زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۱۰:۳۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فروشندگان قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
فروشندگان قناري
من 10 روز پیش برای اولین بار در عمرم یک اشتباه بزرگ کرده و از در مغازه پرنده فروشی قناری خریدم .شاید برای همه تون پیش اومده که طالب یک پرنده میشین و به هر قیمتی شده می خرینش . من یک قناری نر داشتم که خیلی آماده بود و قناری ماده رو از این مغازه با قیمت بالا خریدم توی مغازه واقعا پرنده رو براندازش کردم که مشکلی نداشته باشه حدود 10 دقیقه فقط حرکات پرنده رو زیر نظر داشتم .خلاصه بعد از خریدو اوردن به خونه بعد از چند روز به یکی از چشمهای قناری مشکوک شدم و به مغازه پرنده فروشی مراجعه کردم و گفتم پرنده تون چشمش مشکل داره که با کمال با ادبی و نزاکت گفت کور که نبودی می خواستی پرنده رو نخری و پرنده به یک پرنده فروشی دیگه بردم و نشون دادم و صاحب مغازه گقت این چشمش آینه شده و بزودی کور خواهد شد و بعد از مدتی چشم دیگرش هم کور می شود . پرنده را به یک مغازه پرنده فروشی دیگر برده و گفتم که قصد فروش دارم که پرنده فروش ناشی گفت که پرنده ات چشمش کور . حالا جالب که قناری ماده از نوع یورگه و یکی از چشماش ابرو داره و افتاده روی چشمش و چشمی که التهاب داشت چشم دیگه بود. خلاصه با خوردن این ضد حال باحال به ذهنم رسید پرنده به دامپزشک نشون بدم که دکتر بعد از معاینه قناری بهم گفت قناریت سالم سالم فقط چشمش یک کم التهاب خفیف داره و بهم دارو داد.
خلاصه دوستان الان قناریم صحیح و سالم توی خونه و آماده است که جفت بزنم.
پیشنهاد بنده : هر وقت هر پرنده ای رو خریدید همون روز به دامپزشک نشون بدید و در صورت داشتن مشکل همونجا از دکتر گواهی بگیرید چون می تونید با پیگیری پول پرنده تون بگیرید . من چون 10 روز گذشت نتونستم کاری بکنم واگرنه بلایی سر اون فروشنده می آوردم که دیگه دنبال سر کیسه کردن مردم نباشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۵۷ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #11
RE: امان از بعضی فروشندگان نامرد
با سلام به همه دوستان

اینکه از پرنده فروشی ها هیچ قناری نخریم رو نمیشه با قطعیت گفت من خودم حدود 15 ساله قناری دارم و خیلی وقت ها از پرنده فروشی قناری خریدم ولی در موقع خرید باید به چند نکته دقت کرد:
اولا بقول دوستان ببینیم محیط مغازه پرنده فروشی چطوره یعنی ترو تمیز و مرتب هست یا نه یعنی طرف مقید به تمیز نگه داشتن قفس ها و جداکردن قناری های بیمار و مورد دار از بقیه هست یا نه از اون آدم هاییه که حیوونای بدبخت رو گله گله ریخته توی قفس های تنگ و کثیف و داغون و فقط قصدش پول در آوردنه.
ثانیا در خرید قناری ماده وسواس بیشتری به خرج بدین چون بطور معمول بیشتر اوقات قناری های نر جوون و شاداب و مخصوصا آماده تعدادشون بیشتر از ماده هاست و اغلب قناری بازها ماده هاشون رو نمیفروشن مگراینکه مشکلی داشته باشن بنابراین اگه میخواین از مغازه قناری بخرین سعی کنین چندماه قبل از فصل جوجه کشی چندتا قناری جوون یا جوجه بخرین و نگه دارین و خودتون آمادشون کنین تا دیگه خیالتون راحت باشه.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: akscanari
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #12
درود دوستان: منم ب نظر دوستمون موافق هستم من اولین قناری که خریداری کردم یه قناری ماده بود چون ناشی بودم به اسم قناری مست به ما فروخت وقتی که قناریرو ازش گرفتم و کنار قناریم گذاشتم

1. یک ماه طول کشید تا آماده بشه.
  2. قناری بسیار پیر بود.
  3. قناری خیلی ظعیفی بود به حدی که نتونست به جوجه هاش دون بده و الان همد توی قناری ها برای خودش داره جولون میزنه و هیچ کاری هم ازش بر نمیاد.
ولی دوستان ما همه مسلمان هستیم و اعتقاد به حلال و حرام داریم کسی که از این راه پول در میاره باید بدونه که این پولها برکت نداره و بالاخره پس خواهد داد حالا به شکل یا طریقی که شده. موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، akscanari ، امیر محمدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۰:۲۹ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب عرض کردم خدمتتون
کسانی که یه عمر هست که قناری پرورش میدن و چرخ زندگیشون از راین راه میچرخه، نمیاد وجه کاری و مغازه خودشون رو برای یکی دو تا قناری مریض آلوده کنند .فروشگاه لوکس و تمیز اغلب در همه شهر ها به چشم میخوره

در این مورد:
من کسی رو میشناسم که خودش مغازه داره
تعداد زیادی قناری رو فروخت، توی اصفهان ، و تعداد زیادی به اهواز
بعد از اینکه فهمید قناری های فروخته شده مریض بودند، همه قناری ها رو پس گرفت با این که میدونست ضرر میکنه
خیلی ببخشید این حرف رو میزنم،سر همشون رو برید تا قناری های آلوده به آبله دست هیچ مشتری نرسه و خونه و مغازش تا 1.5 ماه اصلا هیچ پرنده ای نگه داری نمی کرد.
این نمونه هم هست

یک مطلب دیگه ای هم خدمتتون عرض کنم :
بله! خیلی طبیعیه
از هر فروشگاهی که همستر و موشو خرگوش و میمون و بلبل های تعداد بالا و کبوتر و این چیزا برای فروش داره ، اصلا خرید کردن یه کار با ریسک بالاست

سلام
منم فیلی رو دیدم که حرف میزد آیا واقعا همه فیل ها حرف میزنن؟
شاید به نظرتون بی ربط باشه ولی به نظرم پرنده فروش خوب همون قدر نادره که یه فیل سخنگو نادره من قصد توهین به این قشر رو ندارم ولی این قشر باید برن به سوی فروش دانه و مولتی ویتامین و مکمل و غذا های اماده و یا حرفه ای و علمی کار کنن رو یه پرنده که متاسفانه هیچ کدوم حرص پول نمیزارشون
نمیدونم شاید هم من زیاد کلاه رفته سرم که اینقد به این قشر بدبین هستم
اگه مریض بهت نندازن پول خون پدرشون رو ازت میگیرن
در مورد خرید از فروشگاهی که فقط قناری کار کنه متاسفانه تو اهواز چنین جایی نداریم یا حداقل من ندیدیم فقط یه دون هست که کارش قناریه که اونم دم درش کبوتر نگه میداره کاسکو و سهره و و مینا هم گیرش بیاد میفروشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۰:۱۲ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۰:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، akscanari ، esfahan-canary
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۲:۵۶ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام اتفاقا چند سال پیش ی پرنده فروشی رو میشناختم که چندین بار سرمو کلاه گذاشته بود و همیشه مترصد فرصت بودم تلافی کنم ی روز که رفته بودم سمت یکی از دوستام دیدم حدود ۲۰تا سهره داشت که همشون پف کرده و مریض بودن فقط تنها موقعی که میذاشتشون آفتاب سرحال نشون میدادن قشنگ همون لحظه یاد پرنده فروشه افتادم فردای اونروز طرفا ساعت۱۲ظهر سهره هارو از رفیقم گرفتم و بردم سمت پرنده فروش ولی خودمو زدم به اون راه که قصد فروش بشو نداشتم و از پیش مغازش با قفس رد شدم اتفاقا همون لحظه منو دید و صدام کرد خلاصه چون ظهر آفتابی بود پرنده ها ورجه وورجه میکردن یارو سرش کلاه رفت خریدشون بعد چند روز که آمارشو گرفتم فهمیدم که طرف کلی افتاده بود تو دردسرکیف کردم که حداقل تونستم ی بار سرشو کلاه بذارم آخه خیلی سرمو کلاه گذاشته بود

با سلام به دوست خوبم: به نظر من اين كار شما جواب مناسبي نبوده.
بلكه اون مغازه دار علاوه بر اينكه اون سهر ها رو با هر دارويي نگه داري ميكند يا به شخص مبتدي ديگري ميفروشه و باز هم سر يك تازه كار كلاه ميرود..شايد هم بقيه قناري هاش مريض بشن كه باز هم سريع اون ها رو ميفروشه و باز هم اين كار اشتباه تكرار ميشود ..البته نظر من است شايد هم به نظر بعضي از دوستان مناسب و جواب دندان شكني بيايد
شايد اون پرنده فروش ناسالم با اين كار شما ضرر كمي بخوره اما فكر نمي كنم به راه راست هدايت بشه
من خودم از پرنده فروش و از دوستان به صورت خانگي هم خريدم كه مزايا و معايب خوش رو دارد
البته معمولا از دوستان كه خريدم اگر مشكلي داشته يا حتي خوشم نيامده عودت دادم ولي از مغازه كه خريدي ديگه راه برگشت ندارد
با ارزوي اينكه وجدان براي پرنده فروش ها بيشتر از مال ارزش داشته باشد
البته داشتن قناري مثال : عشق سرمايداري است پرنده اي كه يك ميليون تومان ميخريد شايد كمتر از قناري 50 هزار توماني عمر كند
من با نظر اون دوستم هم موافقم كه كساني كه با دروغ قناري رو ميفروشند. در زندگي شون موفق نيستند.
و بايد سعي كنيم كه براي بار دوم از پرنده فروش نا سالم خريدي نداشته باشيم
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: akscanari ، iliya
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۱:۴۸ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.......

خوب و بد همه جا وجود داره
............

نمیشه گفت همشون مشکل دارن
هستند پرنده فورشهایی که قناری های خیلی خوب و سالم برای مشتری هاشون تهییه میکنند

با سلام خدمت همه دوستان،
با صحبت دوست عزيزمون كاملا موافقم،
خوب و بد همه جا وجود داره و البته خوبها واقعا نادر هستند،
بنده دو سه بار از يه پرنده فروشي قناري خريدم (ساليان پيش) و واقعا قناريهايي كه بهم داد تك بودن،
انصافا دستش درد نكنه واقعا از قناريهايي كه بهم داد راضي بودم،
البته هميشه به پرنده هاي مغازش هم ميرسيد،براشون تخم مرغ آب پز و خيار و كاهو و ... رو هميشه ميذاشت.
متاسفانه در قشر پرنده فروشها خوبها خيلي كم هستن و بدها هم بيش از اندازه بد هستن،
به اميد روزي كه دوباره شرافت جايگزين جاه طلبي بشه.
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۳:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: akscanari
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۳:۴۷ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۱:۴۸ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.......

خوب و بد همه جا وجود داره
............

نمیشه گفت همشون مشکل دارن
هستند پرنده فورشهایی که قناری های خیلی خوب و سالم برای مشتری هاشون تهییه میکنند

با سلام خدمت همه دوستان،
با صحبت دوست عزيزمون كاملا موافقم،
خوب و بد همه جا وجود داره و البته خوبها واقعا نادر هستند،
بنده دو سه بار از يه پرنده فروشي قناري خريدم (ساليان پيش) و واقعا قناريهايي كه بهم داد تك بودن،
انصافا دستش درد نكنه واقعا از قناريهايي كه بهم داد راضي بودم،
البته هميشه به پرنده هاي مغازش هم ميرسيد،براشون تخم مرغ آب پز و خيار و كاهو و ... رو هميشه ميذاشت.
متاسفانه در قشر پرنده فروشها خوبها خيلي كم هستن و بدها هم بيش از اندازه بد هستن،
به اميد روزي كه دوباره شرافت جايگزين جاه طلبي بشه.

یارو کی بود که به قناری خیار میداد :a (20):
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۴:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #17
دوستان عزیز به نظر بنده به جای اینکه احساسات خودتان درباره فروشندگان قناری را اینجا بیان بکنید بهتر است با همفکری و ارائه نظرهای مفید دوستان را آگاه کنید که بتوانند پرنده ای سالم و مناسب خریداری بکنند چه از فروشنده های خانگی ، چه دلالان و چه مغازه داران.
و در پایان این خود شما هستید که تصمیم آخر را می گیرید که پرنده ای را بخرید یا نه. پس به فکر افزایش اطلاعات باشید
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، hamid@line
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۴:۳۷ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یارو کی بود که به قناری خیار میداد :a (20):

من خودم ساليانه ساله كه به قناريهام و ساير پرندگانم تو فصل تابستان خيار ميدم و البته با رعايت اعتدال و شكر خدا تابحال هيچ مشكلي هم براشون پيش نيومده:a (18):
البته براي منحرف نشدن موضوع تاپيك از ادامه توضيحات بيشتر در اين مورد خودداري ميكنم و به شما هم پيشنهاد ميكنم موضوع مورد بحث تاپيك رو منحرف نكنيد.
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۶:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #19
من خودم هم به قناری هام تو تابستان خیار دادم و سر حال هم بودن و هم هستن .
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۷:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۶:۴۶ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز به نظر بنده به جای اینکه احساسات خودتان درباره فروشندگان قناری را اینجا بیان بکنید بهتر است با همفکری و ارائه نظرهای مفید دوستان را آگاه کنید که بتوانند پرنده ای سالم و مناسب خریداری بکنند چه از فروشنده های خانگی ، چه دلالان و چه مغازه داران.
و در پایان این خود شما هستید که تصمیم آخر را می گیرید که پرنده ای را بخرید یا نه. پس به فکر افزایش اطلاعات باشید

خدا حفظت کنه دقیقا یکی مثل من که انقدر میترسم سرم کلاه بزارن میترسم خرید کنم...
بهترین راه همون پیشنهاد شماس.من همینجا یک تاپیک درست کردم دوستان به جای اینکه از دست آدمای بد شاکی باشید بیاید کمک کنید که سر آدمهای دیگه کلاه نره الان کامنت های این تاپیک بیشتر از تاپیک کمک به مبتدی شده...به نظر شما آیا این روش مناسب برخورده؟من اینطور فکر نمیکنم.هر کسی توی یک چیزی تخصص داره باید با هم تبادل اطلاعات کنیم.به من کمک کنید و امثال من عزیزان
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۸:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان