زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸، ۱۱:۴۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فتق قناری حدود 2 سانت بیرون امده

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
فتق قناری حدود 2 سانت بیرون امده
قناری ماده دارم که دیشب تخم را شکسته بیرون اورد و به طرز فجیحی فتق قناری حدود 2 سانتی کشیده شده به سمت بیرون امده و حالش بده البته اب و غذا میخوره ولی نمیتونه مدفوعش را دفع کنه و ترسم از اینه که امشب می باید تخم دوم را بزاره لطفا راهنمایی کنید البته سری دوم هست که میخواد تخم بزاره سری اول 3 تخم گذاشت و هر3 را بزرگ کرد روز 27 جوجه هست که برای سری دوم همچین شد
۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر اخراجی سایت

ارسال: #2
RE: فتق قناری حدود 2 سانت بیرون امده
مرسی دوست عزیز یعنی هیچ راه درمانی نیست یا مریضی خاصی اخه یکی دیگه از قناریهام ماده اماده هست یکم خودش را پف میکنه ترسیدم نکنه جفت بندازم اینم مثل همون یکی بشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۱۱:۵۵ ب.ظ، توسط میلاد.)
۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #3
فتق شکم :
فتق شکم در ماده قناری های با سن متوسط زمانی که ماده قناری تخم می گذارد یا مدفوع می نماید رخ می دهد پاره شدن بافت عظلانی اجازه عبور ارگان های داخلی را از طریق شکاف را می دهد اعتقاد بر این است که فتق می تواند علل مادر زادی داشته باشد . تورم شکم و معاینه فیزیکی به تنهایی جهت تشخیص فتق کافی نمی باشد .

علل :
فتق شکم می تواند ناشی از ضعف عظلات شکم باشد این مسئله سبب می شود که پوسته نرم تخم در مجرای خروجی تخم گیر کرده و سبب ایجاد یک بافت چربی در شکم گردد .

علائم :
در صو رت مشاهده تورم در اطراف مقعد بایستی به فتق مشکوک شد این حالت شبیه به زمان خروج مدفوع یا تخم از مجرای خروجی پرنده می باشد . تورم به مرور زمان بزرگ می گردد مدفوع در قناری های مبتلا پر حجم تر و کمتر از مواقع عادی خارج می شود که این مسئله سبب ضعف عظلات شکم در قناری می شود . فتق می تواند به قدری بزرگ شود که با تومور اشتباه گردد قناری ها با فتق می توانند سلامتی نسبتاً خوبی داشته باشند اگر چه این بیرون زدگی ممکن است سبب آسیب دیدگی توسط چوب قفس گردد و منجر به خون ریزی گردد در بعضی از موارد گیر افتادن ارگان ها در فتق رخ داده و به این ترتیب خون کافی به ارگان مربوطه نرسیده و این مسئله سبب به خطر افتادن این ارگان گردیده و باعث مرگ در پرنده می گردد .

تشخیص و درمان :
متاسفانه تشخیص قطعی نیاز به دامپزشک و درمان جراحی توسط دامپزشک دارد این مشئله در قناری ها یک جراحی وسیع در نظر گرفته می شود .

پیشگیری :
تجارب پرورش دهندگان قناری نشان می دهد که فتق به طور مکرر در ماده قناری هایی که از تغذیه و نگداری خوب برخوردار بوده ولی اجازه چاق شدن و چربی دار شدن را ندارند رخ می دهد . ماده قناری ها بایستی تغذیه خوبی از غلات سبز و یک منبع خوب از پوسته تخم آسیاب شده یا غذا های حاوی کلسیم داشته باشند.

منبع: پرشین کاناری
۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۱۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: میلاد ، kamkarha ، ayhn
کاربر اخراجی سایت

ارسال: #4
به ندرت اتفاق میفته یا واسه پرورش دهندگان عادی هست. اخه یدفعه همچین چیزی پیش امد شب سالم بود صبح دیدم تخم شکسته بیرون اورده و دقیق نگاهش کردم دیدم فتق قناری بیرون امده . علائم قبلی نداشت
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۹، ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط میلاد.)
۱۳۹۱/۰۱/۰۹، ۱۲:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: aarsin
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 4
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #5
سلام دوستان عزیز قناری یورک من فکر کنم یک ماه پیش می خواسته تخم هرز بگذاره دچار پارگی فتق شده و یک چیزی در محل رشد دمش مانند تخم حدود دو سانت بیرون زده مشکل خاصی نداره و چون پرهاش زیاد بود من تازه فهمیدم باید چه کار کنم شنیدم باید جراحی بشه پیش کدام دکتر دامپزشک ببرم که از قناری سر در بیاره؟؟؟ راهنماییم کنید متشکر:basa (58)::basa (101):
۱۳۹۱/۰۱/۲۷، ۱۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان