زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: تغذيه
عالي
خوب
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

غذای سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تغذیه با دانه ها و کرم
بهترین غذا برای سهره وحشی در قفس شاهدانه است که بعضی از تخمها را نیز می توان اضافه نمود مثل تخم شلغم ، کاهو و .... .بعد از رام شدن کم کم باید شاهدانه قطع شود و تخم کتان را جایگزین کرد. کافشه نیز برای سهره مناسب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، cruel ، شهرام
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #81
RE: هم فکری درباره تغذیه سهره
باسلام دوست خوبم شما درست میفرمایید سهره یه پرنده وحشی هست قناری هم یه روزی وحشی بوده .ولی الان نیست چون چند پشت تو قفس بوده شما فرمودید که شاهدانه من هم چند ساله که همین کار رو دارم میکنم منظورم این بود که تا حالا انفرادی پرورش دادیم حالا چی میتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم و یه مرجع کامل بدست بیاریم من یه بار از آقای خلیلی پرسیدم در باره استفاده تخم کاسنی جهت مست کردن سهره ایشون لطف کردن یه جواب کامل بمن دادن این خودش یه روشه برای مست کردن سهره تو فصل تولید مثل با ذکر انداره مصرف ومقدار ان حالا بازم میگی نمیشه.بازم سنتی انفرادی
۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.falahati
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #82
(۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۱:۱۳ ب.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوست خوبم شما درست میفرمایید سهره یه پرنده وحشی هست قناری هم یه روزی وحشی بوده .ولی الان نیست چون چند پشت تو قفس بوده شما فرمودید که شاهدانه من هم چند ساله که همین کار رو دارم میکنم منظورم این بود که تا حالا انفرادی پرورش دادیم حالا چی میتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم و یه مرجع کامل بدست بیاریم من یه بار از آقای خلیلی پرسیدم در باره استفاده تخم کاسنی جهت مست کردن سهره ایشون لطف کردن یه جواب کامل بمن دادن این خودش یه روشه برای مست کردن سهره تو فصل تولید مثل با ذکر انداره مصرف ومقدار ان حالا بازم میگی نمیشه.بازم سنتی انفرادی
هر سهره یه خلق و خو و سلیقه ای داره و نمیشه در کوتاه مدت این کار شما رو عملی کرد...کاری که شما میگید یه برنامه دراز مدته که ممکنه طی اون خلقو خو و رنگ و حتی نژاد سهره دست خوش تغییراتی هر چند کوچک بشود...درست همانند اتفاقی که برای قناری افتاد...و این کار رو یکی دو نفر یا یه جمع کوچیک نمیتونن بکنن
۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، yashar_lotfi ، hamed.k
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #83
سلام

دوست من سهره رو بیشتر با ابتنی دادن گردندن تو طبیعت مست میکنن تا با رژیم غذایی بشه مست کرد
۱۳۹۰/۱۲/۰۱، ۰۷:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، محمد جلالی ، Arjon
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #84
سلام . سهره من از هویج و تخم مرغ استفاده نمی کنه شما میتوانید راهکاری بگویید که از این دو غذا استفاده کند ؟
۱۳۹۰/۱۲/۰۳، ۰۶:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #85
RE: سبزیجات در تغذیه سهره
دوستان بنظر من برای سره فقط هفته ای 2 بار گشنیز 7 تخم هم خیلی خوبه داشته باشه زیاد ابتنی دادن هم حیوونو میخوابونه 1 بار در هفته کافیه درضمن از مولتی ویتامین هم به هیج وجه استفاده نشه

اینم بگم پسته وبادام تازه رنده شده هم برای مست شدن حیوون خوبه ولی در اصل همه چیز بر میگرده به ذات حیوون در ضمن گشت هم باید بره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۰۴، ۱۲:۱۳ ق.ظ، توسط ارمان.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۴، ۱۲:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rahimi6
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #86
(۱۳۹۰/۱۲/۰۳، ۰۶:۲۶ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . سهره من از هویج و تخم مرغ استفاده نمی کنه شما میتوانید راهکاری بگویید که از این دو غذا استفاده کند ؟
فقط سهره شما اینجوری نیست..تقریبا اکثر سهره ها برعکس قناری به خوردن هویج و تخم مرغ علاقه ای نشون نمیدن..مگه اینکه با تداوم عادتشون بدی.
۱۳۹۰/۱۲/۰۶، ۱۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #87
تخم کاهو و رژیم غذایی سهره
با سلام میخواستم بدونم تخم کاهو باید تو رژیم غذایی سهره باشه یا باید چند روز یه بار بخوره؟؟؟؟؟غذای اصلی این سهره الان شاهدانه است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۶:۰۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #88
RE: میخواستم بدونم تخم کاهو باید تو رژیم غذایی سهره باشه یا نه
بهتره غذای پرندرو زیاد عوض نکنی چون باعث تولک میشه و
بهتره همون شاهدانه باشه
تخم کاهو رو معمولا واسه لک و پرریزی استفاده میکنن
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: HOSEIN TALA
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #89
با سلام اهورا جان من تو پستی که نویسندها ش آقای فازگل هستند ودوستان تایید کردن گفتن که برای مست کردن تخم کاسنی وتخم کاهو را قاطی کرده وهفته ای یه بار جلوی پرنده بزارین نظر شما چیه در این باره .
۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۱۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #90
با سلام
تخم کاهو دانه ای است که معمولا چون سردیه در فصل گرم برای تغذیه پرنده استفاده می کنن. تخم کاهو جز دانه های مورد علاقه سهره است و اگر به مقدار کم با شاهدانه مخلوط کنی خیلی خوبه . در حال حاضر جز دانه های گرون قیمت در بازاره .
بر خلاف عقیده بعضی از دوستان من در کنار شاهدانه با تنوع غذایی کاملا موافقم و فکر می کنم پرنده انرژی می گیره و دون زده نمیشه.
۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، عمادذر ، shams

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان