زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۷:۴۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

عمر 70 ساله عقاب!!!!

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
عمر 70 ساله عقاب!!!!
سلام
عمر 70 ساله عقاب كه با يك دوران خيلي دشوار براي اين پرنده به دست مي آيد!!
عقاب میتواند 70 سال عمر کند ولي وقتي به 40 سالگي مي رسدچنگال های بلند و انعطاف پذیرشده و دیگر نمیتوانند طعمه را گرفته و نگه دارند... نوک بلند و تیزش کند و خمیده می شود شاهبال های کهن سالش بر اثر کلفت شدن پرها به سینه اش می چسبند و پرواز برای عقاب دشوار می گردد
در اين زمان عقاب بر سر يك دو راهی قرار مي گيرد:
اینکه بمیرد و یا اینکه یک روند دردناک تغییرات را برای 150 روز تحمل کند

و این روند مستلزم آن است که به قله یک کوه پرواز کرده و آنجا بنشینددر آنجا نوک خود را به صخره اي ميکوبد تا آنجا که کنده شودپس از آن منتظر می ماند تا نوک جدیدی به جای آن بروید ، و بعد از آن چنگالهایش را از جا در می آوردپس از آنکه چنگال جدید رویید ، عقاب شروع به کندن پرهای کهنه اش میکند و پس از گذشت 5 ماه عقاب پرواز تولد مجدد را انجام می دهد و مدت 30 سال ديگر زندگی خواهد کرد.
۱۳۹۰/۰۵/۱۰، ۰۷:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
اعتبار: 46
سپاس‌ها: 2624
3508 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #11
RE: عمر 70 ساله عقاب!!!!
آدمی که خودشه به خواب میزنه نمیشه بیدارش کرد، من واقع بینم، شکمم گشنه باشه یعنی گشنه ام
براتون لینک گذاشتم، خوبه تو عصر اطلاعات زندگی میکنیم نه عصر جهل، خودمون کشورهایه همسایرو به سخره میگیریم، اما خودمون...
اگر کسی حقیقتو بخواد میره جستجو میکنه و پیداش میکنه، بنده وظیقم بود براتون چندتا لینک گذاشتم. این ماجرارم من سالها پیش شنیدم و همون موقعشم برام کذب بودنش واضح بود، من با تجربه و حرف تجربی مشکلی ندارم، اما با حرف احساسی چرا...
قرار نیست یه عمر تربیت غلطی که داریمو خودمون ادامه بدیم...
حداقل از افراد تحصیل کرده انتظار نمیره، منم خیلی چیزا دوست دارم، کاش میتونستم سوپرمن باشم، اسپایدر منم بد نیست، آمریکاییا با کمیک استریپ سالها زندگی کردن، اما باور دارن که اونا داستانه...
داستان همیشه قنشگه
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۱۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، omidkeihani
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #12
ممنون بابت صراحت تو گفتارتون فقط یه سوال آیا من و شما میتونیم امثال رستم و سهراب و سیمرغ و هما رو از دل مردم در بیاریم.؟!
قطعا نمیتونیم .منم با این گفته موافق نیستم بابت لینک ها هم ممنون .ولی قصد من این بود که با کمک و اطلاعات دوستان به یه جمع بندی  کلی برسیم که چرا عقاب انقدر عمر میکنه و چرا ما چیز زیادی از زندگیشون نمیدونیم و ادعا میکنیم دیگه چیزی نیست که ما ندونیم و 100 چرای دیگه . امثال من و شما و همه ی دوستان تحصیل کرده در این سایت وظیفه داریم تبادل اطلاعات کنیم .گفتگو کنیم نه حرف بزنیم.ما اگر قدرت وتوانایی گفتگو داشتیم خیلی چیزا از جمله این خرا فات تو زندگیمون حل میشد.
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۱۲:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
ارسال: #13
خواهش میکنم، من کلا با اینجور خرافات مشکل دارم و انگار روم بنزین ریختن، حالا از نظر ادبیاتی به رستم و سهراب کاری نداریم من جرات نظر دادن ندارم در مورد ادبیاتش چون... تخصصم چیز دیگس، ممنون از اینکه حداقل داری پیگیری میکنی یا حداقل برات مهم بود که بدونی ماجرا چیه. راستیتش من کم داستان نشنیدم، تلخیه زندگیم چشیدم، برای همین چیزی واقعیت باشه برام ارزشمنده، نه خرافات یا داستان یا... البته خیلی سخت گیرم :) حق با شماست
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۱۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، omidkeihani
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #14
شما لطف دارید.بزرگی از شماست که داری با هزار زحمت این سایت و میچرخونی و با هزار نظر و پاسخ سر میکنی . ما یه خسته نباشید به شما بده کاریم.آقا واقعا خسته نباشید. :)
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #15
درود
اسفند سال 1389 در کوهستانهای استان لرستان عقابی که بنظر میومد عقاب طلایی باشه رو در حال خوردن لاشه جانوری مردار مشاهده کردم،که بسیار سنگین یا بقول همسفرمان خسته بنظر میرسید.اون عقاب نوک و چنگالهای بسیار بلندی داشت.
و کسی مثل بنده که زیاد طبیعت رفته باشه و عقاب هم زیاد دیده باشه مشاهده همچین صحنه ای اون رو بیاد افسانه معروف می اندازد!

راستی یادم رفت بگم بعضی افسانه ها اینقدر شیرینن که باور کردنشون از مقاومت در مقابلشون گاهی لذت بخش تر است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۱:۳۹ ق.ظ، توسط theanimal.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمدامين كاوسی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #16
آیا عقاب با کندن منقار، ناخن ها و پرهایش عمرش را دوچندان می کند؟
این مطلب در  تاریخ ۲۰۱۳-۰۳- ۰۹ در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منتشر شد
ارسال شده در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توسط دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آیا عقاب با کندن منقار، ناخن ها و پرهایش عمرش را دوچندان می کند؟این شایعه در فیسبوک ،وبلاگ ها و ایمیل ها به کرات دیده شده:“عقاب باید به نوک کوهی که در آنجا آشیانه دارد پرواز کند . در آنجا عقاب نوکش را آن قدر به سنگ می کوبد تا نوکش از جای کنده شود. پس از کنده شدن نوکش ، عقاب باید صبر کند تا نوک تازه ای در جای نوک کهنه رشد کند ، سپس باید چنگال هایش را از جای برکند. زمانی که به جای چنگال های کنده شده ، چنگال های تازه ای درآیند ، آن وقت عقاب شروع به کندن همه پرهای قدیمی اش می کند .سرانجام ، پس از پنج ماه عقاب پروازی را که تولد دوباره نام دارد ، آغاز کرده … و ۳۰ سال دیگر زندگی می کند.”

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مثل بسیار از شایعه های فیسبوکی این یکی هم ترجمه یک شایعه خارجی است که با تاخیر دوساله به دست ایرانیان رسیده، باید بدانید که طولانی ترین عمر در میان عقاب ها کمتر از سی سال است و آنها هم مثل بقیه موجودات نمی توانند تصمیم بگیرند که چقدر زنده بمانند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
——–این مطلب در  تاریخ ۲۰۱۳-۰۳- ۰۹ در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منتشر شداجتماعی باشید! به اشتراک بگذارید...

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۳:۴۴ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۳:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، theanimal ، محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #17
مسعود جان مرسی بابت اطلاعاتت.
ولی هنوز یه سوال این وسط حل نشده میمونه .
چطور عقاب ها تا آخرین لحظه های زندگیشون همونطور قوی میمونن .و با همون قدرت شکار میکنن وتا بمیرن.
 چند وقت پیش تو روستای پدریم یه عقاب زخمی پیدا شد که وقتی محیط بان دیده بودش عمرشو 40تا 45 تخمین زده بود شاید باورتون نشه ولی متاسفانه این عقاب رو یکی از محلیا با تفنگ زده در حالی که داشته میش گله شو از زمین میکنده !!!!! این بیشتر منو تحریک میکنه واسه پیگیری این موضوع.
آخه خیلی حرفه اصلا بگیم نه منقارش نه چنگالهاش و نه پر هاش بازسازی نشن ولی بافت ماهیچه ای بدنش چی !!
کهولت سن تو همه حیوانی هست حتی تو انسانها که از توان و قوای جسمانی کم میکنه ولی تو عقاب ....!!!!
من مسرم بدونم چرا ؟
دلایلی زیادیم تو نت مطالعه کردم ولی قانعم نکرد .
ازدیگر دوستان هم اگر کسی اطلاعاتی داره خوشحال میشیم به جمع ما بپیونده.
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۵:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #18
سلام در مورد مطلب بالا کپی از سایت مبارزه با چرندیات بود و در مورد کلا پرندگان شکاری در اواخر عمر اگر خیلی پیر شده باشند بیشتر به لاشه خواری مشغول میشن و شکار طعمه های بیمار یا راحتتر و اکثرا در زمستان یا موقعی از سال که غذا گیرشون نیاد میمیرند در صورتی که دیگه توانایی برای شکار نداشته باشند حالا چه 30 سال یا کمی بالاتر یا پایین تر.
ببین hidrane جان کلا تو تمام موجوداتی که به غدا وابسته اند اگه به هر دلیلی احتمال تامین انرژی و به دست آوردن غذا مختل بشه ارگانیسم میمیره حالا به علت پیری یا هر دلیلی و تا وقتی زنده میمونه که انرژی ذخیره بدن که همون چربی هست تموم بشه در صورتی که آب بدن تامین بشه البته تو گوشتخوارها بیشتر از همون شکار تامین میشه و نمیشه هیچ موجودیو استثنا کرد حالا یکی مثل خرس با خواب زمستونی و کم کردن مصرف انرژی و غذا خوردن زیاد و تبدیل اون به انرژی ذخیره به صورت چربی که تو پاییز انجام میده 4.5 ماه زنده میمونه و یک موجودی مثل پرنده که هر روز یا هفته ای چند بار به غذا احتیاج داره تو مثلا 1.2 هفته یا هر چقدری که لاشه یا ته مونده گیرش بیاد و برخی استثنا ها هستند مثلا ماهی هایی که چند ماه تو گل بی غدا سپریمیکنند یا پستاندارانی که با خواب و به حداقل رساندن مصرف انرزی دوره بی غذایی زمستون رو طی میکنند ولی در مورد پرندگان شکاری این طور نیست و نیار مرتب به غذا دارند و بقیه رفتارهای کلی شون شبیه بقیه پرنده هاست البته به جز رفتار شکار و سبک زندگی خاص خودشون.
از من به عنوان برادر کوچیکتر این موضوع رو قبول کن به دلیل علاقه ای که به پرنده های شکاری و مخصوصا شاهین ها(لاچین و بحری و بالابان و ...) و عقابها از جمله عقاب طلایی داشتم و دارم سالها از دوران نوجوانی تا حالا صرف مطالعه تئوری و عملی این پرندهای زیبا و با وقار کردم.نمیخواستم این موضوع رو بیان کنم ولی دیگه بحث به این واضحی به درازا کشید.ببخشید سرتون رو درد آوردم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۱۰:۰۸ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۰۹:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #19
مرسی از دوست عزیزم آقا مسعود .من هم با حرف شما موافقم و لی من هنوز جواب دقیق سوالم رو نگرفتم .نمیگم خرافات یا افسانه ای که داریم روش بحث میکنیم درسته .من هم با خرافات مشکل جدی دارم اما افسانه ها...
از قدیم یه مثلی تو منطقه ما بوده که میگه اگه دیدی یه حرفی چند دهن شد یا راسه یا راس میبوده . ( زبان یکی از روستاهای استان مرکزی )حالا تفسیرش :وقتی تو یه منطقه یا شهری یا گروهی حرف اتفاقیو مکانیو یا شیء سالها تو دهن ها میچرخه بدون یا اون اتفاق یا مکان یا شیئ وجود داره یا قبلا وجود داشته!!!
این از این .
مثالش هم که قضیه اون کوزه پر از سکه های طلا که تو سال 87 بلاخره پیدا شد .جالبه بدونید که مردم ما اعتقاد داشتند که تو یه کوه بنام قلعه گبری یه مسافری طلاهاشو چال کرده .در همون سال بطور کاملا اتفاقی این کوزه پیدا میشه توسط 2 تا بچه 8_9 ساله .
بگذریم .میخوام این موضوع رو یه جمع بندی کنیمو خلاص آخه بقول آقا مسعود دیگه زیادیشم عقابارو پرو میکنه !والا!! :دی
این که عقاب ها زیاد عمر میکنند و اینکه در زمان پیری به لاشه خواری میوفتند جوابی منطقیه که ما هر جور فکر میکنیم بهش میرسیم.
و اینکه عقاب ها هم مثل دیگر جانداران دوران کهولت رو سپری میکنند و در نهایت میمیرند هم منطقی است کاملا واهی .
اما در مورد منقار و چنگال هاشون که کسی که این تایپک رو باز کرد اعتقاد به این داشت که در یه دوره 30 ساله اینها دچار تغیراتی شده و منقار و چنگال و پر های جدید جاشونو میگیره البته ما هم در این قضیه شک داشتیم.
طبق فرمایشهای دوستان عزیز و با رجوع به عقل و منطق دریافتیم که همه اینها خرافاتی است که هم چنان خرافات میماند و در خاطره های ما هنوز هم جای دارد . هر موجودی با هدفی خلق شده پس  وقتی اون هدف ممکن شد موجودیت موجود هم به پایان میرسه. 
دوستان  یه روز همه چیز معلوم میشه همه ی ما واقعیت هایی رو که یک روز دوست داشتیم بفهمیم رو میفهمیم فقط کاش اون روز با واقعیات زندگی خودمون طوری روبرو شیم که شرمسار از کرده ها و نکردهامون نباشیم  .
امیدوارم سرتونو درد نیاورده باشم. یا حق.

۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
ارسال: #20

طوطی وینستون چرچیل...
برادران چشماتونو باز کنید منطقی ببینید لطفا، کسی که این تاپیکو باز کرد اشتباه کرد، یه مطلب خوند کپی کرد، ایشالا یه رسیدگی به این انجمن باید بشه ک من دست تنها نمیتونم...
این داستان وقتی شروع شد که گلد کوئست شروع شد، شما یادت نمیاد، شایدم ندیدی، ده سال پیش، این داستانهارو ساختن، تا سر آدمهایه احساسی و طمعکار کلاه بذارنو بهشون جو بدن، بهشونم میگن داستانهایه انگیزه بخش یا داستانهایی برای ایجاد انگیزه
من دیگه حرفی ندارم، حقایق روشنه، نمیگم نمیشه پرنده ای زیاد عمر کنه اما...
۱۳۹۲/۰۸/۲۳، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidkeihani

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان