوریه؟
x و y شون چجوری رخ میده و به چه دلیلی
چرا پدیده جهش رخ میده که گلاستر کاکلی شه؟
همه نژاد های رسمی ثبت شده میکس هستند منتها ثبت شدن و باشگاه دارن واسه خودشون که از معروف ترین هاش هم همون یورک شایری هست که شما فرمودین
نژاد رسمی بلند اگر با جیبر به وجود مییومد رسمی بلند با 11 سانت دم نداشتیم
شاید منظور شما جیبوس(ژیبوس) بوده
نظریه داروین هم ما اولین بار و آخرین بار توی زیست اول دبیرستان خوندیم

تقریبا 50 درصد از منظور من از علم رو کاربر محترم "برف زمستان " گفتند
50 درصد دیگش هم میشه صرفا تخصصی
مثلا شما برو ساختمان کروموزوم و الگوریتم ژنتیک (درسی که مال ارشد مهندسی برق و کامپیوتره) رو بخونین
منظور من رو می فهمین
اگر از 50 سال پیش توی ایرن کسی میدونست کروموزوم چیه و علمی پرورش قناری رو پایه گذاری میکرد ، خدا میدونه جقدر پیشرفت توی این زمینه داشتیم
خیلی ها هم به اون درجه از عمل رسیدن اما خوشون هم از ماهیت اون اطلاعی ندارن
خیلی هامون دیدیم توی پیشکسوتان که تا مثلا یه نر رو میبینن یادشون میفته فلان کس فلان ماده رو از بین 100 تا قناری خودش داره که بر فرض اگر با این قناری جفت بندازن کولاک می کنه
چرا؟
علم یعنی همین دیگه
ولی برداشت علم باید به مرحله عمل برسه
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #14
سلام
چرا ما كه 100 سال از اروپا عقب هستيم از همه لحاظ.
اينجوري به خاطر علم يا تجربه به هم مي پريم خوب معلوم شايد باهوشترين انسانها ايراني باشند ولي امكانات ايران براي پيشرفت علم كمه مثلا همين قناري ايراني اونايي هم كه سعي مي كنن باعث پيشرفت قناري نژاد ايراني بشن آدمايي مثل ما بهشون گير مي ديم سعي كن ناراحت نشي ولي مگه همين شما آقاي sky_bird نبودين كه ميگفتن اينا با هم تواني كردن وگرنه قناري تو قم 10 ميليون نبود تو اهواز 60 هزار تومن مي خريدن وقتي هم من طرفدارشون شدم شما گفتين كاسه داغتر از آش شدم منم بحث رو ادامه ندادم اين باعث عقب افتادگي ماست بها به خودمون نمي ديم كسي هم كه تلاش كرده مي گيم بابا دروغه اينم رسميه يك كم دمش بلنده نمي گيم دمش گرم تلاش كرده تا بهبود نسل بده.
خيلي دوست داشتم استادي مثل آقاي خسرواني درباره اين قناري 10 ميليوني كمي صحبت مي كردن و تو بحث شركت مي كردن.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، saeednikzad ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #15
یه سوال میپرسم شاید محرک و راه انداز باشه
چرا توی پرورش گاههای مدرن اروپایی به خصوص توی اسپانیا و آلمان و انگلستان که عکساشهو توی نت می بینیم ، همشون قناری هایی هستند که شاید توی بازار ایران بشه جفتی 70-80 هزار تومن خرید؟
یا اینکه چرا توی یه پرورشگاه نمونه های خاصی گلستر هست اما توی ایران کلاستر رو با سفید رسمی و اپال ها با تنوع رنگی زیاد(زیتونی،خاکی و ...) جفت میزنن؟
جدا یه کم فکر کنیم ببینیم دلیلش چیه؟
چرا فری های معروف جهان مال هلند هستند اما تا ما یه فری که توی سینش فر داره توی بازار میبینیم میگیم پیچ داره؟
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۴:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، اهواز قناری
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۲:۰۵ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
چرا ما كه 100 سال از اروپا عقب هستيم از همه لحاظ.
اينجوري به خاطر علم يا تجربه به هم مي پريم خوب معلوم شايد باهوشترين انسانها ايراني باشند ولي امكانات ايران براي پيشرفت علم كمه مثلا همين قناري ايراني اونايي هم كه سعي مي كنن باعث پيشرفت قناري نژاد ايراني بشن آدمايي مثل ما بهشون گير مي ديم سعي كن ناراحت نشي ولي مگه همين شما آقاي sky_bird نبودين كه ميگفتن اينا با هم تواني كردن وگرنه قناري تو قم 10 ميليون نبود تو اهواز 60 هزار تومن مي خريدن وقتي هم من طرفدارشون شدم شما گفتين كاسه داغتر از آش شدم منم بحث رو ادامه ندادم اين باعث عقب افتادگي ماست بها به خودمون نمي ديم كسي هم كه تلاش كرده مي گيم بابا دروغه اينم رسميه يك كم دمش بلنده نمي گيم دمش گرم تلاش كرده تا بهبود نسل بده.
خيلي دوست داشتم استادي مثل آقاي خسرواني درباره اين قناري 10 ميليوني كمي صحبت مي كردن و تو بحث شركت مي كردن.
موفق باشيد

در مورد اینکه ایرانی ها باهوشترین انسان ها باشند که شکی نیست میدونید که میانگین Iq یا همون بهره هوشی ایران 84 و رتبه 56 ام جهانه. زیاد خودمونو گول نزنیم واقع بین باشیم

من حرفو پس نمیگیرم یه پرنده اونم به این دلیل که همین رسمیه و هیچ چیز خارالعاده ای نداره که بگی ابتکار یا نژاد خاصیه جثه درشتی هم نداره من جز کلمه تبانی هیچ چیزی به ذهنم نمیرسه .
چون نژاد خاصی نبود شاید مقداری استاندارد شده ولی ظاهریش با بقیه فرقی نداشت یه قناری بود مث بقیه قناریا بازار , خاص نبود
من قصد تخریب کسی رو ندارم اگه چیزی باعث میشه که اخبار سراسری بگه که فلان قناری 10 ملیون فروخته شد قناری مورد نظر باید حرفی واسه گفتن داشته باشه
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۴:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، saeednikzad
*
کاربر انجمن

ارسال: #17
سلام پرنده آسمان
نمیدونم برداشتت از نوشته من چرا اینقدر متعصبانه و یکطرفه بود شاید من بد نوشتم ....جالبه که من گفتم خودم هم زمانی اینجوری فکر میکردم......ایندفعه یکمی به زبونه سوم راهنمایی که اون دوتا نظریه اثبات نشده را توش خوندی توضیح میدم...
من گفتم استفاده از علم نه همه علم
گفتم از تور گلاستر بیرون نیومد یعنی گلاستر جزو قناری اولیه ساکن طبیعت نبود
یه مطلب دیگه این چیزی که در جواب نوشته من گفتی لااقل 180 درجه(نیم دور) با نوشته قبلیت توی این موضع متفاوته.....
.....من گفتم به نظر من و لزومی نداره نظر من با شما، اصفهان قناری، king hertz و بقیه دوستان مثل هم باشه ....برای شما که اطلاعات بالایی داری:...... بی اخترامی به نظر و تلاش دیگران نه اخلاقیه و نه علمی
بازم به نظر من اگه نژادهای معروف دنیا که اغلبشون بیش از 200 سال قدمت دارن بر اساس علوم پیچیده ژنتیک و نظریه های تکامل صرف به وجود اومده باشن باید قناری را بیشتر توی لابراتوارهای ازمایشگاههی ببینیم نه به عنوان محبوب ترین پرنده زینتی خانه های مجلل یا محقر شرق تا غرب کره خاکییییییییییییییی

این جمله اصفهان قناری کولاک میکنه........:((خیلی هامون دیدیم توی پیشکسوتان که تا مثلا یه نر رو میبینن یادشون میفته فلان کس فلان ماده رو از بین 100 تا قناری خودش داره که بر فرض اگر با این قناری جفت بندازن کولاک می کنه))
این موضوعیه که برای خیلی از پرورش دهنده های تفننی که تعدادشون حتما از متخصصای ژنتیک و نظریه پردازهای قناری باز بیشتره به کار میاد .....حالا تطبیق دادنش با نظریه های تکامل به عهده شما و بقیه نظریه پردازان....
ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۵:۲۵ ب.ظ، توسط برف زمستان.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۴:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، saeednikzad ، اهواز قناری
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #18
آقای Sky-bird شما تا حالا جیبوس داشتین ؟جیبر چی؟بورک چی؟تا حالا تونستین آمادشون کنین؟تا حالا تونستین پا جفت بزنین؟تا حالا تونستین با پرستار یا بدون پرستار ازشون جوجه بگیرین؟تاحالا تونستین همین کارهارو با یه جیبوس و یورک بکنین؟تاحالا تونستین این نسلی که ایجاد میشه رنگ روشن و یه تیغ توشون پرورش بدین؟تونستین 4 نسل ازشون جوجه بگیرین تا تمام استاندارهایی که نژاد رسمی بلند که مورد تایید کلوپ قناری ایرانه رو به دست بیاره؟
آیا این همه کار به چشم نمیاد و یه اتفاق شانسیه و ما حصل چندین سال تلاش ، صرفا یه قناری هیبرین سادست؟

نگاه نکنین رسمی بلند و کشیده بلند ریخته تو بازار
حسابشو بکنین اگر همه کشیده بلند ها و رسمی بلند ها از توی بازار جمع بشن ، برای ایجاد تنها 3-4 تا همچین قناری هایی ، حداقل چند سال وقت لازمه
از کسی که خودش قناری پرورش میده و میدونه جوجه گرفتن از قناری چقدر زحمت و خون دل می خواد ،این حرفها بعیده
اگر چند نفر دیگه باشن که هم نظر با شما باشن ، توی ایران دیگه کسی نباید این قناری ها رو تولید کنه و صرفا میشیم یه مشتری ساده برای تجار و دلالان اسپانیا !!! ایتالیا!!! آلمان !!!انگلیس !!!!!
البته نا گفته نماند من با خیلی از نظرات شما موافقم ولی با این یک مورد نه !!! اصلا !!!!!
درسته 10 میلیون قیمت واقعی نیست و این قیمتها صرفا صفر هاش به دست بزرگان جا به جا میشه و شاید درصدی از اون به خاطر نمایشگاه باشه ، اما نه اون قدر که شما دارین میگین ، شما دارین اغراق می کنین
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۷:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #19
سلام
بازم حرفای اصفهان قناری کولاک میکنه....
اضافه کنم همه رسمی بلند ی که تو بازار میبینی اونی نیست که 10 میلیون خرید و فروش میشه .....تعداد پرنده های فوقالعاده به تعداد 100 قطعه در تمام کشور نمیرسه و اونا را توی کمتر پرنده فروشی میشه پیدا کرد ......و خیلی از ما هیچ وقت ندیدیمشون.....قضاوت از روی عکس هم خیلی دقیق نیست اگه پرنده را از نزدیک دیدی خیلی بهتر میتونی نظر بدی...منم فکر میکنم بیشتر این قیمتهای عجیب و غریب از نظر ما یه جور حمایت پرورش دهنده های معروف از همدیگه است...اما در مورد کم نظیر بودن پرنده هاشون و تلاش و هزینه ای که صرف کردن شک نباید کرد....
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۸:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، esfahan-canary ، اهواز قناری
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #20
(۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۷:۱۶ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای Sky-bird شما تا حالا جیبوس داشتین ؟جیبر چی؟بورک چی؟تا حالا تونستین آمادشون کنین؟تا حالا تونستین پا جفت بزنین؟تا حالا تونستین با پرستار یا بدون پرستار ازشون جوجه بگیرین؟تاحالا تونستین همین کارهارو با یه جیبوس و یورک بکنین؟تاحالا تونستین این نسلی که ایجاد میشه رنگ روشن و یه تیغ توشون پرورش بدین؟تونستین 4 نسل ازشون جوجه بگیرین تا تمام استاندارهایی که نژاد رسمی بلند که مورد تایید کلوپ قناری ایرانه رو به دست بیاره؟
آیا این همه کار به چشم نمیاد و یه اتفاق شانسیه و ما حصل چندین سال تلاش ، صرفا یه قناری هیبرین سادست؟

نگاه نکنین رسمی بلند و کشیده بلند ریخته تو بازار
حسابشو بکنین اگر همه کشیده بلند ها و رسمی بلند ها از توی بازار جمع بشن ، برای ایجاد تنها 3-4 تا همچین قناری هایی ، حداقل چند سال وقت لازمه
از کسی که خودش قناری پرورش میده و میدونه جوجه گرفتن از قناری چقدر زحمت و خون دل می خواد ،این حرفها بعیده
اگر چند نفر دیگه باشن که هم نظر با شما باشن ، توی ایران دیگه کسی نباید این قناری ها رو تولید کنه و صرفا میشیم یه مشتری ساده برای تجار و دلالان اسپانیا !!! ایتالیا!!! آلمان !!!انگلیس !!!!!
البته نا گفته نماند من با خیلی از نظرات شما موافقم ولی با این یک مورد نه !!! اصلا !!!!!
درسته 10 میلیون قیمت واقعی نیست و این قیمتها صرفا صفر هاش به دست بزرگان جا به جا میشه و شاید درصدی از اون به خاطر نمایشگاه باشه ، اما نه اون قدر که شما دارین میگین ، شما دارین اغراق می کنین

اولش بگم تو علوم سوم راهنمایی هم نظریه لامارک و داروین بود عکس زرافه کشیده بود
فقط از اون دوره اینا یادم بود که الاغ 62 کروموزم داره و اسب 64 تا بچشون که قاطره میشه 63 تا داره عقیمه
به عبارت خودمونی تر همون سهره قناری ولی ما تعداد کروموزومشونو نمیدونیم من قصدم تکثیر گنجشک قناری بود که تو همون مرحله تعداد کروموزم کسی نمیدونست بیخال شدم

اگه ندونی قناری یا مرغ عشق پستانداره یا پرنده کافیه به اینترنت دسترسی داشته باشی تا تو هم بعد از چند بار مطالعه از اون استاد هم استاد تر شی. محیط ویا موجود شکننده تر از اکواریم اب شور که نداریم اونو با چند بار مطالعه میشه استاد شد قناری که سهله

حقیقتش من قناری های گرون نداشتم که تکثیر کنم یعنی جز عکسشون هم ندیدم یعنی دیدم به پرنده میگن جیبر ولی با اون جیبر استاندارد خیلی فرق میکنه به عبارتی دوستمون" جیبر ایرانی " همون جیبر رو برگردوندن به چندین مرحله قبل از جیبر شدنش

شاید اگه داشتم یا از چندین سال پیش به جا مرغ عشق قناری داشتم یا قناری اینقد قیمت بالای نداشت الان حرفای بیشتری واسه زدن داشتم . میخواستم بعد امتحانا یعنی حالا شروع کنم ولی به دلایلی تصمیم گرفتم این چند ماه از زندگیم رو تا 28 بهمن به هیچ چیز فک نکنم

ولی اماده کردن یورک نر رو تجربه کردم یعنی تجربه نکردم همون جور که سر صداشون رو میشنید و جاش ثابت بود خودش اماده شد اگه قلقی داره رو نمیدونم

بحث من این نیست که کسی نمیتونه تکثیر کنه بلکه به راحتی میشه تکثیر کرد هر ادم عادی هم با چند روز مطالعه میتونه جیبر و یورک رو تکثیر کنه
بحث من کاربرد علمه که اگه ما تو قناری بازیمون علمی وجود داشت حالا چندین نژاد خاص واسه رو کردن داشتیم

و مطمئنن اگه علمی تو تکثیر قناری تو ایران وجود داشته باشه نهایتش همون شناخت سبزیجاته و دانه هاست نه بیشتر

چرا یه کشور مث انگلیس تو تکثیر قناری جنوبش نژاد گلاستر , شمال انگلیس یورکشایر رو و غرب انگلیس لانگشایر رو ولیزارد و نژاد های رنگی و... رو یه کشور تولید میکنه

ولی ما نهایت خلاقیت و ابتکارمون که همه ایران دارن دنبالش میکنن اینه قناری رسمی رو دمش رو یه سانت بلندتر کنیم چرا اونایی که دوره آموزشی میزارن نمیدونن قناری چند تا کروموزوم داره

"تجربه واسه نگهداری و تکثیر بدرد میخوره واسه سنت شکستن و ایجاد نژاد های متفاوت ما به علم نیاز داریم و یه جایی که بشه رقابت کرد "

برف زمستان عزیز اون دوتا نظریه اثبات نشده دو سال پیش با کشف فسیل ایدا اثبات شدن
و این جملت "
قیمتهای عجیب و غریب از نظر ما یه جور حمایت پرورش دهنده های معروف از همدیگه است" همون منظور منه یکم رک تر تبانی برای معرف شدن اسم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۸:۳۹ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، saeednikzad ، canary.q

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان