زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۵:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

غده در قناري

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #1
غده در قناري
سلام به اساتید.قناری من یه غده روی قسمت گوشتی پاش داشت که شکافتمش وعفونت خشک شده بود بازش کردم وتترا...بهش زدم وهمزمان یکی ازچشماش نیمه باز شدکه تترا...واستریل چشمی زدم.بابتادین ضدعفونی کردم همنطورکه اساتیددر قسمت های قبل گفتند.دونه ترکیبی تقویتی خنک جلوشه وتقویتش کردم باسفیده تخم مرغ ومیوه ها.گوشت زیر سینه ش یه کمی کبود مایل به سیاه بدون ورم در قسمت پسش.ضمنا از مولتی کودکان استفاده کردم .اگردارویی هست اسمش ونحوه ی تهییه اش لطف کنید.اساتید اگرنکته ی درمانی هست که رعایت نکردم گوشزد کنند.ممنون ازلطفتون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۵:۱۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۸، ۰۷:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #11
RE: چند وقتيه روي رون يكي از قناريهام يه توده گوشتي گره گره بوجود اومده
با سلام
به نظر بنده هم به یه دام پزشک متخصص پرندگان نشون بده و در مورد درمان نظر شخصیه خودمه و در حد پیشنهاد اقدام اولیه استفاده از انتی بیوتیک های وسیع الطیف مثل تتراسیکلین در اب اشامیدنی از لحاظ خودم فکر میکنم موثره
غده یا ورم جلدی :
ورم زیر جلدی در قناری به علت مسدود شدن یکی از روزنه های ترشحات طبیعی بدن اتفاق می افتد. این روزنه ها که کارشان بیرون دادن بعضی از ترشحات طبیعی و داخلی بدن پرنده است گاهی بسته شده و ترشحات راهی به بیرون نخواهند یافت در نتیجه در زیر پوست پرنده جمع شده و بتدریج تراکم این ماده زیاد شده و تشکیل توموری را در بدن قناری میدهد.
درمان: همین که تومور کاملا رشد کرده و بزرگ شد و پوست روی آن کشیده و نازک گردید موقع آن رسیده که آنرا از زیر پوست درآورند. پوست نازک شده را با یک تیغ تیز (جراحی) و استریل شده بشکافید و ماده پنیری شکل داخل آن را بیرون بیاورید . سپس به سر یک چوب خلال دندان پنبه استریلی بپیچید و زخم ایجاد شده را با آب استریل با دقت بشویید. بعد از آن پرنده را در قفس و مکانی راحت و بی سر و صدا قرار دهید و اطراف قفس را با پارچه ای بپوشانید تا از جست و خیز و فعالیتهای اضافی پرنده جلوگیری شود
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۶، ۰۴:۵۴ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۶، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid*h ، امیر محمدی ، babak5262 ، ha_med ، langarood ، Arjon ، ayhn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان