زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۴:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فصل سهره باغی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 4
21 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
فصل سهره باغی
دوستان عزیز در این تاپیک در نظر دارم مسائل سهره های تازه گیر رو مطرح کنیم. لطفا تجربیات و نظرات خودتونو به اشتراک بگذارید
۱۳۹۳/۱۱/۰۸، ۱۰:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

ارسال: #2
RE: فصل سهره باغی
برخی از دوستان معتقدند سهره های باغی ارزش نگهداری رو ندارند و دلائل شخصی خودشون رو دارن اما باید خدمت این دوستان عرض کنم که اگه به درستی و با انجام مراحل درست از زمان خرید تازه گیر ها تا مستی کامل صاحب سهره ای خواهید شد هر کس آواز خوندنش رو بشنوه اولین سوالی که ازتون می پرسه اینه که ایا قصد فروشش رو دارین یا نه. الان درست نیمه زمستونه و اوج زمان ورود تازه گیر ها به بازار و به طبع کاهش شدید قیمت اونها و قدرت انتخواب بیشتر شما. پس فرصت رو از دست ندین و تا زمانش نگذشته حد اقل دو تا تازه گیر زیبا و درشت و جوان تهیه کنید و همونطور که برای جوجه ها وقت می گذارید برای باغی هاتون هم وقت بگذارید تا در فصل بهار نتیجه زحماتتون رو ببینید اون زمانه که باغی ها در دانه کمیاب میشن و در حسرت داشتن یه باغی ارزون باید بود و انتظار تا سال اینده همونطور که الان بی صبرانه منتظر رسیدن فصل جوجه ها هستیم و در حسرت اینکه ای کاش تابستون قبل کاش یه جوجه خرید و نگهداری کرده بودیم. یادتون باشه بهار نگین وقتی که جیک جیک مستونم بود فکر زمستونم نبود
۱۳۹۳/۱۱/۰۹، ۱۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
با سلام،سهره باغی برا کسایی مثل خودم که رنگی بازم و دهندار بودن برام مهم نیست صرف چندماه برا رام کردن بهتره تا هزینه 5تا وحشی بدم و یه سهره رام بخرم و به نظرم برا کساییکه قصد هیبرید گیری دارند نیز بهتره چون هزینه کمتری برای سهره خواهند داد و از لحاظ نطفه سهره وحشی قویتره
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۳/۱۱/۰۹، ۰۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #4
سلام
اين روزها به خاطر گراني شاهدانه ودانه هاي ديگر صيادها بعداز صيد بلافاصله سهره ها را وارد بازار مي كنن .وقتي ما نگاه مي كنيم تا اكثرشون كم رمق هستن .بعداز خريد سهره تازه گير بهتره تا يك هفته آن را در قفس قناري بگذاريم ودر يك ظرف هفت تخم ودر ظرف ديگري شاهدانه براش كف قف بگذاريم.يك ظرف آب كه چند تا سنگ هم در اون هست بذاريم .بهتره يك سهره ماده رام در قفس باشه تا آب وغذا خوردن را يادش بده. اونوقت يه جاي آرام براش در  نظر مي گيريم تا سهره تازه گير ما بدن خودشو بازسازي كنه يا يك پارچه سفيد ميذاريم رو قفسش تا آرامش داشته باشه.. الان مرگ ومير سهره هاي تازه گير به علت اينكه مرحله بالا به درستي انجام نميشه بالاست. به خاطر قيمت شاهدانه بهتره از سهره هاي با ارزش نگهداري بشه نه هر سهره اي .سهره خوب سهره ايه كه يا دهن وحشي اونها ارزشمند باشه يا گل صورتش از چشمش كاملا رد شده و گل زر گلوش به طرف پايين كشيده شه باشه يا اينكه رنگ خاص مثل چانه سفيد،كراواتي ،زاغ يا سرسفيد باشه. بهتره از سهره هاي استان خودمان نگهداري كنيم يا استاني كه آب وهواش به آب و هواي منطقه ما شباهت داره تا سهره ها سازگاري بهتر ي با آب وهواي شهرما داشته باشن وهرسال به موقع بالا بيان.سهره هاي پاييزه كه خوب تغذيه ورام شدن باشن از سهره هاي سال بهتر هستن چون بدنشون پر تره. بعداز چند روز كه سهره به قفس عادت كرد و آب وغذا خوردن را ياد گرفت بهتره قفسش  بين سهره هاي رام  گذاشته، تا آرام تر بشه. سهره هايي كه دم در مغازه آويزان ميشن زودتر از بقيه سهره ها رام ميشن.براي رام كردن اونا بهترين راه آب بازي دادن وگردش بردن هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۰۹، ۰۸:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #5
با تشکر از آقای شریفی .دوستان مراقب باشید بعضی وقت ها تازه گیر های یک ساله که هنوز لک دوم رو تجربه نکردن خال هایی دارن که تو لک دوم با در اومدن پر های جدید از بین میرند .فریب تبلیغات فروشندگان رو نخورید
۱۳۹۳/۱۱/۰۹، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
ممنون از توضیحات سودمند آقای بخشی عزیز.من هر ساله فصل زمستون تعداد زیادی سهره های باغی وحشی که از لحاظ رنگ و جثه گل یا خال از بقیه سر هستند رو خریداری می کنم و در بالکن منزل در قفس دست ساز خودم به صورت گله دانه خوار و رام میکنم و تا فصل رسیدن جوجه ها نگهداری میکنم چند تاشونو گلچین میکنم برا خودم بقیه رو به دوستانم که علاقه مند هستم میدم.با رسیدن جوجه ها قفس باز سازی و نو نوار میشه و با جوجه ها پر میشه تا زمان رسیدن سهره باغی ها.گنجایش قفسم تا حدود 50 پرنده است.که کاملا به صورت طبیعی چیده شد کف خاک و برگ خشک. تنه درخت شاخه دار و حتی ظرف دانه و آبخوری هم به صورت ظبیعی هست یه آبنما دو کاسه دارم که هم صدای جویبار رو داره هم حیوون ها ازش آب می خورند و کلی هم باهاش حال می کنند برای جوجه ها با اسپیکر صدای موقوم پخش میکنم همشون همون دهن رو میگیرند.ماده ها رو هم نگه میدارم و جدا میکنم. 3 با تا حالا تو همین قفس جوجه گرفتم.به دلیل فراهم بودن شریط همسان با محیط و چیدمان درست مطابف با فصل هیچوقت تلفات نداشتم.انشا الله سر فرصت عکس هاشونو براتون ارسال می کنم
۱۳۹۳/۱۱/۰۹، ۰۸:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #7
سلام بری کرمانشاه دیزل اباد سهره میارن خیلی ارزون من.حریدم.ولی در کل دستم.یرا سهره حوب نیست دیگه نگهداری نمیکنم و هرچی سهره داشتم بال دادم رقت
۱۳۹۳/۱۱/۱۴، ۰۲:۵۰ ب.ظ
نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
لام خدمت داش علی گل همشهری خودم.اقا امروز من دیزل آباد بودم چون هوا این روز ها گرم شده سهره تازه گیر هم کم شده و ما به اید یه روز برفی هستیم تا سهره های جدید از راه برسند و به علت رقابت حتما قیمت ها هم شکسته میشه. امروز بد ترین و ریز ترین سهره که واقعا ارزش دیدن هم نداشت رو 20 می گفتند.خیلی گشتم به دنبال یه حلب بودم اصلا نبود دعا کنید امسال یکی گیرم بیاد یه نیم کراواتی بود میگفت 70 اونم 2 روز قفس بود
در ضمن داش علی این حرف ها خرافاته باور نکن. منم اوایل همین فکر رو می کردم اما با تحقیق بیشتر و به مدد دوستان الان فهمیدم اشکال از خودم بوده اول اینکه سهره درست انتخاب نکردم چه از لحاظ جسه نژاد و نر و ماده بودن و شناخت جوان یا مسن بودن در زمان خرید و چه بعدش موقع نگهداری.پارسال برای اولین بار جوجه زیر دهن گذاشتم و اردیبهشت ماه جوجه گرفتم تو قفس بزرگ امسال هم دهن بازی می کنم. سهره یه دنیاست با قناری فرق داره هر چه جلو میری متوجه میشی هیچی نمیدونی.به نظر من با کمک یه فرد خبره یه باغی تازه گیر خوب بگیر و درست ازش مراقبت کن. پول خرجش کن(شاهدانه 23 تومنی) شرایط نگهداریش هم درست باشه نتیجه زحماتت رو به زودی میبینی. بعدش متوجه میشی که ای وای شما هم میتونی یه حیوون خوب قیمتی داشته باشی. برا تهیه هم اگه خواستی در خدمتم یه قرار بذار با هم بریم دیزل اباد یه حیوون خوب به قیمت برات بگیرم ایینجا هم در خدمتم اگه سوالی داشتی با کمال میل جواب میدم.من الان 20 ساله سهره بازی می کنم تازه 2 ساله دارم میفهمم دنیا دست کیه
۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۰۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #9
سلام خدمت داداش گل همشهری.
در کل هر کس علاقه شخصی داره میبینی یکی خوشش میاد یکی نمیاد منم خوشم از قناری و کفتر میاد قناری پنج تا دارم کفترم یک جفت.یک سهره ماده هم دارم از تو دستم همه چی میخوره ولی سهره نر داشتم خیلی دوسش دادم یک دفه مرد منم دیگه گفتم.ولش بقیه رو پر دادم.بازم از شما دوست عزیز ممنون
۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۰۸:۲۳ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: Ehsan Mahdavi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 7
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #10
سلام دوستان امسال مجوز شکار ندادن جریمه ها زیاد شده ولسه اون سهره هم کم شده هم گرون میگن تا پنج سال شکار قدقنه
۱۳۹۳/۱۱/۲۸، ۰۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، Sanaz Irani

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان