زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۳:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فلج شدن قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 4
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
فلج شدن قناری
سلام
امیدوارم که سال خوبی داشته باشید
یکی از قناری هام یه چند وقتی بود پف میکرد (3 الی 4 ماه پیش)
هرچقدر بررسی کردم مشکل ظاهری ندیدم. نه شپش نه سرماخوردگی و نه وروم و ....
باز برای احتیاط یه دوره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهش دادم ولی بازم نشد
همیجوری بود تا حدود یک ماه پیش،دیگه تعادش هم به هم میخورد
تا 3 روز پیش که دیدم نمیتونه رو پاهاش وایسته
الان جاش رو گرم کردم و تو این 3 روز با دست بلندش میکنم و ظرف غدا رو جلوش که میگیرم خوب غذا میخوره، آب میخوره و ...
ولی دیگه نمیتونه رو پاهاش وایسته.

یه جستجویی کردم دیدم ظاهراً مشکلات کلیه تو قناری میزنه به پاها
نظر شما چیه اساتید؟
راه درمانش چیه ؟
۱۳۹۴/۰۱/۰۹، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zanyar_b
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دکتری
سپاس‌ها: 19
29 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #21
RE: فلج شدن قناری
همه اینها فرض بر اینه که پرنده شما پاش زخمی نشده باشه این رو دقت کن.
حالا باید ببینیم چی دادی به قناری اگه هفت تخم یا تخم مرغ زیاد دادی شاید عامل مشکل باشه دیگه به هیچ عنوان پروتئین به قناری نده .  
به پاها دقت کن ببین پر خون شدند یا رگ خونی دیده میشه اگه آره مشکل قناری من رو داری یعنی معلوم نیست چشه و یا نقرس داره که من دارم روش متمرکز شدم ببینیم چی میشه و خدای نکرده بعد از چند وقت مثل قناری قبلی من یا دوست بالامون قناریت تلف میشه.
غیر اینها فقط یه مورد میمونه پاپیلوما که یه نوع ویروس هست که باعث فلجی میشه و کم کم قناری تلف میشه و درمانی نداره متاسفانه.
من که چیزی به ذهنم نمیرسه غیر اینا صبر کن شاید دوستان راهنمایی کنن یا حداقل وارد بحث بشن شاید به یه نتیجه ای رسیدیم.
من چندین ماه درگیر این مشکل بودم و هستم و تمام موارد مشکوک رو بررسی کردم که ایشالا به موقع توی یه تاپیک میگم شاید مفید باشه ولی فعلا باید ببینم سر انجام این قناری بد حال من چی میشه.
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: H@dii ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 22
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #22
سلام دوستان 

فکر کنم این مشکل برای قناری من هم پیش آمده البته جهت روشن شدن بیشتر کمی شرح میدم 
چند روزی بود که قناری نر دوسالم کم تحرک شده بود ، وقتی که دقت کردم دیدم یکی از پاهاش کمی متورم شده و به همین دلیل رو بدنش روی نی میخوابه بعد از دوسه روز دیگه پای مشکل دارشو روی نی نمیزاره و کلا یا روی نی بدنش رو ول کرده یا با یک پا می ایسته ، حالا نمی دونم چیکار کنم  دانه هم فقط تخم کتان و ارزن دادم ولی روز به روز بدتر میشه ، نی ها رو شستم اما بهبودی حاصل نشده ، اگر از دوستان بتونن راهنمایی کنن متشکر خواهم شد 
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #23
به نظر بنده قناری دچار کمبود کلسیم شده از قرص جوشان فورت استفاده کنید 1 قرص در 1.5 لیتر اب قناری
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، H@dii ، zanyar_b ، zanyar_b
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #24
با سلام
منشا خیلی از بیماریها کمبود ویتامینه و در قناری کمبود کلسیم. و گروه Bزیاد مشهوده متاسفانه تغذیه نامناسب،عدم نور دهی کافی و کمبود بهداشت دست تو دست هم میذاره تا قناری تلف بشه،بعضی اوقات هم مساله مسموم شدن پرنده بوسیله دان قدیمی یا خوردن کاغذ کف اتفاق میفته،دان رو همیشه باید از جایی خرید که پر فروش باشه و دون رو دستش نمانده باشه،ضمنا اگر قناریتون کاغذ کف قفس رو میخوره هیچی نذارید چون کاغذ کف چسب داره و قناری رو مریض میکنه،آب حتما میبایست سختی آن چک شود و نرمال بین 120تا 150مناسبه،مثلا آب اهواز سختی آن تا بالای 500هم میرسه،مساله دیگه تشخیص درست بیماریست الان بهترین و سبک ترین آنتی بیوتیک برای مشکلات روده ای قرص اکسی وت است که البته برای مواقع ورم روده کاری از پیش نمیبره،یا مثلا سرما خوردگی هم یکی از عوامل پف کردن قناریه که با توجه به تنفس میشه فهمید،اگر قناری خوب غذا میخوره ولی بعدش میره رو میخ و پف میکنه و این جریان بیشتر از یکماه طول بکشه امکان داشتن انگل نیز هست،در هر صورت پف کردن قناری یه عکس العمل عمومی قناری نسبت به بیماری هاست
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۲/۲۵، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، zanyar_b ، محمدمهدی ، jorahim
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #25
یه چیز عجیبی که اتفاق افتاده اینه که قناریم هنوز همون حالت مریضی رو داره نزدیک دو ماهه و این اواخر هفته ای یه تخم میذاره یعنی تخم کامل و با پوسته.
چه جوری میشه قناری مریض و تنها، هفته ای یه تخم میذاره ؟ 
چند روز پیش جواب ازمایش رو گرفتم و آنتی بیوتیکی که دکتر با توجه به آنتی بیوگرام پیشنهاد کرده بود دادم ولی باز فایده ای نداشت انگار اصلا ربطی به میکروب نداره چه ویروس چه باکتری چه قناری چون همه رو بررسی کردم.
کلافه ام کرده این بیماری دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه.
۱۳۹۴/۰۲/۲۶، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #26
با سلام یه جریانی یادم آمد که گفتنش خالی از لطف نیست،چند وقت پیش پسر برادرم یه جفت طوطی عروس خرید که تخم داشتند،بعد از چند روز زنگ زد و گفت که جوجه ها در آمده اند و مرده اند،خلاصه وقتی پرنده ها رو آورد پیشم ماده رو کیشش کردم که از لانه بیاد بیرون دیدم نمیتونه راه بره،بزور از لانه زد بیرون رو میخ ایستاد دیدم روی یه پا ایستاده از قفس که آوردش بیرون چک کردم دیدم پاش شکسته انگار آزادش کرد رو زمین این سری دیدم میخزه اون یکی پاش که تا چند لحظه پیش سالم بود الان شکسته+یکی از بالهاش،خلاصه تنها دلیلی که باعث این شکنندگی استخوان به نظرم رسید پوکی استخوان بود،بهش گفتم فعلا مکمل CMP-20ومولتی ویتامین بهش بده تا ببری دانشکده دامپزشکی،آنجا که بردش بعد از عکسبرداری با اشعه ایکس مشخص شد پوکی شدید استخوان داره آنهم بدلیل جوجه کشی بیش از حد بدون تغذیه خوب،بنده خدا آنقدر ازش مراقبت کرد تا الان که دوماه گذشته خوب خوب شده خدا روشکر،موردی که قناری شما داره گذاشتن تخم هرزه که ارتباطی به بیماریش نداره،به نظرم بیش از یکهفته بهش آنتی بیوتیک ندهید و با دادن ویتامین و مکمل غذایی،آفتاب خوری روزانه و آب تنی سرحالش کنید و بگذارید سیستم ایمنی بدنش با بیماری مقابله کند
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۲/۲۶، ۰۴:۲۶ ب.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۴/۰۲/۲۶، ۰۴:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zanyar_b ، محمدمهدی ، jorahim
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #27
[quote pid='48770' dateline='1431780047']
ممنون دوست عزیز  آقای شریفی
میدونم تخم گذاشتن ربطی به مریضی نداره ولی منظورم این بود قناری با این اوضاع فلج شدن نسبی و کم تحرکی هنوز آماده است و اگه لونه رو بذارم واسش میره داخلش و تخم میذاره و کاملا سرحاله و کمبود هم نداره یعنی بسیار بعیده کمبود تغذیه ای داشته باشه.
من هم همین کار رو دارم میکنم یه هفته است هیچ دارویی ندادم بهش و تا فرصت پیش بیاد میبرمش جلو آفتاب و براش آب میذارم آب تنی کنه و خیلی هم دوست دار آب تنی رو.
تنها موردی که اذیتم میکنه همین خوابیدن روی میله یا دانخوری هست که از بس رو میله و دلخوری پهن میشه سینه اش زخمی شده.

[/quote]
۱۳۹۴/۰۲/۲۶، ۰۴:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، jorahim
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #28
بازم سلام
دوستان همین الان داشتم قناری مریضم رو نگاه می کردم موقع خواب، یه چیزی دیدم گفتم شاید به دوستان توی تشخیص کمک کنه

قناری خوابیده ولی هر چند لحظه یبار قسمت پشت و دمش اروم اروم میره سمت بالا و سینه و سرش میاد پایین تا جایی که تعادلش به هم میخوره و قناری بیدار میشه یه لحظه و سرش رو دوباره میذاره لای بالش و خودش رو جمع و جور میکنه و میخوابه و به همین ترتیب تعادلش باز به سمت سینه به هم میخوره و انگار میخواد از جلو بیافته پایین.

به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه ؟ البته همون طور که گفتم کل روز بی علاقه است به حرکت و فقط توی مواقع ضروری و وقتی میرم طرفش عین قناری سالم به نظر میاد.

امیدوارم دوستان اینبار بتونن کمک کنن چون دو ماه بیشتره این قناری حال خوبی نداره.
۱۳۹۴/۰۳/۱۱، ۰۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #29
(۱۳۹۴/۰۳/۱۱، ۰۱:۱۱ ق.ظ)zanyar_b نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازم سلام
دوستان همین الان داشتم قناری مریضم رو نگاه می کردم موقع خواب، یه چیزی دیدم گفتم شاید به دوستان توی تشخیص کمک کنه

قناری خوابیده ولی هر چند لحظه یبار قسمت پشت و دمش اروم اروم میره سمت بالا و سینه و سرش میاد پایین تا جایی که تعادلش به هم میخوره و قناری بیدار میشه یه لحظه و سرش رو دوباره میذاره لای بالش و خودش رو جمع و جور میکنه و میخوابه و به همین ترتیب تعادلش باز به سمت سینه به هم میخوره و انگار میخواد از جلو بیافته پایین.

به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه ؟ البته همون طور که گفتم کل روز بی علاقه است به حرکت و فقط توی مواقع ضروری و وقتی میرم طرفش عین قناری سالم به نظر میاد.

امیدوارم دوستان اینبار بتونن کمک کنن چون دو ماه بیشتره این قناری حال خوبی نداره.
این نوع حالت عدم تعادل ممکنه از ضعف باشه و هر چه که شما بیشتر توضیح میدید، احتمال به ضعف عمومی به نظر من بیشتر میشه. آب تنی رو تا بهبودی کامل حذف کنید چون دمای بدن پایین میاد و انرژی زیادی از پرنده می گیره به خصوص که میگید زخم هم داره. سه چهار روز پشت سر هم مولتی ویتامین (ترجیحا نکتون اس) استفاده کنید و دو سه روز آب بدون ویتامین و دوباره سه روز پشت سر هم ویتامین. ضمن اینکه برخی از واکنش های عصبی ناشی از کمبود ویتامین هست. اگر بهبودی حاصل نشد یه دوره دیگه هم ادامه بدید و اگر تاثیری ندیدید معملوم میشه که حداقل مشکل از کمبود ویتامین نیست. به هر حال ضرری نداره.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۳/۱۱، ۰۷:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، zanyar_b
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #30
بسیار ممنون بابت پاسختون
اینجا یه مشکلی هست 
من قبل از بیماری هم مرتب ویتامین دادم دو سه ماهه که مریض شده هم چندین و چند بار ویتامینهای مختلف مثل پودر ، محلول، ب کمپلکس و ویتامین با مواد معدنی هم دادم ولی هیچ فرقی نکرده
ولی باز هم به حرف شما گوش میدم و باز ویتامین رو به ترتیبی که گفتید میدم بهش.
اصلا دیونه ام کرده سه ماهه این پرنده
الان دیدم داره توی جای غذا ‌خوابیده داره لونه درست میکنه حتما باز میخواد تخم بذاره تا حالا چهار تا تخم گذاشته
یکی نیست بگه اخه دختر خوب تو داری میمیری تخم گذاشتنت چیه این وسط. دیشب گفتم صبح پا شم تلف شده از بس حالش بد بود ولی الان داره تخم میذاره و هی جفتش رو صدا میکنه
کلافه ام کرده به خدا
۱۳۹۴/۰۳/۱۱، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان