زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۲:۴۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فلج قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 21
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
فلج قناری
من در سال 2.3تا قناری هام فلج میشن. کم کم لرزش میگیرن.بعدش فلج میشن.به پشت میافتن.دیگه رو پا نمیتونن وایسن.البته اینم بگم تو یه گله 8تایی فقط یه قناری اینطوری شده بقیه سالمن.تجربه کردم که قناری هایی که 3سال رد میکنن احتمال فلج شدنشون بیشتره.درمان داره؟ علت چیه؟
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #2
RE: فلج قناری
یه سو تغذیه بلند مدته
دانه ها و مکملهایی رو که مصرف میکنید بفرمایید کامل
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۱۲:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 21
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #3
کتان.هفته ای 1بار هفت تخم شامل کاهو خلفه شلغم و غیره
سیب و کاهو تخم مرغ هم هفته ای یکبار
یه مکمل هم 4.5ماهیه میدم به نام امینو سول که شامل ویتامین و امینو اسید ها و موادمعدنی.
درمان داره؟الان هروز بادوم میدم خیلی هم علاقه نشون میده بهش.فک کنم اگه بادوم نمیدادم تا الان مرده بود
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۰۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #4
با سلام به شما بیماری قناری شما لقوه هست ظاهرا درمانی نداره یکی از قناری های فری من همین بیماری رو گرفت هرکاری بگی کردم خوب نشد ومرد پارسال هم یکی از جیبر ها اینطور شد که اون هم مرد با دادن ب کمپلکس بهتر میشن شما هم امتحان کنید شاید خوب شد انشاء الاه
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۱۰:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysam_pama
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #5
مصرف زیاد مولتی ویتامین های حاوی آمینو اسید مضر هست و حتی احتمال عفونت میکروبیه روده رو هم بالا میبره مثل تخم مرغ زیاد.هفته ای دوبار فقط ب-کمپلکس به مقدار کم بدید فعلا.
خیلی وقتا کمبود کلسیم باعث تشنج یا فلج تو پرنده ها میشه نمیدونم کلسیم یا پودر پوسته تخم مرغ استفاده میکنید یا نه اگه نه یک روز در میون کمی استفاده کنید ببینید تاثیر داره یا نه.
با توجه به فقر کلسیم دانه ها کف دریا همیشه باید در دسترس پرنده باشه.وآفتاب چون باعث ساخته شدن ویتامین دی تو پوست و جذب بیشتر کلسیم از روده میشه پرنده هاتون رو آفتاب بدید.
بعضی وقتا این مدل فلج ها تو پرنده منشا مادر زادی و ژنتیکی داره . اگه تو یه شجره از پرنده هاتون این مشکل پیش میاد که ژنتیکی هست .
اما اگه به صورت رندوم تو بعضی پیش میاد ببینید کجای نگهداری و تغذیه تون مشکل داره بیشتر بررسی کنید چه ماده ای تو تغذیه کم هست چون این مشکل یا بیماریه معمول تو قناری نیست و قناریهایی که به درستی و کامل تغذیه میشن فلج نمیگیرند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۰۳:۱۴ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۳، ۰۳:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysam_pama ، amiro ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان