زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۵:۵۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قفس قناری

*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #1
رنگ کردن قفس
سلام
نظر دوستان در خصوص رنگ کردن قفس چیه ؟ قفسهایی که زنگ میزنه به عقیده من برای پرنده مضره ولی رنگ کردن اون هم یه ضرر دیگه ؟ یکی از دوستان هستش قفسهاش رو با اسپری های رنگی رنگ میکنه ، نظر بقیه دوستان در این خصوص چیه ؟ درسته که باید از قفسهای استیل استفاده کرد ولی چاره چیست ؟
۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۸:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، OMID S.N
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #21
RE: انواع قفس
سلام معمولا به این صورت است:

قفس "تک خان" برای اینکه قناری های نر رو به صورت تکی در اونجا قرار بدیم تا به امادگی و مستی برسن طول این قفس ها 40 سانت است.

قفس "جفت خان" که معمولا برای جفت گیری قناری استفاده میشه طول این قفس 50 سانت است.

قفس "جوجه پرون" که بیشتر برای جوجه ها استفاده میشه یا قناری هایی که در حالت تولک قرار دارن تا دست جمعی زندگی کنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۱۰:۰۶ ق.ظ، توسط امیر محمدی.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، برف زمستان
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #22
سلام به همه دوستان
اول اینکه به دوست جدیدمون خوش آمد میگم و امیدوارم از انجمن استفاده مفید انجام دهند و نحوه کار با انجمن را یاد بگیرند
دوم خدمت جناب قناری شیراز عرض کنم که لحن شما با دوستان زیاد جالب نیست چند روزی هست اولین جواب اونم با لحن تند مال شماست منتظر نشستید کسی اشتباهی کنه مچ گیری کنید به قول خودتون شما بازپرس انجمن نیستید
قرار نیست هرکس سوالی کرد شما با لحن تند جواب آنها را بدهید و آنان را در بدو ورود ناامید کنید چون دوستان تازه وارد با نحوه کار با انجمن آشنا نیستند بهتره جای این کار راهنمایی کنید که چگونه از انجمن استفاده و مطلب مورد نظر را پیدا کنند
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۱۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۱۱:۱۳ ق.ظ)ehsantaghavi2007 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
اول اینکه به دوست جدیدمون خوش آمد میگم و امیدوارم از انجمن استفاده مفید انجام دهند و نحوه کار با انجمن را یاد بگیرند
دوم خدمت جناب قناری شیراز عرض کنم که لحن شما با دوستان زیاد جالب نیست چند روزی هست اولین جواب اونم با لحن تند مال شماست منتظر نشستید کسی اشتباهی کنه مچ گیری کنید به قول خودتون شما بازپرس انجمن نیستید
قرار نیست هرکس سوالی کرد شما با لحن تند جواب آنها را بدهید و آنان را در بدو ورود ناامید کنید چون دوستان تازه وارد با نحوه کار با انجمن آشنا نیستند بهتره جای این کار راهنمایی کنید که چگونه از انجمن استفاده و مطلب مورد نظر را پیدا کنند
باسلام
دوست گرامي جناب احسان تقوي
اگر ارسال هاي جديد را ملاحظه بفرماييد مي بينيد كه با توجه به استقبالي كه از اين سايت بسيار جذاب شده تعدادكاربران به عدد قابل ملاحظه اي رسيده ولي بعضي از دوستان جديد گاهي براي يك سوال دو موضوع جداگانه ايجاد مي كنند.اين سايت فقط براي دوستان تازه وارد نيست براي همه است اگر قرار براين باشد كه هركس عضو اين سايت مي شود براي هرسوالي يك موضوع جديد ايجاد كند به شما قول مي دهم اين سايت 2راه بيشتر نخواهد داشت يا بايد مقدار زيادي از مطالب قبلي راحذف نمايد يا اينكه بي خيال مفيد بودن مطالب شود.به نظر من اينجا با چت روم تفاوت اساسي دارد.اينجا بايد به عنوان يك منبع وماخذ استفاده شود نه پرسش وپاسخ هاي تكراري و خاطر آزار.عزيزان ودوستان ارزشمند جديد تابيايند وجواب سوالاتشان را بگيريند خرواري از سوال هاي تكراري وقبلا پاسخ داده شده به جاي خواهند گذارد.آيا شما همه پرندگانتان را در يك جا نگهداري مي كنيد؟مگر پرنده با پرنده فرق دارد؟اگر جواب منفي است با مطالب اين سايت مقايسه كنيد كه در قسمت جفتگيري براي خريد جوجه سهره در فصل زمستان موضوع ايجاد مي كنند.هر سوالي بايد درقسمت خودش مطرح شود.تازه اگر دوستان سوال را درجاي خودش مطرح كنند بازهم معضل سوال هاي تكراري وسخت شدن رسيدن به پاسخ در موضوعات قبلي تشديد خواهدشد.همه دوستان شكرخدا صاحب فهم وشعور كافي هستند وصاحب شخصيت ولي بايد كمي هم نظم وانظباط را يادآوري كرد.من قصد توهين به هيچ عزيزي را ندارم هدف فقط اصلاح روند نادرست به وجود آمده براي سايت هست.من از همه به كاربران تازه وارد ولي گرانقدر مي خواهم كه جسارت هاي بنده ببخشند البته بنده شاگرد تمام عزيزان هستم ومشتاقم كه مطالب جالبي را از ايشان ياد بگيرم.اصلا قصد مچ گيري در كار نيست فقط مي خواهم از حق خودم براي پايداري سايت مورد علاقه ام استفاده كنم.دوست عزيز اون قسمتي كه گفتم تبديل شدم به بازپرس سايت فقط براي مزاح بوده لطفا جدي نگيريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، Navid_IT ، ehsantaghavi2007 ، 10reza10
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #24

سلام

خدمت دوستان عرض کنم که این از مشکلات همیشگی فروم ها هست ، اما باید روی موضوع ها و بخش ها مدیریت بشود که متاسفانه بسیار کم این کار انجام می پذیرد که مشکل اصلی همین جاست.

ممنون
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #25
من با دوستمون در مورد مدیریت موافقم تذکرات جناب قناری شیراز در صورتی مفید است که مدیریت همراه داشته باشد درضمن بنده خدمت قناری شیراز هم به دلیل مطالب مفید و هم همشهری بودن ارادت خاص دارم و حرفام را بی احترامی ندونید فقط دوست ندارم کاربران جدید در اولین حرکت خود ناامید و ناراحت شوند
در مورد بازپرس انجمن هم میدونم مزاح بوده
بازم عذر میخوام اگر حرفی زدم ناراحت شدید
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۶:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، 10reza10 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #26
RE: قفس قناری
سلام دوستان
آیا می توان از قناری در قفسی نگهداری کرد که رنگ خود رو از دست داده و مقدار زنگ زده است؟
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۳:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
عضویت ویژه

lisans
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #27
قناری معمولا با نوکش میگیره میله های قفس رو وممکنه زنگ زدگی ها باعث بروز بیماری بشه.شما قفسرو کامل بشور و یه رنگ.بزنید بزارید چندروز تو فضای باز و افتاب بمونه دوباره بشورید و ازش استفاده کنید
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۳:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، Arash Zamani ، MIG_MIG ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #28
(۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۳:۰۸ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قناری معمولا با نوکش میگیره میله های قفس رو وممکنه زنگ زدگی ها باعث بروز بیماری بشه.شما قفسرو کامل بشور و یه رنگ.بزنید بزارید چندروز تو فضای باز و افتاب بمونه دوباره بشورید و ازش استفاده کنید

با این اسپری های رنگ می شه رنگ کرد؟؟؟؟
هر رنگی که باشه فرقی نداره درسته؟

۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۶:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #29
نه فرقی نداره فقط رنگی باشه که نریزه.طوسی یا سفید کنید.
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی ارش
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
26 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #30
سلام دوستان.
با احترام به نظر آقای شهاب دوست خوبمون،اما عرض کنم حتما باید رنگ استاتیک و کوره ای استفاده کرد.رنگهای دیگر علاوه بر اینکه کنده میشوند و قناری با کندن آن دچار مشکل میشود،عیب دیگری دارند و آن این است که پس از رنگ آمیزی حتی اگر ده روز هم قفس را به کناری بگذاریم باز هم بوی رنگ داخل قفس است و احتمال مسمومیت تنفسی قناری میرود.
رنگ استاتیک و کوره ای بهترین و شیک ترین انتخاب است و هزینه ای هم به آن صورت ندارد.برای اینکار به فروشگاه های کابینت سازی مراجعه کنید.
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۱۰:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، MIG_MIG ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان