زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۲:۰۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: تغذيه
عالي
خوب
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

غذای سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تغذیه با دانه ها و کرم
بهترین غذا برای سهره وحشی در قفس شاهدانه است که بعضی از تخمها را نیز می توان اضافه نمود مثل تخم شلغم ، کاهو و .... .بعد از رام شدن کم کم باید شاهدانه قطع شود و تخم کتان را جایگزین کرد. کافشه نیز برای سهره مناسب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، cruel ، شهرام
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 34
125 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #131
RE: دادن ماهی ریز به جوجه سهره؟
نه دیدم نه شنیدم کسی بخواد این کار رو بکنه به نظرم شما هم این کار رو نکن

جوجه سهره هایی که داری موش آزمایشگاهی نیستن که هر روز یه چیز جدید سرشون بیاری دوست عزیز
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۵:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #132
RE: دادن ماهی ریز به جوجه سهره؟
ندیدم همچین چیزی تا حالا .. خوراک سهره ها مشخصه
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۱۰:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، farokh ، hamed_30421
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 29
8 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #133
RE: بهترین تغذیه برای جوجه سهره
با سلام خدمت دوستان
برای جوجه سهره چه نوع سبزیجاتی مناسب است؟
و در هفته چند بار باید تغذیه شوند؟
۱۳۹۲/۰۶/۲۱، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #134
RE: بهترین تغذیه برای جوجه سهره
سلام
کاهو.گشنیز.برگ ترب و ...
قسمت تغذیه سهره رو بخونید جواب سوالاتتون هست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۱۱:۲۳ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۱۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
12 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #135
RE: هم فکری درباره تغذیه سهره
سلام من سهره هام و فقط شاهدانه و برگ گشنيز و جعفري ميدم و هفته اي يكي دو روز هم مولتي ويتامين(پودر داخل آب ميريزم) ميدم خيلي سر حال هستن نه چاق شدن ونه ضعيف و با فقط تو هواي باز ميگذارم چه چله زمستان و چه چله تابستان به موقع مست مست هم ميشن اگه تو خونه نگهداري دردسر گشتن رو داري كه خانواده هم نگن كم داره مردم ميگن اين عقلش كم شده!/الان تو تهران هوا خيلي خيلي سرد شده حال دادم بهشون يكم تخم كتون سياه هم براشون گذاشتن انقدر تو اين سرما ميخونن كه خسته شدم انقدر پرو شدن كه تو صورتم نگاه ميكنن و با حرص ميخونن!
۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #136
سهره سرمای زمستون رو ببینه صد درصد با گرمی هوا و شروع فصل بهار مست میشه و به موقعم تولک میشه ولی تو خونه شرایط فرق میکنه فصل رو گم میکنه و دردسرش تو خونه بیشتره و اگه سهره جوان باشه تو فضای خونه دهن قناریم بر میداره
۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۳:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #137
(۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۹:۳۵ ب.ظ)'محمد جلالی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام بارها در مورد تغذیه بحس شده ولی تا به حال هیچ دستور العملی در باره تغذیه سهره بطور علمی گفته نشده همه از شنیده هایی که از دیگران شنیده اند سهره رو پرورش میدن .تو سایتهای مختلف و انجمن گفته شده بهترین دون فقط شاهدانه هست ولی تا بحال گفته نشده که بعد از زمان دوران لک چه دانه هایی واندازه آن ومدت استفاده از دونه های مختلف .همه میگن اگه سهرت خوب تغذیه شده باشه بدن دار باشه .سهره مست میشه . یکی میگه در زمان لک تک دون باشه بهتره یکی میگه از دونهای خنک استفاده کنید بهتره نسبت بهم و مقدارش رو هم نمیدونه یکی میگه هفته ای دو سه بار سبزی جات بدید .یکی نه ده روزی یک بار کافیه یکی میگه شاهدانه بعد از دوران لک فقط باید داد یکی تو هوای سرد کافشه وهفت تخم هم میده .............و غیره دوستان واساتید هنوز وقتش نشده یه دستور تمام وکمال از زما ن اسارت تا لک ومستی ودوباره ازنو با کمک هم تجربه هارو روهم بزاریم و یه جمع بندی بکنیم ببخشید هر پستی باز میشه یه سوال عنوان میشه چند جواب گوناگون طرف باید بهمه اطمینان کنه یانه اگه میشه آخر هر پست اساتید بزرگ وار تجربیاتشون رو علم ی بیان کنن و اون بشه یه روش دایم ممنون از همه شما

سلام جناب جلالی عزیز
من فکر میکنم تو کشور های دیگه روششون با ما فرق میکنه . الان مدتیه که من از دانه های خارجی اماده مخصوص سهره میگیرم  و با شاهدانه مخلوط میکنم و به سهره هام میدم . از اینکه شما با این تجربه دنبال برسی و تحقیق هستید نه دنباله روی برای من و دوستان بسیار با ارزشه . چیزی که من تو سایتهای خارجی دیدم مربوط به تنوع زیاد دانه هستش (کافشه.خار.افتابگردان.نیجر.شاهدانه.  تخم کاهو.کلم پیچ.مارچوبه.کدو سبز.کاسنی.فلفل.کدو تنبل.اسفناج خیلی کم.تخم کتان.انجیر.دانه های جوانه زده.هویج. دان قناری.و......) سبزیجات متنوع که بیشترین تاکید بر روی گیاه قاصدک هستش و همینطور حشرات و غذای تخم مرغی خصوصا در هنگام جفت اندازی .هوای تازه و اب تازه

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط shams.)
۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۴:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 74
61 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #138
سلام
آيا بايد به سهره ماده هم شاهدانه داد و آيا الزامي دارد
اصولا تغذيه سهره ماده چگونه بايد باشد

۱۳۹۲/۱۰/۲۴، ۱۲:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #139
سلام
 دان اصلی سهره در قفس شاهدانه است ، میشه دانش رو کتان کنی ولی شاهدانه بهتره و بهتر مست و اماده تخم گذاری میشه
۱۳۹۲/۱۰/۲۴، ۰۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #140
سلام
از دوستان سهره باز یه سوال کلی دارم
به غیر از کاهو و هویج چه نوع سبزیجاتی به سهره هاتون دادید که تاثیر در رشد سلامتی سهره ها داشته
لطفا فقط از تجربیاتتون بگید  و سبزیجاتی که در جیره بندی غذاییشون هست و تا الان استفاده کردید
واثار مظری نداشته
مثلا خودم دیدم یه بنده خدایی برگه ترب به سهره هاش می داد در صورتی که می دونم برگ ترب برای جوجه هست
و برای سهره های که رو به مستی هستند مناسب نیست
سپاسگزارم از عزیزانی که جواب می دهند.
۱۳۹۲/۱۰/۲۶، ۰۲:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان