زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۷:۰۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: تغذيه
عالي
خوب
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

غذای سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تغذیه با دانه ها و کرم
بهترین غذا برای سهره وحشی در قفس شاهدانه است که بعضی از تخمها را نیز می توان اضافه نمود مثل تخم شلغم ، کاهو و .... .بعد از رام شدن کم کم باید شاهدانه قطع شود و تخم کتان را جایگزین کرد. کافشه نیز برای سهره مناسب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، cruel ، شهرام
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #161
RE: مواد غذایی مجاز برای سهره
derik_best\ dateline='\'1399877846' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ضمن سلام و خسته نباشید خدمت استید خواستم بدونم کنجد و سویای ریز شده ی خشک برای سهره عیبی نداره؟
سهره های من سویای خشک رو با اشتها میخورن
اگه مشکلی نداره مقدار و زمان مصرف رو شرح بدید ممنون میشم
با تشکر

سلام
دادن سويا عيبي نداره تازه خوبم هست ولي تعادل غذايي سهره را نبايد به هم بريزه وري برنامه باشه.من خودم از ظرف انگشتي استفاده مي كنم شما مي تونيد هفته اي يك يا دو بار به اندازه انگشتي بهشون بديد هر چند من تا حالا استفاده نكردم.
كنجد هم خوبه فقط با توجه به فرارسيدن فصل گرم كم استفاده بشه تا باعث لك بي موقع نشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #162
RE: غذای سهره
(۱۳۸۹/۱۲/۲۰، ۰۲:۳۵ ب.ظ)آبتین نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود.
دوستان توجه داشته باشید که خوراک اصلی سهره توی قفس شاهدانه هستش.
کنار شاهدانه میتونین از کافشه، تخم کاهو، تخم ترب، تخم کتان، تخم کتان سیاه (نیجر)، بزرک، تخم آفتابگردان، بادام زمینی و بادام درختی. و سبزیجات مانند برگ کاهو، برگ گشنیز، برگ اسفناج. استفاده کنین.
دقت کنین که این دونه هایی که گفتم، بسته به شرایط آب و هوا، و دمای محیط کم و زیاد میشه.
شاهدانه باعث میشه که پرنده چربی بگیره. واسه پیشگیری میتونین از ماسه رودخونه ای استفاده کنین.
میتونین یک تیر و دو نشون کنین و بجای سنگ پا، از خمیر ماسه رودخونه ای استفاده کنین.
طرز تهیۀ خمیر:
مقداری ماسه رودخونه ای رو با سفیدۀ تخم مرغ مخلوط کنین، مخلوط رو هم بزنین تا بشکل خمیر درست شه.
خمیر بعد از خشک شدن سفت میشه، سهره هنگام خوردن و کندن ماسه نوکش هم کوتاه میشه.
البته این خمیر رو هر سه ماه یکبار عوض کنین.
همونطور که میدونین سهره توی طبیعت از دانه و کرم تغذیه میکنه. تخم آفتابگردان از دانه های مورد علاقۀ پرنده هستش.
کنار تخم آفتابگردان، یه گیاهی هستش که ما اینجا بهش تیغ سهره میگیم. همه جا هم پیدا میشه. یه گیاه با گلهای بنفش.
من سالی یکبار، اواخر فصل بهار میرم کوه و گل این گیاه رو جمع میکنم واسه سهره ها.
عکسش رو آپلود میکنم تا دوستان کاملآ با تیغ سهره آشنا بشن.

اگه میخواین سهره رو به کتان عادت بدین؛ باید خیلی دقت کنین تا سهره دچار بیماریهای روده ای نشه.
من جوجه سهره هارو کتان خور میکنم. زمانی که خیلی جوجه هستند با دون تخم مرغی تغذیه میشن ( کنار جوجه قناریها ) دون خور که شدن کتان میخورن.
این سهره ها دقیقآ مثل قناری حساس و توی طبیعت ضعیف هستند.
یعنی نمیشه سهره های کتان خور رو برد بیرون واسه گردش. یا نمیشه این سهره هارو توی زمستون سرما داد تا واسه بهار مست بشن.

سلام
اساتيد عزيز شما در مورد اين برنامه غذايي چه نظري داريد ؟
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۳۰، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 74
61 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #163
با سلام
من الان سهره هام کتان خور هستند و همگی را در بیرون از خونه نگهداری می کنم و تا اینجای سال دمای منهای 4 درجه را هم تحمل کرده اند و سرحال هستند ( در ضمن در روز نیم شصتی هم شاهدانه به سهره هام می دم )
به نظر من بهترین تغذیه سهره ترکیبی از کتان و شاهدانه است که درصد انها با توجه به فصل تغییر می کند و دانه های کمکی هم باید در جای خود و سبزیجات هم باید استفاده شود
یک سوال هم داشتم که نظرات متفاوتی در مورد ان شنیده ام .
آیا می توان در زمستان به سهره به مقدار کم مثلا یک شصتی در هفته ترکیب تخم کاهو و کاسنی و خرفه داد ( برای پاکسازی سیستم گوارش )؟

با تشکر فراوان
۱۳۹۳/۰۹/۲۱، ۰۷:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #164
سلام
تخم کاسنى و کاهو براى فصل زمستان دان مناسبى نيست حالا اگه مکان نگهدارى گرم بود مشکلى نداشت.
۱۳۹۳/۰۹/۲۱، ۰۸:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، Mehrdad118
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #165
(۱۳۹۳/۰۹/۲۱، ۰۷:۲۶ ب.ظ)Mehrdad118 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من الان سهره هام کتان خور هستند و همگی را در بیرون از خونه نگهداری می کنم و تا اینجای سال دمای منهای 4 درجه را هم تحمل کرده اند و سرحال هستند ( در ضمن در روز نیم شصتی هم شاهدانه به سهره هام می دم )
با سلام 
بنده قصد دارم که به سهره های خودم که دارای شرایط فوق هستند پسته و بادام و نبات کوبیده بدهم
چه مقدار و چند بار در هفته باید به انها بدهم تا در این سرما دوام بیاورند
چکار کنم تا سرما را دوام بیاورند چون به علت نداشتن جا فقط در بالکن می تونم انها را نگهداری کنم
با تشکر
۱۳۹۳/۱۰/۰۱، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #166
سلام 
سهره های که در بیرون از خونه نگه داری میشن بهتره شاهدانه خور باشن تا در برابر سرما دوام بیارن ومست بشن  هدف اینه که سهره ها خوب بالا بیان مهم نیست که شاهدانه گرون تره یا کتان
به نظر بنده کم کم تغذیشون رو شاهدانه قرار بدین وبعد متوجه میشن سهره شاهدانه خور با کتان خور تفاوت داره
اینکه تو این دما تحمل کردن اینکه سهره خودش مقاومه ولی شما یکی از سهره هاتون شاهدانه خور کنید واخر سال  با سهره کتان خور مقایسه کنید 
برا سهره شاهدانه خور مخلوط پسته وبادام ونبات درصد پسته کمتر باشه رنده کنید ومخلوط هفته دوبار بهشون بدین هربار نصف این ظرف دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید 
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۱۰/۰۲، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #167
با سلام
چه دانه های مکملی دیگری میتوان به چنین سهره هایی داد و به مقدار و چند بار در هفته
با تشکر
۱۳۹۳/۱۰/۰۲، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #168
سلام
تخم مرغ ،  اسفناج،هفت تخم گرم . هر ده روز يك بار براي مقاوم شدن بدن پرنده.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۰۳، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #169
با سلام
هفت تخم گرم شامل چه دانه هایی است و با چه درصدی ؟
با تشکر
۱۳۹۳/۱۰/۰۴، ۰۷:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #170
(۱۳۹۳/۱۰/۰۴، ۰۷:۲۰ ب.ظ)Mehrdad118 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
هفت تخم گرم شامل چه دانه هایی است و با چه درصدی ؟
با تشکر

با سلام مجدد
1-مشکل من این است که وقتی کتان و شاهدانه را به نسبت مثلاً نصف نصف مخلوط می کنم و جلوی سهره می گذارم ، سهره فقط شاهدانه ها را می خوره و کتان ها را پر و پخش می کنه 
در این حالت اگه دیگه دان دیگری بهش ندهم سهره مثلاً دو روز همه شاهدانه ها را میخوره و بعدش مجبوره فقط کتان بخوره ( چون دیگه شاهدانه ای نیست )
2-سوال دیگه اینکه به نظر شما یک سهره در یک روز چند شصتی دان می خوره ؟

با تشکر فراوان Emo_im_happy
۱۳۹۳/۱۰/۰۴، ۰۸:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان