زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۱۰:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قطره کلسیم کودک برای قناری؟

**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #1
قطره کلسیم کودک برای قناری؟
درود
دوستان کسی ازین قطره برای جبران کمبود کلسیم قناری استفاده کرده؟مصرفش ب چه شکله؟چند قطره؟
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #2
RE: قطره کلسیم کودک برای قناری؟
(۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۱:۵۱ ب.ظ)ahoora_3 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
دوستان کسی ازین قطره برای جبران کمبود کلسیم قناری استفاده کرده؟مصرفش ب چه شکله؟چند قطره؟

درود
همین دو هفته پیش بود که از شربت کلسیم خردسالان استفاده کردم.
قناری ماده من تخم بدون پوسته میگذاشت،از بعد از تخم اول سه روز به مقدار یک قاشق مربا خوری تو یه آبخوری بهش دادم تخم چهارم و پنجم رو با پوست گذاشت.
دیروز هم اولین جوجه سالم از تخم خارج شد.
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #3
توجه.............................یک نکته که دوستان معمولا توجه نمیکنند و بسیار مشکل آفرین هست و امروز برای یکی از پرورش دهنده های همین سایت ایجاد شده بود.

دوستانی که از مکمل کلسیم انسانی استفاده میکنند حواستون باشه اگر ویتامین دی3 داره بیشتر از چند بار استفاده نشه خطر مسمومیت داره و به دنبال اون اسهال پرنده و حتی مرگ.

اگر قرص کلسیم تنها هست برای پرنده اشکالی نداره مثل کف دریا و پوسته تخم مرغ. اما اگر کلسیم+ویتامین دی3 هست استفاده نشه چون ****حاوی 200 و بعضا 400 واحد ویتامین دی3**** هست و این مقدار ویتامین دی برای یک انسان حدود 70 کیلویی حالا خودتون برای یک قناری 20 تا 30 گرمی تقسیم کنید ببینید چند واحد اضافیه.

پرنده در اثر ویتامین زیاد ابتدا بدن واکنش داده و شروع به دفع ویتامین و تشنگی و آب خوردن زیاد برای دفع اضافی ویتامین تورم کبد و کلیه و اسهال میشه.
تو موارد مصرف ویتامین دی3 زیاد برعکس همون علایم کمبود ویتامین مثل پوکی استخوان کمبود کلسیم و پوسته تخم ضعیف میشه.
البته مصرف یک بارش ویتامین دی3 بدن رو تامین میکنه اما زیادش مسمومست زا هست.
و در صورت تمایل از قرص کلسیمی که ویتامین دی3 نننننننداره و کلسیم خالی هست برای پرنده استفاده بشه.

عزیزانی که دسترسی به کف دریا(استخوان ماهی مرکب) یا هر نوع منبع کلسیمی ندارند سیف ترین منبع و بهترین در دسترس ترین همون پوسته تخم مرغه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۳۱، ۰۸:۲۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۶/۳۱، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی ارش
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
26 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۳/۰۶/۳۱، ۰۸:۱۲ ب.ظ)مسعود میرزالو نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توجه.............................یک نکته که دوستان معمولا توجه نمیکنند و بسیار مشکل آفرین هست و امروز برای یکی از پرورش دهنده های همین سایت ایجاد شده بود.

دوستانی که از مکمل کلسیم انسانی استفاده میکنند حواستون باشه اگر ویتامین دی3 داره بیشتر از چند بار استفاده نشه خطر مسمومیت داره و به دنبال اون اسهال پرنده و حتی مرگ.

اگر قرص کلسیم تنها هست برای پرنده اشکالی نداره مثل کف دریا و پوسته تخم مرغ. اما اگر کلسیم+ویتامین دی3 هست استفاده نشه چون ****حاوی 200 و بعضا 400 واحد ویتامین دی3**** هست و این مقدار ویتامین دی برای یک انسان حدود 70 کیلویی حالا خودتون برای یک قناری 20 تا 30 گرمی تقسیم کنید ببینید چند واحد اضافیه.

پرنده در اثر ویتامین زیاد ابتدا بدن واکنش داده و شروع به دفع ویتامین و تشنگی و آب خوردن زیاد برای دفع اضافی ویتامین تورم کبد و کلیه و اسهال میشه.
تو موارد مصرف ویتامین دی3 زیاد برعکس همون علایم کمبود ویتامین مثل پوکی استخوان کمبود کلسیم و پوسته تخم ضعیف میشه.
البته مصرف یک بارش ویتامین دی3 بدن رو تامین میکنه اما زیادش مسمومست زا هست.
و در صورت تمایل از قرص کلسیمی که ویتامین دی3 نننننننداره و کلسیم خالی هست برای پرنده استفاده بشه.

عزیزانی که دسترسی به کف دریا(استخوان ماهی مرکب) یا هر نوع منبع کلسیمی ندارند سیف ترین منبع و بهترین در دسترس ترین همون پوسته تخم مرغه.
۱۳۹۳/۰۷/۲۷، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی ارش
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
26 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #5
درود به همه عزیزان.
با احترام به فرمایش آقا مسعود عزیز و تایید حرف ایشون اما باید عرض کنم که کلسیم به تنهایی دفع میشود و عامل جذب آن همان ویتامین d  ویا dc که همراه اونه..البته درست فرمودند بهتره  استفاده بشه اما به میزان نرمال.که افراط در هر چیزی مضر میباشد.
بنده شخصا از قرص های جوشان کلسیم به همرا dc استفاده میکنم.هر قرص در یک و نیم لیتر آّب و هر پانزده روز یکبار.
پوسته تخم مرغ هم به نظر من منبع انواع بیماریهاست.بدلیل گران بودن داروهای مرغی،متاسفانه توسط مرغداران استفاده نمیشه گاهی اوقات و به نظر من پوسته تخم مرغ خطرش بیشتره،علی الخصوص که مصرف زیادش باعث سفتی پوسته تخم و جیک مردن شدن جوجه میشود.
ببخشید پرحرفی کردم.
۱۳۹۳/۰۷/۲۷، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان