زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۹، ۰۳:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

غذای آماده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #1
غذای آماده
باسلام و ادب

دستور تهیه یک غذای آماده بسیار آسان و دلپذیر برای جوجه قناریها .
ابتدا یک تخم مرغ را آبپز میکنیم و با دو عدد بیسکویت مخلوط یا آسیاب مینماییم و یک قاشق چایخوری عسل بآن میافزاییم .
غذای جوجه های شما حاضر است .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۰۵:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، ayapir ، hamid@line ، Mehdi_Sari
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #2
RE: غذای آماده
(۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۰۵:۰۹ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام و ادب

دستور تهیه یک غذای آماده بسیار آسان و دلپذیر برای جوجه قناریها .
ابتدا یک تخم مرغ را آبپز میکنیم و با دو عدد بیسکویت مخلوط یا آسیاب مینماییم و یک قاشق چایخوری عسل بآن میافزاییم .
غذای جوجه های شما حاضر است .

موفق باشید .

با سلام و تشکر از شما،
این غذا برای زمانیِ که جوجه ها از پدر و مادر جدا میشن یا وقتی که پدر و مادر بهشون غذا میدن هم میشه ازش استفاده کرد؟
آخه قناریهای من زمانی که به تخم مرغ کوچکترین افزودنی اضافه بشه دیگه نمیخورن و جوجه ها گرسنه میمونن،
منم از ترس اینکه جوجه ها مدت زیادی گرسنه نمونن و ضعیف نشن مجبور به تعویض غذا میشم،
حتی هویج هم که قاظیِ تخم مرغ میکنم،به طرز ظریف و ماهرانه ای فقط تخم مرغهاشو میخورن و هویج در ته ظرف باقی میمونه:basa (135):
تخم مرغ هم که به تنهایی حاویِ مواد مغذی مورد نیازشون نیست،راهی سراغ دارید که بتونم ذائقه شون رو نسبت به غذای نرم عوض کنم و حاظر بشن از مخلوط تخم و مرغ و سایر افزودنیهاش استفاده کنن؟
با سپاس از شما.
۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۰۵:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #3
با سلام

نوع دیگر غذای آماده که کاملتر و مقویتر است تقدیم حضور دوستان عزیز
مواد لازم :
2 عدد تخم مرغ آبپز (که با پوست استفاده میشود) .
4 عدد بیسکویت دایجستیو .
قطعه کوچکی ( به اندازه یک حبه قند درشت ) کف دریا .
یک قاشق مرباخوری عسل .
یک قاشق چایخوری روغن زیتون .
یک قاشق غذاخوری آرد سبوس گندم .
یک فاشق غذاخوری ارد جو .

ابتدا تخم مرغ را همراه پوست آن کاملا میکس کرده و بیسکویت را هم افزوده و آسیاب میکنیم . آرد جو و سبوس گندم را نیز
به این مخلوط اضافه میکنیم و سپس عسل و بعد هم روغن زیتون را به آن افزوده و کاملا مخلوط میکنیم .

از این غذای بسیار مقوی و مغذی برای جوجه ها و نیز برای نر وماده درهنگام تقویت میتوان دو وعده ( صبح و بعدازظهر) مصرف
نمود . این غذای را هر دو روز یکبار باید تجدید کرد .
بسته به علایق پرنده میتوان در این غذا از هویج رنده شده آب گرفته و یا از کلم بروکلی نیز در مخلوط سود برد .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
باسلام

دوست من محمد جان
باید ذائقه پرنده رو درنطر داشت و غذای انتخابی رو طبق درخواست ذائقه پرنده براش مهیا کرد . در ضمن افزودن هر نوع غذا
به اونچه که سابقا یک پرنده میخورده ، باید بتدریج و کم کم انجام بگیره تا پرنده خودشو با غذای جدید وفق بده .
شما برای اینکه پرنده تون تخم مرغ و هویج رو بخوره باید از دونه هایی مثل کنجد یا دون سیاه که خودشو توی یک غذا خوب
نشون میده ، برای تحریک پرنده استفاده کنی . این دونه ها هم مقوی هستند و هم تحریک کننده . در ضمن اجزای غذای
آماده رو کاملا در هم مخلوط کن طوریکه از هم جدا و قابل تشخیص نباشن .

موفق باشی .
۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۰۸:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، ayapir ، Mehdi_Sari ، DRaiush
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۰۵:۳۵ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و تشکر از شما،
این غذا برای زمانیِ که جوجه ها از پدر و مادر جدا میشن یا وقتی که پدر و مادر بهشون غذا میدن هم میشه ازش استفاده کرد؟
آخه قناریهای من زمانی که به تخم مرغ کوچکترین افزودنی اضافه بشه دیگه نمیخورن و جوجه ها گرسنه میمونن،
منم از ترس اینکه جوجه ها مدت زیادی گرسنه نمونن و ضعیف نشن مجبور به تعویض غذا میشم،
حتی هویج هم که قاظیِ تخم مرغ میکنم،به طرز ظریف و ماهرانه ای فقط تخم مرغهاشو میخورن و هویج در ته ظرف باقی میمونه:basa (135):
تخم مرغ هم که به تنهایی حاویِ مواد مغذی مورد نیازشون نیست،راهی سراغ دارید که بتونم ذائقه شون رو نسبت به غذای نرم عوض کنم و حاظر بشن از مخلوط تخم و مرغ و سایر افزودنیهاش استفاده کنن؟
با سپاس از شما.

باسلام

شما میتونین هویچ رنده شده یا سیب یا کاهو رو با مقداری تخم خرفه مخلوط کنین و داخل یه ظرف جدا براشون بزارین تا کم کم به خوردنش عادت کنن.

موفق باشید

:basa (159):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۰/۰۲، ۱۰:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mehdi_Sari ، Mohammad Karol
*
کاربر انجمن

lisans
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
7 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #6
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید
جایی که من زندگی میکنم اصلا خبری از داروها یا غذاهای تقویتی در پرنده فروشی ها نیست این غذاهایی که شما معرفی کردید تا چند روز و با چه شرایطی میشه نگهداری کرد چون من یک جفت قناری دارم و یک تخم مرغ برای چند وعدشون کافیه ولی همیشه یک وعده بهشون میدم و بقیه رو دور میریزم ؟؟؟؟!!!!
۱۳۹۲/۰۱/۱۳، ۰۹:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #7
شما میتونین بعد از پخته شدن تخم مرغ نصفش رو میل کنین و نصف دیگه رو رنده کنین با یه کم هویج رنده شده خرفه کنجد سفید مقدار خیلی کم دون سیاه مخلوط کنین و بدین و از یه کم عسل هم داخل آبخوری استفاده کنین دیگه احتیاج به مکمل هم ندارین در ضمن این مخلوط رو در ظرف در بسته میتونین تا یک هفته داخل یخچال نگه دارین در ضمن لازم به تذکر هست که واسه قناریهائی که جوجه ندارن در استفاده از تخم مرغ زیاده روی نکنین
شاد و پیروز باشین
۱۳۹۲/۰۱/۱۳، ۱۰:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۲/۰۱/۱۳، ۰۹:۵۵ ب.ظ)arman_roller نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید
جایی که من زندگی میکنم اصلا خبری از داروها یا غذاهای تقویتی در پرنده فروشی ها نیست این غذاهایی که شما معرفی کردید تا چند روز و با چه شرایطی میشه نگهداری کرد چون من یک جفت قناری دارم و یک تخم مرغ برای چند وعدشون کافیه ولی همیشه یک وعده بهشون میدم و بقیه رو دور میریزم ؟؟؟؟!!!!
سلام
دارو و ويتامين بايد در مواقع خاص مثل در مان بيماري وكمبود شديد مواد ضروري بدن استفاده .در كل سال پرنده شما بايد با مواد طبيعي تازه ومقوي تغذيه بشود وهيچ نيازي به مكمل وغيره ندارد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۱/۱۴، ۰۸:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza0916

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معرفی کمک غذای آماده ayhn 0 945 ۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۱:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ayhn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان