زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۶:۱۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

غش و بیهوشی قناری

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
صرع ، غش و تشنج قناری
سلام
يكي از قناري هاي من به بيماري مثل صرع گرفته
يكدفعه حالش بد ميشه بعد از چند دقيقه باز خوب ميشه
كسي اطلاعات داره بده كه دليلش چيه و درمانش چجوريه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۲، ۱۲:۵۰ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۳، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #11
RE: صرع
آخه قناري من قبلا اينجوري ببود و تازه اينجوري شده.قبلا بدون مشكل جابجاش ميكردم اما حالا اصلا نميشه تكونش داد_تا 1 متر جابجاش ميكنم 2/3 تا صداي زير زير شبه جيغ در مياره و بعد بالهاشو باز ميكنه و همون شكلي ميمونه.نوكشم باز ميكنه،سرش به طرف بالاست و حتي دست هم بهش ميزنم تكون نميخوره
۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۱۰:۵۹ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخه قناري من قبلا اينجوري ببود و تازه اينجوري شده.قبلا بدون مشكل جابجاش ميكردم اما حالا اصلا نميشه تكونش داد_تا 1 متر جابجاش ميكنم 2/3 تا صداي زير زير شبه جيغ در مياره و بعد بالهاشو باز ميكنه و همون شكلي ميمونه.نوكشم باز ميكنه،سرش به طرف بالاست و حتي دست هم بهش ميزنم تكون نميخوره

شاید بتازگی از چیزی ترسیده یا یه همچین چیزی باعث این حساسیت و ترسش شده؟؟؟؟!!!
:1:
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #13
نه اصلا.فقط يه بار حدود 2 ماه قبل اومدم از تو اتاق قناريا كه يه اتاق جدا كوشه حياط هست بيارمش بيرون كه يهوي اينطوري شد.از اون موقع تا حالا جابجاش نكردم تا ديروز كه فكر ميكردم كاملا خوب شده باشه اما بازم اينطوري شد.امروزم امتحان كردم باز شد.قبلا هم اصلا اينجوري نبود،الان 2 ماه كه خشكش ميزنه و جالب اينكه از رو ني نميفته همونجا بالاشو نيمه باز ميكنه با دهن باز و سر رو به بالا و جشمهاي جبسته خشكش ميزنه تا نيم ساعت،بعد مياد كف قفس و تكيه ميده به قفس و همونجوري ميمونه.تا كم كم جون بكيره و بالا بياد
اما وقتي سر جاي خودش هست و تكونش نميدم اينطوري نيست و كاملا سر حال و بر جنب و جوش هست،يه 5 ماهي هست خريدمش و تو اين مدت اصلا نخونده،حتي ريز خوني.البته قبلا جفت شده و جوجه هم داده،مادش هم خريدم،از يه آشنا خريدم و به خاطر اينكه مطمعن بود و خودم ديده بودم كه سالمن و خوب جوجه ميدن خريدمش،رسميه،آهويي سفيده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۰۵:۰۲ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #14
خواهشا كمكم كنيد،راه درمان و خوب شدنش جيه؟جند روز بيش ديدم كه ريز خوني ميكنه،اما تا مياد قرص خون شه جابجا ميشه و قش ميكنه و دوباره لال ميشه،راهش جيه؟
۱۳۹۰/۰۶/۲۷، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۰/۰۶/۲۷، ۱۰:۳۳ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهشا كمكم كنيد،راه درمان و خوب شدنش جيه؟جند روز بيش ديدم كه ريز خوني ميكنه،اما تا مياد قرص خون شه جابجا ميشه و قش ميكنه و دوباره لال ميشه،راهش جيه؟

با سلام مجدد

همونطوری که قبلا گفته شد این قناری ها به اصطلاح غشی هستند و کم دلند و فکر نکنم راه درمان قطعی داشته باشه و راهش اینه که جابجاش نکنید من خودم چندسال پیش همچین قناری داشتم که وقتی قفس رو تمیز میکردم یا ناخن هاش رو کوتاه میکردم غش میکرد وبعده یه ربع دوباره حالش جامیومد.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۲۷، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #16
نکته جالب اینجا که قناریمن به خودی خود خوب شد
۱۳۹۰/۰۸/۰۱، ۰۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 52
54 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #17
تشنج وغش,درقناری
یکی از علتهای تشنج و غش در قناری کمبود برخی از املاح ها و ویتامین ها می باشد.علت دیگرسردشدن ناگهانی مکان زندگی قناری است.درقناری های جنس نر,اگرمستی خیلی زیاد باشد اما عمل جفتگیری سروقت انجام نشود و دراثرگذشت زمان قناری با اشیاءجفتگیری مینماید که از این رو قناری مبتلا به بیماری عصبی روانی گشته ودرهنگام جابه جایی ونقل مکان غش ورعشه مشاهده می گردد.علت های دیگرغش در قناری کمبودهوای تازه است که در اثر نزدیک بودن قفس قناری به سقف اتاق ویا استفاده نمودن از مواد غیر مجاز برای لانه سازی )پنبه های غیرطبیعی و ابر و اسفنج های مصنوعی)میباشد که قناری دردوران جوجگی مبتلا گشته است.
۱۳۹۰/۰۸/۲۶، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، katbi ، برف زمستان
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #18
غش و بیهوشی قناری
این حالت بیشتر برای پرندگانی به وجود می آید كه عادت به زندگی با انسانها را ندارند و اغلب در موقع تغییر قفس از ترس مبتلا به غش می شوند. بعضی اوقات نیز در اثر یك ضربه ناگهانی و شدید و یا بر اثر تابش مستقیم نور شدید و یا آفتابزدگی پیش می آید. این حالت بیشتر در موقع تولك و یا در روزهای خروج از تولك اتفاق می افتد. بنابراین بهتر است پس از دوران تولك برای تعویض و جابجایی قفس قناری دقت زیادی شود.

درمان: اگر حالت غش برای قناری اتفاق افتاد باید به ملایمت آب سردی به روی سر و گردن قناری پاشید و سپس اطراف قفس را پوشانید و آنرا در جای نسبتا گرمی قرار داد تا به تدریج قناری به حال عادی باز گردد. در بعضی موارد ممكن است غش موجب بروز آثاری چون فلج پا یا بال قناری گردد در این موارد باید فورا یك قطره الكل رقیق طبی در حلق قناری چكانید كه اغلب نتیجه مطلوبی میدهد. همواره باید سعی كرد تا مانع بروز عواملی كه میتواند موجب بروز غش در قناری شود را برطرف كرد زیرا تكرار غش در نوبتهای بعدی بسیار خطرناك هستند
۱۳۹۱/۰۵/۱۵، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، DRaiush ، langarood
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #19
RE: غش و بیهوشی قناری
من تجربه ای نا خوش آیند در این بار داشتم...

قناری ابلق سرخ رو پس از خریداری (حدود 9 سال پیش) به منزل خواهرم بردم که میهمونی داشت. محیط گرم و شلوغ بود ، یدفعه حییون سوتی ممتد کشید و افتاد کف قفس و عکس و العملی به عوامل خارجی نشون نمیداد. سریع بردمش به پرنده فروشی که سر کوچه منزل خواهرم بود تا در صدد درمانش بر بیام ، قفس رو جاسازی کردیم بعد از چند دقیقه حالش خوب شد و هوشیاری کامل بدست آورد.تا شب که برگشتم قفس همون جا بود.

مدت زمان غش دقیق یادم نیست ولی فکر میکنم بین 5 تا 10 دقیقه به طول انجامید.

تجربه تلخی بود اگه از غش قناری چیزی میدونستم اونقدر نگران نمیشدم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۶، ۰۳:۴۱ ق.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۶، ۰۳:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #20
RE: غش و بیهوشی قناری
(۱۳۹۱/۰۵/۱۶، ۰۳:۳۸ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تجربه ای نا خوش آیند در این بار داشتم...

قناری ابلق سرخ رو پس از خریداری (حدود 9 سال پیش) به منزل خواهرم بردم که میهمونی داشت. محیط گرم و شلوغ بود ، یدفعه حییون سوتی ممتد کشید و افتاد کف قفس و عکس و العملی به عوامل خارجی نشون نمیداد. سریع بردمش به پرنده فروشی که سر کوچه منزل خواهرم بود تا در صدد درمانش بر بیام ، قفس رو جاسازی کردیم بعد از چند دقیقه حالش خوب شد و هوشیاری کامل بدست آورد.تا شب که برگشتم قفس همون جا بود.

مدت زمان غش دقیق یادم نیست ولی فکر میکنم بین 5 تا 10 دقیقه به طول انجامید.

تجربه تلخی بود اگه از غش قناری چیزی میدونستم اونقدر نگران نمیشدم.
دوست عزیز شما یادتون هست که قناریت بعد از اون غش خوند یا تا چند روزی دیگه نخوند؟؟اخه یکی از قناریهای نر من بعذ از غش تا یک ماه نخوند و بلافاصله شروع به پرریزی مجدد کرد(با وجود اینکه تازه صاف کرده بود)
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، DRaiush

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان