زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فنچ نرگسی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
فنچ نرگسی
فنچ نرگسیبچه ها سلام
یه سوال داشتم من میخوام فنچ جاوا یا نرگسی بخرم ولی اصلا هیچ اطلاعاتی ندارم میشه راهنماییم کنید؟
ممنون
۱۳۹۰/۰۲/۲۱، ۰۸:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #11
RE: فنچ نرگسی
دوست عزیز فکر کنم اشتباه گرفتی این پرنده بلبل خرما نیست!!!!
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۱۱:۰۴ ب.ظ)HAKHAMANESH نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بلبل خرما رو بجز مغازه ها من ندیدم کسی تو خونه داخل قفس بزارتش

لطفاً دیگه بحث رو ادامه ندین . این تایپیک در مورد فنچ نرگسیه نه بلبل خرما
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۵:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۰۶:۱۰ ب.ظ)mahdi_alavi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
خير بايد مثل فنچ پيش هم باشند
ببخشید میشه بگید فنچ نرگسی چه شکلیه؟
یه سوال دیگه هم داشتم ببخشید فنچای من پنبه هایی که تو قفس گذاشتمو نمیبرن تو لونه شبا هم رو زمین میخوابن. چکار باید بکنم؟
۱۳۹۰/۰۳/۰۸، ۰۷:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #14
درود.
میتونی عکسهایی رو که جناب fireshahab توی مقاله گزاشتن ببینید.
سوال دومتون هم میتونین در قسمت مربوطه یه تایپیک جدید باز کنید و اونجا، با یک عنوان مناسب مطرح کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۰۸، ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط آبتین.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۸، ۱۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

15 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #15
RE: مقایسه ارزش مادی در نگهداری نرگسی و مرغ عشق وعروس
(۱۳۹۰/۰۳/۰۸، ۱۱:۳۹ ب.ظ)آبتین نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود.
میتونی عکسهایی رو که جناب fireshahab توی مقاله گزاشتن ببینید.
سوال دومتون هم میتونین در قسمت مربوطه یه تایپیک جدید باز کنید و اونجا، با یک عنوان مناسب مطرح کنید.

سلام به همه.میخواستم بدونم نگهداری نرگسی و عروس ومرغ عشق نسبت به هم با توجه به تعداد جوجه ها وریسک تلفات و زمان ثمردهی وقیمت توی بازار نسبت بهم از نظر اقتصادی چطور ارزیابی میفرمایید؟اصلا میشه همه رو با هم نگهداشت؟(کوچیک هر چی عشقبازم هستیم)
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۲:۴۵ ق.ظ)امید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه.میخواستم بدونم نگهداری نرگسی و عروس ومرغ عشق نسبت به هم با توجه به تعداد جوجه ها وریسک تلفات و زمان ثمردهی وقیمت توی بازار نسبت بهم از نظر اقتصادی چطور ارزیابی میفرمایید؟اصلا میشه همه رو با هم نگهداشت؟(کوچیک هر چی عشقبازم هستیم)

با سلام

پاسخ رو در چند بخش خدمتتون میگه اولا من خودم تا بحال جایی ندیدم که از فنچ نرگسی جوجه گرفته باشن و فکر کنم سخت جوجه بده و نمیدوم که صرفه اقتصادی داره یانه ولی در مورد عروس باید بگم اگه جفتی باشن که جوجه رسون باشن خوبه و با توجه به قیمت ها که این روزها بالا رفته به نظر میشه سرمایه گذاری کرد ومرغ عشق که تکلیفش معلومه خوش جوجه است و در هربار تخم گذاری بین 4تا 6 تا جوجه میده و تجربه اش رو داشتم و اونم اگه جاداشته باشین خوبه چون الان مرغ عشق هم گرون شده وثانیا در مورد نگهداری همه اینا باهم ،اینکار زیاد جالب نیست چون معمولا طوطی سانان اگه باهم باشن به لونه های هم سرک میکشن و این باعث درگیری و از بین رفتن تخم و جوجه هامیشه .

مخلصیم

موفق باشید

:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

15 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۹:۲۸ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۲:۴۵ ق.ظ)امید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

پاسخ رو در چند بخش خدمتتون میگه اولا من خودم تا بحال جایی ندیدم که از فنچ نرگسی جوجه گرفته باشن و فکر کنم سخت جوجه بده و نمیدوم که صرفه اقتصادی داره یانه ولی در مورد عروس باید بگم اگه جفتی باشن که جوجه رسون باشن خوبه و با توجه به قیمت ها که این روزها بالا رفته به نظر میشه سرمایه گذاری کرد ومرغ عشق که تکلیفش معلومه خوش جوجه است و در هربار تخم گذاری بین 4تا 6 تا جوجه میده و تجربه اش رو داشتم و اونم اگه جاداشته باشین خوبه چون الان مرغ عشق هم گرون شده وثانیا در مورد نگهداری همه اینا باهم ،اینکار زیاد جالب نیست چون معمولا طوطی سانان اگه باهم باشن به لونه های هم سرک میکشن و این باعث درگیری و از بین رفتن تخم و جوجه هامیشه .

مخلصیم

موفق باشید

:a (18):
سلام.با صفا منظورم جدا از هم ولی توی یه مکان.راستی میخواستم بگم من جای نگهداری حدود 30جفت مرغ عشق رو دارم.به نظرت این تعداد ارزش داره وقت صرفش کنم.سود آوریش تو چه مایه هاییه؟بعدش چتد جفت عروس بریزم تراز مالیش مثبت میشه.منظورم به صرفه بودنشه.ندید دوست داریم
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۳:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #18
سلام این بلبل خرما نیست فنچ جاوا یا نرگسی یا مصری هست در ضمن بلبل خرما رو توی منطقه ما یعنی استان بوشهر خیلی زیاد توی خونه نگه داری میکنند و دستی هم میکنند کمیاب ترین نوع اون بلبل سفید هست که به اون کوهی هم میگن بسییییار زیبا و و گران قیمت هست و اواز بسیار زیبایی هم داره و یه نکته بیشتر بلبل خرما هایی که نگهداری میشه نر هستن و مادش کم گیر میاد اما من تا حالا ندیدم جفتشون کنن و تولید مثل کنن اما یکی از دوستان یکی داشت که ماده بود و از روی مستی هر از چند گاهی تخم میزاشت تخمش رنگش مثل تخم بلدرچین بود و یه کم بزرگتر از تخم فنچ
۱۳۹۴/۰۴/۲۴، ۰۴:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #19
سلام