زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۱:۲۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فلج شدن قناري

*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #1
فلج شدن قناري
با سلام
یک قناری از دوست پرنده فروش به خاطر اینکه دلم بحالش سوخت گرفتم یک ماه قبل شصت یکی از پاهاش جمع نمیشد ولی پرنده تو وضعیت بدی نبود دیشب به پاش رسیدم اگه مشکل قبلی شکستگی شصت و از دست دادن تاندوم نداشته باشه از لحاظ ظاهری شصت مشکل نداره ولی نمیتونه جمعش کنه این پرنده الان خیلی ضعیفه بحدی که روی پاش نمیتونه وایسه و تقریبا از هر دو پاش فلج شده و برای جابجایی به پشت می غلطه و با هزار زحمت جابجا میشه و کف قفسه و پف هم نمیکنه کارایی که براش کردم بعد از مالش پا زیر اب ولرم و استفاده از پماد تتراساکلین که شقاق بر طرف شد و تو ابش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ریختم استفاده از اوی اسپری و ایوکتین بخاطر شپشک شبها هم مرتبط کف قفس غلط میخوره و خواب نا ارامی دارد در ضمن فکر نمیکنم بیماری نیوکاسل باشه چون یک ماه زیر نظرمه کم کم به این روز افتاده و شپشک و تغذیه بد خیلی ضعیفش کرده و برای زنده موندندن تلاش زیادی میکنه حال نظر دوستان

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۹:۰۷ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۲، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #11
RE: فلج شدن قناري
(۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۱۰:۳۰ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[quote='hamid67' pid='13696' dateline='1335894111']
با سلام.
قناری من یکی از پاهاش مشکل پیدا کرده.طوری که به سختی از پای چپش کمک میگیره برا ایستادن.و پا شو تا میتونه نمیخاد عادی بزاره.یه حالتی مثل جیبر عمود میذاره.ظاهرا که هیچ زخم یا تورم یا....دیده نمیشه.2 .3 روزتترا سایکلین زدم اما وقتی دیدم ظاهرش سالمه ادامه ندادم.شبا از رو چوب می افته پایین وهمونجا کف میخابه اما تو روز خودشو نگه میداره به سختی.
هیچدون یا غذای خاصی هم ندادم بهش که بگم شاید برا اونه.یهو اینطر شده/شاید خندتون بیادو بگید ربطی نداره اما تنها تغییر تو تغذیش قطرهadce بود که چون اماده جفت بود میدادم 3روز پشت سر هم.البته جسما خ ضعیف شده از چند ماه قبل شایدم واسه ضعف عمومیشه با اینکه من بهش زیاد میرسم.خود ب خود ضعیفم شده.واقعا نمیدونم چشه.من چند سال قناری دارم به همه دوستام هم من راهنمایی میدم اما .............
لطفا راهنمایی کنید

با سلام
ربطی به قطره ویتامین ad3e نداره و باید بیشتر برسی شود
ضربه خوردن پا کثیفی نی شقاق پا میخچه مشکلات کبدی دادن دان گرم تغذیه نامناسب و مسمومیت دارویی بیماریهای داخلی یا ضعیف شدن بیش از حد پرنده باعث فلج شدن موقت در صورت درمان سوء تغذیه و خیس بودن یا نامناسب بودن قطر نی و گزش حشرات مشکلات زنتیکی و مادر زادی و شکستگی ناخن و شپشک و غیره با تشکر
[/quot

با سلامو تشکر
بله حق با شماست.من خودمم به این نتیجه رسیدم چون مدفوعش ابکیه و طوریه که انگار نمیتونه دونشو خوب حضم کنه و بریده بریده و زرد رنگ گاهیم همراه با ادرار سبزه.به نظرم تو بدنش عفونت هست.که کبدشم خراب کرده و مشکل پاشم ازون بابته.الان دارم 3 روزه بهش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
میدم اما دوزش نمیدونم چقدر باید باشه/لطفا راهنماییم کنید.
امیدی بهش هست؟؟؟؟؟
الان دارم با ارزن کتان خرفه وسیب تغذیش میکنم.اگه دارویی داره با دستورش محبت کنید بگید
بازم ممنون
۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #12
با سلامو تشکر
بله حق با شماست.من خودمم به این نتیجه رسیدم چون مدفوعش ابکیه و طوریه که انگار نمیتونه دونشو خوب حضم کنه و بریده بریده و زرد رنگ گاهیم همراه با ادرار سبزه.به نظرم تو بدنش عفونت هست.که کبدشم خراب کرده و مشکل پاشم ازون بابته.الان دارم 3 روزه بهش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
میدم اما دوزش نمیدونم چقدر باید باشه/لطفا راهنماییم کنید.
امیدی بهش هست؟؟؟؟؟
الان دارم با ارزن کتان خرفه وسیب تغذیش میکنم.اگه دارویی داره با دستورش محبت کنید بگید
بازم ممنون
[/quote]

با سلام
اگه تو مواقعی که سیب بهش میدی رنگ فضله زرد رنگ میشه بخاطر سیبه که رنگ فضلش برمیگرده به زردی و سیب به میزان کم خاصیت پاک کنندگی دستگاه گوارش و برای اسهال و مشکلات کبد مفیده نحوه مصرف دارو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
اندازه نوک سر چاقو تو نصف ظرف ابخوری 3 تا 5 روز اگه قناری ضعیف نشده باشه برای عفونت روده ای هم که قناری شما داره مناسبه به ظرف غذاش هم دقت کن که تازه باشه و با مدفوعش اغشته نشده باشه فکر کنم داروی Ocecolplus : درمان ورم کبد همراه با پا درد برای قناری شما هم مناسب بود بعد از درمان با دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۰۲:۱۲ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid67 ، Arjon ، عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #13
با سلام
اگه تو مواقعی که سیب بهش میدی رنگ فضله زرد رنگ میشه بخاطر سیبه که رنگ فضلش برمیگرده به زردی و سیب به میزان کم خاصیت پاک کنندگی دستگاه گوارش و برای اسهال و مشکلات کبد مفیده نحوه مصرف دارو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
اندازه نوک سر چاقو تو نصف ظرف ابخوری 3 تا 5 روز اگه قناری ضعیف نشده باشه برای عفونت روده ای هم که قناری شما داره مناسبه به ظرف غذاش هم دقت کن که تازه باشه و با مدفوعش اغشته نشده باشه فکر کنم داروی Ocecolplus : درمان ورم کبد همراه با پا درد برای قناری شما هم مناسب بود بعد از درمان با دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
با تشکر
[/quote]

سلام
ممنون از توجه شما.خیر به خاطرسیب نیست.چون 2روزه دارم سیب میدم.متاسفانه خیلی ضعیف شده و ناچارا دارم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
میدم.این دارو رو میشناسم اما پیدانکردم به هرجا سر زدم
۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۰۴:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #14
با سلام
یه کلیپ ناراحت کننده از قناری فلج قبل از درمان که در حال حاضر مشکلی جز یک شصت ناخن ندارد و به زندگی عادی برگشته و اماده جفتگیری شده و شاید با گلاستری که در مرز کوری بود و شرایط خیلی بدتری داشت و با کلی زحمت درمان شد جفت بزنم و با جوجه هاشون نمایش بدم بیایید با پرندگان و موجودات زنده که خداوند افریده مهربان باشیم با تشکر
[video=aparat]bff6916ef3bca9c35567be9724cd1819233656[/video]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۳۱، ۱۰:۴۳ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۳/۳۱، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان