زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۱:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قفس مناسب برای سهره باید کوچک باشد یا بزرگ؟

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
قفس مناسب برای سهره باید کوچک باشد یا بزرگ؟
با سلام و درود به همگی دوستان و سروران گرامی
من خودم سهره هام رو تو قفس معمولی (قفس تک قناری)نگه می دارم ولی با توجه به اینکه این قفسها بزرگتر از قفسهای گنبدی سهره هستند ولی سهره هام معمولا کم تحرک هستند و روی سینه هاشون چربی می گیره ولی سهره هایی که توی قفسهای کوچیکند سرحالتر و شادابترند. حالا یه سئوال: آیا این مسئله ربطی به فرم سقف فقسها داره؟
این را هم بگم که من این مسئله رو با رعایت رژیم غذایی یکسان امتحان کردم ولی بازهم همون نتیجه رو گرفتم. نظر شما دوستان چیه؟ آیا باید سهره رو فقط توی قفسهای کوچیک و گنبدی که از قدیم به اسم قفس سهره معروف بودن نگه داشت؟
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #11
RE: قفس سهره
(۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۲:۳۱ ق.ظ)lycen نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

بنده با یک نظر دوستان پرنده باز مخالف هستم . شاید کاملا تجربی و مفید باشد . اما قبول ندارم که میگن پرنده باید حتما و حتما باید سهره رام شده باید در قفس کوچیک باشد :basa (32):. چرا ؟ و با دلیل ! آیا این پرنده نمیتواند در قفس بزرگ زندگی کند ؟

سلام
قفس کوچک برای سهره ای که هنوز رام نیست بهتره چون وقتی تو قفس بزرگ باشه خودشو اینور اونور می کوبه و ممکنه زخمی بشه...
اما منظور این نیست که نمی تونه توی قفس بزرگ زندگی کنه , این فقط به خاطر خود سهره هستش که کمتر اذیت شه.
اما سهره ای که رام شده به نظر من مشکلی نداره اگه تو قفس بزرگتر باشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۷:۰۸ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۷:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: lycen ، سیدطاها اصفیاء
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #12
RE: قفس سهره
سلام.کی گفته سهره نمیتونه تو قفس بزرگ زندگی کنه؟قفس کوچیک باعث بهتر و زودتر رام شدن و جلوگیری از زخمی شدن بیشتر سهره مناسب تره.ولی سهره ای که رام شده تو هر قفسی میشه نگهش داشت ولی تجربه ثابت کرده سهره ای که تو قفس کوچیکه سرحال تر و بیشتر میخونه.
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۸:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #13
RE: قفس مناسب برای سهره باید کوچک باشد یا بزرگ؟
من که یکی از سهره هام بیشتر از یک ساله تو قفس بزرگه.خداییش هیچ خیری ازش ندیدم و تو این یک سال و اندی خیلی کم خونده و مست نشده.اما سهره های دیگه که با اونن و فقط تو قفس کوچیکن کلی میخونن و مست میشن و الان همشون دارن دوباره رو میان غیر از این یکی.حالا میخوام بندازمش تو قفس کوچیک.نتیجه هم بهتون میگم.اگه رو اومد پس مشگل از قفس بزرگ بوده و اگه نه مشگل جای دیگست.
۱۳۹۱/۰۶/۱۷، ۱۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، mohammad20101368 ، ali_se65 ، lycen ، crash1360
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #14
(۱۳۹۱/۰۶/۱۷، ۱۲:۴۲ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من که یکی از سهره هام بیشتر از یک ساله تو قفس بزرگه.خداییش هیچ خیری ازش ندیدم و تو این یک سال و اندی خیلی کم خونده و مست نشده.اما سهره های دیگه که با اونن و فقط تو قفس کوچیکن کلی میخونن و مست میشن و الان همشون دارن دوباره رو میان غیر از این یکی.حالا میخوام بندازمش تو قفس کوچیک.نتیجه هم بهتون میگم.اگه رو اومد پس مشگل از قفس بزرگ بوده و اگه نه مشگل جای دیگست.

با سلام.دوستان گلم 3/4 روز بعد از اینکه سهره جفت قناریمو که خیلی وقت بود نمیخوند و رو نمیومد رو به قفس کوچیک منتقل کردم در کمال ناباوری شروع به خوندن کرده و الان 2 هفته ای میشه که داره میخونه و رو میاد.برای خودم که خیلی جالبه
۱۳۹۱/۰۷/۰۶، ۰۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #15
با سلام من در باره این مورد تحقیق کردم از یکی از بزرگانه پرنده بازی تو تهران جواب قفس کوچک هست ولی چرا رو بهم نگفت ولی قول داده که یه نهار بهش بدم تا دلیل منطقی شو بگه البته شوخی کرده و لی حتما دلیلش رو تو سایت میزارم
۱۳۹۱/۰۷/۰۸، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #16
قابل توجه دوستان گلم چیزی که من تجربه کردم جالب بود:حالا بعد از تقریبا60 روز که سهره به قفس کوچیک منتقل شده رو به مستی هست و بسیار زیاد میخونه.و این در حالیه که 16/17 ماه بود که نمیخوند یا خیلی خیلی کم میخوند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۲:۲۷ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۲، ۰۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 17
80 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #17
باعرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز.بنده خودم سهرهاموتوقفس بزرگ نگه میدارم تاالانم اصلا"این مشکلی که شمامیگیدبراشون پیش نیومده جالبیشم اینه که بنده بخاطراینکه سهره هام توقفس کوچیک چربی گرفتن ازقفس بزرگ استفاده کردم ازاون روزبه بعدهم اصلا"چربی نگرفتن
۱۳۹۱/۰۸/۱۶، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #18
با سلام.اول بگم که نمیخواستم برای این بحث که به نظرم تو این مدت دو ساله ای که در خدمت انجمن هستم کمتر بهش پرداخته شده موضوع و تاپیک جدید باز کنم و حجم سایت رو افزایش بدم پس اینجا مطرح میکنم به نظرم مناسب اومد.
همونطور که همه میدونیم قفس نگه داری پرنده یکی از مهم ترین چیز هاست و یکی از اصول اولیه هستش.
به نظر اساتید صاحب نظر و دوستان گرامی قفس مناسب برای سهره از نظر شکل(گنبدی یا مربعی)، اندازه و وسایل داخل قفس از قبیل جای آب(استکان یا جاآبی) جادانی(جادانی های چوبی یا جادانی های پلاستیکی) سنگ پا و کف دریا و تکه چوب چیه؟
میدونم تک تک شاید راجع به اینها بحث شده شاید اما منظور من اینه چیدمان قفس سره بر طبق سلیقه و نظر شما چیه؟چون بخشی از اون سلیقه ای هم هستش،اگه عکس هم بذارید از قفس هاتونوکه چه بهتر.
امیدوارم بحث خوبی رو آغاز کرده باشم دوستان هم همراهی کنن چون به نظرم رسید میتونه بحث جالبی باشه.
با تشکر…
۱۳۹۴/۰۸/۰۸، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #19
سلام
من براي سهره هاي نر از قفس كوچك قناري با وسايل خودش واگر باشه ني چوبي و براي ماده ها قفس بزرگ قناري استفاده مي كنم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۰۹، ۰۷:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #20
سلام
به نظر من قفسهای مناسب برای سهره و سهره قناری از نظر ابعاد عبارتند از : ( طبق اندازه های قفس غلامی )
قفس نمایشگاهی 37 سانت
قفس سهره قناری 34.5 (35) سانت
قفس سهره 30 سانت
قفس رام کنی سهره 26.5 (27 )سانت

به نظر و تجربه من بهترین قفس برای سهره کهنه و قفسی که مثل قناری کاملا رام و اهلی شده قفس 30 سانتی میباشد . البته 35 هم خوبه ولی سهره تو قفس 30 سانتی بهتر بار میاد . و 35 بیشتر برای سهره قناری مناسبه . ولی 37 خیلی قفس مناسبی نیست و بیشتر برای مغازه دارها مناسبه که هم سهره و هم سهره قناری و هم قناری توش میندازن و در واقع برای همه پرنده های کوچک کابرد داره .
و برای جوجه سهره و سهره وحشی قفس 27 سانتی . برای وحشی تا دوسال و برای جوجه تا یک سال .

قفس گمبدی برای سهره بهتر است ولی چون معمولا قفس گمبدی با کیفیت تو بازار نیست و یا اینکه معمولا دست بافت هستن و قفس دست بافت برای نگهداری پرنده خیلی مناسب نیست اکثرا از قفسهای مکعبی استفاده میشود .
معایب قفسهای دست بافت : 1- گرفتن انگشت یا ناخن پرنده 2-نظافت سخت این قفسها 3- رفتن شپشها لای بافت ها 4- نمیشه قفسهای گمبدی را روی هم چید  5- درخیلی از این قفسها نمیشه جا آبی قرار داد و مجبوریم از استکان استفاده کنیم و یا اینکه آخوردار هستن و نمیشه جادونی پلاستیکی یا فلزی که برای نظافت مناسب تر است درون این قفسها قرار داد .

بهتره از استکان استفاده نشود .
معایب استکان 1- کثیف کاری و پاشیدن آب به اطراف و لک شدن در و دیوار  2- نظافت سخت استکان ( قدیما که استکان میذاشتم یه بار اومدم آب استکان رو خالی کنم و قفس رو کج کردم در قفس باز شد و سهرم در رفت ) 3- پاشیدن آب استکان روی دانه ها و کپک یا فساد دانه ها 4- در هنگام دادن ویتامین یا دارو استکان اصلا مناسب نمیباشد و ........

بهتر است از جادونی فلزی یا پلاستیکی استفاده شود تا جادونیه چوبی چون نظافت جادونی چوبی سخت تر است و برای شپشک زدن مناسب تر میباشد . جادونی رو باید حداقل ماهی یک مرتبه با آب جوش و ریکا شست و جادونی چوبی خیلی گزینه مناسبی برای شستن نیست .

یه نکته هم راجع به قفس کوچیک برای سهره عرض کنم که شاید دیده باشید که اسب های وحشی و حتی کره اسب های اهلی رو وقتی میخوان رام کنن که دیگه اون خوی چموشی رو نداشته باشه به یه میله میبندنش و دور میله اونقد اسب میدوه تا سر براه بشه و قفس کوچیک هم همین خاصیت رو داره برای سهره ولی قفس سهره وقتی بزرگ میشه دیگه این خاصیت رو نداره . شاید دوستان تو قفس بزرگ قناری هم سهره هاشون تمام و کمال مست بشه و حتی از شدت مستی کت بندازن و صبح تا شبم تو بهار یه کله دهن بزنن ولی اون سهره هنوز چموشه و کاملا اهلی نشده و رفتار یه سهره اهلی رو نداره ولی وقتی سهره تو قفس کوچیک باشه از نظر رفتاری با سهره ای که تو قفس قناریه خیلی متفاوت هست و اصلا باهم قابل قیاس نیستن . البته اسب ها رو یه مدت که میبندن به میله رام میشه ولی سهره اینطور نیست و شش ماه رامه و شش ماه وحشی . یه وقت مجبوری بگیریش و دوباره کمی وحشی میشه یا میذاریش تو هوای آزاد دومرتبه وحشی میشه پس بهتره همیشه تو قفس کوچیک باشه .

یه سری از قفسها هستن که فاصله بین میله های قفس خیلی کمه یعنی نیم سانتی هستن که البته زیبا هستن ولی به نظر من برای دید پرنده مناسب نیستن و من قفسهای یک سانتی رو بیشتر میپسندم . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۶/۳۰، ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۸/۰۹، ۰۹:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان