زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۲:۱۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: تغذيه
عالي
خوب
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

غذای سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تغذیه با دانه ها و کرم
بهترین غذا برای سهره وحشی در قفس شاهدانه است که بعضی از تخمها را نیز می توان اضافه نمود مثل تخم شلغم ، کاهو و .... .بعد از رام شدن کم کم باید شاهدانه قطع شود و تخم کتان را جایگزین کرد. کافشه نیز برای سهره مناسب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، cruel ، شهرام
صفحه 20 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #191
RE: غذای سهره
سلام
يك دوستي از اصفهان فيلم سهره هاشو برام فرستاده بود.سهره هاش كتان خور بودن و داخل اتاق نگهداري مي كرد.خدا شاهده اينقدر مست شده بود كه مي خواست قفس را پاره كنه وبياد بيرون. من رمز كارشو نفهميدم . به هر حال تبريك ميگم به خاطر اين سهره اي كه داريد. بهتره كتان وشاهدونه نصف به نصف بهش بديد.اينجوري مشكلي هم براش پيش نمياد. پارسال يه سهره كرماني داشتن كه اشتهاي زيادي داشت.كردمش تو قفس قناري وكتان بهش ميدادم.اما بازهم كلي چربي گرفته بود.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۷/۲۴، ۰۹:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #192
سلام 
در مورد مست کردن سهره با کتان من خودم یکبار این کارو امتحانی انجام دادم برای پرنده ای که داخل خونه بود کتان خالی بهش میدادم هم پاسفید کرد و هم نوکش کامل سفید شد و خیلی هم زیاد میخوند ولی دوتا ایراد داشت اولیش اینکه کمی صداش ضعیف شده بود نسبت به قبل ولی میزان خوندن و مستیش کم نشده بود و دوم اینکه بهار که میبردمش پارک و دامنه کوه بخصوص غروبها که شدت آفتاب کم میشد بدجور پف میکرد که دلم براش تنک میشد و دوباره شاهدونه خوارش کردم .

در مورد پرنده هایی که استعداد چاقی دارن مثل کرمونی شما تنها راهش این هست که بیرون یه میخ بشن دونشون هم شاهدونه ریز باشه و قفسشون هم قفس سهره باشه . یکسال کامل بیرون باشن جوری لاغر میشن و به شاهدونه سازگاری پیدا میکنن که باورت نمیشه این همون سهره قبلی بوده . هیچ راهی جز این نداره من اینو از اساتید یادگرفتم .  
در هر صورت از شما سپاسگذار و ممنونم .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۲:۰۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۲۴، ۰۶:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #193
سلام  
چند روز پیش خدمت یکی از اساتید بودم و با توجه به اینکه هوا داره سرد و زمستونی میشه با ایشون در مورد تغذیه سهره در فصل سرما صحبت کردم و ازشون پرسیدم شما به سهره هاتون که بیرون هستن غیر از شاهدونه چی میدین ؟ ایشون گفتن که فقط کافشه . من گفتم دون سیاه چی؟ ایشون گفتن نه به هیچ وجه . و گفتن برای هر آخور 20 تا 30 تادونه کافشه اضافه میکنیم . 
خوشحال میشم نظر دوستان رو هم بدونم در باره تغذیه سهره ای که بیرون هست بویژه در سرما .  با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۲:۳۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۸/۱۶، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pedram basirat ، gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #194
سلام
من وقتي سهره هام بيرون باشن براشون يك معجون درست ميكنم  .هفته يك بار وباشصتي بهشون ميدم.15تا بادام ،5تا پسته ،يك قاشق چايخوري تخم خشخاش ، نصف قاشق چايخوري نبات زعفراني كوبيده شده. ماهي يك بار هم نيم شصتي نيجر بهشون ميدم. شاهدانه خودش به اندازه كافي چرب وگرم هست .البته من اسفناج و كلم بروكلي هم ميدم. اگر حال داشته باشم گشنيز،جعفري ، شاهي ،اسفناج و برگ تربچه مثل سبزي خورشتي خرد مي كنم وباشصتي بهشون ميدم.ولي امسال چون حوصلشو ندارم همون اسفناج و كلم بروكلي ميدم.نيجر خيلي چربه و براي پرنده اي خوبه كه خيلي ضعيف شده
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۸/۱۷، ۱۰:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #195
سلام 
دوستان توجه داشته باشن این برنامه غذایی که بنده عرض کردم برای سهره ای هست که کاملا بیرون و تو هوای آزاد هست و حتی شبها هم روی میخش تو هوای آزاد میخوابه و در غیر این صورت با این دستور غذایی که  عرض شد سهره به شدت چربی میگیره و خراب میشه . ممکنه بعضی روزها سهره رو بیرون بذارن و شبها بیارن داخل که بازم این رژیم خرابش میکنه این فقط برای سهره ای مناسبه که بیست و چهار ساعت روز بیرون هست . البته با رعایت همه نکات نگهداری پرنده در هوای آزاد که قبلا خدمت دوستان عرض شده . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۲:۵۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۸/۱۷، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #196
سلام 
یه مطلبی که به ذهنم رسید برای سهره هایی که کاملا بیرون و تو هوای آزاد هستن این نکتونی که من خریدم عالیه . یعنی فکر کنم اونقد خوب و مقویه که فقط شاهدونه و نکتون بهش بدین تو سرمای زمستون هیچ کمبودی نداشته باشه به نهایت مرتبه هم مست بشه و زمستونا هفته ای دوبار هم میشه داد . به نظرم میتونه جایگزین خوبی باشه برای کافشه . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۳:۰۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۸/۱۸، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #197
سلام
شاهدونه خودش به تنهايي چرب هست و من به همين علت اصلا توصيه نمي كنم كه دوبار در هفته نكتون داده بشه يك مرتبه لازم وكافي هست.همون معجون هم كه گفتم براي سرمايي هست كه استخون مي تركونه وحداكثر به مدت دوماه بايد استفاده بشه
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۸/۲۲، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #198
سلام 
من بیشتر با کافشه موافق هستم و معجون هم برای همه سهره ها لازم نیست . بعضی سهره ها که ضعیفتر هستن میشه معجون بدیم و یا تو یخبندان شدید معجون میشه داد به سهره ای که به شدت کم میاره . این رفیقم که رفتم پیشش و ازش سوال کردم فقط شاهدونه و کافشه میده خدا شاهد جوجه های سال اولش رو هر سهره بازی ببینه باورش نمیشه اینا سال اولی هستن و اگر حرفش برام سند و قابل اعتماد نبود روی سایت نمیذاشتم البته ایشون دوتا سهره قناری عالی میذاره بالا سر جوجه ها و با استاد جوجه بالا میاره . 
نکتون هم که گفتم دوبار در هفته بدیم برای همون سه چهار ماه سرد سال گفتم که هم پرنده رو مست میکنه و هم میتونه جایگزین معجون و کافشه باشه . یعنی وقتی نکتون رو هفته ای دوبار بدیم نباید کافشه و معجون داده بشه منظورم این بود که گفتم جایگزین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۳، ۰۸:۲۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۸/۲۲، ۱۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #199
سلام 

این غذایی که برای این جوجه ها گذاشتن احتمالا باید کرم باشه حالا سوالم اینه این چه جور کرمی هست ؟ 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰، ۰۲:۲۷ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۰، ۰۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #200
سلام
اين كرم ها ميل ورم هستن. مولد اينها سوسك تاريكي هست.داخل خونه هم ميشه تكثير كرد . براي جوجه سهره عالي هستن .به نظر من اگر جوجه سهره از اين كرم ها بخوره با جوجه بيابون هيچ تفاوتي نخواهد داشت. اين كرم ها هم پرو تئين هستن هم مولتي ويتامين.چونكه ميشه روز قبل از استفاده مثلا هويج بهشون داد تا فايده هويج هم به بدن پرنده برسه.من خودم دنبال اين كرمها هستم .
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۹/۲۰، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان