زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۸:۵۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فصل تولك

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
فصل تولك
دوستان عزيز ميخواستم بدونم با توجه به زمانه گرما سهره بهتره تاچه زماني تولك بره واگر تولك نرفت ميشه بهش تولك اجباري داد،و سوال دومم اينه كه جوجه سهره صيد بهار امسال رو بايد لك داد يانه،و بهتره اين جوجه اول رام بشه و بعد اموزش ببينه يا نه برعكس ،از تون متشكرم.
۱۳۹۱/۰۵/۰۷، ۰۴:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #2
RE: فصل تولك
دوست عزیز درمورد تولک من زیاد اطلاع ندارم ولی اموزش جوجه از همون لحظه که صید بشه ویا خرید بشه تا برسه به خونه باید شروع بشه در ضمن سعی کن اگه واسه دهن بازی میخوای حتما کال کال باشه 2 یا 3 تا بزار هر کدوم زودتر شروع به ریزه خونی کرد نگه دار بقیه رو رد کن تا یه حیوون مهر از توش دراد موفق باشی
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #3
دوست من نیازی به ایجاد تایپیک جدید نبود:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
چون اونجا جوابي نگرفتم مجبور شدم باز اينجا مطرح كنم،و بعدش هم انگار دوستان متوجه سوال نيستند و جواب مورد نظر رو به سوال نميدن ،دوستان لطفا سوال رو بخونيد بعداً لطف كنيد به سوال پرسيده شده جواب بدين،البته با عرض معذرت از اساتيد،.
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #5
سلام دوست عزیز
اگر جسارت نباشه خواستم عرض کنم متاسفانه شما در یک تاپیک چندین سوال رو مطرح کردین و این کار رو برای جواب دادن کامل دوستان مشکل می کنه.
با اجازه اساتید من نظر خودم رو می گم
دوست عزیز الان تمام پرنده ها تولک هستند اگر سهره شما تا الان توی لک نرفته باید ببینی ایراد کار کجاس ! چون الان کم کم قناریها و سهره ها می رن رو به تخت کردن.
اگر سهره تو لک نره میشه بهش تولک اجباری داد اما اگر الان ببریش تولک از اونور خیلی دیر میاد بالا...در مورد چگونه تولک بردن هم دوستان در تاپیک های مختلف نظرات بسیار خوبی دادن که بنده اینکار رو انجام نمی دم. بهتره یکم با دقت تر جستجو کنید.
در مورد سوال دوم هم باید عرض کنم معمولا جوجه سهره صید بهار خودش تولک میره اما نه کامل ! معمولا پر نرمه هاش میزیه و در سری دوم کامل میره تولک و بهتره کاری باهاش نداشته باشی چون اگر تولک اجباری بهش بدی ممکنه ضعیف بشه.
بهتره در حین آموزش دیدن رام هم بشه این دو باید باهم انجام بشه البته در مورد جوجه سهره.
اما معمولا چند جوجه سهره رو باهم نگه داری می کنن تا ببینن کدومشون زودتر به ریزه خونی می افته , همون رو نگه می دارن .
جوجه سهره رو یه مدتی به حال خودش می ذارن تا هم گل بندازه هم یکم به محیط عادت کنه بعدا شروع به رام کردن و آموزش می کنن...البته برای دهن بازی کردن اینطور نیست و همونطور که دوست عزیزمون گفتند آموزش از لحطه ای که جوجه رو می خرید باید شروع بشه و حتما حتما کال کال باشه.
امیدوارم جواب سوالاتتون رو داده باشم.
اگر اشتباهی در عرایض بنده بود پیشاپیش معذرت خواهی می کنم از اساتید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، soheilj ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #6
درود
دوست عزیز این تو لک اجباری رو کی به شما یاد داده که انقدر تکرارش میکنید؟
بذار طبیعت کار خودش بکنه
هنوز نصف فصل تابستان مونده چه عجله ای واسه لک دادن پرنده داری؟!!!!!!!!!!!!!
ممکنه حتی پاییز بره تو لک ولی اینکه خودش بره بهتره اینه که شما به اجبار بهش لک بدی.
بذارش بیرون جای گرم خودش میره تو لک.
جوجه هم با پرنده بالغ فرقی نداره بذار خودش بره تو لک تا رنگ بگیره فقط واسه رنگ بهترش بذارش یکم تو آفتاب باشه.
آموزشم تا قبل از یک سالگی میشه به جوجه داد ولی وقتی تو لک هستش بهتر یاد میگیره.
موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۱۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، hamed.k ، عمادذر ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
ممنونم از اين دوعزيز كه راهنمايي كردن اما شما خودتون رو جايه من بزاريد كه تازه ميخواد با روشها اشنا بشه،در جواب اول دوست عزيزم نوشته الان ديگه دير شده در جواب دوم ديگر عزيزمون ميگه چه عجله اي داري حالا من با اين يك بوم و دو هوا چيكار كنم؟!؟!؟!؟؟؟
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۳:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۳:۲۶ ب.ظ)soheilj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم از اين دوعزيز كه راهنمايي كردن اما شما خودتون رو جايه من بزاريد كه تازه ميخواد با روشها اشنا بشه،در جواب اول دوست عزيزم نوشته الان ديگه دير شده در جواب دوم ديگر عزيزمون ميگه چه عجله اي داري حالا من با اين يك بوم و دو هوا چيكار كنم؟!؟!؟!؟؟؟
درود
دوست عزیز اینجا انجمن و هر کسی نظر و تجربه خودش میده
من هیچوقت به اجبار پرنده ای رو تو لک نبردم اونم وسط تابستون ولی یبار جوجم که داشت صاف میکرد دورش پارچه بستم که اروم باشه و زودتر صاف کنه اونم چون تو خونه بود.
الآنم شما مختارید هر کاری که بنظر خودتون درسته انجام بدید یا یکم صبر کنید تا اساتید جواب شما را بدن.
ولی قبل از همه این حرفا اگه تاپیک همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره رو اوایلش خوب میخوندی اساتیدی مثل جناب ادمین و اهورا و خلیلی و فازلوگ که از اساتید سهره باز و قدیمی سایت هستند به سوال شما درباره لک سهره کامل جواب دادند
موفق باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۴:۲۲ ب.ظ، توسط torobche.)
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۳:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، Navid_IT ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
از دوستان و صاحب نظران خواهش ميكنم كه از راهنمايي دريغ نكن،باسپاس
۱۳۹۱/۰۵/۱۰، ۰۹:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #10
در مورد تو لک اجباری با تربچه موافقم
در موارد خاص باید از اون روش ها استفاده کرد که اصطلاحا میگن پرنده فصل ها رو گم کرده

مهمترین نکته توی تولک جوجه سهره تغذیه و ساعت خواب و بیداریه
به طور عام گفته میشه سهره باید با طلوع آفتاب بیدار بشه و با غروب آفتاب بخوابه یا میگن با گنجشک ها باید بیدار شه و با گنجشک بخوابه

در مورد تغذیه هم سرچ کنید خیلی خیلی بحث شده

دادن سبزیجات ، تنگ کردن جای جوجه سهره برای رام شدن و آب تنی دادن از راه کار های رایج دیگست

سعی کنید توی پرورش پرنده ها برای رسیدن به اهداف از اعمال جبر و زور استفاده نکنید
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۱۰، ۱۰:۰۸ ق.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۱/۰۵/۱۰، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان