زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: تغذيه
عالي
خوب
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

غذای سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تغذیه با دانه ها و کرم
بهترین غذا برای سهره وحشی در قفس شاهدانه است که بعضی از تخمها را نیز می توان اضافه نمود مثل تخم شلغم ، کاهو و .... .بعد از رام شدن کم کم باید شاهدانه قطع شود و تخم کتان را جایگزین کرد. کافشه نیز برای سهره مناسب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، cruel ، شهرام
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #101
RE: نخوردن میوه و سبزی
بذارش كنار قفس قناري هر چي به قناري بدي اونم ميخوره
۱۳۹۱/۰۶/۱۹، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #102
سلام
همه اون چیزایی که سهره دوست داره واسش میزارم کناره قفس قناری گزاشتمش ولی چون میخوام دهن دار بشه میترسم کناره سهره کهنم بزارم تقریبا 1 هفتس که سبزی میوه واسش میزارم ینی مدتش باید بیشتر بشه نمیشه خوردش کنم بزارم توی یه ظرف کف قفس بیماری نمیگیره
۱۳۹۱/۰۶/۱۹، ۰۳:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #103
دوست عزیزم اگه میخوای میوه و سبزیجات بخوره اول با اسفناج یا سیب شروع کن بزار کمی گرسنه بشه بعد به جای دونه بهش سیب یا اسفناج بده دو سه بار این کار رو بکنی سهره عادت میکنه به سبزیجات فقط با رعایت بهداشت سبزیجات بده و کامل خشکش کن بعد از قفس آویزونش کن که ازش بخوره موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۹، ۰۳:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، 10reza10
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #104
با سلام دوست خوبه من به هیچ وجه ممکن به جوجه گرسنگی نده برای اینکه سبزی نمی خوره دلیلش اینکه توره (هنوز وحشی هست)وبه محیط قفس ورژیم غذای تویه قفس عادت نکرده از چیزی که براش میزاری میترسه من خودم هم داشتم از این جور سهره ها .وپیش قناری به هیچ وجه نزار یه روکش بکش روش گشنیز رو براش بزار وشبه همون روز چه خورده وچه نخورده بردار باقی مانده ی اون رو.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۷/۱۶، ۰۸:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #105
RE: هم فکری درباره تغذیه سهره
با سلام اگر عادت کنیم سهره را هم مثل قناری نگهداریم دردسرش مثل قناری کم میشود
۱۳۹۱/۰۷/۱۶، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #106
درود به همگی.

واسه اینکه سهره ( مخصوصآ جوجه ) خوش اخلاق بشه و همه جوره دون، سبزی و میوه بخوره، بندازینش تو پرون پیش ماده قناری ها. بهتره توی اون پرون بکی دوتا سهره بالغ آروم هم باشه.
تا زمان لک رفتنش بزارین همونجا بمونه. اینجوری هم آبتنی یاد میگیره، هم دون تخم مرغی میخوره. وقت لکش که شد، جداش کنین. بعد یک هفته رو قفسش یه پارچه نازک ( ترجیحا رنگش سبز روشن روشن باشه ) بکشین. سر یک ماه رنگ میگیره.
حواستون باشه که پارچه نخکش نشده باشه. چون سهره باهاشون بازی بازی میکنه، ممکنه بپیچه دور پاش.
اگه خواستین خوش رنگ بشه، دون تخم مرغی رو با هویج فراوون درست کنین بزارین هفته ای دوبار ازش تغذیه کنه.
یادتون باشه زمانی که سهره رو روکش کردین. هفته ای یکبار روش رو بردارین و بدون اینکه قفس رو جابجا کنین تمیزش کنین.
هر دوروز یکبار هم بهش سر بزنین تا یه موقع آبش تموم نشده باشه.
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، legend ، 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #107
تنوع غذایی
سلام
به همه . می خواستم بدونم سهره تا چه اندازه می تونه تنوع غذایی داشته باشه؟
خیلی ممنون.:basa (159)::basa (159)::basa (159):
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #108
RE: تنوع غذایی
سلام دوست خوب شما قبل از هر چیز تو قسمت تغذیه رو مطالعه بفرماید به نتیجه میرسید درسته که کمی مضوعات پخشه ولی به جواب میرسید در کل سهره پرنده خیلی حساس به تغییر دما هوا تغذیه ونور وباد هست که برای تغییر دادن اون زمان خواص خودش رو داره دون پایه شاهدانه تو فصل سرد هفتهای یکی دو انگشتی بسته به عادت پرنده میتونید و محل نگهداری (اگه سرد باشه تو هوای آزاد) باشه میتونید کافشه یا کتان سیاه وخیلی کم هفت تخم داد سبزیجات فصل مثل خرفه برگ ترب واسفناج خیلی مهم هست باید در هفته یک الی دو بار داد تو فصل گرم از تخم کاهو یا کاسنی بعضیها کتان هم میدن برای بیشتر موندن مستی پرنده قبل از مستی هفته ای یک بار بادام رنده کرده ونبات خوبه من خودم تو فصل سرد سال زعفران رو کمی با آب مخلوط کرده تو جا آبی میریزم خیلی خوبه سیب .کاهو . گیشنیز وخیلی کم کرفس وجعفری هم میشه داد من خودم تو فصل سرد به سهره هام کمی تخم شلغم یا خوده شلغم هم میدم خیلی مفید هست در کل همینه حالا بعضی ها کمی بیشتر یا کم تر از دانه های دیگه استفاده کنن رو نمیدونم موفق باشید
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 20
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #109
(۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۹:۱۳ ق.ظ)geraee11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به همه . می خواستم بدونم سهره تا چه اندازه می تونه تنوع غذایی داشته باشه؟
خیلی ممنون.:basa (159)::basa (159)::basa (159):

سلام دوست عزیز
تنوع غذایی سهره به نظر من بستگی به شرایط سهره داره ..دون اصلیش تو بیابون که همون گیاه تیغ داره و تو قفسم معمولا شاهدونه هستش ..تو فصل لک رفتن باید بهش دونه های سردی مثل تخم کاهو و کتان بدی..برای تقویتش هفت تخم ..سبزیجاتم کاهو گشنیز برگ ترب خرفه ..میوه هم سیب و هویج رنده شده..ولی میگم هرکدوم از اینا رو باید تو فصلش یا زمانی که پرنده یه کمبودی نیاز داره استفاده بشه مثلا اگه دونه های گرمی یا چرب زیاد به پرنده بدی یا میره تو لک یا چربی میگیره..بازم بستگی به شرایط و محل نگهداری سهره ات بگو تا توضیح بیشتری بدم.
۱۳۹۱/۰۸/۲۸، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، ali_se65 ، emad rad
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #110
سلام
به همه ممنون از نظراتتون . من دو تا سهره معمولی دارم با یه سهره پیشانی سرخ . سهره هام تخت شدن ولی سهره پیشانی سرخم تازه داره تخت میشه . سه تا شونو تو یه اتاق تقریبا سرد نگه داری می کنم.
بازو ممنون.
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان